Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Neplodnost i Pokušaji Muski sterilitet (Spermogram, spermokultura)

Ova tema sadrži 398 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bakana 4 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 399 ukupno)

Muski sterilitet (Spermogram, spermokultura)

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ljubo drzim ti placeve i zelim vam od srca da uspete :cvecko:

Sneki
    Član
    Sneki

Ljubo samo napred, u krajnjem slucaju ukoliko nisi bas sigurna, mozes traziti i drugo misljenje.

ljuba
    Član
    ljuba

Hvala svima na podrsci, ali kako je doc bila ubedljiva i ne pomisljam da mozemo spontano napraviti bebu. Nakupovala sam i nekih vitamina, ali sve je to cini mi se bacanje para. Mirche, kazes tvojoj prijateljici iz 3. uspelo. Meni doc rekla dve ako ne uspeju ide se na vestacku, ali i to da je uspesnost prve inseminacije 25 posto. Jos nesto. Pod uslovom da je sa mnom bas sve u redu, sto treba da pokazu jos tri nalaza krvi, kao i snimak prohodnosti jajnika (kad se izleci sekret), da li ce i meni onda davati injekcije, hormone, itd. U tom slucaju, da li uspeh inseminacije zavisi samo od toga da li ce se pogoditi moj najplodniji dan? I ako neko zna, nisam jos pitala doc, koliko obicno kosta inseminacija? Da li se izmedju 2 pravi neka pauza? Nista jos nisam pitala docu, nadam se da forum onako iz prve ruke moze najvise pomoci.

Mirche
    Član
    Mirche

Koliko sam ja upoznata, moze da se radi koliko hoces inseminacija i koliko imas para…Uglavnom se prati ovulacija i pucanje folikula UZ, pa se inseminacija radi pre pucanja folikula. Ne znam tacno koliko kosta ali mislim da je oko 300e (pozvacu prijateljicu da mi tacno kaze, nisam je pitala tacno koliko je) kod privatnika. Za uspesnost, takodje, ne znam ali verujem da je to individualno. I mislim da nema potrebe da se pravi velika pauza izmedju inseminacija, moze i svakog meseca (eventualno zbog inekcija da se pravi pauza).

katarina
    Član
    katarina

E da vam ispricam slucaj moje dobre drugarice…
    Kod nje lecena kandida vaginaletama i kad je kod nje sve bilo ok muz slabo pokretljivi spermatozoidi i to samo 5% on ostavio cigarete,alkohol,uredan zivot nekoliko meseci…zakazali vestacku oplodnu za jedan ponedeljak..a znali to mesec dana unapred i pustili mozak na odmaranje jer su cekali na oplodnju i 2 dana pre oplodnje kupi test i pozitivan!!!!!!
    Doktori su rekli da tako nesto jos nisu videli al se cudo desilo i eto ima sina 3.5 god…
    Samo psiha i nista vise a pokusavali su 7 god,kad su prestali o tome da razmisljaju ostala je u drugom stanju!
    Zato idite na odmor negde,opustite se i uzivajte…desice se kad ona hoce a ne vi…
    Pozdrav

raza
    Član
    raza

draga ljubo vec sam ti pricala o inseminaciji,ali najbolje ti je posto te tako gnjave sa tim vadjenjem krvi i ako je sve ok radi sebe mozes traziti hcg(histerosalpingografiju),i ako je to ok,onda vam je sve u glavi,znaci opustite se i uzivajte i bice beba
    sretno

sakicar
    Član
    sakicar

Ja bih volela da mi date sto vise informacija po pitanju muskog steriliteta.
    Naime, moja zaova ima 37 godina, 10 godina su u braku i nemaju dece. Kod nje je sve u redu, a kod njega je u pitanju slaba pokretljivost spermatozoida, seceras je vec dvadeset godina. Pokusali su jednom u Bg-u sa terapijom, da njene normalne hormone pretvore u nenormalne, ali je to kod nje izazvalo ciste na grudima, pa su sa terapijom prestali, iz zdravsrvenih razloga. Vadili silne rezultate i nista. Onda su se razocarali i stali. O tome vise ne pricaju. Godine ih gaze. Kako da im pomognem?

katarina
    Član
    katarina

Vestacka oplodnja!

raza
    Član
    raza

ako joj muz pusi i konzumira alkohol neka prekine,jer je mom muzu dr.rekao kad treba da radi spermogram da nepusi i da smanji kafu i caj jer to utice na pokretljivost spermatozoida,i neka pokusaju sa vitaminom e tj,da on pije tablete vitamin e imaju efekta,ako nista neuspije najbolje im je vjestacka oplodnja,ili da pokusaju jednom inseminaciju,koja nije bas djelotvorna ali je kod nekih imala efekta

ljuba
    Član
    ljuba

razo, problem je za sada u njemu. spermogram je pokazao da je od 38 mil dovoljno pokretno samo 13 miliona. doktorka kaze da s tim nemamo sanse,mada mi se cini da sam posle procitala da je to kao neka siva zona, moze biti plodan a mozda i ne moze. e sad, ona ispitije i mene, da vidi ima li kod mene kakvih problema, pa je tu otkrila tu prokletu 5. grupu sekreta. sutra idemo na jos jednu kontrolu, pa ce nam konacno reci rezultate. taj hcg, ili kako vec, sta je to, jel to snimanje prohodnosti jajnika? I jos nesto, nikako da ukapiram, ako je kod zene bas sve u redu, zasto inseminacija tako tesko uspeva?

Marija
    Član
    Marija

Moje komsije nisu imali decu 10-15 godina, isti problem. Posle lecenja komsinica je ostala trudna i rodila cerkicu (mala ima 1 ipo godinu). Pre par dana otkrije da je ponovo trudna! Bez ikakvih terapija! Ostala je bez teksta! Najvaznije je da je covek opusten – ako je to ikako moguce! Moja tetka je ostala trudna tek onda kad je odustala od lecenja, opustila se i vise nije razmisljala o tome, tako reci odustala od svega. Posle dva meseca evo rezultata. Danas ima predivnu cerkicu!

raza
    Član
    raza

draga ljubo hcg je snimanje prohodnosti jajovoda polozaja materice i jajnika,veoma je uspjesna metoda cak i ako ima manjih zacepljenja,kontrast koji ubrizgavaju probije to zacepljenje to nije bolno samo je sav proces pomalo neugodan,to je to.A ako ces iskreno ni meni nije bas jasno zasto inseminacija nije bas uspjesna dr.nedaju bas najbolje objasnjenje za to tako da ti tu ne mogu bas puno pomoc :caos:

Ivanica
    Član
    Ivanica

evo mene ponovo moj muz je pio preoxed 45 dana ponovo je uradi spermogram povecala se pokretljivost sa 13% na 19% sutra ide na kontrolu bas cemo videti sta ce lekar reci Razo sto se tice sekreta ja sam bila kod ginekologa pre dve nedelje sekret mi je VI grupa ona kaze to je gljivica i to nikako ne sprecava zacece to mi je bas naglasila ja ne znam kako je tebi tvoj lekar to rekao stvarno mi niuje jasno koje od njih u pravo reklami je da koristim vaginalete pre nego sto dobijem i posle jer je to verovatno kakdida sto se tice inseminacije jedna moja poznanica je radila u Frontu i na Institiutu majka i dete to se radi na upu i kosta oko 150EU a mozes da radis nekoliko puta nije opasno druga moja poznanica ostala je trudna piz prve drzi se tevojko potpuno znam kako ti je

jelenab
    Član
    jelenab

Muz i ja smo u braku godinu i po. Od kad smo se vencali pokusavali smo da zatrudnimo i nije nam polazilo za rukom. Oboje smo postajali sve optereceniji time. Meni su izostajale ovulacije a njemu je drasticno opao broj pokretnih spermatozoida (sa 50% na 30%). U oktobru smo uradili sve analize i ja sam se spremala za HSG. Cekala sam menstruaciju, da bih 8 dana isla na HSG medjutim-nisam dobila!!! I sad smo mnogo srecni i trudni. Ali ja sam pre ovih medicinskih metoda probala alternativne: hopeopatiju i kiropraktiku. Moja kuma i nekoliko drugarica su zatrudnele nakon poseta jednom kiroprakticaru na NB. meni je to bilo sumnjivo ali posto su me terale reko ajde da probam, i onako sedim i radim po ceo dan nije lose da mi namesti kicmu. Rekao mi je da su mi kukovi pomereni, materica i jajnici slepljeni. namestio me je i taj mesec sam zatrudnela! Inace mi je tog meseca i moja homeopatica, koja me je do sad lecila od potpuno desetih stvari dala lek koji podstice ovulacija, a nije hormonski jer su u homeopatiji svi lekovi bezazleni. Da li ej sve to pomoglo ili smo se prosto resili pritiska jer smo se odlucili na ozbiljnije lecenje, ne znam ali mi smo presrecni i jedva cekamo da nam dodje bebica u julu!

ljuba
    Član
    ljuba

divno! dala si mi nadu, pogotovo zbog homeopatije… nedavno sam pocela s tim i ne znam zasto ali sve mi se to nekako dopada, iako nemam pojma da li ce biti nekih efekata…. :cvecko: julskoj mami

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 399 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.