Ova tema sadrži 25 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Vajman 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 26 (od 26 ukupno)

Opadanje kose

• Mater_studiorum

Imala sam jedno vreme ‘problema’ sa nesto pojacanim opadanjem kose. Kazem ‘problema’ jer i nije bas veliki problem, sve to ponovo izraste, a i prirodno mi je ok kosa, nije retka pa nije bilo brige da cu da ocelavim:) Moj zakljucak je da je opadala zbog mikrocisticnih jajnika. Policisticni, mikrocisticni, ela ta skupina ‘poremecaja’ moze da bude uzrok pojacanom opadanju.

Vajman
    Član
    Vajman

oduvek sam imala lepu i zdravu kosu.Tokom trudnoce kosa skoro da uopsti nije rasla.Moj frizer nije mogao da veruje svojim ocima.Nakon porodjaja kosa je krenula nenormalno da mi opada.Svi mi kazu da je to kod nekih zena uobicajeno da nakon porodjaja krene da opada kosa.ali mene interesuje dokle?Cela kuca je puna mojih dlaka iako mi je kosa pokupljena.Pozdrav.

jasminaj
    Član
    jasminaj

Vaj, isti problem i kod mene! Svuda po stanu su moje dlake i to me izludjuje! Kada perem kosu opadne mi toliko kose za otprilike jedan dobar pramen! 😯 Cula sam za neki sampon koji se pravi- samo moram da iscackam recept.. Nesto sa AD kapima i pantenol rastvorom… Ako pronadjem – javljam

Vajman
    Član
    Vajman

ja bih ovu temu stavila pod zdravstveni problem a ne moda i lepota.

krissty
    Član
    krissty

Ako vam je za utehu, ja sam mislila da ću ostati ćelava, ali zaista, krenula je da mi opada u trudnoći, ali je tokom dojenja postalo intenzivnije, opadala je u pramenovima, svuda po stanu moje dlake,kad perem kosu da vam ne pričam, ma užas… Dr mi je rekla da su to samo hormoni, dala neki Marbo šampon. U septembru sam prestala da dojim i trebalo je nekih mesec-dva da dodje u normalu, prestalo je i sad ni ne primetim da mi opadne po koja

Lekii
    Član
    Lekii

Evo i ja da se prijavim, meni je počela da opada malo kasnije, kad je Đole imao 5-6 meseci, najintezivnije je opadala jesenas, a sada se kao malo smirilo, i počela je malo da mi rastu nove dlake. Nisam radila ništa posebno, par puta stavila neko pakovanje. Inače, još dojim, a bebac mi ima 13 meseci.

Što se tog pravljenog šampona tiče, nisam probala, ali evo kako ide recept: Šampon litarski od koprive,(ili Kosili) pantenol, ad kapi, kapi od koprive i ricinusovo ulje. Kažu da je ipak bolje praviti pakovanje -zumance, ricinus, pantenol i kapi od koprive, pa ko ima vremena da drži to na glavi par sati i nerava da trpi miris žumanceta koji se ne ispira tako lako, neka proba 😀

Vajman
    Član
    Vajman

drage krissty i Lekii evo i ja sam nasla recept,slican ovom tvom Lekii.
    isla sam u apoteku i kupila potrebne stvari.kaze ova u apoteci da je cula za taj recept i da je odlican.
    Sve se kupi u apoteci. 500ml kosili sampona,
    100ml pantenol rastvor
    30ml kopriva kapi
    10ml kantarion ulje
    1 flasica vodenih AD kapi
    Sve promuckati i koristiti kao sampon.

malisha75
    Član
    malisha75

Jao ti hormoni. Mene su dokusurili, na više polja. Sad iščekujem kraj dojenja, da se konačno sve vrati na svoje, pa da mogu još malo da uživam, do menopauze :ruganje: .

Elem, tokom prve trudnoće mi je kosa bila super. Kad je beban imao dva meseca, počela je jako da opada i to je trajalo nekoliko meseci. Oko njegovog devetog meseca sam se generalno osećala jako iscrpljeno pa sam počela da pijem multivitaminski preparat Elevit, koji se preporučuje trudnicama i dojiljama i posle dva meseca se stanje popravilo. U to vreme se i dojenje smanjilo i svelo na jedan podoj. Na slikama sa prvog rođendana mi je kosa već super, sjajna, sa puno nove kratke kose.
    Posle tri meseca je došla druga trunoća, bila je zima, i kosa mi je postala jako suva. Do kraja trudnoće nije opadala, ali je bas bila nekako bzv. Posle porođaja je počela da opada intenzivno, i to je trajalo sve do letos (tada je beba imala 9 meseci), a najgore je bilo oko bebinog šestog meseca. Sad ne pijem vitamine, a kosa mi je ipak svakim danom sve lepša, sve manje opada, i kako god da napravim razdeljak, imam jež frizuru, jer je toliko mnogo nove kose.

Tako mame, držim vam fige da vam pomogne taj recept, a ako i ne pomogne, budite strpljive, kosa će se oporaviti vremenom. Mojoj je eto trebalo po godinu dana nakon porođaja.

Vajman
    Član
    Vajman

hvala malisha75.I meni je narocito sad krenula da opada,a najgore je sto gde god se okrenem moje dlake iako mi je vezana kosa.Najvise sam se iznervirala kad je mm iz Mioninih usta izvadio moju dlaku!:shock: tad sam resila da preduzmem nesto.
    Pozdrav svima!

Nataša B.

Lekii i Vajman,i ja koristim šampon sličan vašem.Meni je prošlog ljeta opadala strašno,tada sam bila pod stresom velikim pa pretpostavljam da je zbog toga.Kada sam došla da se ofarbam frizerka se prepala i nije me htjela farbati.Od tada perem samo sa ovim šamponom koji mi naprave u apoteci.Jednom sedmično stavljam na kosu pakovanje od žumanjaka i maslinovog ulja.Kupila sam i masku za kosu,platila sam je malo skuplje ali je namjenjena bas za obnovu kosu.Šišam krajeve redovno,ne koristim peglu niti lak,pjenu i sl.Trudim se da je maksimalno poštedim.Stavljam na vrhove i kapi koje sprečavaju njihovo listanje.Htjela sam piti i vitamin B ali sam se bojala da ću se ugojiti,on mi uvjek otvori apetit.Sad kod nas ovdje reklamiraju i neki konjski šampon,naziv je presmješan ali stvarno se tako zove:lol: Da li neko od vas ima iskustva sa ovim šamponom?Da li imate još koju ideju ili savjet?Sad mi je kosa mnogo bolja,više ne opada ali još uvjek nema onaj volumen koji je nekad imala.

Vajman
    Član
    Vajman

cula sam za taj sampon,ali ga nisam koristila mada neke prijateljice su mi rekle da je super. Ja sam inace prezadovoljna sa ovim receptom sa kosili samponom.operem kosu ostavim da malo osdtoji sampon i isperem.stvarno mi mnoooogooo manje opada kosa.pozdrav!

Gledanje 16 članaka - 16 do 26 (od 26 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.