Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pahuljica 8 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 79 ukupno)

Muffins

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ummi-emina – 12/6/2007 18:34

Jeste to je taj pleh Ivana,mozes i prijice u njemu da peces.Kazi mi trebali ti recept za projice,da ti posaljem,ako nemas.

Napisi ,napisi ,ja skupljam razne recepte od projica i pravim na mnoge nacine,daj tvoj na videlo,pa ja sam kolekcionar recepata heheh ,idi vidi kakvu sam jez tortu napravila

ummi-emina

6 jaja
    1 šolja belog brašna
    4 šolje kukuruznog brašna
    1 jogurt
    1/2 šolje ulja
    200 gr sira
    200 gr kajmaka
    1 šolja kisele vode.
    Mozes da stavis ako hoces,nije obavezno, secaknog sudzuka ili prsute,da ti zamirise,i da dobijes bolji ukus.
    Eto Ivana to su moje projice,a sto se tice tvoje jez torte videla sam je,kao i sve ono sto pravis,uvek vidim,ali da se neponavljam svaki put,jer ti je stvarno sve ekstra.Tako da znas da sve tvoje recepte prikupljam,ti samo pisi,kako pravis,jer na slikama ti je sve prelepo.

Sneki
    Član
    Sneki

Veceras sam pravila ove muffine po receptu ummi emine, i extra su ispali! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    Iduci put ću da isprobam one što je cipelica napisala (sa pečurkama)

cipelica
    Član
    cipelica

Kasnim devojke sa odgovorom-izvinite 😳
    A sada recept
    potrebno je:
    150gr.ementaler sira;
    100gr.sunke;
    100gr.sampinjona;
    200gr.brasna;
    2 kasicice peciva;
    1 kasicica sode bikarbone;
    3 jaja;
    200 ml.mleka,po ukusu soli i bibera.
    Priprema:
    sir izrendati na krupnijoj strani rende,sunku na tanke trake iseci,a zatim te trake redjati jednu na drugu i ponovo popreko iseci da bi ispale sitne kockice.Sampinjone oprati,iseci na tanke listove i u jednom tiganju kratko prodinstati.Ujednoj ciniji promesati brasno,pecivo,sodu bikarbonu-nacin dodavanja sam opisala u receptu muffina sa jagodama.U tu smesu dodati so i biber po ukusu ,prodinstane sampinjone i izrendan sir.Jos jednom promesati.U drugoj ciniji jaja i mleko penasto umutiti.Kada je to gotovo,dodati masu iz prve cinije i lagano promesati da se smese sjedine .Nakon toga u vec namazanu formu izliti testo i peci u predhodno zagrejanoj rerni na 160 stepeni ,oko 20-25 minuta.Kada su muffini ispeceni ostaviti ih u formi oko pet minuta,pa ih tek onda vaditi i vruce servirati.
    Prijatno.

Sneki
    Član
    Sneki

Cipelice, hvala na brzom odgovoru! :HAG:

Ivana B.
    Član
    Ivana B.

Ja sam juce kupila kalup za Muffins, i jedva cekam da probam ove recepte, svaki je jednako primamljiv, neznam za koji da se odlucim…hm…

sakicar
    Član
    sakicar

Muffins

3 solje brasna,
    3 solje secera,
    2 solje mleka,
    1 solja ulja
    5 jaja
    1 prasak za pecivo,
    2 vanilin secera i
    oko 3 solje cokolade u prahu ili kakaa, ili mlevenog maka ili oraha, sve su kombinacije super.

Imam nekoliko recepta za muffinse. Ja sam pravila sa seckanom cokoladom, a koleginica sa sargarepom i cimetom. Fenomenalni su. Mera je pleh za 12 kolacica (3×4)

Sneki
    Član
    Sneki

Ja sam probala ove recepte cipelice i ummi emine -super su!

Saki, ovaj tvoj recept mi super izgleda, probacu cim pre.

Ivana B.
    Član
    Ivana B.

Mmmm…

Iki
    Član
    Iki

Juce sam isprobala nov recept, i mogu da kazem da su ispali super.

evo recepta, ako nekog interesuje:

100gr margarina, 200gr secera (ja stavim 150), 1 van. secer, 3 zumanca, 250gr quimiq ( to je nseto slicno kao slatka pavlaka, samo malo gusce) , 3 belanca, 100gr borovnica, 200gr ostrog brasna (stavila sam pola ostrog pola mekog), 1/2 prasak za pecivo

Penasto umutiti margarin sa secerom, van. secerom i dodati zumanca. Zatim polako dodavati penasto umucem quimiq. Borovnice promesati sa brasnom i praskom za pecivo i dodati smesi. Na kraju dodati sneg od belanca. Testo staviti u kalup za muffinse i peci 0-25min na 180C.

Umesto borovnica moze i 3 kasika kakao, ali onda ide 300gr brasna.

ovaj recept je odavde http://www.qimiq.com/home.141.0.html

izgledali su ovako

piljari
    Član
    piljari

super izgledaju ali ja ih ne obozavam nesto

teana
    Član
    teana

Evo i ja da nesto dodam, posto moji obozavaju da ih jedu, jako su prakticni kada imate goste a i brzo se prave.

Grcka pita (carska)

3 jaja, 1 solja mleka, pola solje ulja, 2 solje brasna, 1 prasak za pecivo,
    2 mala kisela krastavca iseckana na kockice, 150g. sunke takodje seckane na kockice, 150g. isitnjenog sira.
    Sve izmesati i peci u kalupice. Ja pravim jednu ipo meru :-*

Pogacice
    4 jaja izmiksati, dodati pola dcl. ulja uz miksanje, 250g. jogurta, 300g. sira, 1 prasak za pecivo i 16 kasika brasna. Namazati kalupe i peci.
    Najbolje jedna ipo mera za 24 pogacice.

PRIJATNO

bubili74
    Član
    bubili74

Koka Loka – 25/11/2006 06:18

Muffins ili kako ih moji momci zovu – Mufloni :>

Recepte sam izmislila i fenomenalni su. Brzi, lagani, jednostavni i nisu skupi:

2 jaja
    1 šolja šećera
    1 šolja brašna
    1 prašak za pecivo
    1 šolja mleka
    1/2 šolje istopljenog margarina

Sa kokosom:

Dodati 200 gr kokosovog brašna. Puniti kalupe do pola. Staviti 3-4 kocke bele čokolade, dopuniti kalupe smesom i peći.

Sa čokoladom i višnjama:

Umesto 1 šolje, staviti 3 šolje brašna, dodati 2-3 kašike kakaa. Umesto bele čokolade staviti višnje.
    Kada se ispeku, premazati ih debljim slojem istopljene čokolade.

Smesa ne sme biti suviše gusta.

A na slici je kombinacija kokos + crna čokolada. (stavljam link jer je slika velika)
    http://www.kokaloka.org/foto/okce1.jpg

Sinoć probali ove sa čokoladom i višnjama. Koka loka :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: odlični su. Skidam slike uskoro da vam pokažem. Stanko je mami pomagao, stavljao je višnje, Tina je kukala da joj ostavim umešano testo da liže i da ne potrošim sve, ćapala usput pa nam testa prifalilo :> :> :> , a Joja je pokušala da joj otme činiju koju je uredno pomazala na kraju. :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje:

leptiric
    Član
    leptiric

Pravili smo veceras Muffins
    sa visnjama i cokoladom.
    bas su super ispali,i bili jako ukusni.
    slican,sastav kao kod kolaca sa visnjama.
    za neki dan cemo probati, slane sa sunkom,kackavaljem i krastavcicima.

piljari
    Član
    piljari

Muffins s jabukama, orahom i cimetom

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Sastojci:

-170 grama brašna – glatkog,
    – 100 grama smeđeg šećera ( prolazi i rafinirani),
    – 1 vrećica vanili šećera,
    – 2 čajne žličice praška za pecivo ,
    – 1/4 žličice sode bikarbone,
    – 2- 3 čajne žličice cimeta (po želji),
    – 2 jaja,
    – 1 kiselo vrhnje,
    – 60 grama otopljenog margarina ili maslaca,
    – 2 srednje jabuke,
    – šaka oraha,
    – šećer u prahu ( količina po želji)
    – 1 limun

1. Pjenasto izmiješati jaja i šećer, dodati brašno , vrhnje i rastopljeni margarin ili maslac, količinu cimeta u prahu kao u receptu ili prema želji . Na kraju ručno umiješati narezane jabuke na kockice i nasjeckane orahe te naribanu koricu limuna. Dakle mješati lagano kuhačom ili žlicom ne više mikserom tada će komadići jednako biti raspoređeni po cijelom muffinsu i neće "pasti na dno".

2. Smjesu podijeliti u namazane i brašnom posute kalupe. ( ako nemate papiriće koje stavljate u tepsiju)
    Tepsiju mogu zamjeniti samo papirići koje ćete staviti u klasičnu tepsiju što je zgodno ako pravite veću količinu.

3. Peći na 200 C stupnjeva dvadeset minuta (ovisno o pećnici) gotovi su kada ubodena čačkalica u sredinu muffinska "ne pokupi" ili se na nju ne zaljepi smjesa.

4. Mlake posuti šećerom u prahu.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.