Ova tema sadrži 27 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 28 (od 28 ukupno)

Otpor prema vrtiću

• MilicaCale

i ja bi se slozila sa anitom, samo nisam htela da insistiram:
    nema tu nista od kazni.
    nema nista ni od barnija posle vrtica (kojeg, i onako, ne bi trebalo da dobije ako je pravio rsum ujutru a verovatno mu ga ipak poklonis). Tu mozda pomogne samo pravo podmicivanje. Protiv koga jesam, ali je super u vanrednim okolnostima.
    A to je sledeca taktika: pre nego sto pocne da pravi scenu (recimo jos uvece) ti mu ponudis mito: kupicu ti nesto ako budes dobar sutra i ne places pre vrtica. A to nesto je nesto sto zaista zeli, ili, kao kad smo mi ubedjivali savu da mu se popravi zub (i samo u tom slucaju u savinom zivotu), pa smo predlozili da izabere sebi poklon. I uredno ga kupili posle svega. Znaci, probaj prvog dana sa manjim poklonom (koji dogovorite uvece) i ako te je ispostovao, dobije poklon narednog dana. Ako sve prodje kako treba, onda probas sa vecim poklonom, ako izdrzi celu nedelju da bude dobar (i stalno ga podsecas na to). Ako sve prodje kako treba, on je dokazao da moze, tako da nema vise poklona (i mozes da se pozoves na to da je prethodne nedelje bio dobar, pa da eventualnom pripretis kaznom ako ne bude)

marmit
    Član
    marmit

Danas sam konačno malo odahnula 🙂 . Nije plakao pri ostajanju, ali je bilo onog tihog konjkanja, uzdahivanja… Uglavnom, kad sam došla po njega, vaspitačica (ona ista koja forsira tu priču o ne uklapanju), mi je rekla da je danas bio dobar, igrao se sa drugom decom 😯 . Ja sam se samo prekrstila! E sad, šta je tome doprinelo… ko zna? Možda naša konstantna priča o vrtiću, drugarima i vaspitačicama, možda tatino vikanje, možda što je jutros bila druga vaspitačica (ona je umerenija u osudama njegovog ponašanja), možda naše kazne i male nagrade…. nadam se samo da to nije bilo samo danas, a da nas sutra čeka isti cirkus.

Prošle nedelje smo mu obećali Bruderovu mešalicu, i danas se setio, kaže: Tata će mi kupiti mešalicu! Ako izdrži još koji dan ovako, stvarno ćemo mu kupiti.

Kad sam došla po njega, veseo je bio, odmah je počeo da priča kako se udario u glavu, baš ok. Ali da, ja sam prokomentarisala kako bih volela da se sad ne razboli, da izdrži još nedelju dve bez pauze, a vaspitačica je prokomentarisala: Možda bi mu ipak trebao mali odmor! Tačno se bori da dolazi što manje dece! Neverovatne su!

Puno hvala na svim savetima, mnogo mi znače!

anita75love
    Učesnik
    anita75love

👿

marmit;794889 wrote: vaspitačica je prokomentarisala: Možda bi mu ipak trebao mali odmor! Tačno se bori da dolazi što manje dece! Neverovatne su!

👿 Ne mogu da verujem da je tako bezobrazna!!!!! Sto je bre nisi napenalila!!!!!! Joj, strasno, pa ja bih joj svasta rekla! Koji bre odmor detetu koje je tek pocelo da se adaptira, posle letnje pauze-to je najgora moguca usluga koju bi mogla sada da mu napravis!!!!!!
    Sutra joj obavezno prokomentarisi da ce tvoje dete dolaziti UVEK kada god je zdravo i ako jos jednom cujes da insinuira o nekom ispisivanju, odmoru ili bilo kojoj gluposti da ces se obratiti pedagogu (oni su njihovi strucni saradnici i zaduzeni su da kontrolisu njihov rad, samo da znas), a isto ces to uraditi ako cujes da ti se dete zali da je zapostavljeno ili ne daj boze da se lose ophodi prema njemu!!!!
    Nemoj da joj cutis, ona mora da zna gde joj je mesto, i zbog koga je ona tu (jer zbog njih i prima platu, a ne za sedenje) a posto ne zna onda treba neko da je tamo i postavi!!!!!!
    Vise od pola problema sa detetom je ona izazvala, treba da je bude sramota!

MilicaCale

marmit ,bravo za decka.
    za vaspitaciju, nemam reci, sramota.

Mikac
    Član
    Mikac

Marmit, ja mislim da bi vaspitacici prijao odmor, neplaceni, sramota stvarno.
    samo strpljivo i sve ce da se sredi. Malo nagrada, mnogo pricanja, i sve ce da dodje na svoje. Kazem ni nama nije bilo lako prosle godine, mm. je iso na razgovor sa vaspitacicama, ispostavilo se da je neki decko bio malo agresivniji prema svima, sad se sve sredilo i svi se lepo druze i vole. A ja sam se iznenadila kako je vaspitacica opisala Predraga, znaci da prati sve sta deca rade i kako se izrazavaju kroz razne aktivnosti.

marmit
    Član
    marmit

Danas nemam nikakve nove informacije, jer nisam videla njegove vaspitačice. Jedino što mogu reći je da je bio jako raspoložen kad sam došla po njega, kući mi je pravio neku predstavu, nisam baš najbolje razumela, ali eto, valjda učestvuje u onome što rade. Sutra se nadam da ću videti vaspitačice pa da mi kažu kakav je.

Iznenadila sam se danas, nešto je on zgrešio i da ja ne bi viknula on otrčao i sakrio se u ćašak. Ja mu rekla nešto u smislu Vuk je u ćošku, a on otrčao i zavukao se pod ćebe, kao da ga je sramota. Možda su ga tamo stavljali u ćošak, nije mi otkrio. Nije ni čudo što je imao traumu 😥

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Marmit, cosak je regularna disciplinska metoda u vrticu (i ja je podrzavam) posebno je potrebna u grupama u kojima imate 30 dece…..pa kako da izadjete na kraj sa njima!? Moje dete je u grupi sa 10 toro dece pa mi Ilija prica kako je jedan decak udario neku devojcicu npr i onda je isao u cosak.,…. morate na to reagovati!
    Da detetu od 4 godine kazete da to nije lepo-nema svrhe jer da nije lepo to vec i oni znaju do tog uzrasta! A ako to ipak rade morate nesto vise preduzeti da zastitite napadnutog-zamislite da vama vase dete kaze da ga drugo dete udara a da vaspitacice nista nisu ucinile-na zalost u „moje vreme“ se prema takvima nista nije preduzimalo (samo odvajanje ne pomaze da se to vise ne ponavlja) a i da vaspitate „krivca“-posto batine ne dolaze u obzir, vredjanje i vikanje takodje (inace bi pogubile glas) sta im drugo preostaje!?
    Vaspitacice u njegovom vrticu jos insistiraju da dete ostane u cosku sve dok „ne razmisli o svom ponasanju“ odn. ne objasni svima sta je pogresio! Time postizu da dete zaista shvati zasto je kaznjeno a ne da to dozivi kao nepravdu….za to vreme dete ne moze da se igra a i drugima je zabranjeno da se igraju sa njim!……..kada se dete izvini onda moze danastavi dnevne aktivnosti!
    I mogu ti reci da metod zaista deluje i da nema vece agresije medju decom! Na kraju cak i „agresivci“ postanu omiljeni u grupi!
    :-*

MilicaCale

cosak nije trauma, nego regularna kazneno-popravna mera 😉
    mi je redovno primenjujemo, od godinu i po i vec dugo nema potrebe za njom…
    to zavlacenje… vise me podseca na savinu fazu: od skoro, kad se postidi, sakrije se negde (ispod stola, stolice, iza vrata). Mozda je to u pitanju?

marmit
    Član
    marmit

Znam da je u jaslicama išao u ćošak, ali mi kući nismo nikad to praktikovali, možda 2-3 puta, ali probaću sad kada zna šta je ćošak, da mu to bude kazna.

Inače, danas sam videla njegovu vaspitačicu. On je nosio neki crtež cvetića, ona mi je objasnila da je to nagrada što je bio dobar, kaže da joj je toliko pričao da je morala da ga ućutkuje :shock:. Prokomentarisala je nešto u smislu „Ne znam šta ste mu uradili, ali on je sada drugo dete“. Prvi put je danas spomenuo jednog dečaka koji je od ove godine s njim u grupi, nadam se da je konačno počeo da prihvata tu decu.

Psihologa nije spomenula, ali nema veze, neka dođe, nije ni loše čuti još neko mišljenje i savet. On i dalje viče kako neće sutra u vrtić, još ga nije baš zavoleo. Slaću ga i petkom, samo da se privikne. Jedino me nervira što počinje da kašlje, bojim se da neće moći ići zbog bolesti, a to nam sad ne bi trebalo.

MilicaCale

bravo. Poceo je da se opusta, to je najbitnije.
    za kasalj-sredjujte nos do besvesti, od njega sve krece… mi se borimo vec vise od mesec dana, ali nije morao da odsustvuje

marmit
    Član
    marmit

Sređujemo nos – baš tako, do besvesti. Valjda neće morati da izostaje 🙂 .

marmit
    Član
    marmit

Izgleda da je naša kriza prošla. Vuk je cele prošle nedelje bio dobar u školici, hvalile su ga vaspitačice, juče i danas nisu ništa rekle, valjda to znači da je ok, danas je prvi put otišao skoro srećan od kuće… psihologa više niko i ne spominje. Ili su shvatile da će on dolaziti ili se on stvarno ponovo adaptirao 🙂

MilicaCale

cestitamo! mislim da je i jedno i drugo 😉

Gledanje 16 članaka - 16 do 28 (od 28 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.