Ova tema sadrži 105 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Oblak_u_bikiniju 9 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 106 ukupno)

Najvece zablude u trudnoci

• mama malog Borisa

Ovih dana sam čitala u novinama, nešto na ovu temu, pa sam se slatko nasmejala, pročitavši nešto poput:… Ako trudnica ima žgaravicu rodiće dete sa bujnom kosom, itd…
    Ako se setite nečeg sličnog priključite se ovoj temi.
    Svašta ljudima padne na pamet. 🙂 🙂 🙂

Seli
    Član
    Seli

Kod nas kazu bake da ako imas jake mucnine to znaci da nosis decaka, a neki muskarci smatraju da se kod vodjenja ljubavi u pozi kada je muskarac od pozadi prave devojcice! Nemogu se sada svega setiti ali ljudi svasta pricaju, mnogi u takve stvari i veruju, ja ne ali su mi zanimljive!

mama malog Borisa

lep primer ljudske gluposti, koje si napisala Seli, naime, ja sam u trudnoci sa cerkom imala mucnine a sa sinom niti jednom!

Coka78
    Član
    Coka78

A ja mogu da potvrdim da ovo za pravljenje devojcica nije tacno 🙂 Mi probali pa sad cekamo malog Teodora.
    Svakakve gluposti sam cula…

Zhunga
    Član
    Zhunga

Isto jedan primer gluposti! Ako nosite decaka stomak ce vam biti na gore, a devojcicu stonak ce vam biti spusten na dole. Za sve moje drugarice koje znam a bile su trudne ovo nije bilo tacno uopste! Dobro, mozda za jednu! 😯 :caos:

Ivana B.
    Član
    Ivana B.

:hmm: Kažu i ovo: ako je stomak uži i isturen naprijed…biće dječak, a ako stomak ide u širinu…biće djevojčica! :neznam:

Tanja i Mia

Jedna od babskih prica: ako se zena u toku trudnoce proljepsa nosi djecojcicu, a ako se proruznja nosi sina. Ja se u toku trudnoce nisam promijenila uopste, a rodila sam curicu.

Ako je beba u stomako jako aktivna, bice mirna kada se rodi. Nije istina, u stomaku dok je bila nije mi dala ziva mira, gurala se, boksala… a kakva je sada necu ni da pricam. Samo cu vam reci da na miru popijem kafu samo kada je Mia kod bake.

Nikada nisam vjerovala i ne vjerujem ni dalje u te babske price.

lillyblue
    Član
    lillyblue

Eh, razlicite price sam chula, ali juche sam bila u apoteci da kupim neke stvarchice za porodjaj i kad sam trazila mrezaste gacice kaze mi zena da se samo malo raskopcam da vidi kolika sam zbog velichine. Kad sam se otkrila ona povika: „JU, pa to je dechak??“ Ja onako u chudu , pitam kako zna, i onda sledi ona pricha kako se dechaci nose tako u shpic, a devojchice vishe kao shlauf..
    pa sad, kome je verovati. 😛

mama malog Borisa

evo odgovora za Tanja i Mia: Ako trudnica dobije bubuljice (od hormona naravno) i lice joj se „proružni“, devojčica je (jer je ukrala maminu lepotu).

Brandza
    Član
    Brandza

hahahaha…znaci sve smo cule sleicne price i pricice…ja gde dog da se pojavim svi mi vichu „dechak!dechak!“ upravo zbog tih babskih pricha…i dalje imam struk,stomak mi ide u spic,od nazad se ne skonta da sam trudna,lice mi je cisto…iako nije 100% (jer su mi na zadnjem UZ rekli da ne mogu nista da tvrde za pol 👿 ),najverovatnije je devojcica…by the way,i u prvoj trudnoci je bio isti sluchaj,a dobila sam devojcicu 😉

IVANA-NS
    Član
    IVANA-NS

Bas svakakvih prica ima… kao i ona ne dizi ruke da se pupcana vrpca ne zamota bebi oko vrata,ne gledaj ruzne i ne komentarisi ih,ako se udaris ne hvataj se za to mesto niti ako se uplasis itd…

MINA PO
    Član
    MINA PO

Hahahahahahahahahahahaha…
    Cujte sad…
    Spusti se i sedi na pod, pa na koju stranu se pridrzis pri ustajanju, videcemo pol 😆 Desno-decak, levo-devojcica :ruganje: :ruganje: :ruganje:
    ➡ Sipaju ti so na glavu, ako poceses nos-decak, usta-devojcica 😯 😯 😯
    ➡ Pitaju te sta ti je to na ruci?Ako obrnes ruku-devojcica, a ako samo pogledas u nju-decak… 😆 😆 😆
    Hehehehehehehehehehe, cega sam se sve naslusala, pa to je da crknes od smeha…

mama malog Borisa

Evo još bisera:
    – Trudnice ne smeju sedeti prekrštenih nogu jer tako usporavaju rast bebe
    – Ne smeju se prekrstitii noge jer će se bebi omotat vpupčana vrpca oko vrata
    – Razbije li trudnica čašu, bit će dečko
    – Ako trudnica vidi nešto ružno, ne sme se uhvatiti za stomak jer će beba biti ružna.

uros
    Član
    uros

Najjače mi je ovo poslednje da će beba biti ružna ako mama vidi nešto ružno i uhvati se za stomak. Bože, pitam se ko li to sve smišlja.

Tanja i Mia

Ja inace imama problematicnu kozu lica, muku mucim od puberteta pa do dana danasnjeg. U toku trudnoce imala sam savrseno cisto lice, bez ijedna jedina bobuljive, flekice… A rodila sam djevojcicu…
    A sto se tice razbijanja, trebala sam roditi fudbalski tim sve sa rezervnim igracima i strusnim stabom. Razbijala sam bar po jednu casu dnevno, nekada i vise. Uzmem casu da naspem vodu i ispadne mi iz ruke (na kraju ni mm kupio plasticnu, kaze bankrotiracemo ako nastavim razbijati case)

Ja sam izgleda mimi svih babskih vjerovanja

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 106 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.