Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pahuljica 8 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 79 ukupno)

Muffins

• 84d
    Član
    84d

Po ovom receptu ispadne 7 komada. Ti za 24 moras da napravis troduplu dozu a i ne moras da ispunis svaku rupicu u plehu. 🙂

rainbow
    Član
    rainbow

84d – 22/2/2010 22:09 Po ovom receptu ispadne 7 komada. Ti za 24 moras da napravis troduplu dozu a i ne moras da ispunis svaku rupicu u plehu. 🙂

Vala kako ovi moji jedu, moracu da usestostrucim meru! 😯 :sok:

malisha75
    Član
    malisha75

Juce sam pravila mafine sa borovnicama po Minjinom receptu i odusevljeni smo svi, planuli su za tren oka. Odlicno su mi uspeli, testo je bilo kao sundjer. Elem, ja sam stavila odmrznute borovnice pa je testo povuklo boju od borovnica. Interesuje me da li je neka od vas pravila sa jos zamrznutim vocem?

dunja26
    Član
    dunja26

nisam ni znala da ima ova tema, evo mafina koje ja pravim, recept je sa coolinarke, odlicni su

http://www.coolinarika.com/recept/764446/

MilicaCale

mi smo juce pravili anine mafine od jabuka i heljde i odlicni su: nama fino dijetalni a klicnima odlicna vecera. Ali mi se i dalje vise svidjaju njeni integralni sa borovnicama i brusnicama.
    Probali smo i socne cokoladne koje je postavila Angel. Savrseni su, jedini bas socni koje sam jela. Jedino sto su kalorijska bomba, pa necemo skoro da ponovimo 🙂

njamiii
    Član
    njamiii

Cale, koji su to integrali? Nisam uspela da nadjem recept?
    Pravila sam ove s heljdom, mali je u svakoj ruci drzao po jedan i nazimenicno grickao, cak ih je i mm smazao iako nije fan proizvoda sa heljdinim brasnom. Medjutim, ja bih napravila male izmene i stavila znacajno vise voca. U drugu turu sam dodala i orahe i to je ispalo bas fino. E sad, meni oni nisu upste nesto narasli? Ja mafine pravim po receptu za kolac sa visnjama, tj. kolac sa visnjama pravim u kalupu za mafine, s tim sto nekada stavim visnje, nekada zamrznuti mix, ne onaj sa sumskim vocem, vec onaj drugi sa malinama, kupinama, jagodama cini mi se, ili stavim orahe i suvo grozdje, a redje komadice cokolade. Kad doalze gosti serviram ih vruce sa sladoledom kao prilogom i mas bude mljac. E sad, ti mi bas narastu, sipam pola rupe i narastu iznad je.

MilicaCale

njami, mozda ti prasak za pecivo nije bio dobar? moji fino narastu. A i ja stavljam duplo vise voca, u svaki recept koji sam probala.
    a integralni nisu sa ove teme, vec sa bloga, nase drugarice ane, koja je dala recept i za heljdine.
    dacu sad recept, a link nemam, ali je ovaj blog u pitanju, a recept je, cini mi se, negde u komentarima: http://mamenakafepauzi.blogspot.com/

Integralni mafini

solja int. brasna
    pola razanog brasna
    pola ovsenih pahuljica
    solja jogurta
    solja mleka
    malo oraha
    praska za pecivo
    -malo sode bikarbone
    solja borovnica (smrznutih)
    pola solje brusnica,(susenih)
    malo ulja,
    malo secera,
    kore od limuna,
    Sve izmesati i peci pola sata u plehu za mafine.

njamiii
    Član
    njamiii

Uff zaci def. su moji nesto falicni. Probacu sl. put sa drugim praskom, pa da vidim da li je do toga il’ ja nesto zeznem. Hvala ti puno. Skapirala sam da je anin recept, ali nisam uspela ovde da ga nadjem 🙂 Samo jos pitanjce, koliko otprilike stavis malo ulja i malo secera? Kao kasika, par kasika…

MilicaCale

ulje, mozda kasiku a secer vise, mislim da sam stavila trecinu solje.
    i voce nisam nasla, pa sam pravila sa malinama, i sa crvenim vocem (mesenim) i bilo je super.
    u ove sa heljdom sam stavila manje od jedne kesice praska i porasli su: sipala u kalup dve trecine, a izrasli su dosta iznad
    a ovaj recept za integralne je problematican, jer ga ima za pola vise nego ovog od heljde, pa mi je puno za jedan pleh a malo za dva (zato sam smanjila skoro sve za trecinu i bilo je super)

njamiii
    Član
    njamiii

E super, hvala ti, cim skupim sve sastojke pravim. I ja preferiram tu mesavinu sa srvenim vocem.

pahuljica
    Član
    pahuljica

Pravila sam cokoladne mafine po receptu Angel.
    Smesa se pravi od slicnih sastojaka kao i kora za cokoladnu tortu.
    Meko i ukusno.
    Preporucujem.

MilicaCale

pahuljice, i ja.
    inace, pravila sam ponovo ove integralne mafine, ovog puta sa borovnicama, pecenim lesnikom i korom pomorandze. Bili su fantasticni.

MilicaCale

pahuljice, koji je recept za tu cokoladnu tortu? zvuci ukusno, ako su kore kao ovi mafini.

MilicaCale

dakle, anini integralni mafini sa jabukom i heljdom su juce postali medeno srce:
    umesto solje jabuka stavila sam dve solje kajsija i gotove mafine premazala cokoladom .Toplo preporucujem 🙂

pahuljica
    Član
    pahuljica

Milice, tek sada sam videla tvoje pitanje.
    Napisacu ti recept samo da dodjem do njega.

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.