Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Zdravlje nedostatak gvozdja u krvnoj slici

Ova tema sadrži 5 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  vele 8 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 6 (od 6 ukupno)

nedostatak gvozdja u krvnoj slici

• mama4kids
    Član
    mama4kids

pre par dana sam uradila celokupnu analizu krvne slike..i sokirala se gvozdje mi je oko 7.da li neko zna kako da poboljsam gvozdje i dovedem u normalu,sta jesti i koji preparati su najbolji?

macaraca
    Član
    macaraca

ja sam posle porodjaja imala 2 i 7 meseci posle sam se mucila oko toga! tek sad sam u normali. SAmo ferum lek jedan na dan plus 3 totheme na dan!!! i tako 2-3 meseca, posto je oporavljanje i punjenje tih depoa jako sporo, onda kontrolisi i nastavi sa ferumom, posto je on 100mg a 1 ampula totheme 50mg. inace od hrane to je sve slabo i sporo, a to su spanac,konjsko meso-koje je odvratno, borovnice moze i smrznute, imas od food land prirodno cedjenje sokove od borovnice, maline, suve kajsije su isto dobre, pistaci, cvekla…….
    srecno

maslacak
    Član
    maslacak

Ja sam i u trudnoci pila Ferum Lek i Legofer sirup , po preporuci lekara. Sto se tice ishrane – crveno meso, konjsko meso ( ako ti ne prija mozes da pravis npr cuftice ili ustipke od mesa pa se ubije ukus ) . Ja sam pravila sok od cvekle, jela borovnice, kupine ….

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

mama4kids, probaj jaja od japanske prepelice,dobra su za sve 🙂

Moja mala bratanica od 2.5 godine pije jedno umuceno ujutru sa malo meda pola sata pre dorucka,i jedno uvece kako bi poboljsali gvozdje i apetit..Sto se apetita tice videli se rezultati posle nekoliko dana..Gvozdje ce kasnije proveriti…Ukucaj na Geoogle jaja od japanske prepelice,videces sta sve pise o tome,kako se pije,zasta se pije,koliko treba,ima i par recepata da se ubije ukus kako da se pripreme 🙂 Ja cu danas za muza uzeti,kako bi smanjio trigliceride procitala sam da su super za to,inace su preporucljiva uopste da se piju..Sto se hrane tice mislim da je dobro grozdje,maline,kupine,borovnice,spanac,pileca dzigerica,cvekla….

mima80
    Član
    mima80

Ja ceo zivot kuburim sa gvozdjem, u srednjoj skoli mi je bilo 3.3, katastrofa. Ja sam pila razne preparate, jako je vazno da se piju sa C vitaminom zato sto se gvozdje tako najbolje apsorbuje, smanjiti kravlje mleko zato sto otezava apsorpciju gvozdja. Ja sam pila i kapi od koprive, imas u apoteci, kupinovo vino, Revitu sa gvozdjem itd. U trudnoci sam uzimala Tothemu koja je ocajna ali stvarno popravlja krvu sliku

vele
    Član
    vele

slazem se za tothemu da cini cuda. meni su otkako sam dobila prvu menstr. fe i eritrociti bili uvek na donjoj granici, i nista nisam koristila. isto tako i u prvoj trudnoci. e a onda me posle porodjaja strefila anemija pa sam pila tothemu 2xdnevno 10 dana i od tada nemam problema. mnogima njen ukus smeta, ali ja je smutim u deci vode i popijem na slamcicu, pa presecem vodom i vit. C. meni nije tako odvratna. a sto se tice prirodnih preparata, definitivno nas organizam bolje usvaja fe iz namirnica zivot. porekla, dzabe sto ga ima puno u nekim koje su biljnog porekla.

Gledanje 1 članaka - 1 do 6 (od 6 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.