Ova tema sadrži 50 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  unicorn 11 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 51 ukupno)

narkomanija u porodici

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

bravo Hanan :bravo: :HAG:

zivdeki
    Član
    zivdeki

Pa ne znam sta da kazem.Moram s nekim popricati.Ja imam to u kuci.Brat je tri godine mladji od mene.Ja radim,imam zenu i dete i nikad se nisam drogirao.Od jedne case piva se napijem.Tako su me roditelji naucili,a i njega.Ali onda je uleteo u ekipu sa majmunima iz silerove.Dali mu pare.On bio mlad.18 godina.Prodavao za njih,a onda jednom je izgubio pare,pa su ga prebijali par puta,pa je krenuo da se drogira,jer nije mogao od njih da pobegne.Od tada i tata i mama i ja smo u ogromnoj frci.Tata je gotov.Ne znam koliko ce jos izdrzati,mama pokusava jos nekim snagama,ne znam ni sam kojim,da zivi nekako normalno,a ja sam otisao od kuce i osnovao porodicu.To s njim traje vec 10 godina.Sve nam je izneto iz kuce.Ja sam radio na dva posla da bih brata nekako odrzao u zivotu.Placao sam dugove.Vadio sam ga ne znam ni sam koliko puta iz kriza.Sam s njim presedao po dve tri noci i dana dok se ne bi vratio na svoje.Kad prestane onda bude nekakvo cudno primirje koje traje i po nekoliko meseci,ali su ga majmuni uvek nalazili.Bio je cak i lazi lazarevic,ali ja znam da on nije lud.On je veoma dobar decko koji je upao u veoma lose drustvo i navukao se na drogu.Prosle gdine je bio definitivno prestao.Ja sam mu nasao po ko zna koji put posao.I tako je sve bilo do pre mesec dana.Oni koji na televiziji kazu da su ti majmuni zatvoreni i da se droga vise ne prodaje, lazu.I dalje se sve radi.nasli su ga i opet su ga prebili dok se vracao s posla.Zatvorio se u kucu i nije izlazio.Pre neki dan su kod njega i mojih roditelja majmuni dosli i zveli mog brata.Dali mu da prodaje drogu.On se opet navukao.Zvao sam miliciju,ali oni kazu da je zakon takav i da oni ne mogu nista.Jer samo ako ti nekonanese telesne povrede onda mogu da reaguju.I sad tako cekamo da neko od nas bude i fizicki povredjen da bi ova drzava valjda nesto ucinila.Pitam se sta bi se desilo sa zakonom kad bi se to desilo u nnjihovim kuccama,kucama glavonja.Vise sam odlepio i ljut sam na svakoga.Ja znam da moj brat moze da se izvuce.Dolazio sam u kontakt ui sa drugim narkomanima.Retko ko se izvukao.Ti koji su se izvukli imali su veru u zivot.moj bratic je ima.On vidi buducnost kao covek koji ima porodicu i posao.Hoce sve te majmune da zaboravi.ali molim vas recite kako to da izvede?Kako da mu pomognem?Dao bih zivot za njega.Drzava ne pomaze,pomozite mi vi obicni ljudi.NADAM SE DA OVO NEKO CITA, JER MI JE OVO POSLEDNJE MESTO NA KOJEM SAM DOSAO U NADI DA IMA NEKOGA S KIM BIH MOGAO DA NORMALNO PRICAM.jer verujte mi da za ovih deset godina sam pricao i sa socijalnim radnicima,psihikjatrima,psiholozima,pandurima,cak i sa ministroom policije,ali uvek isti odgovor TAKAV JE ZAKON MI NE MOZEMO NISTA.Hvala Vam unapred!!

crnkica
    Član
    crnkica
    Lepo je to sto si iskren,mada mislim da ovo nije bas mesto za tako potresne price ali kad si se vec nasao ovde,ono sto mogu da ti kazem je da ne treba da gubis nadu kao ni do sad i da jednostavno cekas da se to nesto strasno dogodi da bi neko reagovao,onda ce se valjda opasuljiti.Ili ako postoji mogucnost da se on odseli iz zemlje,ili bar iz mesta u kome zivi sad,mada je pitanje da li bi to resilo.ali ako imate nekog preko,ako moze neka ide,nadji mu posao,neka ga prijave i kad dobije vizu nek ode makar na m dana  bilo gde…
    ja stvarno ne znam sta bih te jos savetovala…nisam pametna :hmm:

Mirche
    Član
    Mirche

Zao mi je, verujem da si nemocan.
    Ja znam da postoje komune koje su dosta efikasne i mali broj narkomana se ponovo vraca drogi. Mora se biti uporan.
    A za drugi problem, ucene i batinjanja, ja stvarno ne znam resenje, mislim da je to generalni problem zemalja kakva je i nasa…
    A droga se prodaje bez obzira koji i koliko „majmuna“ je u zatvoru…uvek ce se pojaviti neki novi, na zalost.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja ne znam sta pametno da ti napisem,osim jedino ako je resenje da se izvuce od tih majmuna i propaliteta je inostranstvo,ali veruj mi ko god da zna da on ima taj problem bilo da su prijatelji ili rodbina retko ko ce ga primiti ili garantovati njegov boravak u inostranstvu,plus da ti ne govorim da treba obavezno da prodje na vizit medikalu(generalni pregledi zdravlja),ili ako nekog imas na zabitom mestu neko selo ili na planini da ga sklonite a da za to znate samo ti i vasi roditelji,dok god zivite u okruzenju tih propalica necete biti mirni,uvek ce ga nalaziti i maltretirati,to je pakao iz kojeg se tesko izlazi .

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ode 2 puta :hmm: :uzid: :upomoc:

kalet
    Član
    kalet

Ja te potpuno razumem jer i moja porodica ima isti problem. i ja imam svoju porodicu, i ja imam sve, a moj brat nista. Ima samo izgubljen pogled, propalu facu, propalu dusu, koliko god se mi tesili da nije tako. ne verujem u to da neko hoce, ali ne moze. Uverila sam se hiljadu puta da su i njihove navodne zelje za izbavljenjem proste lazi i samo lazi. Napisala sam da samo prvi put oni uzimaju drogu, a svaki sledeci droga njih. Teske su to stvari, ja znam jer se i ja borim sa njima. Nemam reci utehe, jer znam da ona ne postoji. Resenja verovatno ima, ali sto kaze Ivana kod koga ga poslati kada niko nece tako lako primiti ovisnika da ga gleda i izdrazava.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

[QUOTE]kalet – 18/9/2006 12 Napisala sam da samo prvi put oni uzimaju drogu, a svaki sledeci droga njih. Bast tako 🙁

Sneki
    Član
    Sneki

Zivdeki, nije ti lako. Ja se slazem sa Mirche. Znam da postoje komune pri pravoslavnoj crkvi (mislim da je negde kod Kovina-ne drzi me za rec). Smatram da bi tamo tvoj brat bio zasticen (pa ne bi valjda u crkvu dirali). Sto se tice inostranstva, nisam sigurna da bi i tamo od njih mogao pobeci (oni su svi povezani);.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

i ja mislim da su oni povezani ima ih svuda to je jedna velika paukova mreza 🙁

Hanan
    Član
    Hanan

Ne znam zaista je žalosno šta se dogadja oko nas…svakodnevno slušam slične priče, mnogo ih je…a rješenja… izgleda pa malo…mislim da je najbolje pokušati u nekoj komuni van države, koja bi ga poslije mogla zadržati kao radnika ukoliko bude dobar…malo je teško kako su i prije mene navodili odlazak i inozemstvo, ili osamljivanje, ipak tim ljudima je potrebno druženje, potreban im je neko na koga se mogu u kriznom momentu osloniti, razgovarati, neko ko je to isto prošao, ko će ih razumiti…

kalet
    Član
    kalet

Ljudi i moj brat je u fazonu da hoce pobeci od toga, ma sve hoce dok prica sa nama, i nije ni prvi ni jedini koji tako govori. Svi oni tako govore. Mnogo je tesko pomiriti se sa time, ali je tako. Jedan moj komsija je bio u Moskvi, na nekoj klinici i lecio se i navodno izlecio. Vratio se kuci, sve je bilo idilicno pola godine i onda opet sve po starom.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

au opet se vratio tome :galamdzija:

crnkica
    Član
    crnkica

Pre par godina sam upoznala decka koji je bio lep kao lutka,i dobar,ma sve super,nisam ga videla duze vreme i pre skoro god dana ga sretnem,upalo lice ali onako bolesno, smrsao,ocelavio,propao sacuvaj Boze.Ja njega nisam ni prepoznala vec se on meni javio,mislim da se njemu po glasu moglo prepoznati da zeli pomoc,bas mi ga je zao.Kasnije cujem da se vec lecio ali da se ta zelja njima vraca nakon kratkom vremena.Treba biti istrajan i posvetiti se takvim osobama ali to nazalost ni u ustanovama mnogim ne rade kako treba…  🙄

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

🙄 🙄 🙄 🙄

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 51 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.