Ova tema sadrži 12 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  TanjaBP 7 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 13 (od 13 ukupno)

Ne pucanje folikula

• ringeee
    Član
    ringeee

Imam neredovnu menstruaciju,tj. umanjeno krvarenje dan-dva, jednom sam koristila proginovu, pa klomifen i otisla na folikumetriju. Kada mi je folikul dostigo velicinu 18,5 doktor mi je dao pregnil od 10000 jedinica. Jutros na UZ folikul nije puko, vec narastao na 25. Ima li neko slican problem i da li zna za neki drugi nacin za pucanje folikula? I sta mi je najbolje ciniti?

SANJA TM
    Član
    SANJA TM

A šta kaze dr.,ipak on najbolje zna?!
    Do sada, meni su pucali od pregnila, kao i ostalima koje znam a bili su na kombinaciji klomifen-pregnil.
    Neće da pukne ukoliko se ne primi stoperica, pa preraste u cistu, ali to je neka druga priča…

ringeee
    Član
    ringeee

Nista bitno.. kaze da ne zna sta to moze biti i da ce razmisliti. Nemam ideju sta je u pitanju.. Pregnil sam iz BG-a donela, ali u prenosnom frizideru kako bi imao potrebnu temperaturu,ne verujem da nije imao dejstvo. Da li neko ima ideju sta to moze biti i sta mi je najbolje ciniti?

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Ja mislim da bi trebalo da dobijas stimulaciju sa lekovima kao sto je menopur.On se koristi u stimulaciji ovulacije pri postupku VTO. On u sebi ima dva hormona, za rast i za sazrevanje folikula.On moze da se daje i u malim dozama za redovan ciklus (mislim ako nije u pitanju VTO postupak). Razgovaraj o tome sa jos nekim dr.Trazi drugo misljenje.

ringeee
    Član
    ringeee

Ne znam zasto mi nije pregnil odreagovao, ne znam jesam li trebala hormone da proverim, nikada to nisam radila,doktor mi je dao clomifen 2×1 i na 18,5 vel.folikula primila injekciju.Mnogima je puko folikul uz pomoc injek., meni ne.Postoji li neki drugi nacin, ne znam, s obzirom da mi i ciklus nije u redu tj.dobijam svaki mesec,ali umanjeno.Doktor na sve to reaguje kao da ciklus nije problem,vec ima ovulacije,folikul raste i kao akcenat daje na to, zasto nije puko folikul. Na kontroli mi je rekao da iduci mesec bude pauza, ne smem primiti ponovo pregnil, ne znam zasto to?Danas sam cula pricu,premda sumnjam, da je pregnil injekcija toliko jaka da njena inkubacija traje dva meseca.Ja jesam ihihi god. u braku,punih deset, ali sam u totalu zaboravila na medicinu, jednostavno bice, dace Bog, a god. idu, i sada od 31.01.2012 god. krenula sam i nasla doktora, koji je inace nacelnik ginekologije, u Prokuplju.I sam doktor ne moze da poveruje da ja nemam 5 papira,tj. papa test II grupa, neki vag. i cer. bris.,neki ultrazvucni snimak i to je to, tj. nista.Muz je davao rezult., i na sudskoj medic. ja potvrdjeno da je sve u redu.I SADA JA BUKVALNO NE ZNAM ODAKLE DA KRENEM, to jesu godine, ali bez lecenja, bez pokusavanja itd, samo nekad na pregled, papa test i neka vaginaleta i pozz.A sada vidim gde sam i sta sam, po meni ja uopsta nisam za VTO jer kod mene nije sve u redu, a ne znam sta mi je ciniti, sta bi trebalo prvo da odradim, znaci jedan sigurni problem je nepucanje folikula, e sada, kako da pukne…………?

d77
    Član
    d77

ringeee draga, izgleda da nama iz PK i okoline ne pucaju folikuli. Isti proble imam i ja sa kojima se suocavam vec 4 god. Ovde u Nisu su pokusali da pojasne pozivajuci se na navodni nedostatak nekog enzima-prostaciklina u opni folikula. Medjutim, posto sam krenula sama da proucavam, upravo sam saznala da ja imam hiperinsulinemiju i insulinsku rezistenciju. Nakon 2h kada sam radila ogtt, insulin je cak 115.:cry:
    Zato ti nadji nekog dobrog dr i kreni sve redom da ispitujes…puno uspeha.

ringeee
    Član
    ringeee

Da sve si u pravu, ali sta mislis da li je rano za sve to, tj. ovo mi je prvi put sa injekcijom pregnil, mislila sam da probam ponovo, da uradim hormone, to sve na drzavnoj, u PK, da pokusam ponovo sa tom bozom injekcijom, pa ako ne bude onda dalje, jer bas sada pricam sa jednom rodjakom njoj je to pomoglo kada je drugu primila, ne znam sta da radim, a isti je problem imala

d77
    Član
    d77

Ne znam, draga…mozes pokusati jos jednom.
    Ja ti u svakom slucaju zelim sve najlepse i da ti dalja ispitivanja ne budu potrebna.

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Mislim da treba da povecate dozu pregnila.On se inace moze dati i od 5000 i od 10000 jedinica a moze da se pokusa i sa Ovitrelom. Mislim da je on jaci jer se daje u postupku VTO a tu ne sme da ne punke folikul. Suvise je veliki ulog u svakom smislu…
    Svakako radite na tome da dobijete odgovor i resenje za svoj problem. AKo treba uput za Bgd. Nemojte se obeshrabriti na samom pocetku.Razmisljajte pozitivno, da imate ovulaciju.
    Svakako pregled svih hormona spada u osnove ispitivanja neplodnosti.
    Ljubim vas sve (ragaco malo vise…izvinjavam se ali tako je :*)

ringeee
    Član
    ringeee

Pitam se samo postoji li neki drugi nacin uz pomoc kojeg ce puci folikul, ne znam,na pr. da se probusi necim vec, iglom it., neki metod u medicini koji ce posluziti kod nas koje imamo taj problem, nepucanje folikula,jer to mi je prevashodno da saniram pa zatim dalje, pozzzzzzz!

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

ringeee;792962 wrote: Pitam se samo postoji li neki drugi nacin uz pomoc kojeg ce puci folikul, ne znam,na pr. da se probusi necim vec, iglom it., neki metod u medicini koji ce posluziti kod nas koje imamo taj problem, nepucanje folikula,jer to mi je prevashodno da saniram pa zatim dalje, pozzzzzzz!

Draga u postupnu VTO radi se aspiracija foliluka (narodski receno usisavanje pipetom) i sa njih se mehanicki uklanja opna i oslobadjaju jajne celije ali to je radikalan postupak koji se sprovodi u totalnoj anesteziji sto ne verujm da bi ti bilo ko uradio osim ako nije u pitanju VTO. Mislim da sigurno jacom dozom hormona na bazi bHCG moze da se postigne pucanje folikula.A da li je tvoj dr. siguran da folikul ne puca a zreo je? Mozda tebi sazrevaju folikuli kasnije u ciklusu?Mozda 18-19 dana? Nije ni to neuobicajeno. Mozda bi trebalo da jedan ili dva ciklusa da pratis ovulaciju do kraja, da se vidi kako ti ide ciklus, bez stimulacije i bez stop injekcije.

Pozdrav svima

ringeee
    Član
    ringeee

I napokon dodjoh i do hormona, da li je od vas neko radio.Bila sam kod ginek. i rekao mi je da uradim hormone, drugog, dvanaestog, cetrnaestog i dvadesetog dana(samo progesteron). dana menstr.ciklusa, meni i ciklus nije redovan a i folikul mi nije puko ni uz pomoc injekc. pregnil.Koliko su bitni hormoni, ne znam.Tebaju mi analize prolaktina, FSH,LH,E2 it.Napomenuo mi je i nesto za stitnu zlezdu…..

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

ringeee;793779 wrote: I napokon dodjoh i do hormona, da li je od vas neko radio.Bila sam kod ginek. i rekao mi je da uradim hormone, drugog, dvanaestog, cetrnaestog i dvadesetog dana(samo progesteron). dana menstr.ciklusa, meni i ciklus nije redovan a i folikul mi nije puko ni uz pomoc injekc. pregnil.Koliko su bitni hormoni, ne znam.Tebaju mi analize prolaktina, FSH,LH,E2 it.Napomenuo mi je i nesto za stitnu zlezdu…..

Ringeee,

Ako ti je dr.rekao da uradis hormone i to ti tacno naveo dane kada treba da ih uradis ne vidim razlog da se dvoumis. Hormoni su kljuc svega!!!Naravno da su jako vazni!!!Oni pokrecu sve i rast folikula i sazrevanje jajne celije a narocito su vazni za ostvarivanje trudnoce impantaciju, rast i odrzavanje trudnoce.Ma kako neredovan ciklus da imas kada dobijes sutradana je drugi, pa onda lako racunas 12., 14. i 24. Takodje hormoni stitne zlezde su jako bitni za utvrdjivanje uzroka neplodnosti. Draga, samo ti uradi sve hormone kako ti je receno pa kada stignu rezultati da se ide dalje u dijagnostiku i resavanje problema.

Gledanje 1 članaka - 1 do 13 (od 13 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.