Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Neplodnost i Pokušaji Muski sterilitet (Spermogram, spermokultura)

Ova tema sadrži 398 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bakana 4 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 331 članaka - 331 do 345 (od 399 ukupno)

Muski sterilitet (Spermogram, spermokultura)

• Wish
    Član
    Wish

LediIv – 5/4/2010 07:33

wish, divno!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    drzimo pesnice!

Hvalaaaa LediIv :-* :-*
    Stavicu i stari i novi rezultat da se bolje vidi napredak,krajem novembra je imao operaciju u febr. je poceo sa uzimanjem profertil kapsula i prirodnim lekom za spermu.

23.11.2009

Likvefakcija :14 (<30)
    Konzistencija: norm.
    Zapremina ejakulata: 3.8 (2-7)
    Smt-Ph: 8.0 (7.2-7.8)
    Broj spermatozoida /L: 4.0 (20-250)
    Broj spermatozoida/V:15.2 (>50)
    Progresivno pokretni.brzo: 0.19(>0.25)
    Progresivno pokretni .sporo:0.10 (>0.25)
    Pokretni u mestu:0.05
    Nepokretni:0.66
    LEUKOCITI:0.0(<1.0)
    OSTALE CELIJE: 0.8
    VITALNOST:
    Zivih:0.40(>0.50)
    Mrtvih:0.60(<0.50)
    HOS I SPERMOCITOGRAM nisu radjeni zbog malog broja spermatozoida!

29.03.2010.
    Likvefakcija :12 (<30)
    Konzistencija: norm.
    Zapremina ejakulata: 2.7 (2-7)
    Smt-Ph: 8.0 (7.2-7.8)
    Broj spermatozoida /L: 14.0 (20-250)
    Broj spermatozoida/V:37.8 (>50)
    Progresivno pokretni.brzo: 0.46(>0.25)
    Progresivno pokretni .sporo:0.04 (>0.25)
    Pokretni u mestu:0.10
    Nepokretni:0.40
    LEUKOCITI:0.0(<1.0)
    OSTALE CELIJE: 0.0
    VITALNOST:
    Zivih:0.54(>0.50)
    Mrtvih:0.46(<0.50)
    HOS :0.50(>0.60)
    SPERMOCITOGRAM:
    NORMALNE FORME:0.38(>0.60)
    ABNORMALNE FORME:0.62(<0.4)
    AMORFNA GLAVA:0.02
    GLAVA BEZ REPA:0.06
    Vrat:
    ANGULACIJA:0.10
    CITOPLAZMICNI OSTACI:0.10
    Rep:
    UVRNUTI:0.24
    KRATKI:0.06
    DUPLI:0.02

EVO RECEPTA ZA PRIRODNI LEK ZA MUŠKARCE:

Ovaj prirodni lek služi za nadoknađivanje deficita u vitaminima i mineralima u organizmu, a sem toga povecava i imunitet organizma.
    Uzima se ujutru i uveče po jedna supena kašika. Mnogo je ukusno, ali nemojte preterivati, jer ima mnogo kalorija.
    Uzeti po 100 grama oraha, badema, kikirikija (neslanog), lešnika, kokosa, susama, oljuštenih semenki bundeve, oljuštenih semenki suncokreta (neslanih), suvog grozđa, suvih smokava, suvih šljiva i suvih kajsija, sve naseckati vrlo sitno i dobro pomešati sa 1 kg prirodnog meda.

DR.je prepisala mm da uzima proxeed prasak 2 puta po kesicu,ja sam se malo rasitivala i nasla na profertil kapsule koje jedna tableta ima potrebnu dozu istih sastojaka za spermu.PROXEED JE MESECNO 11 000 DIN a PROFERTIL je 30 tableta 5000 dina. nabavljamo u Iris apoteci u Novom Sadu.

ragaco
    Član
    ragaco

Hvala na iscrpnom izvestaju Wish!Ovo je bas napredak!I mm koristi tu mesavinu s medom,a profertil 2 kapsule dnevno,tako nam je prepisao urolog.Pretrazila sam citav BG i nista,pa ga i ja nabavljam iz NS.Na zadnjoj kontroli progresivno pokretnih nije bilo,samo onih u mestu 15%,ostalo sve ok,pije i terapiju protiv antitela,zbog njih mu je tako los nalaz.I ta terapija uspesna 100%,nema ih vise,pa bi sad ovo ostalo trebalo da deluje.Kontrola ce ovih dana,nadam se bar nekom pomaku,a vas slucaj mi deluje vrlo ohrabrujuce!Samo tako nastavite1!!!Zelim vam bebu sto pre!!!Cmok!!!

Wish
    Član
    Wish

Nama je Ns bio najblizi,Ceca nssa foruma se raspitala u toj apoteci i od tada uzimamo profertil.Ako ste zavrsili sa terapijom za antitela,popravice se i nalaz ;] Nas dr. uopste nije ohrabrivala,posto nije znacilo da ce biti pomaka sa operisanom varikocelom,rekla nam je minimum 9 meseci da se vidi poboljsanje ili neki pomak,a ne znaci da je to samo uzrok loseg spermograma.Velike nade nismo gajili,a moj ginekolog je rekao za prirodno zacece preko 10 miliona,par meseci pokusavanja pa onda inseminacije.A ako budu losiji rezultati vantelesna,sretna sam jer cemo nesto konkretno vec poceti.
    Drzim vam fige da rezultati budu dobri i da mozete krenuti sa pokusajima ;] ;]

Jedno pitanje ako se razumes,ja sam citala da je dovoljno 35%normalne formacije spermatozoida ,a ovde kod mm na nalazima pise da je potrebno preko 60%,i ne znam koliki je to problem stvara i da li se uspesno leci??

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Pozdrav svima.Da li moze neko da mi kaze kakva su iskustva sa m po pitanju Klomida (Klomifena) za muskarce sa malim brojem i slabom pokretljivoscu spermatozoida (bez terapije ima od 3-10 miliona uz 10-20% porektljivosti)? MM je pre godinu dana uzimao Nolvadeks (isto hormon) i bilo je povecanja posle tri meseca uzimanja. Posto su rez. bili u granicama normale urolog savetoavo da prestane sa lekom i da prirodno mozemo da napravimo bebu. Posle tri meseca rez. strasno opali pa smo ponovili turu. Opet ista prica. I opet kada smo prestali jako su losi rez. Sada je ovo dala moja ginekolog (jer urolog vise nece da saradjuje…ali to je du(r)ga prica). Molim vas da mi kazete ima li neko iskustvo u ovom smislu…Hvala

ragaco
    Član
    ragaco

Wish,prema mom saznanju potrebno je preko 60% morfoloski ispravnih.Manji br normalnih oblika smanjuje mogucnost zaceca jer oni imaju slabije mogucnosti za oplodnju,a ako do nje i dodje desava se da je zametak slabijeg kvaliteta,pa moze i da propadne.Ali imate odredjeni procenat ispravnih,tako da oni mogu dobro odraditi svoj deo posla,naravno.Kod mm je na pocetku bilo 40% normalnih oblika,pa se popravilo na 60% po zadnjem nalazu.Profertil i Proxeed pored ostalog pozitivno uticu i na morfologiju spermatozoida,dakle nikakva specijalna terapija,nastavite tako i bice bolje vremenom i to uskoro,sudeci po tome da tvoj muz odlicno reaguje na terapiju!
    Tanja,mm je do sad koristio terapiju koja se bezbedno pije sve dok ne dodje do oplodnje,to se nazalost jos nije desilo,pa nastavlja s terapijom.A logicno je da se hormonska terapija koristi sto krace.Zasto je kod vas primenjena takva terapija?Jesu li otkrili uzrok smanjenog broja i pokretljivosti?To sigurno utice na izbor terapije.Da probate sa drugim urologom ako taj vec nije raspolozen za saradnju?

Wish
    Član
    Wish

Ragaco,jeste li obavili analize??Hvala ti na pomoci draga ;]

ragaco
    Član
    ragaco

Nismo jos,kao na iglama sam zbog toga!Doktor je posle praznika otisao na neki simpozijum u Njujork,pa cekamo da se vrati,preko njega nas ubace na taj spisak,ne priznaje nalaz ako se ne odradi na Institutu za medicinsku biohemiju.Evo upravo blendujem sastojke za novu turu onog leka sa medom,pogrickah pola!!!Cim bude,objavljujem,a mogu ti reci od kad sam cula za vas slucaj,bas me drzi nada da ce ovog puta biti bar malo bolje!LJUBIM TE!!!

DINA25
    Član
    DINA25

Dali ovaj Profertil pomaze kod azoosperije?

ragaco
    Član
    ragaco

Dina,pomaze u citavom procesu spermatogeneze,dakle stvaranja i razvoja spermatozoida.Sto se azospermie tice,mislim da prvo treba utvrditi glavni uzrocnik,pa onda primeniti ovakvu terapiju.Kod mm problem su bila recimo antitela,dobio je hormonsku terapiju za njihovo blokiranje,pa nakon toga Profertil.To je inace kombinacija aminokiselina,minerala…nadoknadjuje organizmo ono sto kroz ishranu ne dobija u dovoljnoj kolicini.Tako da prvo treba otkloniti uzrok azospermie,pa onda raditi na popravljanju nalaza.Nadam se da sam ti bar malo pomogla i zelim poboljsanje sto pre!!!

DINA25
    Član
    DINA25

Hvala. Moj muz ima visoke hormone FSH i LH. Trenutno koristimo tribestan i bioastin. Maja 4 idemo na kontrolu spermograma posle godinu dana koristenja ovih vitamina.

ragaco
    Član
    ragaco

Tako nam je nas urolog objasnio-kad se ukloni taj glavni uzrok,u vasem slucaju bi bila regulacija tih hormona,onda Profertil pomaze organizmu da procws spermatogeneze krene kako treba.I nama je kontrola u to vreme.’Ajd pa da proslavimo!!!

DINA25
    Član
    DINA25

Problem ne sto nas urolog je samo rekao da radi biopsiju testica nije nista spominjao regulisanje hormona. Ito nam je rekao da imamo samo 20% sanse da nacu sperica dovoljno za ICSI. Mi nismo jos biopsiju radili jer hocemo pokusati sa vitaminima.

ragaco
    Član
    ragaco

Ne znam zaista draga moze li se tako nesto regulisati vitaminima.U svakom slucaju probali ste,eto ubrzo i kontrola,pa cete znati na cemu ste i je li biopsija bas neophodna.A uvek postoji i misljenje drugog lekara ako vam se taj vas cini isuvise radikalnim.Drzim palceve da rezultati budu bolji i javi obavezno kako ste prosli!!!

DINA25
    Član
    DINA25

Dali ima neko da je muz imao azoo i da su pronadzeni par plivaca dovoljno za icsi?

Wish
    Član
    Wish

ragaco – 16/4/2010 19:24

Nismo jos,kao na iglama sam zbog toga!Doktor je posle praznika otisao na neki simpozijum u Njujork,pa cekamo da se vrati,preko njega nas ubace na taj spisak,ne priznaje nalaz ako se ne odradi na Institutu za medicinsku biohemiju.Evo upravo blendujem sastojke za novu turu onog leka sa medom,pogrickah pola!!!Cim bude,objavljujem,a mogu ti reci od kad sam cula za vas slucaj,bas me drzi nada da ce ovog puta biti bar malo bolje!LJUBIM TE!!!

Ragaco bas mi je drago da sam te ohrabrila,veruj mi nama se u poslednje vreme toliko losih stvari izdesavalo da se nismo ni nadali da ce i ovo da izadje na dobro.Javi obavezno kad odradite analize i nek gricka ono sa medom,ne moze odmoci,em sto je i ukusno,em zdravo.Mm je bio juce na pregledu i Dr. se iznenadila kaze da je moguca i prirodna oplodnja sa ovakvim rezultatima,jos tri meseca je rekla da nastavi sa lekom,pa videcemo,sledece nedelje idemo sa njegovim rezultatima kod mog ginekologa,moramo zajedno na konsultaciju,bas sam nervozna..

Gledanje 331 članaka - 331 do 345 (od 399 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.