Ova tema sadrži 99 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 7 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 100 ukupno)

Omiljeni film

• Bambina.
    Član
    Bambina.

mima80 – 8/2/2008 09:41

Takodje, mnogo gotivim Davida Lincha, posebno Mulholand dr., ne secam se da sam se ikada toliko uplasila dok sam gleala neki film. Skoro sam citala neko mnogo zanimljivo tumacenje filma i odusevila sam se, bas bih ga gledala ponovo 🙂

Ne mogu da verujem da sam zaboravila na napisem da mi je omiljeni reziser David Lynch. Sve njegove filmove obozavam. Piter Greenaway je takodje jedan od mojih omiljenih. Ko ih voli onda ih voli a ko ih ne voli onda ih ne razume.

Mima, ajd ako imas jos uvek clanak posalji mi ga da vidim sta pise.

uniona
    Član
    uniona

mima80 – 8/2/2008 09:41

Takodje, mnogo gotivim Davida Lincha, posebno Mulholand dr., ne secam se da sam se ikada toliko uplasila dok sam gleala neki film. Skoro sam citala neko mnogo zanimljivo tumacenje filma i odusevila sam se, bas bih ga gledala ponovo 🙂

jao mima kada pomenu mulholland drive, meni je on jos uvek enigma. prvi put kada sam ga gledala, zadnjih 10-15 min me bas zbunilo da sam nakon filma sela i pocela da hronoloski pravim skicu radnje filma… znaci ona je dosla, a u stvari nije bila to ona vec ova… :hmm: ali kako onda na kraju to i to… a sta ako kraj nije kraj nego pocetak a plava je crna a crna je plava :hmm: … ne, nije ni to… e onda sam odustala i iznervirala se. posle nikog vremena rekoh sebi hajde ponovo da ga pogledam… mozda ga sada skapiram… al’ opet nista. i opet ista prica posle filma.

zato pls. posalji mi to tumacenje koje si skoro procitala da ne bude opet :hmm: :hmm: :hmm: :uzid: :uzid: :uzid:

mima80
    Član
    mima80

Evo, ovo je skinuto sa nekog foruma
    Generalno, ova teorija je, gotovo kompletno tačna – bazira se na tezi (sasvim sigurno tačnoj), da su prve dve trećine filma, zaključno sa scenom u teatru Silencio – san Diane Selwyn (Naomi Watts), a poslednja trećina ono što joj se realno dešava. Kada se pročita ova teorija, vrlo je lako u ponovnom gledanju filma naći vrlo eksplicitna mesta gde nas Lynch upućuje na to da od početka gledamo san, više puta u toku sna opominje da se radi o snu i eksplicitno, kroz repliku Cowboya – „Wake up, dream is over“ – obaveštava da je san završen. Pošto sam, u trenutku kada sam saznao za ovu teoriju, već jedno 5-6 puta gledao film, ona je pojačala moje interesovanje i odgledao sam ga sigurno još desetak puta. S druge strane, ne bih preporučio onima koji nisu gledali film, ukoliko imaju nameru da ga gledaju, da se bave ovom teorijom, pošto će im ona unapred doneti nepotrebnu racionalizaciju i dosta obogaljiti doživljaj gledanja filma. Teorija je vrlo simpatična i očigledno je delo nekog Lynch – manijaka koji je mnogo puta vrlo pažljivo gledao film i do tančina ga analizirao u tom ključu. Istovremeno, teorija je i pomalo smešna, zato što je plod analize u jednom realističkom ključu, dok je s druge strane jasno da se Lynch bavi nadrealizmom i da to samo po sebi podrazumeva logiku sna, te da je u filmu moguće uživati i bez ovakve analize. Ovde logika sna podrazumeva dramaturški primenjene razne elemente sna, kao što su npr. transformacija ili sublimacija.

uniona
    Član
    uniona

:hmm:
    znas sta?
    meni se dopada ovo objasnjenje.
    moracu jos jednom da ga uzmem. definitivno

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Br. jedan, bez premca-Amadeus (mada to nije bilo bas tako), zatim deset mesta praznih pa Sindlerova lista, Zivot je lep, Cudesna sudbina Amelije Pulen. Inace obozavam filmove snimane po nekom istorijskom dogadjaju, cak iako su americki preterani

Bambina.
    Član
    Bambina.

mima, :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: od Lynch manijaka

mima80
    Član
    mima80

Bambina. – 10/2/2008 00:41

mima, :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: od Lynch manijaka

:-* :-* Jel si gledala novi film?a sam cula razlicite kritike, uglavnom svi kazu da je predugacak, traje oko 3 sata a kazu da od toga sat vremena moze glatko da se izbaci. Meni se bas gleda, a s druge strane sve manje imam nerava da gledam film koji traje duze od 2 sata

Bambina.
    Član
    Bambina.

jos uvek ne!!! SRAM ME BILO!!!!

Nikako da odgledam, selim se trenutno pa jos i obaveze oko Nadje

uniona
    Član
    uniona

setih se jos jednog od omiljenih „the full monty“, ne secam se kako su ga kod nas prevodili

Ane
    Član
    Ane

Film koji sam sto puta gledala je top gun a u secanju mi je prljavi ples i bas juce sam mm rekla da nije bilo tog filma mi nebismo se ni upoznali jer zbog njega sam otisla na ples gde sam upoznala mm

idealna losa

dom za vesanje
    podzemlje
    Hajde da se volimo
    pop cira i pop spira
    sumljivo lice
    Balkanski spijun
    Povratak u buducnost (sve)
    Gospodari prstenova
    Peti Element
    Upoznajte Dzo Bleka
    Trainspotting
    Rekvijem za snove
    Setnja po oblacima
    Beskrajno sunce cistog uma
    Moje malo oko
    Underworld
    Nije lako s muskarcima (domaci)
    Pijanista
    Final fantasy(svi delovi)
    Cudesna sudbina Amelije Pulen
    toliko za sad 😆

asteraki
    Član
    asteraki

Jedan od filmova koji u zadnjih par godina na mene bas ostavio utisak je THE BUCKET LIST sa Dzekom Nikolsonom i Morganom Frimenom.
    Ako niste, obavezno ga pogledajte.

Sinopsis:
    Korporacijski milijarder (Jack Nicholson) i mehaničar iz radničke klase (Morgan Freeman) su udaljeni svetovima. Međutim, sudbina ukršta njihove puteve kada im dodeljuje zajedničku bolničku sobu i oni otkrivaju da imaju dve zajedničke stvari: želju da provedu preostalo vreme radeći stvari koje su oduvek želeli i neshvatljivu potrebu da se suoče sa onim što jesu. Zajedno, oni kreću na putovanje života, sprijateljujući se pritom i učeći da žive punim plućima.

STEFI
    Član
    STEFI

IMA IH PUNO ,RECIMO.

PORUKA U BOCI

Kaca082
    Član
    Kaca082

Film koji je definitivno ostavio najjaci utisak na mene je ZELENA MILJA

Dorothy
    Član
    Dorothy

Moj najomiljeniji film svih vremena je definitivno PROHUJALO S VIHOROM!!!
    A onda imam još u svakoj sezoni po neki „omiljeni“!

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 100 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.