Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi SLOBODNO VREME Putovanja Ostati u Srbiji ili ne- pitanje je sad

Ova tema sadrži 302 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  sanjas 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 303 ukupno)

Ostati u Srbiji ili ne- pitanje je sad

• Mirche
    Član
    Mirche

Otisla bih sigurno barem na par godina, mozda i vise, ko zna. Od 1995 razmisljamo da odemo, planiramo cak smo se i pakovali barem 2 puta ali na zalost nista od toga…tako da sam se vise i pomirila da mi je mesto ovde i vise nigde ne krecem dok ne budem imala 100% sigurnu varijantu. Mada bih rado otisla jer ovde po svemu sudeci nece biti bolje barem 15 god. I da Biki, jer se jos uvek desavaju takve stvari kao kod tebe u skoli, ali da znas da to nije samo kod tebe vec svuda…i to se nece promeniti cini mi se nikada..
    Ja za sada ostajem ovde, cim nam se ukaze prilika, bezimo, sto zbog zivotnog standarda sto zbog toga „ako ne odem i ne vidim sveta sada i ne pokusam-necu nikada“.
    I slazem se sa MissGak: mozemo mi medju sobom da pljujemo po nasolj zemlji, da se zgrazavamo na mnoge stvari, dogadjaje ali me mnogo pogodi kada neko drugi o njoj ruzno prica.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

biki – 21/10/2007 08:48

A sta ja da kazem kad u skoli u kojoj ide moje dete u Sedlaru,svake godine se odrzavaju dani Branka Radicevica(dani skole,posto skola nosi to ime)
    Svake godine se u skoli odrzavaju priredbe,folklori kojima su redovni gosti predsednik opstine sa potprecednicom i porodicom.
    Da bi gangula bila potpuna U HOLU SKOLE odrzava slavlje sa 200 zvanica,icem i picem,i kafanskim orkestrom,kome prisustviju profesori ,nastavnici radnici skole i pampur drustvo Svilajnacke opstine.
    Ja sam zgrozena,ocajna,a narodu ta pijanka u skolskom holu savim odgovara.
    Htela sam da snimim ovo i posaljem u emisiju Utisak nedelje B92,ali pojma nemam kako to da uradim.Tradicionalna pijanka i lumperajka se polako blizi,decu nam pripremaju za vestu koja poseca na one iz Titovih godina,a ja sam ocajna 😥 🙁 ,zgrozena,da izdvojim dete iz svega toga je nemoguce posto sam utvrdila da smo jedino mi iz moje porodice koji pi..mo uz vetar!
    OCajna,ocajna ,ocajna..
    Kako da dodjem do novinara da snime ovo,nezelim vise da gledam ovo,da prezivljavam i dozivljavam,a i jedno od svega ovoga naj nebitnije pitanje je KO PLACA SVE OVO!!! 😈

Biki sta da ti azem, UZAS, UZAS, UZAS….ovamo se bore protiv suzbijanja alkoholizma u skolama a ovamo prave iste, sta da ti kazem UZAS! Mislim da to nema NIGDE U SVETU

biki
    Član
    biki

Jelena svega tu ima,fali samo pevaljka na stolu pa da je stipkaju za d….. 🙁
    Hvala ti sto si barem ti obratila paznju na ovo ,vec sam pocela da mislim da je sve to sto s desava ok. i da sam ja malo skrenula ili jednostavno pala s marsa 😕

maxmara
    Član
    maxmara

Juuu sto mi ne rece jelanaorg za ovu temu pa ovo je za meneee
    Nemam kad veceras cu upisati moje iskustvo obavezno.

:kucam: :kucam: :kucam:

:blabla:

:caos:

maxmara
    Član
    maxmara

Bikiiii to su samo stvari koje govore u prilog tome gde zivimo i treba li ostati,u tvom slucaju decu tu podizati,to je i tek kako za ovu temu i treba svi da pisu i lepe i ruzne utiske,pa ljudi nek procene sami.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Max ajde pisi , tvoja prica je bas zivopisna, moda i za suze…zavisi ko kako reaguje na zivotne price!

Sneki
    Član
    Sneki

biki – 23/10/2007 15:27

Jelena svega tu ima,fali samo pevaljka na stolu pa da je stipkaju za d….. 🙁
    Hvala ti sto si barem ti obratila paznju na ovo ,vec sam pocela da mislim da je sve to sto s desava ok. i da sam ja malo skrenula ili jednostavno pala s marsa 😕

Biki, šta reći…da nije tužno, bilo bi smešno. :kadtedovatim:

biki
    Član
    biki

Direktor skole je clan vladajuce partije u Svilajncu,radi tosamo da bi im se sto dduuuuublje podvukao pod kozu,za to koristi nasu decu nase novcanike.
    Ja se pitam kada ce mo prestati sa tim vazalskim ponasanjem,samo da bi dobili parce vlasti i masti :sok:
    Evo javno govorim pa neka me osudjuje ko god hoce,Volim Evropu, zao mi je sto nemogu tamo da zivim. Da sam imala prilike da odem za Svajcarsku verovatno se nikada vise nebi vratila.I nije mi tesko prati i sudove,nije sramota nista raditi ako radis posteno i ako ti za to posteno placaju.A,ko je sposoban i snalazljiv ne ostaje na tome.
    A ovde
    🙁 Koliko ljudi ima koji ne rade u svojoj struci,koji su pozavrsavali fakultete a rade negde neki poslic za bednu platu..Ma, nemam reci zaista.
    Toliko sam toga napisala a imala bi jos 1000 losih stvari o nama da kazem,da razbijem tu nasu iluziju o super narodu.
    Volela bih da se suocimo sa sobom i svojom svescu,da nam kvrcne nesto u glavama i da kazemo dosta nam je svega!!
    Da i bice toga ali treba sacekati neke nove i sposbnije generacije,mozda to budu bas nasa deca…ko zna,ali treba dotle cekati…..i cekati i cekati!!

biki
    Član
    biki

e zenice evo ovo je ko stvoreno za ovu temicu,da se oraspolozimo malo 😉
    http://www.youtube.com/watch?v=kFA_tG6CJGA
    :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    Pa da djuskamo malo zajedno!!!

maxmara
    Član
    maxmara

biki – 19/10/2007 22:06
    Kada covek zeli da uspe nema mnogo mesta za emocije. Ja sam nekako za tu varijantu sto rece Aiko,mogu ja bez emocija ali nemogu bez novca koji mi je potreban da prezivim,za osnovne stvari da skolujem dete,za moje male sitne luksuze i hirove..Ljibav mi je sasvim dovoljna od moje porodice i najblizih,nemoraju svi da me vole.

Ovo je glavna recenica moje price od kad sam ovde,svaka cast za to biki kazes ti cesto ovako neku jaku recenicu,to je sustina svega,i to bih sigurno napisala ako bih ja kao ja pisala dva reda,ali posto smatram da treba sire obrazlozenje od mene jer sam ipak okusila obe strane,eto mene ponovo sa romanom 😉

Dakle ja cu ispricati svoju pricu koju bih nazvala:

…NI NA NEBU NI NA ZEMLJI…

..za sve one koji zele saznati kakav je zivot u Nemackoj ili planiraju da dodju ili su u dilemi,ako imaju vremena nek izvole,prica krece od pocetka hehehe,zato je bolesno opsirna..

..pa vi prosudite,trudicu se da budem sto objektivnija i nepristrasna,koliko god je to moguce s obzirom na poredjivanje ‘baba i zaba’ u mom slucaju.

Kao sto rece Miss Gak ne moze niko biti kompetentniji da o tome prica nego onaj ko je iskusio obe strane i ziveo i ‘tamo i ovamo’ sta god to znacilo.

Ja sam rodjena u Beogradu,ali sam celo svoje detinjstvo provela u Peci nadomak Pecke Patrijarsije,tako da sam tamo odrastala,ucila skole,imala prvu ljubav,stekla neke osnove ponasanja i mentaliteta kakve bih volela svojoj deci da usadim…
    Pocetkom rata smo izbegli..i nastanili se u Beogradu,o tome bolje da ne pricam jer za kukanje nije,niti sazaljenje s obzirom da nikoga nisam izgubila,nije lepo od mene da se zalim iz postovanja prema onima koji jesu i kakve strahote su preziveli,nije fer da moje napustanje ognjista i svega sto sam imala i zivela dole predstavim tuznim jer sam imala gde i sta za razliku od mnogih koji nisu.
    Samo hocu reci ovim pocetkom price da nesto sto sam dole imala i zivela ne bih napustila nikada u zivotu,to je za mene bilo bez mana,mada do tada do kada sam bila dole za kasnije kako bi mi bilo ne znam i ne mogu o tome pricati.

Privikavanje na Beograd je bio lako moram priznati jer sam nastavila gimnaziju tamo kasnije fakultet,tako da mi je to dosta pomoglo da u startu pronadjem drustvo i prebrodim taj nagli presek.Ali Beograd nije prihvatio nas jer mu je verovatno dosta bilo izbeglih iz raznih ratova i vise im se smucilo,jos im je teze bilo prihvatiti nas iz provincije koji nismo trazili ‘nikakvu pomoc’ jer nisu mogli da shvate da smo mi sa juga i tamo nekog Kosmeta dobro ziveli,naravno radili smo,nasi roditelji su svi bili zaposleni i dobro se zivelo vecinom,najvise se videla neljubaznost prema nama i nasem naglasku u obicnom zivotu,skola,posta,prodavnica,nikako isu mogli da prihvate li shvate odakle nam i kako mozemo,i uvek bi nesto prigovarali i ironisno podbadali.
    Dalje zivot nam je postao previse brz u odnosu na predhodni,a dan kratak,vreme se gubilo u saobracaju nenormalno sto nam je i sto bilo tesko,odem u skolu ujutru a vratim se uvece.Ponasanje moji drugara prema porodici je bilo katastrofalno,kad odem kod njih ozrace me,a kad oni dodju kod mene odu zabezeknuti,naime oni nemaju postovanja prema starijem pa cak ni svom,psuju na baku,deku,komsiju sve poremeceno,jedna moj skolska secam se kad god dodjemo kod nje da sedimo istera baku iz stana i kaze joj vrati se uvece i ona jadna ode zamislite to kako je uticalo na mene,kao kraj sveta,dok kad doju kod mene moja baka im odma postavlja da jedu i pita kako ste prosli danas a oni oci izbulje,ima primera milion ali CAST IZUZECIMA REEETKIM,i ako i bude izuzetka obavezno su im bar neki od roditelja sa strane,to sam proucila dobro,dakle uzas,ekskurzija puna droge alkohola i ko zna cega,a ja buljum ko seljanka za njih,podmicivanje profesora,trazenje novca od strane profesora djacima,pa od direktora za upis…mislim sta da kazem sem da to kod nas dole ipak nisam mogla da zamislim bar jos deceniju dve,sreca ostadoh normalna i to samo zahvaljujuci jakoj porodici rekla bih,e tako je bilo na pocetku…

Kasnije sam imala veze,i nisam se puno obazirala na to sto se desava oko mene jer zivot leti,tu si gde si,zaboravi sve nista ne mozes promeniti,kreni od nule,to su bile reci mojih roditelja.
    Onda sam nasla svoju srodnu dusu,tj on mene,sasvim slucajno,tako valjda zivot namesti,cetiri godine uzivala u divnoj vezi bez prekida,meni je to mnogo pomoglo da sve zaboravim i zivim sada i maksimalno uzivam tomem me je naucio i to je najvaznije od svega,nisam se vise osvrtala,samo osmeh sam imala na licu,shvatili smo da smo jedno za drugo i da bi mogli biti ceo zivot zajedno i onda smo se uzeli shvativsi oboje,tj meni je trebalo duze jer sam bila mladja,da je to to i da nema dalje.

E sada..
    Ziveli smo u Beogradu prvih godinu dana braka,tamo sam i zatrudnela i do kraja tudnoce ostala,za to vreme se desavalo:da kucu koju smo uzeli i to kao sigurno sve,ispadne da treba jos 30.000€ ako hocemo da je legalizujemo,uzas,to je bio preveliki zalogaj za nas povrh svega premda ni dan danas nije legalizovana iako smo od nje odustali,dakle bili smo tu,grejanje i komunalije placali po 300€,uvodjenej telefona 500€ sisanje na sve strane,dok ja nisam rekla stop,nema vise ulaganja jer je sve u bunar dok ne dobijemo napismeno da je nasa i legalizovana,i atko smo tu bili ja provodila vreme negujuci bebicu u stomaku,o odnosu zdravsvenih radnika prema meni necu pisati kao ni o primerima jer bih bila jos duza,u par reci uzas,bespotrebno prepadanje,neljubaznost…onda kad sam bila kod lekara dole jer me mama natera zbog Viktora,cinilo joj se da kaslje iz pluca a ja znam da je iz grla od slina i zubica al ajde,odem ja,i oni se izdrase na mene sto nisam skinula dete napolju,i otera me koza da ga skinem u hodniku na promaji zamislite i ja ga skinem i kad je zavrsila pregled naravno maksimalno bezobrazna,kaze izadjite i tamo ga obucite eeeeeeeeeeeeeee
    eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj…i tako ima toga dosta sto ti se zgadi i narednih deset dana ti pokvari…..onda na kraju sta je prevagnulo,desi se da nam opljackaju kucu dok smo bili na moru i to je bilo presudno da definitivno odlucimo da odemo.

U nemackoj sam se porodila,sve vezi porodjaja sam vec pisala,ali moram na pomenuti,da posle svega dole ovo mi je bilo kao san,sva ta briga o meni i bebi,prosto ti se ne ide kuci dok dole jedva cekaju da pobegnu,kao u hotelu a ni dinara nisam platila nista sve na osiguranje ide,on sredstava za negu,preko laboratorije do PDA(slicno epiduralu samo bolje),nisam ni jednom osetila neko podozrenje zbog toga sto nisam nemica,potpuno isti tretman bilo gde,i prijalo mi je mnogo sto niko ne gleda u nas,sto sam jednostavno jednaka medju drugima kako god se obukla i sta god radila,moje pravo moja stvar,ako zatreba pomoc tu su,tako mi je sada videcemo dalje.

Inace Viktor ima deciji dodatak od ukupno 450€,to ide direktno na njegov racun u banci,sto ce kad napuni osamnajest iskoristiti kako zeli.Mi smo tako odlucili dok recimo nekome ko nema jako pomogne da mu dete ne bude bas nikakav trosak i teret a opet radja.

Ne znam ja sam ovde odusevljena svime,za sada,ne nedostaje mi nista sem mojih ali cim ce uzelim eto mene dole,jer nismo daleko par sati,kao npr Amerika i Australija njima je mnogo teze zaista i nostalgija je jaka,ali vidim i oni mesec i beze vecina se nikad ne bi vratila,osecas ce nekako kao covek,svuda te postuju,vreme se ostuje,ako imas svoj termin samo je tvoj i nema cekanja,kod doktora je predivno,ne osecas se kao idiot i da te je sramota da pitas nesto ili dosadjujes,sami te sve pitaju,naravno svi ljubazni i da je kraj dana,ispred ordinacije cekaonica topla puna igracaka sve cisto deca se opuste,u ordinaciji isto tako,plus lampa koja greje gde se beba svlaci,mislim navodim sitnice ali eto to me odusevljava,jer zivot i cine tako male stvari,kao sto ga i ruse.

Hrana je jeftinija mnooogooo melko je 45centi sta dalje navoditi..a izbor neverovatan,plus imate mogucnost poena,svaki nosi euro koji potrosite,i nakon skupljanja odredjenih imate vredne poklone ili kupon pa kupite sta hocete u toj radnji dodatno,znaci vracaju deo novca ovako ili onako ako ste im verni jer je konkurencija velika i na svaki nacin se trude da vas zadrze,kupac je svetinja al stvarno,kao i musterija,kao i radnik,kao i pacijent…

O birokratiji da ne pricamo,gotovo sve se moze zavrsiti iz fotelje,sve ide on line,ako niste u mogucnosti da izadjete.

Kupovina takodje me odusevljava,sve mozes da vratis,zamenis i do mesec dana kasnije bez mrkog pogleda prodavca,zadrzis se kolko hoces isprobavas gledas a da ti niko ne pridje i pita IZVINITE DA LI VAM TREBA NESTO ODREDJENO ili MOGU LI DA VAM POMOGNEM,dakle ako ti zatreba pomoc oko necega zvaces,katalozi I POSTA TAKODJE BEZ MANA jednom narucis nesto,svaki novi katalog od ihahaj strana stize dzabe i da nikad vise ne narucis plus pokloni,i to upises datum kad hoces da dodje,pa ti stigne bez para uzmes isprobas,takodje vratis besplatno ako ne odgovara samo predas u postu,i platis tek kad odlucis da zadrzis predas uplatnicu u svoju banku i cao,i za to naravno imas dugi rok zavisi od firme do firme,salju poklone za rodjendane,kupone,popuste.

Izlasci,razonoda hmm…sta reci sem ne znas gde ces pre,od igraonica preko parkova,suma,tobogana na vodi,bazena,sauna,galerija,muzeja,zoo vrtova,trznih centara u kojima je sve na jednom mestu,ma gradova da ih obilazis ceo zivot kolika im je zemlja a svaki grad za sebe i sa svojom pricom,banje,reke jezera,sve je bez premca ima toga mnooogooo ali najbitnije da je dve sredjeno za decu nigde ne mozes ostati zatecen a da nemas sve za dete i bebu,ulicama nigde ne podignem kolica,kod nas u Bg preskakanje s preponama pocevsi od moje zgrade pa nadalje,ovde je sve ali sve spusteno da kolica mogu proci a ako je visoko ide lift,naravno prvenstveno zbog invalida pa onda i beba.

Saobracaj besprekorno organizovan,putevi besprekorni,putokazi samo bi nepismen zalutao neverovatno dobro oznaceno sve.

Zaposlenje,ovde zaista za svakoga ima posla samo ko hoce da radi,naravno ceni se stepen obrazovanja i shodno tome i dobija ponude i kasnije i zaradjuje,plate nisu kao ranije to je istina ali to je zbog politike globalne a ne zbog same zemlje i dalje su najjaca,najuredjenija i najstabilnija zemlja u Evropi.Dakle plate su manje ali i dalje za nas pojam astronomske i za zivot normalan ovde dovoljne,to naravno ne vazi za provatnike,doktore i advokate oni su i dalje najjaci s platama.

Putovanja i odmori su ovde kao odoh do grada,cak i na vikend podju negde,neverovatne ponude imaju opet mnogo jeftinije nego kod nas,i mnooogooo ljutskije dobijete za ono sto platite,imam iskustva s nasim agencijama tako da znam i tu o cemu pricam,i naravno nemas kome da se zalis kod nas dok ovde odgovaraju za sve.

Sudstvo,Policija nema znaci sve je full i osecate se potpuno sigurno i zasticeno i u svakom trenutku se imate kome obratiti i zastititi svoja prava,dok je dole moja sestra dobila batine od pijanog ludaka koji je udario autom unjen auto i zavrsila je iste noci u urgentnom sa kopcama na glavi jer je udarila u plocnik glavom posto je njegov samar onesvestio,i od toga naravno nista,ali nista.

Za kraj ta mana o kojoj svi pricaju i hladnoca o kojoj se prica,ja se vracam na biki i ono sto je rekla da joj je dovoljna ljubav porodice,ako tu sve funkcionise u najboljem redu i ispunjeni ste s te strane ne treba vam niko ali niko,ako imate vremena imate s kim tu kafu piti nisu svi ‘nepozeljni za druzenje’ od nashih koji su ovde,ali ko radi nema ni vremena za to,a pogotovo sto zna zasto radi pa za tim ni ne zali,kad planira sledeci odmor da bude u Spaniji ili Egiptu recimo.Dakle to mi ne nedostaje,cak sam se manje vidjala sa svima dok sam bila dole,jer je i dole ludnica dok doju dok odu ni ne dolazi im se,ili recimo gosti po ceo dan i svaki dan zaredja se,a ja trudna nije mi do toga nekada,pa mi se nekad ostaje u pidzami u tisini,kad ono naravno nenajavljeno sto je dole cesto neko ding-dong eto nas,dakle nema veze kako se ti osecas mi smo u prolazu bili pa svratili.

Ja volim da se postuje moje vreme ako ja postujem necije,jer vreme je zivot,ovaj nas kratak,koji niko ne zna dokle ce trajati,trudim se da ga zivim da radim sve sto mi prija,da budem srecna jer je sreca sve kad si srecan nista ti ne hvali i sve dugo je na mestu ISPUNJEN SI.

Pogotovo vreme koje se posveti nekome mislim to cenim iznad svega,kad sam ja u pitanju ili neko moj,a toga je ovde na pretek.

Jedina mana po meni,ako se tako moze nazvati je ta preterana disciplina koju oni imaju usadjenu,nervira me smece i razvrstavanje u tri kante,ta reciklaza me ubi mm samo ide zamnom i vice ne ide ovo tu sta ti je,ja mu kazem ti si za to zaduzen pusti me,on kaze pa dobro ne otezavaj mi hehehe,ali eto to drzavi donosi mnooogooo paraaa svakako,i ogromne su kazne ako vas uhvate da varate hehehe,i jos nervira me svaki prvi sto moras da stvoris ne pitaju te odakle,za sve racune moguce,a nabrojacu neke:stan recimo,a i ko ima svoj placa komunalije,odrzavanje fasade,lifta dvorista,higijene najmanje 200€,dalje osiguranja razna zavisi ko koje uzme a verujte ima ih ovde na pretek cak i biciklo osiguravaju na 400-800€ pa ovi nasi to koriste hehehe sto rece neko,ponesu ga za jugu pa kazu neko nam ga ukrao a ono bilo kinesko neko za 50€ ovde su inace preskupa mnogo ih koriste,tako da sve zivo osiguravaju,onda zdravstveno i z auto obavezno,penziono takodje,tv-radio-internet pretplata,telefon,odrzavanje racuna,porez godisnji jaooo ma svasta ne mogu se svega setiti itd itd nakupi se svega i tog prvog to samo skinu moras da imas nema kasnjenja ni dana,dok kod nas se razvaci sa racunima hehe znamo svi.
    Eto ako se to mogu nazvati mane al to je nesto na sta se mi tesko navikavamo.

Eto moze se zakljuciti da cu sigurno ostati ovde,dok mi je ovako lepo,nisam vezana mogu se vratiti uvek dole,ali kad god odem dole je sve gore,tako da mi se i ne vraca.

Ne znam sta bih jos navela od toliko svega cim sam odusevljena,iako su sve to osnovne neke stvari koje bi trebalo imati,iako se covek na dobro lako navikne.

Eto previse od mene i mislim da je i ovo previse i za preci a ne procitati ali morala sam izneti to kad vec nadjoh vremena.

Nemojte me molim vas proterati posle ovoga,nisam luda,samo sam imala vremena da pisem….

Aiko
    Član
    Aiko

E svaka ti cast!

biki
    Član
    biki

Procitala sam tvoju pricu cim sam ustala jutros,ali nisam imala vremena da ostavim svoj komentar na ovo a on glasi:
    EEEEE TO JE TO O CEMU JA LUPAM PRSTE KUCKAJUCI,O CEMU TUPIM ZUBE I TROSIM SOPSTVENE VILICE PRICAJUCI LJUDIMA KOJI SU U MOM BLIZEM OKRUZENJU!Samo ja nisam navela konkretne ptimere,i imam ih i ja ohoho….Ma ko ih uposte nema,svima nam je kicma napola izlomljena samo vecina nas zaomta onaj izlomljeni deo,pa tera dalje i pravi se da mu nije nista.Citiracu Boru Corbu,,Srbin je lud Srbin je proklet jednom ga ubijes on oce opet“Mislite o tome,ima li istine u tome
    :hmm: ,ja cu reci samo jedno ima 1000%!
    Pogledajte,nemamo zdravu porodicu,namamo zdravu svest,ni milosrdja vise nema,dostojanstva jos menje zato sto smo ga izgubili!Sramota bilo me je sramota kada su nas na carini Ciriskog aerodruma pitali ,,Zasto ste vi dosli ovde,a ja mu mojim losijim englskim objasnila da sam tu kao turista na 2 nedelje da obidjem i vidim njihovu lepu zemlju cokolade,iz koje mi se priznajem upste nije vracalo kuci.Tu se vidi koliko smo nepozeljni svetu.A za to smo sami krivi. I cak mi nije krivo kad nam neko drugi kaze da smo losi,sta reci osim slegnes ramenima i pomiris se sa istinom koju si zasluzio.
    Ja mislim da to ne utice lose na nas,mislim da je vrlo konstruktivno.
    Kad to budemo shvatili mocicemo da poradimo na sebi i vratimo sebi dostojanstvo!Okrenemo se svetu.
    Ne nesmeta meni moje selo ja ga volim ,i ostala bih da zivim tu gde sam,ali pod uslovom da mi se omoguce nove masine,trziste za moje prozvode,pristojne premije,povoljni krediti za poljoprivredu,ali toga skoro nece biti.
    A ja i moja porodica?..
    Tu smo gde smo,bogu hvala zivimo pristojno zahvaljujuci SiS,koji su tamo,Dedi koji je radio u FR,koji su imali dobre poslove i strekli svoje zanate tamo..Znaci da nas opet Evropa hrani i izdrzava pa je zato i volim.Ja i mm radimo ko dva crva ali nam se to nikako ne isplati,jednostavno se okrece i nista vise,mnogo ulaganja a sve nerentabilno!
    U malenom Svilajncu zaposlenja i drugog izbora nema,sve se svodi na poljoprivredu,industrije nema zato je narod masovno napustio zemlji,pa nam se deca radjaju tamo i tamo ostaju!

Uh i ja se raspisala kao nikada do sada,ali iz dubine svoje duse,bez foliranja(kao i uvek),zaista me niceg nije sramota i smatram da nemam cega da se stidim,ponosna sam na sebe,na svoju upornost i tvrdoglavost!
    Tuzna sto zivim u ovakvim uslovima,tuzna sto nemogu sama da zaradima za svoj zivot!Ja sam veliki radnik i neznam kad je dosta posla,mogla bih mnogo toga u zivotu da ucinim za sebe i svoju porodicu,ali naravno ovde je to NEMOGUCA MISIJA!!

crvena sonja

Maxmara skidam kapu za ovakav post.
    Za sve si u pravu,i ja sam prolazila tako kao i ti zato sto nisam rodjena u Srbiji.

Nazalost nasa zemlja nazaduje,ja se odusevim kad je neko ljubazan a takvi su retki.
    Razmisljam da li cu makar detetu moci da priustim nesto a ne samo ono osnovno.
    Ako ja nemam zivot od svoje 10 godine kad je poceo rat,nadam se da ce on imati.
    I koliko god da volim Srbiju i ponsim se sto sam srpkinja,
    otisla bi cim mi se pruzi prilika ne zbog mene nego zbog detetove bolje buducnosti.

Chipachikus

Mirche – 23/10/2007 14:16

….mozemo mi medju sobom da pljujemo po nasolj zemlji, da se zgrazavamo na mnoge stvari, dogadjaje ali me mnogo pogodi kada neko drugi o njoj ruzno prica.

Iskreno, uopste me ne pogadja kad bilo ko pljuje, ja uvek jos zabiberim. Video sam delic ‘zapada’ ali OVO ovde uvek uporedjujem sa Kusturicinim filmovima gde cigancici trce kroz prasinu za Jaguarom koji vozi Laza……znate vec…. 😆

I da imam ‘sigurnu varijantu’ ne bih ni trena razmisljao….

P.S. samo uvek me udari D-mol, kad se setim sve te silne dece, bose, gladne, slinave, uplasene… ne samo u Jugi vec na vecem delu zemaljske kugle- velik je taj „Treci svet“

biki
    Član
    biki

Da Cipi,potpuno se slazem sa tobom,sto se tice posyojanja tog TRECAG SVETA.
    Znam da ce te sada drvljen i kamenjem na mene ali budimo objektivni,ko cini tak treci svet?Ko su roditelji te jadne sirote izgladnele dece tog treceg sveta 🙁 !
    To su uglavnom klosari,neradnici,narkomani, alkoholicari i svakakvi ljudi,koji nazalost radjaju tu jadnu decicu koja se muce i pate ,koje oskudno hrani ulica,i koji ce vecina nazalost poci stopana roditelja.
    Toga ima svuda,ma koliko je zemlja razvijane nemoze resiti to pitanje!Koje napore ne ulazu da se to umanji ali to je toliko tesko i nemoguce,pa postoje kvartovi kojima se krece policija samo pod punom opremom!
    Ali to vec pripada nekoj drugoj temi.
    Mi ovde govorimo ljudima koji,ma koliko se trudili nemogu mnogo toga da urade za svoju porodicu,o necemu sto se desava nama,i zasto nam se to desava! I sta je to sto treba da uradimo da nam bude bolje,tj.dali zelimo da uradimo nesto za sebe….

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 303 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.