Ova tema sadrži 69 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 70 ukupno)

Musko-zensko prijateljstvo???

• sladjanam
    Član
    sladjanam

Naravno da postoje. Ljudi su različiti, i nevezano za pol, mogu biti dobri ili loši, i generalizovati tako da se kaže da ne može postojati muško žensko prijateljstvo je…hm…nerealno? Naravno da se dešava nekad hemija između muškaraca i žena, ali i to je normalno. Nekad se dešava nekad ne. Ja imam mnogo prijatelja, nekoliko iz detinjstva, sa kojima sam jako bliska i dan danas, sa nekima od njih sam se cmakala kad sam bila tinejdžerka, ali je sve to nebitno danas. Činjenica je da kod nekih ljudi hemija može da sruši prijateljstvo, ali bih se ja zapitala da li je tu uopšte i bilo prijateljstva? I oduvek su mi bili draži nelicimeri, koji su znali da kažu da im se dopadam, nego oni koji bi se pravili prijateljima, a to potajno mislili. Nema ništa loše u iskrenosti, ako se zna prihvatiti ne, kao odgovor. Danas se i moj muž druži sa mojim prijateljima, i čuje se sa njima možda i češće nego ja, i ode s njima na pivo, ponekad, bez mene. I moram da kažem da mi je jako drago zbog toga. Znam da su oni prevashodno moji friendovi, ali mi je drago što su ok i sa mm.

A u tim klinačkim tinejdžerskim godinama su žene 10 puta bile podmuklije, i lažljivije, nego muškarci. Nemam ni jednu prijateljicu iz detinjstva, koja mi je i danas prijateljica. Sve prijateljice sa kojima sam i danas super sam upoznala posle srednje škole.

Danijela&Jovana

Verujem da postoje, ali… Imam nekolicinu jako dobrih drugara, dugogodisnjih, ali sam mogla da primetim za sve ove godine i neke naznake da bi voleli da se to razvije u nesto drugo. Tako da sam to stopirala i pre nego sto se ovede konkretan razgovor na tu temu, da bih sacuvala zaista divne prijatelje. I, ne verujem u prijateljstvo posle ljubavi i ni sa jednim od bivsih momaka nisam ni u kakvom kontaktu.

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

sladjanam – 18/5/2009 17:34 Naravno da postoje. Ljudi su različiti, i nevezano za pol, mogu biti dobri ili loši, i generalizovati tako da se kaže da ne može postojati muško žensko prijateljstvo je…hm…nerealno? Naravno da se dešava nekad hemija između muškaraca i žena, ali i to je normalno. Nekad se dešava nekad ne. Ja imam mnogo prijatelja, nekoliko iz detinjstva, sa kojima sam jako bliska i dan danas, sa nekima od njih sam se cmakala kad sam bila tinejdžerka, ali je sve to nebitno danas. Činjenica je da kod nekih ljudi hemija može da sruši prijateljstvo, ali bih se ja zapitala da li je tu uopšte i bilo prijateljstva? I oduvek su mi bili draži nelicimeri, koji su znali da kažu da im se dopadam, nego oni koji bi se pravili prijateljima, a to potajno mislili. Nema ništa loše u iskrenosti, ako se zna prihvatiti ne, kao odgovor. Danas se i moj muž druži sa mojim prijateljima, i čuje se sa njima možda i češće nego ja, i ode s njima na pivo, ponekad, bez mene. I moram da kažem da mi je jako drago zbog toga. Znam da su oni prevashodno moji friendovi, ali mi je drago što su ok i sa mm. A u tim klinačkim tinejdžerskim godinama su žene 10 puta bile podmuklije, i lažljivije, nego muškarci. Nemam ni jednu prijateljicu iz detinjstva, koja mi je i danas prijateljica. Sve prijateljice sa kojima sam i danas super sam upoznala posle srednje škole.

ima tu istine! i ja vise drugara imam nego drugarica, u mladjim danima to je tako kao sto kazes,devojcice su podmuklije! bilo je slucajeva da se druzimo,pa budemo zajedno i posle te veze i dalje komuniciramo! ja sam sa svima u kontaktu,javimo se kad se stretnemo,nista drugo!

Lavita
    Član
    Lavita

sve zavisi ko je kakav
    ja kada cujem da neko kaze da to ne postoji poludim
    ako neko ne moze da ima muskarca za prijatelja ne mora da znaci da je to nemoguce
    IMAM NAJBOLJEG DRUGA NA SVETU, PRIJATELJA BRATA, IZ DETINJSTVA, STARIJI JE OD MENE 5 GODINA I UVEK ME JE GLEDAO KAO MLADJU SESTRU, KADA SAM POCELA DA IZLAZIM PRVO SAM SA NJIM IZASLA I SA NASIM DRUSTVOM, MA SVEMU ME JE UCIO, CUVAO ME JE KAO SESTRU, ZNALA SAM ZA SVE NJEGOVE DEVOJKE I DAVALA MU SAVETE A ON JE ZNAO ZA SVE MOJE MOMKE, SITUACIJE MA SVE SVE I ON MENI DAVAO SAVETE I BAS SMO SUPER
    KADA NJEGOVI ODU U SELO JA DODJEM KOD NJEGA I NJEGOVE SESTRE, JEDEMO PIJEMO, KUVAMO PEREMO MA SVE SVE SVE
    I BILA SAM TU KADA JE UPOZNAO SADASNJU VERENICU SA KOJOM JE EVO VEC 7 GODINA KOJU OBOZAVAM
    BIO JE I ON TU ZA MENE I NA SVADBI I KADA SAM RODILA DECU
    IZ SVEGA TOGA JE PROIZASLO KUMSTVO I HVALA MM NA TOME STO JE RAZUMEO KAKVOG JA DRUGA IMAM I STO JE SA NJIM SUPER
    KADA SMO MU TRAZILI DA NAM KRSTI VANJU ZAPLAKAO JE TAJ MOJ NAJHRABRIJI DRUG NA SVETU
    I KRSTICE I JOVANU
    ZA NAS JE UVEK TU I U POLA NOCI
    I MM I SVEKI I SVEKAR I SVI ZIVI ZNAJU DA PROKOMENTARISU SVAKA CAST KAKVOG TI PRIJATELJA IMAS
    A SADA NAM JE ON KUM I JA SAM NAJSRECNIJA ZBOG TOGA
    MA ON JE DIVNO JEDNO STVORENJE A NJEGOVA DEVOJKA JE KO SESTRA MENI
    MA SVE SE POKLOPILO I SVI SMO SUPER

I ZATO MOGUCE JE MUSKOZENSKO PRIJATELJSTVO ZA CEO ZIVOT
    imam ja jos drugova Boleta, Rasu i Saleta sa njima se ne cujem redovno ali kada nesto zatreba meni njima uvek smo tu
    mm ima drugaricu iz detinjstva Kseniju koja je isto super
    cuju se uvek ali se ne vidjamo cesto jer je dalje od nas

i moje sestre imaju prijatelje bas bas dobre
    ma sve je to individualno

i eto mozda iz detinjstva je nesto drugo kada je prijatelj ali imam kolegu na poslu koji mi je bas super drug, sada sam na porodiljskom ali i dalje se cujemo
    imam druga jednog bivseg decka od moje drugarice sto se udala, on i ja smo super, ne cujemo se isto tako cesto ali kada se vidimo i cujemo bas nam je drago

ne znam sve se to vidi i oseca ko je kakav i ko sa kim moze

nina*****
    Član
    nina*****

DEFINITIVNO POSTOJI!!! Imam dva druga,najbolja druga,jos od kad smo bili mali. Ja to osecanje koje imam prema njima ne umem da objasnim drugacije nego da su oni moja braca,koju inace nemam! Desetine letovanja,zimovanja i koje cega zajednickog su iza nas i nikada,ali nikada u zivotu se kod mene nije javila trunka sumnje da gaje neka drugacija osecanja prema meni. Svaka zena moze da oseti to da li je muskarac gleda kao prijatelja,drugara ili kao zenu! Mene moji 100% sam sigurna gledaju kao muskarca:ruganje: ! Ja imam najbolju drgaricu koja mi je i kuma,ali osecaj slobode,sigurnosti,opustenosti je neverovatan kad stve sa drugom i imate druga! Ja mislim da ce one koje imaju zaista prave drugare znati o cemu pricam! Moj drug meni bar jednom sedmicno dodje da spremi rucak!To voli i kuva bolje nego bilo koja zena koju znam! Pomaze mi vise nego mm jer voli to.I da opere sudove,usisa,pogotovu ako sam ja ili Vuki bolestan,on je uvek tu!Njih dvojica su cistili kad sam ja povracala u trudnoci.Jednostavno braca moja!

MilicaCale

Definitivno postoji. Zaista verujem u to. Za trideset godina se nisam razocarala u druga, prijatelja, a u drugarice i te kako jesam.

nona
    Član
    nona

definitivno postoji!meni je kum na vencanju bio najbolji drug!

tanja.
    Član
    tanja.

Za mene definitivno postoji!

pahuljica
    Član
    pahuljica

I za mene, takođe.
    Još je sada i bolje, jer se posećujemo porodično a naša dečica se baš lepo zabavljaju.

marmit
    Član
    marmit

NE, NE, NE

Ja sam mislila da postoji, na fakultetu sam upoznala devojku sa kojom sam postala jako dobra, dolazila je kod nas u kucu, tj. nije izbijala iz nje, bila dobra i s mojim bratom koji je u to doba imao devojku… Uglavnom, ja sve vreme mislila da su oni drugovi dok su me drugi uveravali da postoje simpatije. Na kraju mi je ona sada snajka 🙁

Moje misljenje je da izmedju muskarca i zene koji zele da budu bliski pa makar kao prijatelji uvek postoji simpatija makar sa jedne strane. Moze jedna osoba da bude strpljiva i da to potiskuje, ali jednom ce ipak isplivati. Ili, uvek postoji i doza ljubomore, ako jedna strana nadje partnera, …

Uglavnom, jako komplikovana prijateljstva!

MilicaCale

Marmit, to sto si mislila da su oni drugovi ne znaci da su oni isto mislili 🙂

T3
    Član
    T3

u mom slucaju i po nekom mom dosadasnjem iskustvu i misljenju odgovor koji cu dati ko iz topa je ko i marmitin NE,NE I STO PUTA NE…

imala sam par drugova da ne racunam one iz osnovne i srednje skole koji su mi i ostali isti,sa kojima sam se druzila,zezala,izlazila i koji su uvek kao nesto muvali moju neku drugaricu pa preko mene hteli da dodju do njih,a u stvari su gajili osecanja tj simpatije prema meni..uglavnom su mi svi oni kasnije bili i momci,e sad da li su preovladale navike ili emocije da se ta drugarstva zavrse vezama neznam,da li je to bilo zbog moje greske ili njihove ni to neznam,ali znam da sam sa svakim posle tog vremenski uglavnom kratkog zabavljanja prekinula sve kontakte i da to vise nikad nije niti moglo vise da bude isto.

kasnije sam opet tako nalazila drugove neko odredjeno vreme smo stvarno bili bliski u smislu drug-drugarica,a posle saznam da im se svidjam sto vecina pre ili kasnije prizna i da se druzila samnom samo da bi me kad tad imali,pa onda jedan nadje devojku i sto rece marmit stvori se doza ljubomore jer vise nema vremena za vas kao nekad,pa to vise nebude ko nekad i tu sve polako ,ali sigurno puca..

jesu oni mnogo verniji od drugarica nemogu da vam preotmu momka hihi salim se,ali zaista jesu odaniji,znaju da cuvaju tajne,posavetuju te,slusaju mnogo bolje od vecine drugarica koje sam imala i koje znam.neki su me gledali ko rodjenu sestru,cuvali,branili,mazili,pazili,pratili kuci..ma sve do trena kad se kod jednog probudi i najmanja emocija ili kod ovog drugog sumnja da uopste postoji ta i najmanja truncica iste, tada se sve okrece na drugu stranu tj krece naopako..nije isto kao kad gledate i izlazite sa tim nekim drugom ko da vam je brat, i kad znate da nista aman bas nista ne oseca prema vama sem te neke ljubavi i postovanja koja se zadrzava na prijateljstvu i drugarstvu,ali samo na tome,a takva prijateljstva su danas vrlo retka cak mogu reci i nemoguca..nego kad znate da ta osoba iako vas voli i ceni kao drugaricu ,prati svaki vas korak,kretanje ,ponasanje,ali na drugaciji nacin,drugacijim ocima, i kad znate da se trudi na sve moguce nacine da bude sto bolja sa vama samo da bi vas pridobila i osvojila.. a to se danas u vecini slucajeva musko -zenskih prijateljstava i dogadja tj cesce je i zato je moj odgovor na tu temu NE..pre ili kasnije sve se zavrsava na nekom drugom odnosu koji vise ni u najmanju ruku nije drugarski i sanse da se ono odrzi u buducnosti su vrlo male,skoro nikakve..

naravno cula sam i znam za mnogo izuzetaka i primera musko zenskih prijateljstava koja traju od malena ..tj godinama bez bilo kakvih emocija mislim na one ljubavne i dublje … i koja su stvorena i zadrzana samo na postovanju i iskrenom prijateljstvu …u tim slucajevima skidam kapu i muskoj i zenskoj strani na uspehu da ga odrze,neguju i ne padnu u iskusenje da isto zloupotrebe.

Bele
    Član
    Bele

Slazem se da je nemoguce imati druga stecenog u kasnijem periodu zivota.

Ja imam 3 druga od detinjstva,od moje trece godine i to je stvarno bratsko sestrinski odnos,nikad nije bilo nikakvih emocija..to je druga stvar..

T3
    Član
    T3

u pravu je bele pa setite se sto ti kazes svojih drugova iz detinjstva ili onih iz skolskih klupa oni su vam uglavnom bili i ostali drugovi i nijedan vam nije bio decko niti se zaljubio u vas ,simpatisao vas u smislu da vas osvoji i ako je bilo toga sve to su bile decije igrarije i nedozrelost tj ponasanje shodno tom dobu i godinama ,koje nije prelazilo niti menjalo granice vasih dotadasnjih odnosa.. sto se i moze pretpostaviti jer ste tad bili klinci,deca i to je bilo drugacije druzenje..i na tome se uglavnom zavrsavalo..

a steci druga u kasnijem periodu kad ste vec devojka ili zena je mnogo teze ,a samim tim i redje jer oni vas vec tada negledaju kao drugaricu vec na prvom mestu dobru ribu,zensku ili sta vec tj nema sanse da bas nista ne osete prema vama,a to menja sve..tako da je nemoguce tada naci najboljeg druga u pravom smislu te reci..
    sva ona drugarstva iz detinjstva ili skole su i ostala to i samo ona mogu biti prava i iskrena sva ostala su samo farsa.

zevs
    Član
    zevs

T3 – 26/8/2009 17:22

u pravu je bele pa setite se sto ti kazes svojih drugova iz detinjstva ili onih iz skolskih klupa oni su vam uglavnom bili i ostali drugovi i nijedan vam nije bio decko niti se zaljubio u vas ,simpatisao vas u smislu da vas osvoji i ako je bilo toga sve to su bile decije igrarije i nedozrelost tj ponasanje shodno tom dobu i godinama ,koje nije prelazilo niti menjalo granice vasih dotadasnjih odnosa.. sto se i moze pretpostaviti jer ste tad bili klinci,deca i to je bilo drugacije druzenje..i na tome se uglavnom zavrsavalo..

a steci druga u kasnijem periodu kad ste vec devojka ili zena je mnogo teze ,a samim tim i redje jer oni vas vec tada negledaju kao drugaricu vec na prvom mestu dobru ribu,zensku ili sta vec tj nema sanse da bas nista ne osete prema vama,a to menja sve..tako da je nemoguce tada naci najboljeg druga u pravom smislu te reci..
    sva ona drugarstva iz detinjstva ili skole su i ostala to i samo ona mogu biti prava i iskrena sva ostala su samo farsa.

Epa vrlo je moguce steci pravog prijatelja bas u tom periodu 🙂 🙂 🙂
    Ja sam svog najboljeg i jedinog pravog prijatelja stekla bas kao devojka i zaista ne da mi je samo najbolji prijatelj, nego nemm ni jednu prijateljicu kao sto je on! Od kako sam se udala, postao je najbolji prijatelj i mm, tako da se redovno pesecujemo i cak posto je iz mog rodnog mesta, kada dodje kod nas u Nis, obicno prespava kod nas kuci! Ili kad ja odem kod mojih, i mm ostane sam kuci on se obavezno spakuje i dodje kod mm i tako bleje zajedno dok sam ja kod mame i tate!!!
    Mogu samo reci hvala dragom Bogu sto takvog coveka imam za prijatelja tj. imamo ja i mm i znam da bi za njega ucinili sve bas kao i on za nas! Tako da ipak, stvarno je moguce steci pravog prijatelja i u tom dobu kada ste devojka ili zena, znam iz licnog iskustva ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 70 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.