Ova tema sadrži 80 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nakica 7 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 81 ukupno)

Ojed

• Oljica
    Član
    Oljica

guza mog filipa se ojela i probam sve po malo ali nista nema bas dobar efekat.pomazite !

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

chickova krema pasta, pakovanje kao pasta za zube na bazi cinka, odlicna stvar nestaje ojed u roku od par sati! ako ne bude ni to pomoglo promeni pelene, mnogi hvale seba med :neznam: nisam gakoristila , nije bilo potrebe, inace mislim da ovakva tema vec postoji pa molim moderatore da prelepe ako je ima!

Julija SG
    Član
    Julija SG

Ja ne znam kako se te kreme zovu dole kod nas, ali ti treba nesto na bazi cinka. Moja Lea je imala jednom ojed, sa tom kremom je potpuno proslo za dva dana.

May05
    Član
    May05

Oljice kad sam ja bila sa enom u bolnici (tad je imala 10 mj) dali su mi neku kremu da je mazem,ali prvo da gazu natopim u ruski caj i da joj natopim po guzi gazom,to joj nije uopste pomaglo,rekla sam MM da mi donese jestivo ulje od kuce i da joj time mazem guzu,dr kad je vidio tu casicu kaze da nesmije kamilicom da joj cistim guzu vec samo ruskim cajem,covjek mislio kamilica,a ne ulje,(mislim da bi me istjerali iz bolnice da su znali sta radim)posle par puta stavljanja ulja na guzu primjetila sam da joj je bolje,posle dva dana nista nije bilo,moram naglasiti da je ona imala proliv (virus koji je bio zavladao)nisam mogla na prste izbrojati koliko puta kaki na dan,tako da joj je guza bila pecena,voda ju je vrijedjala po guzi.

Ako ti nista ne pomogne,a ja bih ti preporucila ulje,jer posle toga sto je bilo,cim dobije ojed ja joj namazem guzu uljem i rijesen problem,isto tako kad je imala i grceve natopim joj gazu uljem i stavim na stomacic i tek tad se umiri.(za grceve ide mlako ulje)

Oljica
    Član
    Oljica

may05 to me je i mama savetovala da uradim i evo poceli smo sinoc pa cemo videti.daj boze da pomogne.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Ako ne pomogne probaj hloramfenikol mast, nama je to preporucila Uroseva doktorka i brzo je prosao ojed

Marija i Peca

Mi bas imamo problema sa kozom tako da mogu da ti kazem da smo sve isprobali. Kreme sa cinkom (nivea, johnson, chicco, i sl) su sve iste i nama apsolutno nisu pomogle. Pogledaj mislim da postoji DERMAVITA salon i Beogradu (ja sam bila kod nas u SD) i tamo smo kupili protection pastu za bebe, a kao terapiju smo dobili e-krem (kremica sa vitaminom e) i k-gel koje smo mazali naizmenicno. Nije lose da dermatolog to pogleda. E da i eozin smo mazali jednom dnevno. Pokusaj.

Amara
    Član
    Amara

puno toga isprobali i najzad pomogao Aveeno losion .Namazala nekoliko puta i nestalo

Marija i Peca

Nisam imala vremena pa je moja prethodna poruka jako konfuzna, zato se izvinjavam. Poenta je bila da smatram da je najbolje da ti dermatolog kaze sta je najbolje za tvoju bebu jer je svaka koza razlicita. Kada se Dani prvi put pojavio osip, mi smo probali ‚‚na svoju ruku‚‚ da ga se resimo, jer -to je SAMO osip-, pa smo tako mazali raznorazne kreme. A to zaista nije SAMO osip, jer to bebu bolucka. Nije mi jasno kako ga dobije kad joj ja iskljucivo perem guzu svaki put, bez vlaznih maramica i slicno, ali eto, osetljiva je. Sad znamo terapiju, pa kad god krene da se crveni, ja stavim prvo eozin, e-kremicu i zastitnu kremu i gotovo.

tijanast
    Član
    tijanast

Seba med diaper rash krema, najbolja je,Emi je proshao ojed za dva dana, imala ga je kad smo doshli iz porodilishta i bio je strashan, mazali smo tu kremicu i za sada ga vihe ni jednom nije imao, chula sam da je dobra i Penaten krema protiv ojeda ali ovu ti preporuchujem iz svog iskustva.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Mi smo koristili MUSTELA vitamin barrier creme i stvarno smo zadovoljni. Nadji je samo malo guza crvena ali nema osip i odmah joj je sve proslo od ove kremice. Koristila sam i druge Musteline proizvode i stvarno su jako kvalitetni.

Irssa
    Član
    Irssa

Samo cesto pranje i koristili smo seba med protiv ojeda

Tanja i Mia

Mia se samo jednom do sada ojela, ali taj ojed je bio katastrofalan. Kompletna guza joj je bila crvena. Za prevenciju ojeda najbolje je redovno presvlacenje i prenje guze, ali ako se ojed ipak desi ja preporucujem (ako mozete da dodjete do te kreme) Bepanten mast. Te kremice nema u RS, BiH, vidjela sam da je Hrvatska pocela da uvozi, za Srbiju nisam sigurna. Krema je savrsenstvo, ja sam namazala Mii guzu dva puta i ojed se povukao skroz. Od treceg mazanja kao da nikada nije bila ojedena. Nije skupa a jako je ucinkovita. Jedino sto je malo teze doci do nje
    😕

Bambina.
    Član
    Bambina.

Bepanten sam koristila u vidu balzama za usne nisam znala da je proizvode u vidu kreme protiv ojeda :neznam: Stvarno je jako dobar, probacu i to da nadjem.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Meni se Luka ni jednom nije ojeo do sada,od rodjenja koristimo samo Pampers pelene,pavlovicevu mast,vlazne maramice ili Mixa ili Pmpers sa kamilicom,ali ja njega posle svake kake perem vodom i sapunom za bebe ,,Klorane,,.Ujutru kad se probudi bez obzira kakio ili ne ja ga operem ipak je on celu noc piskio u peleni,koza treba da se osvezi,kaki 2-3 puta na dan i uvek ga operem,nikad mi se do sad nijeo ojeo, ali bas nikad.Koristimo i Mustella mleko za telo posle kupanja.

Vecina bebica u Srbiji iz porodilista izlaze sa ojedom.Tako i moja mala bratanica,snaja se porodila na carki rez,bile 15 dana u porodilistu bebici niko nije prao dupence,a bila je odvojena od majke.Kad su je doveli kuci imali su sta da vide dupence crveno kao zar.Jedva su joj izlecili ojed sa nekom bebi cinkovom pastom,pavlovicevom i prali su je svo vreme dok odjed nije prosao,posle samo posle kake.

Sve sto koristimo od rodjenja nista ne menjam,ojed hoce da se pojavi ,kad se cesto menjaju pelene,vlazne maramice,kada je jaca stloca prilikom nicanja zubica ali tad se najvise ojede deo oko cmara,mi sve sto koristimo od pocetka ne menjamo i nismo ni imali problema…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 81 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.