Ova tema sadrži 146 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Dorothy 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 147 ukupno)

Novogodisnja trpeza

• Standzi
    Član
    Standzi

Devojke, zanima me kako ce izgledati vasa trpeza za Novogodisnju noc, ako slavite kod kuce sa najblizima..
    A i ako idete negde, sigurno imate neki specijalni rucak koji volite specijalno da posluzite tog poslednjeg dana u godini.
    Kako izgleda vasa Novogodisnja trpeza? Sta vam je omiljeno ? Dajte mi neke ideje ,da obogatim moju trpezu, sa jos vise recepata dobrih, jednostavnih a ukusnih jela.
    Hvala vam unapred!

p.s. ja uglavnom ne mogu da provedem taj dan bez ruske salate 🙂

Sanjica__
    Član
    Sanjica__

Da Standzi ruska salata je obavezno na meniju i kod mene eventualno mimoza u zameni!
    Ja cu ti ukratko napisati sta ja tog dana uglavnom imam na trpezi: za predjelo imam obavezno neke kiflice sa sunkom, sirom , povrcem, slane rolate i obavezno su tu i salame, sir, suvi vrat, kiseli krastavcici…
    Onda ide neka corbica, ja nisam bas ljubitelj supe al ako neko izrazi zelju za supom onda i nju spremam!
    Glavno jelo, ko sta zeli: Sarma ili punjena paprika, peceno meso sa belim sosom, povrcem i pastom, obavezno peceno prase ili rostilj, rolovano meso. Za salatu kiseli kupus, presovane paprike, tursija! Za dezert obavezno neka torta!
    Standzi nadam se da sam ti bar malo pomogla :-* :HAG: :HAG:

biki
    Član
    biki

Ja se trudim da trpeza bude raznovrsna i da ove NG pripremim i iznenadim porodicu necim sto nisam prosle godine spremala.

Prosle godine sam spremala
    Predjelo ;Pohovane palacinke
    Corbe;Pileca bela corba
    Glavno jelo:mesano meso na rostilju i piletina u kari sosu
    Desert:bozicni kolac sa suvim vocem,mancmelo torta

Ove godine stvarno nemam ideju sta da spremim,valjda ce mi pasti nesto na pamet do tada :hmm: :neznam:

Nikita
    Član
    Nikita

Moja proslogodisnja trpeza je bila ovakva; rostilj obavezno, vruca pogaca (ruza), ruska salata, mimoza salata, sarmice sa blitvom, kiflice… kolaci… pice (obavezno za mene crvena vodka). Joj mozda je bilo jos nesto ali ja ne mogu da se setim… 🙄

zorica
    Član
    zorica

Moja novogodisnja trpeza prosle godine je izgledala otprilike ovako:kiflice sa sirom,suva prsuta(tanko nasjecena),francuska salata,sarma,pita i hljeb.(pa ko sta voli nek izvoli)
    naravno sok za djete crno vino za mene i mm.i torta(ali nikako da se sjetim koja) i jos nesto ali nemoooguuu da se sjetim

zorica
    Član
    zorica

a evo i recepta za ponesto:
    KIFLICE SA SIROM

1kg. brašna
    3 jaja
    ½ l. mlijeka
    1 čaša ulja(2 dec.)
    Sirovog kvasca jedna srednja kocka
    Soli po ukusu(potrebi)

To sve zamjesiti i razviti u tanju koru,pa po kori izrendati jedan margarain i saviti u rolnu pa ostaviti da tako nadođe
    Kad je tjesto nadošlo prekuvati na brašnu i isjeći na 7-8jufki(loptica)
    Jufke razvijati,sjeći i filovati sa: ½ kg sira pomješanim sa jednim jajetom.
    STAVITI U PLEH PA PREMAZATI JAJETOM I POSUTI SUSAMOM
    PEĆI NA 180 stepeni oko 20-30 min

FRANCUSKA SALATA

4 KUVANA KROMPIRA(isjeći na kockice)
    1 MALA PAVLAKA
    5 KUVANIH JAJA(isjeći na kockice)
    100 gr.MAJONEZA
    200 gr.RENDANE ŠUNKE
    150 gr. RENDANOG TRAPISTA
    SVE SASTOJKE IZMJEŠATI I SLUŽITI

umjesto hljeba moze pogaca:

POGAČA SA JOGURTOM

1 čaša jogurta
    Pola čaše ulja
    1 jaje
    To malo umutiti pa dodati:
    500 gr. Brašna
    1 prašak za pecivo
    Soli po ukusu
    Tjesto dobro izraditi i ostaviti u plehu da odstoji oko 15-20 min.pa tek onda peći

Sneki
    Član
    Sneki

Evo i ja da se upišem. Pita sa sirom, pita sa mesom, mimoza salata, pihtije sa jogurtom, crveni rolat sa sirom, bajadera, oblande. Za ručak, pileće pečenje, čorba od vrganja, ajvar, kiseli kupus, za dezert slatki rolat. Za ovu godinu ću videti :hmm:

crvena sonja

Tost torta slana
    Supa,pecenje, ruska salata
    bajadere,oblande i cornfleks kuglice
    obicno 2-3 varijante sitnih kolaca

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Kod mene na trpezi ce biti:

-2 vrste slanih rolata
    -spanska pita
    -snezna salata
    -dimljena prsuta
    -urnebes ljuta salata
    -pileca corbica
    -sarma
    -od mesa ili ce biti pecenje,ili govedji bifteci sa nekim sosom,ili govedji roti cu da pecem pa u sredinu da bude malo roze
    -torta ce verovatno biti ,,Lenja zena,, ili ,,Plazma,,
    -Pravicu i male projice u kalupu
    -a da ne nabrajam od predjela ce biti Francusko predjelo sa njihovim suhomesnatim proizvodima
    -takodje ce biti i jedno predjelo sa francuskim sirevima ispod 7-8 vrsta nece biti obozavamo sireve

-Verovatno cu do tada jos prosiriti svoj spisak pa cu se javiti da ga produzim, a ovo je sigurno to sam isplanirala heheh

Iki
    Član
    Iki

zenske svaka cast, pa vi ste vec isplnirale sta cete spremiti,
    meni za NG dolaze mama i tata pa cu im prepustiti tu cast da odluce, mislim da ce biti pecenja, a za ostalo cemo mama i ja verovatno ukrasti neku vasu ideju ili recept 🙂

makica 265

Ja za Novu Godinu ne spremam nesto narocito,vazno mi je da za Bozic bude spremljeno svega.
    A za NG postimo kao i uvjek tako da kupim posnu tortu,napravim posne kiflice sa pekmezom i tako…

Ivana B.
    Član
    Ivana B.

Ivana, ajde ako ti ne oduzima puno vremena, napiši kakva je to „Snežna salata“, baš me interesuje…!!! Zvuči vrlo zanimljivo!!!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ivana B. – 5/12/2007 14:19

Ivana, ajde ako ti ne oduzima puno vremena, napiši kakva je to „Snežna salata“, baš me interesuje…!!! Zvuči vrlo zanimljivo!!!

IvanaB, napisacu ti recept pod temom ,,Salate,, pa tamo procitaj da ne zauzimam mesto ovde 😉

MissGak
    Član
    MissGak

Sonja daj recept za cornfleks kuglice!!!Ili link ako ga vec ima na forumu…

Balerina
    Član
    Balerina

Jaoj i ja pravim spisak ovih dana sta cu da spremam…..

Bas uzivam kada spremam za NG i Bozic……Onako sa zadovljstvom……

Malo cu i odavde po neku ideju da pokupim……valjda samo zato tu da razmenjujemo iskstva……

Prilozicu moj spisak u narednim danima……..S zadovljstvom, zenske…..

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 147 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.