Ova tema sadrži 55 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 56 ukupno)

Ožiljak posle carskog reza?

• bojana ns
    Član
    bojana ns

angelina1;789268 wrote: evo ,moj carski je radjen hitno i rez mi je od pupka do dolje….lijepo je zarastao ali mi smeta kad ga vidim.slazem se vaj ako smo rodile bebe ne znaci da ne treba da se njegujemo i da se zapostavimo i sve to opravdamo sa tim da smo rodile.
    super je kad nekome ne smeta.a mi koje nismo zadovoljne i smeta nam nismo nista manje ponosne na svoje bebe i na to sto smo majke,samone volimo svoje oziljke.

Neznam da li sam dobro shvatila da ti rez nije u vodoravnom polozaju nego uspravno?? Vidim da ti je mala beba sto znaci da ti je to skoro radjeno a nisam pojma imala da se takvi rezovi jos rade. Nemoj samo pograsno da me shvatis, posto si iz NS ovo je cista radoznalost i ako nije tajna ko ti je i zasto uradio takav rez?

A sto se tice skidanja na plazi, ja bi se i sad bez problema skinula u toples i u tange, bez obzira na djecu. Ne mislim da je to ni ruzno ni sramota ( uostalom ko me zna na moru 😆 ) ja ne volim tragove od kupaceg, ali posto nemam kilazu od prije prve trudnoce, ne svidjam se nesto sama sebi pa se zato ne skidam 😆 ali inace gledam da mi je kupaci sto minimalniji, upravo zbog tih tragova.

angelina1
    Član
    angelina1

bojana,zivim u NS ,ali sam se porodila u Crnoj Gori ,u Niksicu ,,da rez je uspravno i objasnili su mi da se to radi kad je hitan slucaj,moj porodjaj je poceo prirodno ali je Beban bio krupan i nije mogao da izadje….lnace i tamo rezu vodoravno kad je zakazan carski rez bas je sa mnom u sobi bila zena sa vodoravnim rezom…
    a za kupaci ja sam kupila jednodijelni ,koji pokriva najmanje moguce:wink:

pulinka
    Član
    pulinka

Razumem.
    Imamo različite poglede na „negovano“.
    I ja imam ružan i debeo ožiljak od epiziotomije za koji bi mnogo više volela da ga nemam, prvenstveno jer me boli užasno kad je vreme promenljivo, ali ne mislim da me on čini manje ili više negovanom niti privlačnom.
    Muž mi se ne gadi na ožiljke, a ni ja-ne smatram ih nešto lepim ali ni nakaznim. Prosto-tu su, takvi su, pokazuju šta mi se desilo u životu. Kao i bore, razvučen pupak i par strija.
    Nemam želju da izgledam baš identično kao pre porođaja. U nekim stvarima sam poružnela, neke su bolje i lepše. Zato nemam potrebu da sakrivam ništa. Prosto, to sam ja i na meni se moj život vidi, ovako ili onako. Nemam problem sa starenjem i menjanjem tela. Prosto ne shvatamo „negu“ na isti način.

Veca81
    Član
    Veca81

pulinka;789283 wrote: Razumem.
    Imamo različite poglede na „negovano“.
    I ja imam ružan i debeo ožiljak od epiziotomije za koji bi mnogo više volela da ga nemam, prvenstveno jer me boli užasno kad je vreme promenljivo, ali ne mislim da me on čini manje ili više negovanom niti privlačnom.
    Muž mi se ne gadi na ožiljke, a ni ja-ne smatram ih nešto lepim ali ni nakaznim. Prosto-tu su, takvi su, pokazuju šta mi se desilo u životu. Kao i bore, razvučen pupak i par strija.
    Nemam želju da izgledam baš identično kao pre porođaja. U nekim stvarima sam poružnela, neke su bolje i lepše. Zato nemam potrebu da sakrivam ništa. Prosto, to sam ja i na meni se moj život vidi, ovako ili onako. Nemam problem sa starenjem i menjanjem tela. Prosto ne shvatamo „negu“ na isti način.

Ja ovo valjda pogresno svatih,ali eto zvuci kao da nebi trebalo da nosimo kupace
    da bi pokazale oziljak od epiziotomije:lol:

pulinka
    Član
    pulinka

Pa, svako shvata u skladu sa mogućnostima.

mima80
    Član
    mima80

Uopste ne shvatam zbog cega ste digle toliku frku oko pulinkinog posta. Ne vidim nikakvu losu nameru, a mogu da kazem i da delim njeno misljenje. Meni zaista oziljci nisu ruzni, i sama ima par nekih „nedostataka“, ogroman oziljak na ledjima od mladeza koji sam skinula, kao i groznu prosirenu venu na levoj nozi, nasledjenu s mamine strane. I uvek sam u fazonu, kome je gadno nek okrene glavu. To sam ja, moj zivot ispisan na mom telu i ne pada mi na pamet da te stvari skrivam. Mislim da nikad ne bih nosila npr. jednodelni kupaci da bih sakrila neku striju ili oziljak od carskog reza. A bez lazne skromnosti mogu da kazem da izgledam bolje nego pre recimo 10 godina, stomak mi se vratio, vezbam redovno, ne zato sto sam opsednuta svojim izgledom vec zato sto mi prija i sto se dobro osecam u svom telu. I to smatram negovanim telom

angelina1
    Član
    angelina1

nekome smeta oziljak nekome ne smeta,i jedno i drugo je normalna ljudska reakcija…..
    na plazu ko hoce moze i bez kupaceg:lol:
    malo mi je nejasno sto je problem da nekome smeta oziljak ,ne znam cemu tolika negativnost.

bojana ns
    Član
    bojana ns

Ja bi rado na plazu bez kupaceg, ali iskreno, jos od prve trudnoce, ostao mi stomak kao da sam trudna, a kakav li je tek sad??? Bas danas mi kaze jedna zena “ vi cekate drugu bebu“ 😆 a vec 4 god ljudi misle da sam trudna 🙄 ja bi volila da je drugaciji ali sta sad da radim, malo tu radi i genetika. A sto se tice stava prema oziljcima, bas kao sto kaze Pulinka, ni ne konstatujem ih, tu je na meni jednostavno nekako je postao dio mene i nije mi ni najmanje ruzan, kao sto recimo imam veliki mladez na ruci i cesto su mi neki ljudi znali govoriti da bi trebala da ga skinem jer je „ruzan“ a ja ga ne gledam tako. Nije mi lijep ali nije mi ni ruzan, jednostavno je dio mene i neznam ni kako bi bez njega, bilo bi mi kao da mi fali dio ruke.
    Angelina i kod nas se rade hitni CR ali nisam stvarno jos cula da su nekom uradili uspravan rez. Vjerovatno u svakoj bolnici imaju neka svoja pravila.

angelina1
    Član
    angelina1

bojana ns;789296 wrote:
    Angelina i kod nas se rade hitni CR ali nisam stvarno jos cula da su nekom uradili uspravan rez. Vjerovatno u svakoj bolnici imaju neka svoja pravila.

vjeruj mi ni ja ,ali eto tako su me rezali i tako mi objasnili.:lol:

Veca81
    Član
    Veca81

pulinka;789288 wrote: Pa, svako shvata u skladu sa mogućnostima.

Hahaha,samo neka si mi ti rekla:lol:

Iccy
    Član
    Iccy

Ne treba se stideti oziljka od cr, ali to ne znaci da sam za to da se treba videti iz aviona i da se time treba ponositi, a neki lekari umeju napraviti bas takvo remek delo. Ja sam, pored ostalog, i iz tog razloga, odmah nasla pouzdanog dr, jednostavno nisam zelela da me unakaze! Oziljak – tanka linija reza je ok, bez obzira na duzinu (koliko je potrebno), ali kasapljenje i ono uzasno usivanje koze sa po 2 cm sa obe strane reza i kad ti naprave tarabe na stomaku – apsolutno nije dolazilo u obzir!
    Podrzavam sve one zene koje vode racuna o sebi i svom izgledu. :bravo:
    Ne zelim da me pogresno shvate one koje ne izgledaju onako kako bi volele, to je sasvim druga prica. Vaj se desilo bas ruzno iskustvo i zao mi je zbog toga, jednoj prijateljici se poremetila funkcija stitne zlezde pa se nagojila… ima jos ovakvih primera, one takodje spadaju u one kojima je stalo do sebe i svoje lepote i nadam se da ce i uspeti u tome.
    Ruznih oziljaka treba da se stide doktori koji su ih napravili! :batinepoguzi:

Vajman
    Član
    Vajman

Angelina,devojka koja je lezala samnom u sobi je imala uspravan rez.i dr su rekli da je zbog polozaja bebe moralo tako.

Nesto sam zakljucila iz svih ovih postova da su najveci neprijatelji zenama same zene.niko ne moze da izvredja zene onako kako se medjusobno vredjaju.i pun mi je kofer vec pravdanja drugim zenama sta sam htela da kazem i sta sam mislila.
    Mislite sta hocete i raspredajte do mile volje DOBRE I POZRTVOVANE majke,od kojih mi se dize kosa na glavi.
    i jos jednom,ne volim svoj oziljak i nervira me,a neke od vas nek slobodno raspredaju o tome.tolioo.

Vajman
    Član
    Vajman

Sta mazete na svoje oziljke,i da li nesto mazete?
    Ushtipak zao mi je sto je ova tema krenula u pogresnom pravcu.znam kako smo se lepo dopisivale i pricale o svojim oziljcima i kako si dosla na ideju za ovu temu.cilj je bio da mi zene medjisobnim iskustvima resimo nedoumice oko toga od cega zavisi velicina oziljka i njegovog izgleda.kako dr treba da izvede pravilan rez cr i na osnovu cega zavisi duzina reza itd. ideja nikako nije bila da se ovde pise o tome ko se ovde stidi,ne stidi ili ponosi svojim oziljkom.

Vecina zena je na ovom forumu divna ali ima i baksuza,ali.tako je i u stvarnom zivotu.

pulinka
    Član
    pulinka

angelina1;789294 wrote:
    malo mi je nejasno sto je problem da nekome smeta oziljak ,ne znam cemu tolika negativnost.

Nije negativnost niti problem, nego radoznalost 🙄 .
    Nije mi bilo jasno čemu potreba da se ožiljak sakriva, jer je moja majka imala totalno suprotan, pozitivan stav po pitanju svog ožiljka i takav stav je prenela na mene.

Vajman, ti si zaista čudna i na mnogo načina neprijatna osoba.
    Ne ljutiš se na lekare jer su ti napravili na telu nešto što očigledno intenzivno mrziš, ali te vređam ja kada pokušavam da ti ispričam za mene dirljivu uspomenu o ponosu sa kojim je moja majka nosila svoj ožiljak. Nazvala si moju majku ružnom i nenegovanom jer je nije bilo briga da sakriva svoj ožiljak, i još pri tome JA vređam TEBE?
    Od čega zavisi dužina i izgled reza i kako treba da dr izvede pravilan rez? Upiši medicinu i završi hirurgiju, pa ćeš sigurno znati.
    Za mazanje tvog ožiljka preporučujem spermu-jeftina, lako dostupna, puna regenerativnih aktivnih materija. Čuda je učinila za moj ožiljak od epi.
    Kažu da je još lekovitije ako kombinuješ više donora-nisam pokušavala, ali tebi, tako negovanoj i u svemu različitoj od mene, neće biti teško da nađeš kandidate.
    E sad, te, dušo, zaista vređam vrlo namerno- jer mislim da si zaslužila.
    A ako stvarno misliš da postoji išta osim prolaska vremena i estetske hirurgije što će tvoj ožiljak značajno ublažiti-nabacaćeš se para i para.

Vajman
    Član
    Vajman

Kakva si ti prostakusa!Treba da te je sramota!O cemu ti govoris?ko je spominjao tvoju majku?!
    Mislim da imas ozbiljam problem i molim te da me ostavis na miru.ja forum ne dozivljavam kao mesto za svadje.a ti si svaku temu o d sad morala da razbucas.i ko govori o mrznji? sokirana sam ovim sto si napisala.
    Najljubaznije te molim da mi se vise ne obracas.ko sam ti cudna i negativna onda me se kloni.
    Prostakuso.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 56 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.