Ova tema sadrži 29 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 30 ukupno)

Organska hrana

• lelly
    Član
    lelly

Postoji li neko mesto, pijaca, prodavnica i sl. u Beogradu gde mogu da kupim organsku hranu. Mislim na neprskano voće i povrće od koga bih mogla bebi da spremam kašice. Čula sam da ima jedna tezga na Kalenić pijaci, osim toga ne znam ni za jedno mesto.

Znam da neću uvek moći da mu ponudim takvo voće i povrće i da će kad tad jesti ovo što jedem i ja, ali htela bih bar da počnem da spremam kašice od organske hrane.

Aiko
    Član
    Aiko

Pa da, ja kupujem na Kalenicu. Ne znam za druga mesta, a i mene zanima…

uniona
    Član
    uniona

trebalo bi da ima u maxiju organske hrane a postoji i sajt na kome se mozete informisati
    pokusacu da ga pronadjem pa stavljam link

uniona
    Član
    uniona

evo ga link, koristila sam ga ranije za neko istrazivanje o org. hrani, nadam se da je sajt update-ovan

http://www.terras.org.yu/organskiproizvodi/gdeihkupiti.htm

lelly
    Član
    lelly

Hvala uniona. Izguglala sam i ja u međuvremenu nešto, ima na sajtu organska srbija, evo ispd imate link.

http://www.organskasrbija.org.yu/organska_srbija.html

Pa evo, pošto mislim da je ova tema vrlo aktuelna u današnje vreme kada se voće prska od 10 do 20 puta, kada je ono što kupimo na pijaci ili u supermarketu puno pesticida, zanima me da li koristite organsku hranu? Imate li gde da je nabavite. Šta mislite o cenama?

Mako
    Član
    Mako

Ја купујем у ДМ органски пиринач, просо и хељду.
    Није ми ништа близу са овог списка. Знате ли још негде да има на Новом Београду или Земуну.
    Има ли шансе негде наћи месо органског порекла.

Arijel5
    Član
    Arijel5

Mako – 13/8/2008 17:00 Ја купујем у ДМ органски пиринач, просо и хељду. Није ми ништа близу са овог списка. Знате ли још негде да има на Новом Београду или Земуну. Има ли шансе негде наћи месо органског порекла.

Ja kupujem organske zitarice i semenje firme Beyond. recimo Biospajz na Zelenjaku prodaje njihove organske zitarice i semenje, ima ih na kraju Bulevara Revolucije posle one pijace u Makrobiotic discontu (maloprodaja im radi samo subotom) a u Zemunu tamo gde je stanica kod poste (a na stanici je ona Pekara Keops, pa kad se od pekare tj. stanice krene ka Keju tu je odmah prodavnica Zdrave hrane imaju organski: Psenicu, Raz, Ovas, Jecam, Heljdu, proso, Kinou, pa semenje suncokret, susam itd i jos mnogo toga) a ima ima organsko voce tu)

A sto se tice voca i povrca kupujem na Kalenicu tezga Organska Srbija" pre nedelju dve nedelje sam kupila cvekli, brokoli, pacuj, kelerabice, bundevu, jabuke

LediIv
    Član
    LediIv

a kako da znam koja tezga na kalenicu prodaje organsko, je l’ nekako obelezeno? i koja je razlika u ceni?

Arijel5
    Član
    Arijel5

ledi005 – 16/10/2008 13:04 a kako da znam koja tezga na kalenicu prodaje organsko, je l’ nekako obelezeno? i koja je razlika u ceni?

Nije obelezeno ali je tezzga tog fonda "Organska Srbija" a i viodi se da je organsko po izgledu, a cene su ovakve bile pre dve nedelje

cvekla 1kg 150din

Bundeva 1kg 150

Pacuj 100 din

Brokoli glavica 100 din

Sreciom za kasice i sokice Cvekla bas potraje cak sam i previse kupila da mi ne propadne iako cveklu mu cesto dajem

Coka78
    Član
    Coka78

Jao ljudi pomagajte kako da prepoznam koja je to tezga?! Pre dva dana sam ko ludak isla po kalenicu i trazila sargarepu koja izgleda „najgore“, po mogucstvu da ima i nekog crvica, juce smo poceli da jedemo kasice a sve mi zao da mu kupujem teglice, ali kad vidim sta se prodaje po Bgu… predomisljam se 🙁

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Coko pa sto nisi pitala na pijaci nekoga, u ostalom ako je tezga navedenog fonda ona ima i papire pa zasto da ne!

lelly
    Član
    lelly

Coko, meni drugarica reče da je ta tezga nekako obeležena, ima valjda znak da je tu organska hrana. On inače mora da ima i sve sertifikate da prodaje organsku hranu jer su stroga pravila oko toga šta je to organsko). Ona ga je našla tako što je pitala ostale prodavce (koji su ga svi redom popljuvali, hehe, kažu da je i njihovo sve zdravo i može za bebe, i oni daju svojim bebama i šta se taj tu pravi pametan, kao da je njegovo povrće nešto bolje). Cene jesu dosta jače.

Arijel5
    Član
    Arijel5

Coka78 – 16/10/2008 13:58 Jao ljudi pomagajte kako da prepoznam koja je to tezga?! Pre dva dana sam ko ludak isla po kalenicu i trazila sargarepu koja izgleda "najgore", po mogucstvu da ima i nekog crvica, juce smo poceli da jedemo kasice a sve mi zao da mu kupujem teglice, ali kad vidim sta se prodaje po Bgu… predomisljam se 🙁

Tezga je obelezena tablom "Fond Organska Srbija" evo linka tu ima slike tezge http://www.organskasrbija.org.yu/kalenic.html

Napomena: na linku pise da radi tezga samo odredjenim danima, a sada radi svaki dan od 8 – 15 a imate i telefon Jugoslava vlasnika tezge tu na linku

Inace ja sam pre dve nedelje pokupovala sve sto je bilo od povrca (osim belog i crvenog kupusa)

1kg cvekle 150 din

1KG BUNDEVE 150 DIN

Pacuj 100 din

Brokoli glavica 100/150 din

kelerabice 120

jabuke

Salata

Radic

A bice i sargarepe itd……………

Evo linka s cenama svog povrca http://www.organskasrbija.org.yu/dostava.html

I link sa prodajnim mesta maloprodaje i veleprodaje organskih namirnica http://www.organskasrbija.org.yu/organska_srbija.html

Coka78
    Član
    Coka78

Hvala vam. Sutra idem na pijacu da se naoruzam povrcem za kasice 🙂

Nena75
    Član
    Nena75

Koliko novca treba izdvojiti za Hippove kasice, meni su ove cene prihvatljive. Mi takodje planiramo ovog vikenda tamo u nabavku!
    Da li neko ima informaciju sto se tice mesa? Gde nabaviti?

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 30 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.