Ova tema sadrži 84 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nena08 9 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 85 ukupno)

Omiljena knjiga

• Misteri
    Član
    Misteri

U mom slučaju „Gospođica“. Uvijek se vraćam Andriću i njegovim djelima. Neprevaziđen pisac!

Aiko
    Član
    Aiko

Takodje „Gospodjica“ , ali mi deli prvo mesto sa knjigom „Shala“ Milsana Kundere.

Ella
    Član
    Ella

Cvat lipe na Balkanu GORDANA KUIC :bravo:

emili
    Član
    emili

greh njene mame MIR-JAM

mima80
    Član
    mima80

Aiko – 31/10/2007 17:59

Takodje „Gospodjica“ , ali mi deli prvo mesto sa knjigom „Shala“ Milsana Kundere.

Bravo za Salu :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Obozavam ovu knjigu
    Tesko je odluciti se za jednu knjigu, mozda je to Nepodnosljiva lakoca postojanja od Kundere, a mozda i Satanski stihovi Salmana Rusdija, ona mi je svezija, prvu sam davno citala 🙂

makica 265

stevanovic jasmina – 31/10/2007 18:17

greh njene mame MIR-JAM

Sve od Mir Jam!A posebno -To je bilo jedne noci na jadranu

Aiko
    Član
    Aiko

mima80 – 31/10/2007 18:31

[QUOTE]Aiko – 31/10/2007 17:59

Bravo za Salu :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Obozavam ovu knjigu
    Tesko je odluciti se za jednu knjigu, mozda je to Nepodnosljiva lakoca postojanja od Kundere, a mozda i Satanski stihovi Salmana Rusdija, ona mi je svezija, prvu sam davno citala 🙂

Nepodnosljiva lakoca postojanja je takodje fenomenalna knjiga. Jel si citala „Ubrzavanje?“

mima80
    Član
    mima80

Jesam naravno, dobra je ali su mi ove dve bolje, slozenije, dublje…Obozavam Kunderu, izuzetan je. U svim knjigama je toliko slojeva, a sve to tako ukomponovano, toliko pitko i jasno, nepretenciozno, obozavam ga. Super su mi i njegove price Smesne ljubavi i Oprostajni valcer, ma skoro sve sam procitala 🙂 On mi je pored Hakslija omiljeni pisac
    P.S. na sajmu sam uzela Nepodnosljivu lakocu i Smesne ljubavi, izdavacka kuca je Gramatik i bile su 300 din, tvrd povez, bas je bilo jeftino. Jeste da sam ih obe procitala, ali razmisljam, citacu ih opet, nadam se da ce jednog dana citati i moja deca, pozajmicu nekom da procita…

crvena sonja

Nekako mi najvise u secanju ostala knjiga
    PTICE UMIRU PJEVAJUCI

Sneki
    Član
    Sneki

Ovo baš i nije pitanje na koje je lako odgovoriti.
    U tinejdzerskom dobu mi je upečatljiv utisak ostavio Quo vadis? Zatim, je tu Zola i trovačnica, pa Sjenkejevič i Potop. I tako redom..složila bih se i da je Kundera fenomenalan, ali ako bi ste mi tražili da izaberem jednu knjigu koju bih ponela sa sobom na pusto ostrvo, to bi definitivno bio Autostoperski vodič kroz galaksiju :doomed:

biki
    Član
    biki

Na mene je naveci utisak ostavila Benediktova knjga ,,Milenijum“

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Ella – 31/10/2007 18:12

Cvat lipe na Balkanu GORDANA KUIC :bravo:

Nedavno sam pročitala ovu knjigu i svidjela mi se.

A knjiga koju sam voljela u mladosti i koja je, može se reći, uticala na mene je „Prohujalo s vihorom“. Moja omiljena krilatica iz te knjige je ona rečenica na kraju „Sutra je novi dan“ (najviše me oduševio Scarletin optimizam).
    Moram priznati da u zadnje vrijeme rijetko čitam, nažalost nemam vremena 🙄 .

jelenab
    Član
    jelenab

Knjiga koju uvek mogu da citam (sto ne znaci da je najbolja) je Aleksandrijski kvartet. Takodje bih izdvojila Autostoperski vodic, Kratku istoriju bezmalo svacega, Citaca…. ma spisak je ogroman, ovo je samo sta je relativno skoro izdato….

gorana
    Član
    gorana

I meni je bas tesko odgovoriti na ovo pitanje.
    Knjiga koju sam procitala pre 8 godina i dalje pamtim da je ostavila snazan utisak na mene je bila knjiga “Sto godina samoce“-Markes,pitanje je kakav bi utisak ostavila sada.Mozda i nije knjiga za sva vremena.
    Zatim “Dorotej“-Dobrilo Nenadic,“Knjiga o Milutinu“Danko Popovic,“Braca Karamazovi“ ,ma ima ih zaista puno.

mikica
    Član
    mikica

Mistery – 31/10/2007 17:04

U mom slučaju „Gospođica“. Uvijek se vraćam Andriću i njegovim djelima. Neprevaziđen pisac!

:bravo: :bravo: :bravo: obozavam Andrica-a definitivno mi je najbolja „Ljubav u kasabi“-tu pricu sam procitala puno puta i uvek me odusevljava

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 85 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.