Ova tema sadrži 69 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 70 ukupno)

Musko-zensko prijateljstvo???

• Sanjica__
    Član
    Sanjica__

Naravno da mogu, zasto ne bih verovala u musko -zenska prijateljstva?
    To mi opasno ide na zivce i zato sam i izbegavala ovu temu, cim te vide da pricas sa nekim muskarcem odmah pocinju price “ ovi sigurno imaju nesto“ :kreten: :kreten: :kreten: :kreten: :kreten:

kubivdr
    Član
    kubivdr

Verujem da takva prijateljstva postoje. Ali.
    Ja sam ih nazalost imala samo dok se nisam udala. Sa nekima sam ja prekinula prijateljstvo jer im se nije dopao moj izbor a neki od njih su sa mnom iz istog razloga. A najvise sam ih gubila kad su oni nasli devojke, one su uvek mislile da sam im „pretnja“.
    MM ima par drugarica koje su sad „moje“, njega vise ne zovu, vec mene.

zoe
    Član
    zoe

Verujem u takva prijateljstva i mislim da su iskrenija i dublja nego izmedju drugarica.Mada,nije pravilo.I muskarci nisu kao sto su bili.Ponekad su vece tracare od bilo koje zene 😛

Angie
    Član
    Angie

Naravno da postoji ja i mm smo pre veze bili najbolji prijatelji 7 godina

bebanica
    Član
    bebanica

verujem da mogu, ali su retki primeri da barem u nekom ternutku ne postoje neka osećanja (ne baš prijeteljska) makar sa jedne strane.. Ne kažem da ih nema, samo da su retki primeri.. A Čehov je rekao: „Muskarac i zena mogu biti prijatelji samo ovim redosledom: poznanici, ljubavnici, prijatelji..“

zevs
    Član
    zevs

Postoje takva prijateljstva…i jako, jako su snaznija i jaca od zensko-zenskih ili musko-muskih prijateljstava!
    Imam ja i najbolje drugarice i one malo manje dobre drugarice, ali vec 12 godina imam najboljeg druga, sa kojim su od samog pocetka odnosi bili striktno samo prijateljski i nikada se ni sa jedne ni sa druge strane nisui pojavila ikakva osecanja koja nisu vezana za prijateljstvo ili koja su tezila ka nekoj simpatiji ili ljubavi! To je decko koji o meni zna sve isto kao i ja o njemu, koji je uvek bio tu za mene i moje i za bilo sta da mi zatreba u bilo koje vreme, dok sam bila klinka, devojka…e sada se to nastavili, samo sto je sada uvek tu za men i mog muza kad nam zatreba i naravno i on moze da racuna na nas uvek!!!!!! Sada se vise ne jada i ne hvali i ne poverava tajne samo meni, nego i mm, kad ne nadje mene na telefon on zove mm i tako….znam da je on moj ustvari NAS PRIJATELJ ZA CEO ZIVOT!!!!!

tanja011
    Član
    tanja011

Funkcionisu fenomenalno!!
    Imam druga „iz pelena“ i nikad medju nama nije bilo nicega osim fenomenalnog prijateljstva! Hvala Marko sto postojis!

pahuljica
    Član
    pahuljica

Verujem da mogu da budu samo prijatelji. Imam licno iskustvo i to mi je zaista prelepo.
    Skoro se i on ozenio. Svidja mi se njegova izabranica. Nastavicemo druzenja svi zajedno.

zMayica
    Član
    zMayica

iz licnog iskustva, Ne Verujem, uvek se vremenom nekako pokazu ,bar sa jedne strane, tendencije ka necemu ‘vise’
    mada jedino ako je drugarstvo iz pelena- to mu onda dodje kao rod… jedino u ta mogu da poverujem

Angel
    Član
    Angel

Ja isto ne verujem kao sto vec rekoh, ali zMayice, da znas da nije to jedini slucaj, moguce je i ako jedno od dva prijatelja zivi daleko :). To je slucaj mog kuma iz Makedonije. Upoznali se preko neta pre nekoliko godina i dolazio je dosta puta na nekoliko dana, al ja jos nisam bila kod njega. U pocetku jeste bio zaljubljen ali se brzo preorijentisao i zaista smo dobri drugari iako smo daleko. Sad se zeni 11. maja i na zalost necemo moci da odemo na vencanje jer je Sara mala al posto i oni ocekuju bebu vidjacemo se porodicno cesce ubuduce.
    Eto to mi je jedno jedino prijateljstvo m/z u koje verujem, verovatno je daljina pomogla, ko zna.

ivaiva
    Član
    ivaiva

Mislam deka moze da opstoi, ako e pravo prijatelstvo ili bas kako sto napisala zMayica ako e drugarstvo od peleni.Inaku nemam nekoe licno iskustvo, momentalno nemam dobar drugar.:)

unicorn
    Član
    unicorn

Postoji definitivno, barem u mom slučaju. Imam prijatelja sa kojim se družim i koji zna neke stvari koje ni moje ženske drugarice ne znaju. Mislim da bolje čuvaju tajne i bolji su sagovornici.

zum-zum
    Član
    zum-zum

Verovala sam najiskrenije, godinama, a onda sam………….. posle letovanja kod prijatelja iz detinjstva-prestala da verujem!!!

kika
    Član
    kika

I GODINU DANA KASNIJE, OPET OVDE KAZEM NARAVNO :HAG: :HAG:

Lelejn
    Član
    Lelejn

pa nemogu da verujem da se ja ovde nisam upisala
    Ceo zivot sam pored malobrojnih drugarica uvek imala i po jednog druga-medjutim cesto to nije bio samo drug nego uvek i mrvu vise i ako od svih tih drugova samo sa jednim sam presla granicu i nije uspelo-cak sta vise vrlo neslavno se zavrsilo za manje od 3 nedelje, onda sam shvatila da ta mrvica ustvari nikad nije bila dovoljan i da su oni prethodni zato i ostali uvek samo drugovi,ili sam samo pogresno protumacila simpatiju prema njima izgleda da je ipak bilo samo prijateljstvo….pa ipak danas se nedruzim ni sa jednim od njih
    ali zato imam druga kojeg sam upoznala tako sto je on mene muvao, skontali smo se kao nesto izasli 3-4 puta i ja sam rekal ne to je to, mada mi je bio drag i zanimljiv, ali sam ovaj put shvatila da tu moze da postoji samo prijateljstvo…par meseci kasnije nazvao me je i rekao da me nezove da me smara vec zeli da budemo drugovi…i mic po mic(bio je zaista iskren!) danas smo jako dobri drugovi vec oko 6-7 godina, od njeg asam dobila br. mob. telefona mog sadasnjeg muza, i on nam je jedini zajedniciki prijatelj…ali vise moj…mm je upocetku smetalo sto se mi cujemo i nije voleo da ga vidjam bez njega…to je i danas tako ostalo nevidjamo se bez njega,mada mi to nesmeta, ali sada bar vise nije problem da se cujemo, konacno je malo oladio od toga kako smo se ustvari nas dvoje upoznali 😆

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 70 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.