Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pahuljica 8 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 79 ukupno)

Muffins

• Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Muffins ili kako ih moji momci zovu – Mufloni :>

Recepte sam izmislila i fenomenalni su. Brzi, lagani, jednostavni i nisu skupi:

2 jaja
    1 šolja šećera
    1 šolja brašna
    1 prašak za pecivo
    1 šolja mleka
    1/2 šolje istopljenog margarina

Sa kokosom:

Dodati 200 gr kokosovog brašna. Puniti kalupe do pola. Staviti 3-4 kocke bele čokolade, dopuniti kalupe smesom i peći.

Sa čokoladom i višnjama:

Umesto 1 šolje, staviti 3 šolje brašna, dodati 2-3 kašike kakaa. Umesto bele čokolade staviti višnje.
    Kada se ispeku, premazati ih debljim slojem istopljene čokolade.

Smesa ne sme biti suviše gusta.

A na slici je kombinacija kokos + crna čokolada. (stavljam link jer je slika velika)
    http://www.kokaloka.org/foto/okce1.jpg

cipelica
    Član
    cipelica

Potrebno je:
    300gr.jagoda;
    420gr.brasna;
    3 kafene kasicice praska za pecivo;
    125gr.butera;
    3 jaja;
    200gr.zutog secera;
    150ml.mleka
    100gr.jogurta.
    Priprema:
    rernu zagrejati na 200 stepeni,muffins pleh premazati zejtinom.Jagode oprati i iseckati na male komadice.Brasno i prasak za pecivo pomesati u jednoj ciniji tako sto se u brasno sa cediljkom proseje prasak za pecivo uz neprestalno mesanje.U drugoj ciniji umutiti jaja sa secerom u koje cete dodati penasto umucen buter.Postepeno dodavati mleko i jogurt i nastaviti sa mucenjem dok sjedinjena masa ne postane penasta.Brasno i komadice jagode dodati predhodnoj masi i kasikom promesati dok se mase ne sjedine.Nakon toga dobijenu masu izliti u muffins pleh i peci oko 20-25.minuta.
    Prijatno.

nacafaca
    Član
    nacafaca

A kakav je to muffins pleh?

ummi-emina

Posto ti cipelica ne odgovara,muffins pleh ti je onaj sto ima one kalupe ili modlice kako god hoces,moze da ih ima sa 12 to je veci,a manji je od 6 modlica.
    Evo ja imam recept sa visnjama….
    MUFFIN VISNJE
    2 umucena jaja, postepeno dodavati 2,5dl mleka, 125g maslaca- uliti u smesu: 250g brasna, 2 ipo kasicice p. za pecivo, 3 kasike kakaoa – sipati u modle, utisnuti 80g listica cokolade i 200g visanja.

nacafaca
    Član
    nacafaca

PUno ti hvala! Moja sestra u tome pece projice:)

Sneki
    Član
    Sneki

Super cipelice i ummi, ovo moram da probam.
    Jel ima neko rdobar ecept za slane muffine?

ummi-emina

sastojci:
    1 čaša jogurta
    2 čaše brašna
    1/2 čaše ulja
    3 jaja
    1 pecivo
    kiseli krastavčići (po ukusu)
    suvomesnato po želji (200-300 g) (ja sam stavila oko 100-150g, sasvim je dovoljno)
    150 g rendanog kačkavalja (nisam rendala nego seckala na iste kockice kao suhomesnato i krastavčiće)

Priprema
    Umutiti sve sastojke. Dodati krastavce, suvomesnato i kačkavalj.
    Peći u ovakvom plehu 30 min.

Sneki
    Član
    Sneki

Hvala ummi-emina ;]

ummi-emina

evo Sneki da vidis kako izgledaju:

Sneki
    Član
    Sneki

Ala mi pravite zazubice, uh…
    Najbolje da ja ne posecujem ove teme s posla.

P.S. jel su ti to manji ili veci kalupi (meni deluju kao oni manji)?

ummi-emina

Moj pleh je sa 12 kalupa (3 * 4).

Sneki
    Član
    Sneki

i ja imam taj.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

A jojjjjjjjjjjjjjjjj ,ummi-emina kakve mi zazubice pravis,jet to onaj pleh sto se i projice u njih peku,ako jeste odmah cu ga kupiti sad kad dodjem u Srbiju,evo sad cu i recept odmah napisati :-* :-* srce si sto si sliku postavila :-* :-* :-*

Ella
    Član
    Ella

Ummi_Emina hvala na receptu, jer si me u srce pogodila 🙂 Naime Muffins su moji najomiljeniji kolaci u Svedskoj, samo sto sam ih ja jela sa borovnicama (a ne sa jagodama unutra). Definitivno cu ih pokusati napraviti vec ove nedelje, sa borovnicama.

Merci :-*

ummi-emina

Jeste to je taj pleh Ivana,mozes i prijice u njemu da peces.Kazi mi trebali ti recept za projice,da ti posaljem,ako nemas.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.