Ova tema sadrži 99 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 100 ukupno)

Omiljeni film

• tijanast
    Član
    tijanast

Deer hunter Once upon a time in America Shta sve mozesh u Denveru kad si mrtav John Q Taksista ( i uopshte De Niro-vi stariji filmovi) Seticu se josh….

maleenaa
    Član
    maleenaa

Na mene najveci utisak je ostavio fim Sibirski berberin.

Bambina.
    Član
    Bambina.

BRAZIL, Nebo nad Berlinom, Grad izgubljene dece, Mrznja, Beskrajna prica (to kad sam bila mala), Apartman, Noc na zemlji, Gospodara pakla (prva tri dela, ostala su s….. veliko), Nocna straza (ruski film), Rekvijem za jedan san…..

Malo vise volim evropsku kinematografiju!!!!

Lejni
    Član
    Lejni

MENE JE ODUSEVIO PIANISTA.

vesna972
    Član
    vesna972

Bambina. – 25/1/2008 05:38 , Rekvijem za jedan san…..

….ako mislimo na isti film Darena Aronofskog – fantastican je, izuzetno jaka prica o zavisnosti i iluzijama koje mogu unistiti zivot.

Bambina.
    Član
    Bambina.

vesna972 – 25/1/2008 12:57

[QUOTE]Bambina. – 25/1/2008 05:38 , Rekvijem za jedan san…..

….ako mislimo na isti film Darena Aronofskog – fantastican je, izuzetno jaka prica o zavisnosti i iluzijama koje mogu unistiti zivot.

upravo taj, po romanu H. Selbija

Dodala bih jos i Dark city, House of send and fog…….mozda se setim jos necega

vesna972
    Član
    vesna972

…. da, da Dark City, film ima jako zanimljivu pricu i za to vreme vrlo dobre efekte.

Pan’s Labyrinth – vrlo interesantna bajkolika prica, sa primesama fantazije i horora!

Bambina.
    Član
    Bambina.

vesna972 – 26/1/2008 23:44

…. da, da Dark City, film ima jako zanimljivu pricu i za to vreme vrlo dobre efekte.

Pan’s Labyrinth – vrlo interesantna bajkolika prica, sa primesama fantazije i horora!

dobra atmosfera, odlicni kostimi, nesvakidasnji spanski film

uniona
    Član
    uniona

jao nabrojali ste toliko dobrih filmova… ali za sada mi je neprevazidjen „shine“ sa geoffrey rush-om u gl. ulozi, radjen po istinitoj prici o australijskom pijanisti dejvidu helfgotu, a scena na kojoj se rasplacem k’o malo dete je kada on kaze zilijan: „ask the stars“ (ko je gledao film, nema sanse da se ne seca ove scene), mislim da sam 5x gledala film i svaki put na istoj sceni mi krenu suze (a ja inace nisam osoba kojoj suze lako krenu, narocito ne zbog filma )

potpisala bih aiko da su noviji kineski filmovi fenomenalni, pored heroja i tigra/zmaja izdvojila bih i kucu letecih bodeza, prosto je neverovatno kako jednu pricu koju bi amerikanci ispricali za 5 minuta filma, kinezi razvuku na ceo film, prikazu iz svakog ugla a pritom van drze paznju sve vreme i jos posle filma ostanete min 2 sata da sredjujete utiske

a kad se god pojavi almodovarov film, tu sam 100% sigurna da nema omaske, barem kada je rec o mom ukusu (cvet moje tajne i visoke potpetice od starijih pa sve do pricaj sa njom, sve o mojoj majci, volver)

izdvojila bih i „odrastanje gilberta grejpa“ zbog fenomenalne glume leonarda di kaprija (licno mislim da mu je to najbolja uloga, toliko dobra da sam prvih
    pola sata filma razmisljala „ma koji je ovo glumac, mnogo mi je poznat???“)

zatim „osmi dan“, bas dirljiva prica

od kultnih filmova izdvojila bih „scarface“ a u istu kategoriju bih uvrstila tarantinove „ulicne pse“

uh, kad sam ja u pitanju, ne postoji kategorija omiljeni film, vec omiljeni filmovi 😳

jao setila sam se jos jednog: u kini jedu pse (oba dela)

uniona
    Član
    uniona

e treba me tuci :batinepoguzi: :batinepoguzi:

kako sam smela da zaboravim „izgubljeni u prevodu“, pored shine drugi film za vreme koga redovno zaplacem na istoj sceni (to je poslednja scena kada joj on nesto sapne). muzika u filmu je odlicna … „just like honey…“

mima80
    Član
    mima80

Ja sam zaboravila na „Paranoju u Las Vegasu“, jedan od mojih omiljenih filmova koji sam gledala dosta puta, i svaki put provalim nesto novo.
    Takodje, mnogo gotivim Davida Lincha, posebno Mulholand dr., ne secam se da sam se ikada toliko uplasila dok sam gleala neki film. Skoro sam citala neko mnogo zanimljivo tumacenje filma i odusevila sam se, bas bih ga gledala ponovo 🙂

piljari
    Član
    piljari

Crash – *****!
    Magnolia – ****
    Man on fire – ****
    Memoirs of Geisha – ****

piljari
    Član
    piljari

Takodje su odlicni i:
    Americki lov,
    Trgovina ljudima,
    Half light sa Demi Mur,
    Kuca na jezeru,…

piljari
    Član
    piljari

‘American history X’
    ‘Pijanista’
    ‘Posejdon’
    ‘The painted veil’
    ‘Saw I, II, III’
    ‘Frida’
    ‘A Beautiful mind’
    ‘Sjaj’
    ‘The others’
    ‘Kralj Artur’…

Anchy80
    Član
    Anchy80

Piljari, trgovina ljudima, je sa Mirom Sorvinom jel tako! AKo misliš na taj film, odličan je!
    Ja sam skoro odgledala Američki Gangster i mnogo mi se sviđa.
    Preporučila bih još The bucket list!

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 100 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.