Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pahuljica 8 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 79 ukupno)

Muffins

• piljari
    Član
    piljari

Dakle, recept za mafine, american muffins, možda skroz nepatriotski kolač, ali jako dobar i jednostavan. U slici i reči.

Vreme pripreme: 15 minuta.

Potrebno je:

• 100 grama otopljenog margarina
    • 100 grama šećera
    • 1 kesica vanilin šećera
    • 2 jaja
    • prstohvat soli
    • malo rendane kore narandže
    • 200 grama brašna
    • ravna kašičica praška za pecivo
    • do 1 dl mleka
    • 50 grama čokolade za kuvanje.

Priprema:

U dubljoj posudi umutiti margarin i mešajući neprekidno, dodati šećer, vanilin šećer, prstohvat soli, koru od narandže i dva jaja. U dobro umućenu masu sipati lagano 200 gr brašna i kašičicu praška za pecivo. U tu, sada prilično gustu masu, sipati polako mleko, da masa postane ni suviše retka i ni suviše gusta (omiljeni trikovi ni-tamo-ni-ovamo, pa kome upali). U pripremljenu masu usuti čokoladu prethodno iseckanu, nikako rendanu i lagano promešati kašikom. Ostaviti manji deo čokolade za kraj.

Uključiti rernu na 180 (sa fenom) ili na 200 (klasična rerna). Namastitii pleh sa kalupima koji se patriotski koristi za “projice”, a zapravo je originalno pravljen za ove čarobne kolačiće. Ja imam jedan sa šest rupa, pa mafini budu prilično veliki. Postoje i plehovi sa 12 rupa i u oba slučaja ova mera je tam-taman (ako ostane viška testa, sipati u drugoj turi ostatak, a prazne rupe napuniti vodom – male tajne velikih majstora). Sipati masu, ali ne do vrha. Otprilike ovako:

muffins-before.JPGPre stavljanja u prethodno zagrejanu pećnicu, posuti ostatak komadića čokolade po vrhu.

Peći 30-tak minuta, dok ne postanu ovakve srećice:

muffins-after.JPG

A onda poslužite i pravite se važni:

muffins-finaly.JPG

piljari
    Član
    piljari
    POTREBNE NAMIRNICE
    DVA JAJA
    DVESTO GRAMA SECERA
    JEDAN DCL MLEKA
    TRISTO GRAMA BRASNA
    JEDAN DCL ULJA
    JEDAN I PO PRASAK ZA PECIVO
    DVA VANILIN SECERA
    DVE KASIKE KAKAOA
    PEKMEZ OD JAGODE
    JEDNA COKOLADA
    pogledajte detaljni spisak nutritivnih vrednosti namirnica za ovaj recept
    PRIPREMA JELA

Sve sastojke izmesati i umesati glatko testo koje se vadi kasikom. Podeliti u dva dela. U jedan deo dodati dve kasike kakaoa i izmesati. Sipati u muffins kosarice tako sto stavljate jednu kasikicu testa pa pekmez pa kasikica testa tako da bude testa malo vise od pola muffins kosarice. Takodje mozete sarati tako sto ce te staviti jednu kasikicu zutog testa i jednu sa kakaom. Pecite na 200C oko 15 min. Istopite cokoladu sa malo margarina i prelijte muffinse

Recept

bubili74
    Član
    bubili74

Evo slikica iz naše avanture pravljenja maffina

Stanko pomaze Tina lize smesu

ali i Joja bi malo

ovako su ispali kad su ispeceni, Tina je stavljala srca

ovako su izgledali Tina i Stanko dok su ih jeli

Ko voli nek izvoli našim stopama, nama je bilo baš zabavno 🙂 🙂 🙂

Masha&Tasha

Muffins su ovde jako popularni i prave ih na razne nacine, a meni se iskreno retko koji svidi, nije bas da kidisem na njih, ako treba da biram onda su definitvno sa borovnicama moj favorit, pa cokoladni!
    Bubili ove slike da okacis i na njihovoj temi! Meni je totalna uzivancija da ih gledam, nikad nije dosadno, uvek neke avature i desavanja sa njima! :-* ih tako musave i slatke, naravno i vredne, nije lako olizati serpu! 😉

lenaki
    Član
    lenaki

MUFFINS SA KAČKAVALJEM I ŠUNKOM

1 ¼ cups (240ml) svenamenskog brašna
    1/4 cup polente
    2 1/2 – 3 kašičice(5ml) praška za pecivo (orijentaciono- 1 kesica dr oetker)
    1/2 kašičice sode bikarbone
    3 iseckana zelena dela crnog luka (ja sam izostavila u svojim)
    1/2 cup narendanog zrelog(tvrdog) kačkavalja (cheddar u originalnom receptu) (orijentaciono 100g)
    3/4 cup sitno iseckane šunke (orijentaciono 100-150 g)

1 veliko jaje
    1 cup mleka
    2 kašike (15ml) otopljenog putera

zagrejati rernu na 200C
    podmazati kalup za muffins

izmešati brašno,polentu,prašak za pecivo,sodu bikarbonu, (luk),narendani kačkavalj,iseckanu šunku

u manjoj činiji umutiti jaje sa mlekom i otopljenim puterom,pa tu smesu umešati sa što manje poteza u smešu brašna sa šunkom i kačkavaljem,dok se lepo ne navlaže svi suvi sastojci

napuniti muffins udubljenja smešom
    po 3/4 svako
    peći oko 25-30 minuta
    ostaviti kalup par min van rerne,pa vaditi muffins

lalaigedza

ImportierteFotos00008.jpg mafini picture by laige

MUFFINS SA COKOLAOM I NESQUIKOM

1/4 solje secera

2 solje brasna(odvaditi 2 kasike)

2-3 kasike Nesquika

2 kasicice praska za pecivo

1/2 kasicice soli

1 jaje

1 solja mleka

1/4 solje ulja

cokolada za „punjenje“

cokolada za prekrivanje

malo krupno rendane cokolade
    Brasno,nesquik,secer,p.za pecivo i so pomesati.Posebno umutiti jaje,pa mu dodati mleko i ulje.

Obe mase pomesati i mutiti dok se masa dobro ne ujedini.Na kraju dodati rendanu cokoladu i kaskom promesati.

Stavljati po punu kasiku mase u formice,pa stavljati kockice cokolade.

Zatim rasporediti ostatak mase popunjavnjem formica.(masa je dovoljna za 12 formi)

Peci u zagrejanoj pecnici na 200′ oko 20-25 min.

Pecene mafine,izvaditi iz pleha pa im „kapice“ umakati u rastopljenu cokoladu.

Da bi bilo dekorativnije i ukusnije „prosarati“ ih belom cokoladom.

Original recept je preuzet od FACKELMANNa, samo je ovde malo promenjen.

Ella
    Član
    Ella

Mmmm… OBOZAVAM muffinse, ali samo one slatke! Extra izgledaju vasi muffinsi! :bravo:

Angel
    Član
    Angel

U pitanju su Tupperware kalup i "COKOmania" casopis.

Silikonski kalup za mafine izgleda ovako:

A casopis sa receptima ovako

U pitanju su mekani muffini a evo i recepta:

Priprema: 10 minuta
    Cokolada: 1-1,3min u mikrotalasnoj rerni
    Muffini: 8-9 min

Sastojci za 7 muffina

-100g putera
    -100g crne cokolade
    -100g secera
    -2 jaja
    -30g brasna (60ml)

-Sitno izlomljenu crnu cokoladu i puter stavite u Bokal Microplus od 1L pa u mikrotalasnu rernu na 1-1,30min na 750W da se rastopi. Promesajte smesu Penilicom.

-Dodajte secer, pa uz mesanje jedno po jedno jaje, na kraju dodajte brasno i mesajte dok ne dobijete glatku smesu.

-Iz rerne izvadite resetku i na nju stavite Kalup Za Muffine. Sipajte smesu u otvore ispunivsi do3/4 pa pecite 8-9 minuta u klasicnoj rerni prethodno zagrejanoj na 220C.

-Kada su muffini peceni, ostavite ih da odstoje nekoliko minuta. Posluzite ih mlake ili hladne.

Ideja vise!
    Muffinemozete da pripremite unapred i zamrznete. Pre posluzivanja stavite ih 1min u mikrotalasnu rernu namestenu na funkciju odledjivanja, sto je dovoljno da postanu mlaki.

Evo i slika. MNOGO su ukusniji nego sto izgledaju!

nacafaca
    Član
    nacafaca

Angel krenula mi vodica na usta extra puterasto izgledaju!

Angel
    Član
    Angel

Topi se u ustima mmmmm… 🙂

Angel
    Član
    Angel

Evo par novih slikica, usavrsila sam ih potpuno, sad su kao iz tog casopisa.

Iva_A.A.A.

Mmmmm Angel izgledaju super

Wish
    Član
    Wish

Wow prelepo i sigurno i preukusno..kupujem kalup i isprobacu vase recepte :bravo: :bravo: :bravo:

lalaigedza

JAO ANGEL STA MI RADIS OVIM SLIKAMA :sok:
    ODLICNO IZGLEDAJU-SOCNO :respekt:

Angel
    Član
    Angel

Hoce muz da me ubije, navadila se pa pravim samo muffine :), ali zaista nisam probala nista lepse u zivotu! Dobro pored Markize nista lepse. Eto i sad mi se jedu jooooj, i onda kako nikako da smrsam-de pogadjajte opet :D.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.