Ova tema sadrži 109 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 8 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 110 ukupno)

Naduvene noge

• Aiko
    Član
    Aiko

Da li neka mami ili trudnica ima iskustvo sa naduvenim nogama u trudnoci? Upravo sam spazila svoje noge-strasno koliko su naduvene 🙁

Sneki
    Član
    Sneki

Aiko, ja sam imala krofne, a ne stopala, i morala sam od kume da pozajmim patike 2 broja vece.

Aiko
    Član
    Aiko

Znaci strasno. Da mi vidis kolena. Ko’ lutka na naduvavanje 😕

Sneki
    Član
    Sneki

Znam kako je, a ne znam kako bih ti pomogla?

Aiko
    Član
    Aiko

Jao Sneki, nisam verovala da cu izgovoriti recenicu „Jedva cekam da se porodim“, a evo me vicem to dok se gegam kao morz 😐

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Aiko pripazi na ishranu,nemoj da jedes puno slano,a jednoj mojoj sestri u trudnoci se puno naduvale noge zato sto je pila gaziranu vodu i sokove,ja nemam taj problem niti imam veliku kilazu,eno mozes videti u foto albumu ja nosim cizme kozne sto se uz nogu sniraju,ili pazi u koje doba dana su ti najvise naduvene,da li neka vrsta hrane utice,mada ja sam imala jake grceve u nogama i onda mi doktor prepisao lekove za cirkulaciju evo uvek popijem svaki dan,ja kao da nisam trudna samo letim,ili se konsultuj sa tvojim doktorom 🙂

Aiko
    Član
    Aiko

Ivana, ja slano nisam jela ni pre trudnoce, a kamoli sada. Ali reci cu lekaru svakako.

Aiko
    Član
    Aiko

E devojke, kako da odem na foto albume? 😕

Sneki
    Član
    Sneki

Aiko, ivana je u pravu, trebala bi da zaboravis so, a sto se osecanja tice ako ti je lakse i ja sam bila u slicnoj situaciji (ko slonica).
    Za albume moras traziti Mirche ili Akrosoftu da ti stave opciju za pregled istih.

Aiko
    Član
    Aiko

Hvala 🙂

maya
    Član
    maya

Ej devojke, evo i mene sa pitanjem……
    Sad sam u 7 mesecu i nisam jos primetila da mi mnogo oticu noge,onako uobicajno.Kad pocinje taj problem?

dr Avluela

Maya nije obavezno da ti oticu noge u trudnoci,tako da nemoj da… brines sto se tebi to ne desava.
    :hmm:

Aiko proveri krvni pritisak,izbegavaj carape koje stezu,izbegavaj dugo stojanje,slano (kazes da ga ne konzumiras pa tako i nastavi),uske cipele,pojase i bilo sta steze tvoje telo.Obavesti lekara za to. A da li oticu samo noge ili i ruke,lice itd i u koje doba dana(ili stalno?). Lezi i odmaraj se sto vise mozes a noge stavi u polozaj vislje od tela (stavi jastuk ispod). :caos:

Aiko
    Član
    Aiko

Dr Avluela, proverila sam pritisak , ok je mi je, 110 sa 60(cak je i nizi). Ne oticu mi ni ruke, ni lice hvala Bogu. Samo donji deo nogu.

dr Avluela

Onda uradi kako sam ti pisala 🙂

Irssa
    Član
    Irssa

kao sto ti je rekla dr Avluela, ne mora da otices, ja nisam imala nigde otoke do kraja trudnoce, samo izbegavaj slanu hranu, grickalice…..prsut, suvi vrat….kiseli kupus, raso…… :neznam: i gazirana pica i sve ce biti ok

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 110 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.