Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Ishrana Dece omiljena klopa vaseg deteta

Ova tema sadrži 48 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anton 5 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 49 ukupno)

omiljena klopa vaseg deteta

• ana26
    Član
    ana26

Od kakko je poceo sa cvrstom hranom, Miroslavov ukus se par puta promenio. Prvo je jeo samo povrce i voce, meso i jogurt su mu bili fuj, onda je jogurt postao no1, a banana bljak!
    Trenutno najvise voli:
    -testeninu u svim varijantama (sa sirom, sa povrcem, sa jogurtom…)
    -kuskus (mogao bi svaki dan da ga jede, i samo kad to spremim, sigurna sam da ce tanjir da bude omazan)
    -ribu

Od voca obozava jabuke (gricka ih i trazi stalno), a od povrca kuvane boraniju i kupus
    Tu je jos jogurt (uz sve i svasta, cak i malo banane uz jogu moze da prodje)

Volela bih da cujem sta vasa decica vole, jer sam citajuci druge teme primetila daim se ukusi veoma razlikuju, a bogami i menjaju vremenom.

ana26
    Član
    ana26

jeeee, napokon sam uspela da postavim temu! :bravo: :bravo:

sorry za nebrojeno praznih tema sa istim imenom

nensy
    Član
    nensy

Moje dete definitivno najvise voli voce,a tu ne zaostaju ni Milupine zitarice.

Dikina mama

Jaje na oko, kupus salata,kajsije,maline, … E,da i pasulj! Nije birao kada je bio manji ali nesto je poceo da izmislja u poslednje vreme! Necu to,hocu ono ali dogovorimo se!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ja bih pre mogla da nabrojim sta ne voli,jer dosta toga voli da jede .Najvise voli da jede sve moguce vrste sireva,kisleo mleko i jogurt,voli da pije mleko,jedino pavlaku ne voli ni mi je ne jedemo cesto.Onda sve sto je kuvano supe,corbe,dzuvec sa povrcem,rizoto sa piletinom,boranija,grasak,musake raznorazne,spanac i tikvice svo povrce jede,meso svo sem svinjetine,ribu voli i rakove,socivo,cvekla salata i krastavac su mu omiljeni,paradajz onako 🙄 voli spagete bolonjeze,raviole sa piletinom,makarone sa sirom to bas obozava,integralne zitarice za dorucak,ma nemamo problema stvarno sto se tice hrane….Jedino malo problem sa vocem pojedino voce nece da jede i samo prevrce ocima kad vidi.Jagode je obozavao sa 18 meseci i sad pljuje,tresnje,visnje,kiwi,mandarine,pomorandze ni slucajno…Ali voli jabuke,banane,kruske,mango,maline,brusnice,borovnice,dinju i lubenicu uglavnom to od voca i kad uspem nesto da podmetnem ,ali ne forsiram puno jer i ja ne volim bas sve da jedem 🙂 Jedino izbegavam pasulj da mu dajem voli on,ali posle ima problem sa stomacicem i gasovima i vidim da mu ne prija,iako ja to ne spremam sa zaprskom ili u vidu neke salate,pa umesto toga jede sve vrste sociva eto..

T3
    Član
    T3

moji obozavaju pizzu iz domace radinosti,makarone na sve nacine a najvise sa pavlakom i eurokremom,vole i supice i razne corbice,od suhomesnatog virsle,kecap,majonez kao neizostavni deo skoro svakog obroka,vole i slatki kupus,od mesa najvise pohovano i to belo ili svinjska rebarca bilo suva u pasulju ili kuvana u nekom drugom jelu..od voca banane,jagode,lubenice…a kad su slatkisi i slanisi u pitanju tu ne biraju moze sve…inace nemam problem sa njihovom ishranom,jedu uglavnom sve,uvek se i trudim da kuvam ili spremam sta im se jede i sta vole,tako da pojedu sve sto je ispred njih i na stolu.
    ono sto znam da nevole ili nece ne nutkam im na silu niti im nudim..nek jedu sta vole i hoce,samo nek jedu.

malisha75
    Član
    malisha75

Sad, sa 9 meseci voli svo povrce i uz to meso ili zumance. Mlecne proizvode mu tek uvodim. Na kiselo mleko pravi isto toliko kiselu facu, ali jede, otvara usta, trazi jos, ali bas svaki put uz istu facu. Na „ono belo“ – kako zovemo instant zitarice, se jako navukao, kao da je neka droga, samo guta. Voce voli, ali samo ono iz teglica i da glodje jabuku, ostalo je fuuuj. Nudim mu sa pauzama i sveze, naravno, pa se nadam da ce uskoro prihvatiti. E, da, omiljena je i sika, i to znatno vise nego pre par meseci.

ielena
    Član
    ielena

jogurt, jogurt i samo jogurt! Ponekad i kiselo mleko 🙂

Vanessa_K70

trenutno mamino mlekoooo

saveta
    Član
    saveta

Meso, somovina i pasulj 🙂

Mako
    Član
    Mako

Јаја (вава), месо, сок и чоколадне бонбоне (чоко боба), млеко, шаргарепа, семенке од лубенице 😆

Coka78
    Član
    Coka78

E Mako, nasmeja me sa semenkama od lubenice 🙂
    Teo najvise voli voce, jede ga u oooogromnim kolicinama, i ja vec razmisljam da mu ogranicim, jer ja kad bih toliko pojela pozlilo bi mi. (npr, za jedan dan pojede pola male dinje, dve banane, breskvu, desetak zrna grozdja… i posle svega poceo meni iz usta da otima krusku i vice NJAAAM-NJAAAMMMM)… Voli i hleb i kiselo mleko. Za sve ostalo se preganjamo 🙁

lillyblue
    Član
    lillyblue

Vuchko voli jogurt, kako on kaze JOGO, zatim sireve razne, sad mu je otkrice shljiva, kako je on zove SHIMA, voli grozdje, ali u zadnje vreme povrce slabo. Lubenicu ne jede, i uopshte sve sto je video da ima semenke, samo bezi i vice: buba, buba

pejana
    Član
    pejana

spagete i makarone, svezi kupus, kiseli krastavcici, i mnogo voca!

ana26
    Član
    ana26

Heh, eto kako im se ukusi menjaju! Moj M nije hteo bananu ni da pomirise, a sad bez banane nista. Omiljena kombinacija: banana, breskva, dinja

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 49 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.