Ova tema sadrži 25 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Vajman 7 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 26 ukupno)

Opadanje kose

• 84d
    Član
    84d

Drage forumašice, verujem da mnoge od vas imaju ovaj problem (pa tako i ja) pa me zanima da li i šta preuzimate kako bi ovaj problem rešile???

MilicaCale

🙂 pustim da prodje.
    Opada u ciklusima: prolece i jesen. Plus zimi, ako si stalno na toplom i u zatvorenom. Linjamo se kao zivotinje.
    Plus na to dodje prirodni ciklus rasta dlake, koja u jednom trenutku mora da otpadne.
    Plus hormoni….
    Meni je najgore bilo posle porodjaja, kad sam sklopila godinu dana nenormalnog opadanja. Na kraju sam popila neke vitamine (Fitoval, bas protiv opadanja kose) i stvar se sredila.
    mada, na duze staze… posle vitamina kosa ne opada, pa posle nekog vremena opadne ponovo (ako se to poklopi sa promenom godisnjeg doba, eto katastrofe)
    znaci, tripi, proci ce. Ako si nestrpljiva kupi vitamine 🙂

84d
    Član
    84d

Pijem vitamine, baš Fitoval, evo već nekih dvadesetak dana. Interesuje me da li svakodnevno treba da opadne po koja dlaka ili to važi samo za period sezonskog opadanja? i šta se podrazumeva pod prekomernim opadanjem? Meni se scre cepa pri svakoj dlaci koja padne 🙂 :(((((( Ne znam da li sam opterećena ili stvarno treba da se brinem 🙁

mima80
    Član
    mima80

Svima svakog dana opada kosa, dnevno izmedju 50-100 dlaka, naravno ko ima duzu kosu to vise primecuje zato sto su dlake duze. Mislim da nemas razloga za brigu. Jedino ukoliko bas primetis da ti kosa nenormalno mnogo opada, prijateljica mm ima problem, njoj je kosa bas retka i teme joj se vidi. I meni je ocajno mnogo opadala kosa posle porodjaja, ali je to sva ona kosa koja nije opala u toku trudnoce, kada sam daleko manje gubila kosu nego sto je to za mene uopbicajeno

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Slazem sa Mimom i Milicom:) Kao sto je Mima napisala,normalno je da dnevno opadne 50-100 dlaka.Meni najvise opada u prolece i u jesen.Posle porodjaja je bilo najvise,katastrofa samo kad se setim.Inace, kosa mi nije ni retka ni gusta,ali tada sam mislila da cu ocelaviti.
    Bila sam mnogo zabrinuta,operem kosu vidim koliko opadne dok je perem,vidim koliko ostane na peskiru,plus koliko na cetki.Dok sam kuvala stavljala sam one pamucne kapice ,to je bilo nenormalno na sve strane.Kad izadjem iz auta na sedistu mali milion dlaka,ma uzasno je bilo!Dok mi nije pukao film i nazovem muza u povratku da mi kupi nesto inace cu da izludim.Uzeo je bio u apoteci Vichy ampule za kosu pa sam svako vece utrljavala po jednu.Video se rezultat ubrzo i bila sam prezadovoljna.

lillyblue
    Član
    lillyblue

Ako tebi opadne tek po koja dlaka kao sto si rekla, a tebi se srce cepa, onda stvarno mislim da treba da ne brines. Znam slucajeve ekstremnog opadanja, ali tu retko sta pomaze.
    Mima, oprosti sto pitam , ali ta prijateljica tvog muza… da li je nesto koristila da resi problem, koji je razlog ako znas?
    Znam dosta njih sa slicnim problemom, pa mozda nesto „iscackam“>:)

Natasa
    Član
    Natasa

Joj i meni je posle porodjaja nenormalno opadala kosa.
    I od divne guste kose, imala sam tri dlake na glavi, ali kasnije se sve vratilo u normalu.

Natasa
    Član
    Natasa

84d da li pijes tablete za kontracepciju? Ja sam prestala da ih pijem zbog nenormalnog opadanja kose, i sada je ok.
    Prijale su mi za sve grugo (kozu, lice…), ali kosa…

MilicaCale

84d, kosa uvek opada, samo sezonski pojaca. Prekomerno ti je kad uhvatis kosu rukom i povuces, a u ruci ti ostane puuuuno kose. Svaki put kad povuces. Bukvalno puna saka (kao meni posle porodjaja).
    Meni je najjednostavniji test za to, da li se kosa menja ili je gubis sledeci:
    ako primetis da raste nova, OK si. Znaci, uz teme, na celu, raste nova kratka kosa. Izgleda kao kratke siske. Kad vezes rep, vire kratki cuperci sa temena… Nadam se da sam bila jasna.

mima80
    Član
    mima80

lillyblue – 24/2/2011 21:55

Ako tebi opadne tek po koja dlaka kao sto si rekla, a tebi se srce cepa, onda stvarno mislim da treba da ne brines. Znam slucajeve ekstremnog opadanja, ali tu retko sta pomaze.
    Mima, oprosti sto pitam , ali ta prijateljica tvog muza… da li je nesto koristila da resi problem, koji je razlog ako znas?
    Znam dosta njih sa slicnim problemom, pa mozda nesto „iscackam“>:)

Lilly, ne mogu stvarno da se setim, a sa tom devojkom nismo bas u kontaktu, ali mi je muz jos ranije pricao da bas ima problem, a se cam se da je i ona jednom pricala da je isla kod nekog frizera koji joj je valjda preporucio neke preparate, da li je on njoj nesto stavljao na kosu, ne znam, davno je to bilo.

84d
    Član
    84d

Meni je posle porođaja kosa bila najlepša 🙂 Ranije sam imala jako gustu kosu ali se to godinama proredilo, valjda je to neki prirodan proces, ne puno, ali je ređe, što primetim tako što kad je skupim pod rukom osetim da je ima dosta manje. Od jeseni negde, primetila sam i da mi se nenormalno brzo masti kao i to da nikako ne mogu da održim frizuru, nekako mi je dlaka sva beživotna i kruta. Menjala sam šampone ali mi se činilo da nijedan ne uspeva da mi je opere…fuj…Frizerka je primetila da mi se kosa stanjila. Šunjala sam po netu i išla kod dermatologa koji mi je potvrdio to što sam pročitala a to je da sve to ukazuje na neki unutrašnji problem.

Malokrvnost,

Hormonski disbalansi,

stres,

neka infekcija nekog organa…

Bila malokrvna – sad više nisam (A da spomenem da mi je mesec dana posle porođaja krvna slika bila sto puta bolja neko sad nakon dve ipo godine 🙄 )

Proverila sam samo hormon štitne žlezde TSH i on je dobar kao i ostali parametri u krvi. Dakle tu je sve ok. Leukociti ne ukazuju na neku infekciju. Imam neku cistu na zubu od ranije i to ću proveriti u toku sledeće nedelje. Tako da ostaje STRES!!!!

Pijem Fitoval a preporučen mi je i neki Anaphase šampon koji mi se uopšte ne sviđa pa sam htela da čujem i druga iskustva i da eventualno probam i nešto drugo 🙄

Milice, pregledala sam kosu i shvatila da imam dosta tih malih, novih dlaka. Misliš da je to znak da je sve ok?

MilicaCale

O, da, to znaci da rastu nove, tj. da nisi trajno izgubila kosu 🙂
    daj malo vremena fitovalu, opusti se, sredice se. Ali, mislim da se stvari ne sredjuju da dva tri dana, vec za nekoliko meseci…

macaraca
    Član
    macaraca

cula sam za neki konjski sampon ima ih u apotekama Ivancic i sinovi koncetrovan je i u pakovanju od 500ml kada se razredi dobije se 2,5l
    kazu da je extra kosta 1500 tako nesto
    onda cula sam Pantogar tabletice 3 meseca i to je to, samo nisam jos kupila jer pijem neke silne vitamine jer sam imala zestok pad
    imuniteta pa ne mogu sad i to jos….ali moracu da probam 🙂

Micka&Nidza

meni je kosa opadala u obe trudnoce, ali posle porodjaja mi je kosa bila tako gusta da su se svi cudili…
    Meni je pre kosa bila uzasno tanka i retka a sad imam pravu grivu… da kucnem u drvo….
    I dalje opada ali osim tih 50-100 dlaka dnevno, nista vise…mada sam primetila da od Shauma i Nivea sampona opada malo vise i brze se „masti“…

krissty
    Član
    krissty

Meni je kosa u trudnoći pojačano opadala, ali tokom dojenja ljudi moji, mislila sam da ću sigurno ostati ćelava, to je opadalo u pramenovima da je to bilo strašno, svuda po kući moje dlake, kad perem kosu obavezno se zapuši tuš-kada, grozno. Tek kad sam prestala da dojim je počelo da mi se vraća u normalu, znači pre neka 2,5 meseca i sad je to već vidno da manje opada i da će se vratiti u predjašnje stanje.
    I skontala sam (pošto sam probala raznorazne šampone koji su kao bolji) da mi najviše odgovaraju oni „prirodni“, breza,kamilica, kopriva itd

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 26 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.