Ova tema sadrži 50 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  unicorn 11 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 51 ukupno)

narkomanija u porodici

• kalet
    Član
    kalet

Ima li neko problema u porodici? Kako se borite sa tim?
    Moj brat od ujaka se drogira i navodno je presta sa tim. Jako mi je tesko kada mislim na sve to i kada ga vidim. Znate li kako je strasno kada vidite njegove vrsnjake koji su zavrsili skole, zaposlili se, osnovali porodice i uspeli u zivotu. A, on, tavori i ni do cega mu nije. Znam da ga svi osudjuju, to radim i ja. Ali, on je moj i bez obzira na sve to ja ga ipak volim.

krisstina
    Član
    krisstina

Joj Kalet,znam da nije lako!
    Od jedne nase drugarice brat je takodje zastranio sa drogom,i cela porodica trpi.
    Stalno su u dugovima,rade za njega i sve se okrece oko njega.
    Niko ne zna kako je dok ga ne snadje.Svi trpe,a najgore je kad pomislis sta ce biti od njega.

Standzi
    Član
    Standzi

joj…strasno je to…mislim da nema strasnije od toga kad se ljudi ubijaju svesno 😕 svaki dan…
    ja nemam takvih slucajeva u familiji ni blizoj ni daljoj…
    hvala bogu!!!!! :klanjam:

kalet
    Član
    kalet

Krisstina, u pravu si, sve nekako ide i neide. Ljut si i nisi ljut, boli te i po neki put poludis i kazes dokle vise. A, onda po neki put pomislis, gde mu je buducnost, sta moze on da bude posle svega. Nista, ama bas nista. Pitanje je koliko ce dug biti njegov zivot i koliko ce njegov organizam da izdrzi trodone i razlicite opijate. Ma, strasno, a odrasli smo zajedno u istoj kuci, razlika je dve godine izmedju nas i volim ga kao zenicu oka svog. Ali, ne vredi, sam je izabrao svoj put, niko ga nije terao da unisti zivot. Sto je najgore, unistio je i onima pored njega, a njima je definitivno najteze, kao senke su, sto od posla, pracenja, sto od sikiracije. Strasno!!!!

Mirche
    Član
    Mirche

Grozno! Ja nemam u porodici, ali neki drugari su skroz u tome..i stvar je sto si u svemu tome ti uglavnom nemocna…mozes samo da upucujes na nesto, ali ne mozes nista konkretno da ucinis i odlucis za njega…mora sam da shvati koliko je to lose i strasno…a to se obicno dogadja kada se, na zalost, dotakne dno. Eventualo neka lepa rec, informacija o lecenju (ima sada dosta tih komuna koje odlicno deluju na narkomane i imaju veliki procenat izlecenja bez recidiva) ako se odluci na lecenje totalna podrska…to je sve sto mozes da uradis…
    Zelim da se konacno osvesti…

petra
    Član
    petra

ko jednom pocne tesko da ce se ikad odvici,

kalet
    Član
    kalet

Kao sto rekoh oni prvi put uzmu drogu, svaki drugi put ona njih. Nema tu ljudi pomoci, znam ja, svesna sam toga i ako mnogi izbegavaju da kazu to u lice. Isao je on na neki od programa, ali vrlo brzo i prestao, kaze tamo nema sta da se vidi. 28 godina ima, alooooo…. umesto da ja sada budem tetka, ja sam samo jedna tuzna i razocarana sestra. Ali, sam je izabrao svoj put i sta da se radi.

Hanan
    Član
    Hanan

Joj ova mi je tema stalno u kući…ljudi moj muž radi kao odgajatelj u jednoj komuni…i možete zamisliti čega sam se sve naslušala…i vjerujte da mi je tog svijeta često žao…dosta njih sam upoznala poslije par mjeseci liječenja postaju super ljudi…ova komuna je jako uspješna dosta njih se izliječi…al najgore je od svega da ti koji su se drogirali priznaju da poslije određenog vremena uzimaju drogu samo da nebi osjećali posljedice, jer kažu to su nesnošljivi bolovi, nemoć u tijelu…ma užas!!! Svi pokušavaju da prestanu ali kad se javi ti simptomi prvo kao grip, poslije sve gore uzmu ponovo drogu samo da ih ne boli tijelo…samo kažem nedo Bog nikome…

kalet
    Član
    kalet

Kao sto rekoh, prvi put oni uzimaju drogu, svaki sledeci droga uzima njih. Stvarno je strasno i ne dao Bog nikom. Ja znam sta to znaci, pogotovo ako je to neko koga volis od srca. Boli te sto te laze i vara samo da bi dobio ono sto zeli, odnosno drogu. Ljudi, ne zelim da vam se to ikada desi u blkizoj okolini, a kamoli u porodici i to bliskoj. Ma, strasno.

Manana
    Član
    Manana

Joj Kalet stvarno je to tesko…treba gledati kako neko koga volis svesno propada…I znas da mu ne mozes pomoci sve dok sam ne resi da mu je potrebna pomoc

kalet
    Član
    kalet

Najgore od svega je sto mu je skoro *otisao* najbolji drug i sto ni to nije dovoljno, ali sta da se radi. Sudbina je sudbina, mada je ipak sami krojimo.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

neznam nemam takve slucajeve u siroj i daljnjoj familiji,ali mos skolski drug je na drogama,kako lep decko kao slika i dozvoljava da ga unistava to zlo,sto puta sam ga molila preklinjala da prestane nije hteo da slusa,celo odeljnje ga je molilo nije vredelo,imali smo samo dva decaka u odeljenu a nas 30 devojaka i bile smo strasno vezane za nih,jedan nije koristio nista,a ovaj drugi je bio na drogama,neznam sta je snjim bilo skoro ce 2 godine kako sam u Francuskoj.

Sneki
    Član
    Sneki

Draga Kalet. Ja sam imala jednog druga.. izuzetan decko. Prvo je duze vreme flertovao sa drogama. Imali smo duge price o tome da ne ide dalje. Posle nekog vremena se samo javio: Sneki ja se ubo.
    Od tada se strasno promenio, toliko da sam morala da prekinem svaki kontakt sa njime (iako mi je strasno zao ). Od tog vremena je dosta proslo i skoro sam cula da mu se majka ubila …starsno!!!

Imali smo nekog profesora na fakultetu koji je prica (u vezi droga) da se neki ljudi jednostavno radjaju sa predispozicijom (takvim sklopom u mozgu) da ukoliko dodju u kontakt sa drogama, tabletama i alkoholom, njihov mozak jednostavno pocne da funkcionise na drugi nacin koji im je prihvatljiviji usled cega ostaju sa drogama (mislim navuceni). Mozda i u tome ima istine?

kalet
    Član
    kalet

Da, mozda ima. Mada, mislim da razlicite stvari, tipa porodica, odnosi u njoj, drustvo, … sve to dovodi do trenutne labilnosti i zelje da se uzme droga.Strasno!

Hanan
    Član
    Hanan

Ne znam ja mislim da je u svemu tome najvažnija volja…kako sam napisala da mm radi u jednoj komuni, neki dan je dobio poziv na vjenčanje jednog bivšeg narkomana…vjerujte da se taj momak doveo u red no do max…kaže mm da bi ga smio staviti na krevet od droge a da taj ne bi ni pogledo…al imao je volju, želju da se promijeni i hvala Bog uspio je…evo našao je i ženu koja je prihvatila njegovu prošlost i mislim da je taj riješen zauvijek…al opet kažem imao je volju bio motivisan…kad se sjetim kad ga je mm doveo kod nas na ručak, ono jede i oči mu pune suza, kaže šta bi dao da osjetim u svojoj kući ovakvu atmosferu, da budem sa familijom….meni ga bilo toliko žao da sam mm rekla da smije uvijek dovesti kući, da mi nije teško napraviti ručak ako znam da to može nekome pomoći…nikad ne znamo šta iz nekog postupka može da proizađe…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 51 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.