Ova tema sadrži 218 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  katarina 6 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 219 ukupno)

Obim "struka" u trudnoci :-)

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

da li ste merile,ili da li se secate obima vaseg stomaka na kraju trudnoce?Meni stomak ide u spic na napred nikako u sirinu sad u 29 nedelji je 1m i 4cm.

sakicar
    Član
    sakicar

S obzirom da sam se porodila za vreme rata, jedva sam uspevala da pobegnem i da se sakrijem, obim stomaka nisam merila, samo je i meni nekako isao u spic narocito dve nedelje pred porodjaj. Cudno, jako cudno i smesno je izgledao. A ugojila sam se 14 kg.

Hanan
    Član
    Hanan

Evo baš sam se sad izmjerila, nisam nikad prije 🙂 okruglo 1 m

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

a Hanan zaostajes zamnom 4cm ha ha ha :ruganje: :ruganje: :ruganje:

mamaLi
    Član
    mamaLi

citavih 95cm. porodila sam se u 38+3

crnokosa
    Član
    crnokosa

Evo i ja sam mjerila sad po prvi put.33 sedmica sam 98 cm.U prvoj trudnoci nisam niakd mjerila ali mislim da je bio obim mnogo veci.Meni je isto stomak sav nekako u spic a u prvoj trudnoci nije bio,iako i sad nosim curicu,bar su mi tako rekli.

Biterlemon

Sa prvo trudnocom mi nije palo napamet da merim ali sada sam merila i poslednji put kad sam merila 28w 3d bilo je 109 cm ili 1m i 9cm. Mada mislim da ima veze i sa tim ko se koliko ugojio gde se talozi salo (moje uvek ide u noge i butine i posle prve trudnoce sam brzo vratila stomak), meni iskreno stomak ne izgleda uopste veliki, bar ja tako mislim, jer je nekako u sirinu tako da kad obucem treneruku gotovo niko ne bi rekao da sam u sedmom mesecu dok u trudnickim pantalonama je sasvim drugacije.

babies

milena
    Član
    milena

evo i mene, XXIX nedelja, 96cm, ide u spic, kao i u prethodne dve trudnoce kada sam nosila i na kraju rodila devojcice, a sada kazu da nosim decaka (moja doktorka kaze na osnovu ultrazvuka)

katarina
    Član
    katarina

He he dan pre porodjoja sam se izmerila i bio je citavih 124….ko bi verovao a imala sam 63..no nije bitno vratila sam se na isto sad mozda i manje nisam se merila odavno…

Prex
    Član
    Prex

Evo ja sam upravo sad uzela da se izmerim po prvi put 😆 i stomak mi je 103 cm, a u 32. nedelji sam. I meni stomak ide u spic, uopst se ne sirim u struku, odnosno idalje imam struk, samo mi napred ide stomak.
    Ivana i ostale mame koje imate slicne termine kao ja, jel’ poceo da vam se izrazeno „mrda“ stomak kad beba sutira? MM i ja smo sad za vikend gledali i smejali se kao ludi kako to izgleda kad pocne tek da se „leluja“ stomak kao talas, pa tek ponesto „iskoci“ sa jedne pa sa druge strane. Ludilo 😆 😆 😆

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

da ja sam u 30 nedelji i meni je vec u 28 nedelji poceo da se mrda i da se trese to obozavam da gledam inace juce sam videla malo stomalo od moje bebe tako malo i nezno i cim sam ga pomilobala odmah je beba sklonila nogu,mora da je golicljivo dete,a ima faza kad naglo seta cas na levu cas na desnu stranu stomaku inece je beba stasno nemirna i voli da sutira moje bubrege

Biterlemon

Ivana interesantno je da sam pokrete mogla da vidim jos u petom mesecu, da li u prvoj trudnoci na to nisam obracala paznju ili se nije videlo ne znam uglavnom odavno vidim kada moja beba udara ili sutira.
    Takodje imam nekad utisak da se proteze tj. da gura stomak rukama ili nogama.

pregnancy

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Biterlemon sigurno nisi obracala paznju,ili se sad to bolje primenti posto je druga trudnoca,ovo moje dete postalo nemoguce na stomaku nesme da se spava to je normalno,na ledjima ne valja jer kazu da tezina od deteta i materica i sve ostalo moze da skodi drugim organima,na levom boku nikako nemogu da spavam jer odmah pocne jako da udara jedina solucija mi je bila na desnom boku do sinoc i to mu ne odgovara pa sam spavala sedeci na dupetu sva sam polomnjena,samo gura nogice samo se okrece, a joj tesko meni bice neki nemirko. 😆

Standzi
    Član
    Standzi

joj ivana a tek je 30 nedelja 😆 mozes li da zamislis kako ce kasnije biti,znam da pred kraj trudnoce nisam vise mogla! svi mi savetovali da spavam kad god stignem jer to necu moci kad dodje beba,a ja nisam mogla nikako da spavam,sto ti kazes na dupetu! podignem jastuk,naslonim se,u sedecem polozaju spavam 😯 a to spavanje ….ne moze se tako ni nazvati 🙄 nisam mogla da docekam da se porodim i najzad legnem na stomak (sto mi je omiljena poza) 🙂

Manana
    Član
    Manana

Cula sam da ne valja da se meri stomak 🙄 :neznam:
    Verovatno su to samo price!U svakom slucaju bio mi je ogroman! :ruganje:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 219 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.