Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Neplodnost i Pokušaji Muski sterilitet (Spermogram, spermokultura)

Ova tema sadrži 398 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bakana 2 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 399 ukupno)

Muski sterilitet (Spermogram, spermokultura)

• Ivanica
    Član
    Ivanica

Evo ponovo mene sa novim rezultatima suprug je uradio spermogram i losi su rezultati pokretnih 13% a nepokretnih 50% medjutim kod urologa mu je tek zakazano za 25.10. ove rezultate sam predocila mom ginekologu ali ona ceka odgovor urologa da li je neka od vas imala slicna iskustav i da li se to leci ili ako neko zna da li sa malom pokretljivoscu mozda postoji sansa da se ostane u drugom stanju

raza
    Član
    raza

draga Ivanice nemojte se puno sekirat,ima velike sanse da ostanes u drugom stanju,jedan od nacina je da uradis inseminaciju,a drugi je da pomognes svom muzu na neki prirodni nacin za pocetak biljne tablete vitamina E
    puno srece ubuduce 😛

Irssa
    Član
    Irssa

Muz moje drugarice ima lenje spermatozoide, lekar mu je rekao da sto manje vremena provodi u autu, da ne nosi uske gace ili farmerke i da se redovno prazni, odnosno sto cesce. Njegov posao je takav da je stalno za volanom i spermatozoidi su se ulenjili.
    Trude se da ih „razmrdaju“ i nadamo se da ce uspeti.

Nemojte da odustajete, „radite“ malo vise i sigurna sam da ce se isplatiti

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

i ja sam citala da muskarci koji nose uzak donji ves i dosta veremena provode u autu da se spermatozoidi ulenje ,mi kad smo isli na kontrolu tj. kad smo pokusavali da napravimo bebu i moj muz otisao na spermogram i imao je odlicne rezultate veliku pokretljivost,super kvalitet sperme,mada ona radi u Mercedesu i non-stop je za volanom,ide na posao kolima,vraca se kuci kolima,na poslu ide da isprobava sportske automobile i evo vec 15 godina on je non-stop za volanom,i ima super pokretljive spermatozoide,nama je bio problem u glavi i cim smo se opustili tj. ja ostala sam :trudnica: ,nemoj da odustajete zelim vam puno srece i saljem puno pozitivne energije :caos:

Sneki
    Član
    Sneki

Muz moje drugarice (imaju isto godima ko ja 😆 ) je isto imao „lenje“ spermatozoide, ali uz malo vise :ukrevetu: truda, posle nekog vremena su uspeli! Mislim da treba puno strpljenja, truda 😆 i sto Ivana kaze opustiti se.

Ivanica
    Član
    Ivanica

Hvala devojke idemo za 2 nedelje kod urologa pa se javljam da vas obavestim sta je on rekao. I sama sebi kazem da ipak ako postoje i mali broj pokretljivih uvek postoji sansa da se ostane u drugom stanju to me jedino tesi.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ivanice bice u redu ne sekiraj se samo budi hrabra i nemoj da padas u ocajanje jer to nece da ti pomogne,osmeh na lice i bacite se na sledec borbe :-*

Manana
    Član
    Manana

Samo nastavite da pokusavate i bice,cula sam i ja da to ne mora da bude problem.Ako budete opusteni doci ce i bebiron!

raza
    Član
    raza

puno srece kod urologa,nadam se da nece biti problema,i jos veliki uticaj na kolicinu i pokretljivost spermatozoida uticu kafa,cigaretei alkohol pa ako to konzumira tvoj muz neka umanji malo
    i opustite se malo,mozda ste previse ukoceni zbog velike zelje da imate bebu
    nadam se da ces nas uskoro obradovati i javiti nam da si :trudnica:

uznemiren
    Član
    uznemiren

Ko moze da bude bolji sagovornik za ovu temu nego muskarac . Imam klinca i klincezu od 2 i 6 godina i predhodni brak od 14 godina bez dece. KOD LEKARA SE PRVO GUBI VREME JEDNO DVE GODINE JER ONI SMATRAJU DA PROBLEM POSTOJI AKO DECE NEMA TEK POSLE TE DVE GODINE.Za zacece bebe je potreban samo jedan spermatozoid a vi izracunajte koliko ih je u tih 13 posto. Budite opusteni i trudite se sto vise. I ja sam nekad radio kao taksista , pa to nikad nije bio problem , a to znam jer sam proveravao u prvom braku , kakva je situacija sa tim malim cudima prirode. Ne zurite i ne opterecujte se jer to moze da bude velika prepreka za bebu ( buducu ).Probajte sve prirodne stvari pa na kraju postoji i velika pomoc medicine . Danas bar svako moze da ima bebu.Vrlo vazno OSLOBODITE PSIHU .

Ivanica
    Član
    Ivanica

:kucam: moj suprug je bio kod urologa on mu je rekao da to nije strasno i da se sve to moze srediti prepisao mu je proxed mnogo je skup da li neko od vas zna ili je cuo da li taj lek daje neke rezultate kontrola mu je za 45 dana,a sto se tice kandide koja mu je nadjena urolog je rekao da to nista nije strasno ali uvek sumljas jer svaki od njih t.j lekara kaze da nije opasano cak sam i ja uradila urinokulturu kod mene nije nisata nadjeno jer to moguce. Zelim svima vama da se zahvalim na podrsci

Sneki
    Član
    Sneki

Samo, napred, po ovome, sto si napisala, deluje da samo malo treba da se zalecite i potrudite.

kalet
    Član
    kalet

Kandidu izlecite i tu je resenje za nju.
    Kada je covek spor uz redovne treninge svaki dan je sve brzi i vide se rezultati, pa mislim da je tako i sa spermatozoidima. Samo opusteno i rezultati ce doci.

ljuba
    Član
    ljuba

Evo i mene, nove, da se pridruzim Ivanici. Priznajem da mi danas nimalo nije lako. Danas se vratili od lekara sa prvim rezultatima. Moji hormoni u redu, ali 5. grupa sekreta. Njemu ne valja spermogram. 38 mil. spermatozoida, 32 mil pokretna, ali progresivna (to su valjda oni sto prave bebe) samo 13 miliona. Doc je rekla da spontano nikako ne mogu zatrudneti, vec samo inseminacijom ili vestackom oplodnjom. Njemu je rekla – vitaminska ishrana, a oboma dala tablete, po 4 kom odjednom da popijemo i meni, naravno, vaginalete. Nisam pametna, da li da i ovog meseca pokusavamo spontano, da li to sme da se radi uz ove lekove? Kakav tezak dan… Koliko sam cula, ta inseminacija retko kada uspeva. Znate li nesto o ovome svemu?

Mirche
    Član
    Mirche

Ljubo, za inseminaciju znam da i nije toliko neuspesna. Moja drugarica je imala 3 i jedna je bila uspesna, i tada kada je uspela radili su joj bez ikakvih hormona i inekcija. Vredi pokusati sigurno pre vestacke oplodnje.
    A sto se tableta i vaginaleta tice, mislim da kada zavrsite terapiju mozete pokusavati, pa mozda bas uspete. Samo nemojte da odustajete!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 399 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.