Ova tema sadrži 29 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 30 ukupno)

Organska hrana

• Arijel5
    Član
    Arijel5

Nena75 – 22/10/2008 10:58 Koliko novca treba izdvojiti za Hippove kasice, meni su ove cene prihvatljive. Mi takodje planiramo ovog vikenda tamo u nabavku! Da li neko ima informaciju sto se tice mesa? Gde nabaviti?

U pravu si Nena75, posto ja nikad nisam koristila kupovne kasice, ali moja drugarica jeste i to je stvarno veliki izdatak, tako da se ovakva kupovina, isplati ili si bar na istom u finansijskom smislu kao s kupovnim kasicama, meni je cak kilo cvekle koje sam platila 150 dinara, potrajalo vec 3 nedelje, a bojim se da ce se ostatak pokvariti a necu stici da ga potrosima, jer za kasice ipak ne treba toliko mnogo iako cveklu svaki dan koristim, sto u kasicama sto u sokicima – tako da je iz ove prespektive prohvatljivo, a plus je zdravije, sveze spremljeno

A za meso ako saznam javicu ti, pitacu jednu devojku, mozda ona zna, pa javicu za organsko meso, ali secam se da je ona hamburgernica i ostale stvario speremaju s Zelenog venca reklamirala da pravi pljeskavice i ostalo od organskog mesa, pa mozda da pitas njih (oni su ti tamo tacno iznad stanice 704/707 popnes se stepenicama od stanice 704 i prvo sto ugledas je kao onaj kiosk imaju i postavljene stolice i stolove da jedes napolju i gledas pogledom tacno iznad stanice 704)

Nena75
    Član
    Nena75

Arijel5, hvala! :-*

phoenix
    Član
    phoenix

Evo da pomognem i sugradjankama u Novom Sadu. Kod nas u Narodnog Fronta (ne znam koji broj), ali preko puta Limanskog parka ima prodavnica „Moj salas“ koja ima iskljucivo organsko voce i povrce. Nije nesto mnogo skuplje. Bas sam pre dva dana kupila jabuke, kostaju 120din. U Merkatoru su organske jabuke 180din. Ostao nisam gledala jer mi za sad ne treba, ali cu uskoro ici po sargarepicu pa cu javiti.

Takodje ima tezga i na Limanskoj i na Ribljoj pijaci sa organskim povrcem. Mislim da su kao i ova beogratska, obelezene nekim natpisima.

Beca
    Član
    Beca

Drago mi je da takvo voce i povrce moze da se kupi i kod nas :bravo: :bravo: :bravo:

Ovde postoji bio voce i povrce, skuplje je, ali normalno da za tebe svako izdvaja.

Znate kada sam nedavno na netu negde naletela na neki clanak o koristenju nekih hemijskih materija, od kojih su neke i pesticidi, koje se koriste u Srbiji a u svetu odavno zabranjene , sva sam se najezila, pa kakvi smo to ljudi…

Arijel5
    Član
    Arijel5

Evo linka za prodaju organskog mesa i jaja http://www.yueco.co.yu/vest.php?id=4852

To je jedna eko farma na Avali, takodje i dostavljaju, imate sve na sajtu….:caos:

Arijel5
    Član
    Arijel5

Jel neko zna gde ima (osim na tezgi na Kalenicu) da se kupi organsko povrce (i voce)?

Jer to je mala tezga tako da nema veliki izbor, a i malo mi je daleko s obzirom da moram bebu da vucem od tamo u rukama

LediIv
    Član
    LediIv

eh… ja moram priznati da sam lenja da idem do kalenica, pa bas i ne konzumiramo organsku hranu, iako se stalno nakanjujem da odem tamo (kao da mi je preko sveta, a mogu peske bez problema :doomed: ). a onda sam pricala s mamom jedne lenine drugarice, koja mi kaze da su njoj neke kolege pricale da se zemlja za uzgajanje organske hrane priprema tako sto se ozraci 😯 😯 😯 . zena je, inace, fizicar, radi u vinci, nije bas da je pala s marsa, a i njene kolege znaju o cemu pricaju. ono sto nisam uspela da cujem (bili smo na nekom rodjendanu i bila je nevidjena galama) to je – da li se to samo negde radi, i da li se i u srbiji koristi taj metod. moracu da je pitam za detalje kad je sretnem, ali moram priznati da mi je malo presela i ta cuvena organska hrana. okreni, obrni, nista sto jedemo ne valja 😕

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

LediIv,vala sto kazes obrni okreni sve sto jedemo ne valja 🙁
    .
    MM na vestima skoro cuo da su izglasali u skupstini da ce se ovde konacno prodavati peckavo voce,povrce,rogato,krivo,raznih oblika…Muka mi je vise od krastavaca istih velicina,paradajza sa bezprekornim oblikom kao na slici,izgled extra ukus jedna velika nula….Prelepe jabuke koliko god da operem mene posle pecka jezik,dzinovske jagode ….

Ovde na pijaca retko da moze da se nadje ta organska hrana,kad pogledam povrce kao da je plasticno 🙁 Najbolje jedem kad sam kod moje mame mirisljavi krastavci,paradajz,tikvice,salata,mladi luk,kupus…Sve domace i prirodno zeljna sam toga 🙁

Za dete sve od povrca i voca u Bio prodavnice kupujem…Jeste da platim skupo i izadjem za dve kesice,ali za njega mi nije zao,uzimam mu i zitarice,razna ulja…Meso Bio takodje nalazim u vecim marketima,ima nesto i od voca i zamrznutog povrca….Zelena salata iz Bio prodavnice kao iz baste moje mame :sok: isti ukus,miris mmmm…Mleko mu kupujem domace iz farme ima u vecim prodavnicama,ono u tetrapacima malo mi sladni…Ovo domace je u litarskim flasama oduzmu se neke male bakterije da bi mleko trajalo 12 dana umesto 3 recimo…Kupujem mu to i kuvam..Mleko je bas lepo i kad se skuva ima dosta kajmaka kao pola prsta….

ana26
    Član
    ana26

Mislim da nemas razloga za brigu, jer se kod nas organsko voce i povrce jos uvek otkupljuje od malih proizvodjaca, koji naravno moraju da pripreme zemlju i podlezu strogoj kontroli ukoliko svoje proizvode prodaju otkupljivacima po ceni organskih.
    Znam iz licnog iskustva jer moja porodica godinama radi ovo sa malinom. Mi ne posedujemo sertifikat, vec otkupljivac kome se predaju maline i koji je obavezan da sprovodi kontrolu uzgoja i transporta proizvoda.
    Ne verujem da neko kod nas zraci zemlju, mozda negde u inostranstvu to rade u sklopu velikih farmi

LediIv
    Član
    LediIv

pa i mislim da je to u pitanju, jer ona mi je pricala o tome sta su joj pricale kolege kad je bila na nekoj konferenciji u becu, ili tako nesto. dakle, kolege iz inostranstva. tako da i ja verujem da kod nas nije tako, bar za sad. ono sto sam htela da kazem – stalno se propagira da je ovo ili ono „zdravo“ i onda cujes da bas i nije sve tako. jer i u svetu se daju debele pare za organsku hranu, a u stvari ko zna koliko te hrane potice bas sa te ozracene zemlje. i nazalost, ne sumnjam da ce i kod nas to da se desi, pre ili kasnije, kad se proizvodnja organske hrane malo vise omasovi.

simona78
    Član
    simona78

Jooooj, nije valjda da ni organsko nije zdravo i da se zemlja zraci 😯 😯 😯 😯 😯 😯 😯 😯 A ja se trudim da joj kupujem bio povrce kad joj kuvam rucak, nekad svjeze, nekad smrznuto, bio pirinac, bio pastu. Posto voce jako slabo nalazim, koristimo Hipp ili Nestle kasice.

Ne mogu da vjerujem da je to moguce u zemljama EU, mada vise nista ne znam…

vele
    Član
    vele

na faxu smo ucili da je jedna od metoda produzenja trajnosti namirnica i zracenje. secam se da je bilo price o krompiru, luku, paradajzu, mada je to spominjano onako uzgred, kao jako zastarela metoda. mada me vise nista ne bi cudilo. neki dan sam videla na tv-u pogon za proizvodnju sveze salate koju plasiraju u markete (ona u plasticnim posudama, sa viljuskicom upakovanom), pa se tehnolog hvalio kako je sve prirodno i sterilno, pre rezanja tretiraju, tj. peru kupus i sl. u vodi u koju dodaju ne secam se koliko ppm-a aktivnog hlora :buljavko: pa naravno da je sterilno kad sa hlorom sve uniste, a ti hlorni preparati su daleko od prirodnog, koriste se za dezinfekciju vode, s tim da ona posle toga treba da odstoji, da se visak eliminise. koliko ga oni krkaju, znam da sam se :sok: a sve prolazi pod motom prirodno, organsko…

jos bolja mi je prica iz fabrike za organsku proizvodnju dzemova, pekmeza, sokova, uzgred, astronomskih cena i sicusnih pakovanja, gde se ti isti dzemovi kuvaju u supi, na smederevcu, sa varjacama, paprike ljuste u kantama sa pijace, i na sva usta se hvale hasap sistemom :buljavko: e taj ko im je dao tj. prodao taj hasap nema pojma sta je to. volim ja domaci pekmez, najbolji je, pa skuvan i u supi :respekt: , ali hvaliti se industrijskom proizvodnjom na najvisem nivou, po receptima nasih baka, hasapom, je bezobrazluk. da ne spominjem farbu-krec sto otpada sa zidova, ne znam samo gde su im nestale plocice, da nisu i one otpale :hmm:

ja pa ja
    Član
    ja pa ja

Dragi moji, jako mi je bitno da iskreno popunite anketu. Kratka je, a bitna mi. Anonimna! Hvala.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dDlBVGVNWjVVNU8zdE5FZXpzS1J1OGc6MQ

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Evo, ja ti poslala….srecna ti izrada diplomskog!
    Pozdrav!
    :-*

njamiii
    Član
    njamiii

Naleteh na Youtube-u na emisiju o filmu „Food, Inc.“ http://www.youtube.com/watch?v=2Oq24hITFTY pa se setih da ga nikada ne odgledah do kraja, te se bacih u potragu http://www.veoh.com/watch/v20368182MnDqr98W?h1=Food+Inc+HD+720p
    Ko ima vremena (i zivaca) neka baci pogled.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 30 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.