Ova tema sadrži 50 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  unicorn 11 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 51 (od 51 ukupno)

narkomanija u porodici

• NNina
    Član
    NNina

Mogu da zamislim kako ti je. Moj dever je bio narkoman. Samo kada se setim u kakvom smo haosu svi u kuci ziveli! Samo mogu da kazem „da ne da Bog nikome„. To sto roditelji ne zele da prihvate istinu da im se dete drogira je katastrofalna greska! Takvu gresku su napravili moji svekar i svekrva. Mislim da su odmah kada su saznali prihvatili istinu, imalo bi sansi da se decko izvuce. Medjutim, i oni su lagali sebe da nije on takav… Posle mnogo pokusaja i mucenja da se izvuce iz svega toga dogodilo se najruznije. Vise nije medju zivima. Oni sada krive sebe jer su sa ogrimnim zakasnjenjem (od par godina) prihvatili istinu i pokusali da ga spasu ali na zalost, bilo je prekasno.
    Zato treba poslusati savet „unicorn-a„.

Keta
    Član
    Keta

Koristila sam drogu…i to neke 4 godine…Pocela sam jako rano sa 11-12 godina…trava extazi lsd spid tablete kucne apoteke
    Pogresno drustvo…i bilo je gotovo…
    Jednog dana sam rekla dosta je bilo…ne zelim vise ovo…i od tada je proslo 6 godina…
    Nikada mi posle nije palo na pamet da uzmem bilo sta…
    …nadam se da me moje dete nece izneveriti kao sto sam ja moju majku 🙁

Tijancica
    Član
    Tijancica

Mislim da djecu treba vaspitavati i upoznavati sa posljedicama narkotika prije tinejdzerskog perioda. Roditelji imaju kljucnu ulogu u svemu tome.

Meni nikad nije ni palo na pamet da probam. Nudjeno mi je vise puta, ali nisam poklekla. Zaista mi ne treba neko sredstvo da mi "dize" raspolozenje i da se osjecam bolje.

Tijancica
    Član
    Tijancica

I da, jos mi nesto nije jasno kako roditelji to ne mogu da vide?:roll: Ja recimo mogu da prepoznam narkomana kad ga vidim na 10m, ali primjetila sam da stariji ljudi to ne mogu bas jasno da orede. Valjda postoji taj generacijski jaz, pa ne prepoznaju znakove poput odjece, nakita, rijecnika, drustva i sl.

Sjecam se jednog okupljanja sa prijateljima mojih roditelja i njihovom djecom. Dugo se nismo vidjeli pa je bilo promjena na svima nama. Stariji su suskali medju sobom kako se jedan mali drogira, vidi kakav je. Iskreno malom nista nije falilo jos i pohadja skolu za svestenike, Boga pitaj sta su oni vidjeli. A niko uopste nije primjetio jednu malu koju kad pogledas jasno ti je kao dan da se drogira. Nju je njena majka hvalila na sva usta, a svi starci su gledali u nju rasirenih ociju i otvorenih usta kontajuci gle kako dobro dijete, a kakva su nasa djeca. :uzid: :uzid: :uzid:

Keta
    Član
    Keta

Tijanice…narkoman nemora uopste da izgleda kao narkoman
    Roditelji nemogu da provale dete koje se drogira ako oni sami nisu bili u toj prici…
    Nemozes da znas kako izgleda nesto sa cime nisi imala kontakt…
    Tu su kapi za izbeljivanje ociju i gomila drugih caka da nebudes provaljen
    Moja skolska drugarica se drogirala…nije uzimala najteze droge ali opet…
    Bila je djak generacije…prijatna kulturna,pametna,vrlo lepa,uredna…
    danas na zalost 90% ljudi je bar probalo nesto…ludo vreme…kada su moji bili mladi(a nije davno bilo moji imaju sad po 45 godina)nije bilo bas tako…bilo je uvek toga ali ne u ovolikim kolicinama…
    Posto na zalost imam iskustva…znam kako cu i sta cu
    Jednostavno roditelj mora da kontrolise dete gde je sa kim se druzi ma nek mu cita poruke postu da mu pretura po stvarima ako treba…
    To jeste oduzimanje prava na privatnost…ali meni je bolje i to nego da saznam tako strasnu stvar…
    I moze se desiti bilo kome…nema veze ni sloj drustva ni nivo obrazovanja ni tip osobe ni kucno vaspitanje…moze se desiti bilo kome…
    Sada sam najmirnija dok mi moje dete jos puzi po stanu…vidim je gde je sta radi…uvece mirno zaspimo ja i mm,a ona pored nas u krevecu…
    Moja majka nije nigde pogresila…pogresila sam ja…nema opravdanja …

unicorn
    Član
    unicorn

Slažem se sa Ketom, izgled zna da vara, i to jako.
    Ja sam kod svog dilera upoznavala i doktore koji su se „lupali“ kokainom i heroinom za vrijeme njihovog radnog vremena… Pa onda počneš razmišljati o tome kako se čitav svijet navukao na sve živo, kada vidiš lijepo obučenog gospodina, u njegovim ranim četrdesetim, ugledan ortoped, na pauzi za ručak završava malo droge, da mu popodne brže prođe… :>
    Jednom sam krenula na rave patry sa tadašnjim dečkom, dotamo nas je doveo autom jedan od njegovih poznanika, obučen kao muslimanski vijernik, sa bradom, kad ga vidiš na ulici kontaš da je vehabija ili terorista. Prije nego što smo izašli iz auta, povukao je dvije linije speeda sa nama… A na retrovizoru mu visi zastavica sa surom iz Kur’ana. I još mali milion primjera, ljudi za koje nikada niko ne bi rekao da piju alkohol, a kamoli uzimaju drogu…
    Fazon je u tome da minimalno 35% našeg društva koristi neku vrstu droge, bilo da se radi o tabletama za smirenje, pa do ljudi koji su na igli. Nije droga samo heroin…

Gledanje 46 članaka - 46 do 51 (od 51 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.