Ova tema sadrži 56 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Guest 11 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 57 ukupno)

Nova verzija foruma

• Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

Zelim da napomenem da ce se narednih dana raditi na prebacivanju foruma na novu verziju tako da moze da se desi da cesce bude van funkcije.

Sto se nove verzije tice, izgled i funcinalnost (look&feel) ce ostati isti, samo su dodate nove opcije za korisnike i dosta je olaksano moderiranje. Takodje, trebalo bi i da je baza bolje organizovana i da ce brze raditi. Moguce da ce se desavati greske jer nismo do detalja sve istestirali, tako da ako primetite nesto neobicno, ostavite mi PP. CHAT ce biti u funkciji i mozete doci do njega preko portala. Napisacemo u jednoj temi koje su sve nove opcije kada postavimo forum, a do tada … hvala na razumevanju.

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

Neke od bitnijih novih stvari na forumu:

-sve slike uklonjene iz baze, baza je smanjena na pola tako da se nadamo boljim performansama u radu
    -enkriptovane lozinke i dodato polje za validaciju prilikom registrovanja
    -na pocetnoj strani je dodato u headeru: brzi login, aktuelna tema (poslednja na koju je odgovoreno u kategoriji aktuelnih tema); danasnje aktivne teme link, vase aktivne teme link, link ka porukama na koje niko nije odgovorio
    -expand/collapse (plus/minis) na kategorijama da sakrijete forume koje ne citate cesto da vam ne zauzimaju mesto na ekranu, kategorije koje se redje citaju (npr. arhiva) nece zauzimati mesto na stranici
    -u dnu stranice RSS feed vesti sa roditeljportal-a (jos se radi na tome)
    -vreme se belezi u 24h formatu po defaultu(jedino ako korisnik u profilu ne setuje drugacije)
    -prilkom prikaza foruma, lepljive teme su vizuelno izdvojene od ostalih, mogucnost sortiranja i filtriranja prikaza tema kao i pretraga samo unutar odredjenog foruma
    -mogucnost brzog odgovora u svakoj temi (pri dnu), prikaz boxa za odgovor se setuje u profilu, kompakt ili full
    -prilikom pregleda tema pored svakog korisnika koji je postovao stoji informacija da li je online/offline
    -administratori i moderatori su dobili ikonice ispod avatara
    -dodato je dugmence UPOZORI na svakoj poruci da se upozori admin/moderator na odredjenu poruku sumnjive sadrzine, reklama, ne spada u temu itd … (anonimna funkcija)
    -u vasem profilu mozete iskljuciti prikaz tudjih avatara i potpisa (preporucujem dial-up korisnicima zbog brzine uzitavanja stranice)
    -u profilu kao i prilikom pregleda profila korisnika mozete ga dodati/ukloniti sa ignore liste. Poruke korisnika koji su u vasoj ignore listi necete videti vec ce na tom mestu biti prikazan note da je korisnik koji je poslao poruku na vasoj ignore listi
    -u profilu svakog korisnika mozete videti informaciju „poslednja aktivnost u temi“, odnosno gde je napravio poslednji post kao i link ka detaljnoj statistici za svakog korisnika gde mozete videti na kojim je poslednjim temama bio aktivan, u kojim forumima je najvise postovao kao i vremenske statistike
    -moderatorima je dodata mogucnost da spajaju teme iste tematike kao i prebacivanje pojedinacnih poruka izmedju tema

Ovo je sve cega sam se setio za sada od bitnijih stvari…. pored ovoga videcete jos dosta sitnica koje su doate ili izmenjne (pretraga poboljsana, prelazak sa teme na temu itd).
    Ako primetite greske ili imate pitanja, tu sam negde okolo ….. primedbe i pohvale su dobrodosle ;).

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Sve pohvale za NOVIJI a opt Onaj dobri STARI NAS FORUM…
    Trazim ceo dan ima li gde ova tema da Vas pohvalim odma :bravo:

Irssa
    Član
    Irssa

Svidja mi se ovaj "novi " forum :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

maxmara
    Član
    maxmara

Vec sam sve rekla negde ali evo opet cu jer sam tek skoro saznala da sve Vas dvoje ‘m i z’ 😉 tako da zelim i ovde da kazem
    SVAKA VAM CAST :bravo: :bravo: :bravo: dakle pohvale i tebi i njoj kao sto se i kaze ‘iza svakog uspesnog muskarca…’ sto znaci sve pohvale i njoj jednako ako ne i vise nego tebi hehe

Ja ne znam da li ste svesni znacaja ovog foruma i kolko ste pomogli mnogima iako indirektno i doprineli necijem lepsem zivotu i sreci,kao i prevazilazenju problema koje zivot donosi,mozda jeste a mozda i niste ali eto vredi vam ponoviti,ODATI PRIZNANJE jer covek nekad zaboravi ko je i sta je u moru zivotnih situacija i obaveza,nekad ga treba podsetiti i ukazati na to,komplimenti nisu fraze vec podsecanje na ono ko ste i sta ste BAS ODAVANJE PRIZNANJA ZA NEKI TRUD,MENI UVEK PRIJA ne znam vama nadam se takodje.Tako da svi aplauzi za vas i vas trud i vreme koje izdvajate za ovaj forum i to iz cistog hobija,nadam se i zelim,da vam se uskoro sve pozitivno vratiti i isplatiti kako niste ni sanjali.

Veliki pozdrav i samo napred.

:caos:

Ella
    Član
    Ella

Zaista je ovo divno!!! Svaka vam cast, zaista ste super. Forum je dosta bolji, moderniji, organizovaniji…

Sve najbolje pohvale, jer ovo je jedan od daleko najboljih foruma sto postoje na internetu :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Maki
    Član
    Maki

Mislim da vam je Maxmara sve rekla, ja sam o mogu još da dodam da se meni sviđa ovaj naš „novi“forum.
    Hvala……….. :bravo:

Nikita
    Član
    Nikita

:bravo: :bravo: :bravo: Sve je za pohvalu.

Sneki
    Član
    Sneki

Super izgleda, jos i radi, samo dok se malo priviknem. :bravo: :bravo: :bravo:

mikica
    Član
    mikica

i meni se bas svida ovaj novi forum :bravo: :bravo: :bravo:

leptiric
    Član
    leptiric

dobar je novi forum.
    jos da neke detalje pretrazim.
    koje je akrosoft naveo.
    nisam bas sve provalila.
    akrosoft i mirche bravo

MissGak
    Član
    MissGak

Sve pohvale i od mene.Forum je pregledniji,pretpostavljam da bolje radi(nazalost nemam ovde dovoljno dobar pristup internetu da bih mogla bilo sta da ocenim,s toga jedva cekam da dodjem kuci a onda mozda malo i pripomognem…)
    Mislim da vam nije potrebno pisati ode,dovoljno je samo to sto se nas dragi forum iz dana u dan siri,postaje bogatiji,lepsi,puniji i mi koji smo ga otkrili tu smo da ostanemo!!!

Bambina.
    Član
    Bambina.

Pohvale i sa moje strane :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Sad je Forum mnogo pregledniji a i dobili smo neke nove mogucnosti.

Akrosoft i Mirche svaka cast!!!!!!

Prex
    Član
    Prex

Nemam nesto pametno da dodam na sve ono sto su ostale forumasice gore vec navele, pa cu samo da kazem svaka cast Mirche i Akrosoft!!! I hvala vam sto ste nam omogucili da imamo ovo nase mesto za druzenje 🙂

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

Hvala puno svima na podrsci, koliko god nam vreme da cemo se truditi da stalno unapredjujemo i forum i portal a od vas ocekujemo da pravite pozitivnu atmosferu i sto je moguce u vecoj meri tolerancije. Vec je ovo kritican broj clanova, da ne kazem kriticna masa, tako da moramo da postujemo svacija misljenja i da spustamo loptu dok je god moguce u granicama normale … Ne osvrcite se previse na ono sto je bilo, i hajde da od sada radimo samo lepe stvari zbog cega smo i ovde.

BTW. nekoliko clanova je pitalo gde su smajliji. Pretpostavljam da mislite na smajlije na boxu za brzi odgovor koji se nalazi u dnu svake stranice na temi. Ovo polje moze biti prikazano kao „Kompakt“ (jednostavno) ili „Celo“ (isto kao kad kliknete na odgovor dugmence). To mozete podesiti u vasem profilu pod opcijom „Kako zelite da bude prikazano polje za odgovor u temi?“. Po defaultu se prikazuje KOMPAKT bez smajlija i drugih dzidza bidza. Takodje, kada kliknete na ODGOVORI dugme prikazace vam se ona stara, klasicna forma za pisanje poruke.
    Takodje je dosta unapredjen NAPREDNI TEXT EDITOR i u njemu imate sve opcije za editovanja teksta skoro kao u nekom naprednijem text editoru tipa MSWord pa ga isprobajte.

Hvala jos jednom, ako imate pitanja, tu sam ….

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 57 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.