Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Neplodnost i Pokušaji Muski sterilitet (Spermogram, spermokultura)

Ova tema sadrži 398 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bakana 4 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 391 članaka - 391 do 399 (od 399 ukupno)

Muski sterilitet (Spermogram, spermokultura)

• JelenaT1980

Hvala puno na podrsci!

Probacemo sa ovim prirodnim lekovima. MM za sada pije sortis za holesterol, probacemo i sa tom rakijom. Proxeed je pio, ali ne konstantno. Sad ga opet ubacuje dva puta dnevno.
    Nada umire poslednja, tako da puni srece svima! Ja se javljam cim bude bilo nesto novo, a ako nekoima jos neki savet, tu sam, to uvek dobro doslo 🙂

Poljubac svima i puno srece 🙂

JelenaT1980

Hvala puno na podrsci!

Probacemo sa ovim prirodnim lekovima. MM za sada pije sortis za holesterol, probacemo i sa tom rakijom. Proxeed je pio, ali ne konstantno. Sad ga opet ubacuje dva puta dnevno.
    Nada umire poslednja, tako da puni srece svima! Ja se javljam cim bude bilo nesto novo, a ako nekoima jos neki savet, tu sam, to uvek dobro doslo 🙂

JelenaT1980

Hvala puno na podrsci!

nsstudent
    Član
    nsstudent

Pozdrav forumasi(ca)ma 🙂
    nikako da se ukljucim u diskusiju.

Pre svega svima zelim da sto pre predju na forum u kome ce se hvaliti lepim stvarima 🙂
    nadam se da cu se i ja uskoro se pridruziti.

Problem je kod mene, naravno spermogram los…
    trudim se vec dve godine, pijem svasta, kao i vecina ovde navedenog: mesavinu sa medom, piskavicu, homeoptski lek…

Ono sto me interesuje, skupili smo sve nalaze za VTO, dali neko zna kakvi su kriterijumi za prihvatanje i koje je vreme pripreme?

veliki pozdrav

JelenaT1980

Nas su, na zalost, odbili. Na licu mestu se radi spermogram i ultrazvuk za zenskog partnera. Kod MM je rezultat bio 0% pokretnih, tako da smo zavrsili brzo.

Puno srece!!

Pozdrav,

nsstudent
    Član

ProMedic
    Član

milllan
    Član
    milllan

Čitavo predavanje (audio snimak i prateci slajdovi) imate na doktorovom web sajtu, ako nekog interesuje… http://www.dr-dragicevic.rs/urologija/uroloska-predavanja-i-radovi/predavanje-muski-infertilitet-kolarac/

TanjaBP;708441 wrote: Drage dame zelim sa vama da podelim nekoliko stvari u vezi muskog sterilitete ili infertiliteta (strucnije receno). Kao prvo zelim svima da ukazem da je dr Dejan Dragicevic sa uroloske klinike u KBC sjajan strucnjak u ovoj oblasti. 23.4.2010. imao je predavanje na Kolarcevom univerzitetu na temu muskog infertiliteta, kojiesam planirama da posetim ali neke nepredvidjene stvari su me sprecile.Medjutim na sajtu Kolarca nasla sam da su postavili i njegovu prezentaciju i audio zapis predavanja i odslusala to.Mislim da bi bilo dobro da poslusate i vi i vasi m. Dalje pisala sam pre nekog vremena o upotrebi tzv „zenskih“ lekova u lecenju muskog steriliteta (nolvadeks, klomifen, klomid). Osim podatka da je mm znacajno poboljsao broj sprematozoida posle terapije sa ovim lekovima i dr Dragicevic obajsnjava mehanizam funkcionisanja ovih lekova.Naravno da nikome ne bih preporucila da samostalno uzima ove lekove ali ipak da se zna zasto se koriste.Veliki pozdrav svima.

bakana
    Član
    bakana

moze li neko da mi protumaci ovaj nalaz apstinencija je 3 dana

Spermogram referentna vrednost

Izgled beličast
    Zapremina ejakulata 3,5 2-7 ml
    Likvefakcija nije ispraćena 0-30 min
    Viskoznost povišena
    Koagulacija ne
    pH 8,5 7,2-7,8
    Broj spermatozoida/ml 25 20-250 x10^6/ml
    Broj spermatozoida/Vol 87,5 >50 x10^6/Vol
    Progresivno pokretnih 45 >25 %
    Pokretnih u mestu 5 >10 %
    Nepokretnih 50 % %
    Leukocita 1-2 U vidnom polju do 15

Spermocitogram #
    Normalne forme 45 >60 %
    Abnormalne forme 55 <40 %
    Glava 11 <30 %
    Vrat 0 <20 %
    Rep 44 <20 %

Gledanje 391 članaka - 391 do 399 (od 399 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.