Ova tema sadrži 55 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 56 ukupno)

Ožiljak posle carskog reza?

• angelina1
    Član
    angelina1

pulinka radoznalost ispoljavas na cudan nacin….nijednom,nisi pitala zasto i zbog cega oziljak smeta odmah si pocela da napadas i i da se iscudjavas i procas o stidu.Niko se ne stidi oziljka ,po meni se treba stidjeti samo necasnih i zlonamjernih djela.
    Postovi ti odisu negativnom energijom.Vjerovatno ces sad me popljujes kao Vaj,jer je to ocigledno jedino sto te ispunjava.
    Izgleda ne mozes da prihvatis da ljudi razlicito dozivljavaju iste stvari,ali kao sto si i sama rekla sve je u skladu sa mogucnostima.
    I ja sam poomenula njegu ,i mislila sam uopsteno na zene koje se posle porodjaja zapuste, a ima dosta primjera.Da malo bolje citas vidjela bi i da sam napisala da je super kad nekome ne smeta oziljak,kao sto je slucaj sa tvojom mamom.I mogu da tvrdim da Vaj nije na nju ni pomislila.i da je Vaj pozitivna i srdacna i razumna osoba ,spremna na kompromis i prihvatanje ljudi onakvih kakvi su,razlicitih misljenja i stavova.

Posto vidim da je tesko to ukapirati pojasnicu,nisam opterecena oziljkom i strijama,a ponosna sam sto smo ja i P prezivjeli,i sto sam majka,ponosna sam na svoj izgled ,rijetko kad pogledam oziljak i mislim o njemu ali ako me pitate smeta li mi -smeta.Da postoji neka krema kojom se moze maci makla bih ga,na hirurski zahvat ne bih ,to mi je previse truda za takvu stvar.Pokrivacu ga jer ja ne volim da ga gledam ,a ne zbog drugih jer mi tudje odobravanje ne treba.

Nemam namjeru da ovo pretvorim u licne forumske obracune,ti sad opali i olaksaj dusu.Zao mi te je ,jer neko sa tavim recnikom i tolikom mrznjom i netolerancijom ima ozbiljnih problema.Nadam se da ti bar malo lakse bude kad poplljujes ljude,jer sigurno je tesko gusiti se tako u zlobi.

ako se pitas ko sam ja i sto se petljam u pricu sa Vaj -tako sam u mogucnosti:lol: volim doronamjerne ljude .

svim ostalim zenama se izvinjavam.
    Vaj ja mazem Saljicem za oziljke.

pulinka
    Član
    pulinka

Angelina, ti si mi na ovoj temi jako fer i simpatična, zašto bih te popljuvala?
    I sviđa mi se tvoje objašnjenje. Mogu da ga poštujem, iako ja razmišljam drugačije.
    Želela sam da napišem svoj stav zato da bih vam pokazala da se na ožiljke može-ne mora, ali može- gledati i drugačije i opuštenije.

Napisala sam da se moja majka ne stidi jer je za mene stid jedini razlog iz kog pokrivam ili sakrivam nešto, tj. nemam potrebu da sakrivam nešto na svom telu OD SEBE, To mi je i dalje potpuno strana ideja ali bože moj, prihvatam da su ljudi različiti i dobro je što je tako.
    Ono što mi se ne sviđa je objašnjenje koje je pružila vaj, da želi da izgleda lepo i negovano pa zato sakriva ožiljak. To znači da mi koji ih ne bi sakrivali u njenim očima patimo od nedostatka nege? Bože, a šta onda reći za invalide, gde bi oni trebali da se sakriju ako je sakrivanje jednog ožiljka odraz negovanosti?

Srdačna vaj me je nazvala prvo baksuzom-bez ikakvog povoda, a zatim i prostakušom, iako nikakve proste reči nisam upotrebljavala. Pročitaj još jednom njene postove od početka mog uključivanja, pa zatim i moje. Videćeš da je ona ta koja je eksplodirala u uvrede.

Veca81
    Član
    Veca81

Na sta lici ova tema, ima li ovde moderatora da ocisti ovo.
    Strasno,prostakluk ko na pijaci

krissty
    Član
    krissty

pulinka;789341 wrote: [quote=angelina1;789294]
    Za mazanje tvog ožiljka preporučujem spermu-jeftina, lako dostupna, puna regenerativnih aktivnih materija. Čuda je učinila za moj ožiljak od epi.
    Kažu da je još lekovitije ako kombinuješ više donora-nisam pokušavala, ali tebi, tako negovanoj i u svemu različitoj od mene, neće biti teško da nađeš kandidate.

Šokirana sam ovim što čitam, ovako nešto još ne videh na forumu…

anica75
    Član
    anica75

Slažem se sa krissty. Pa ovo je strašno bolje ne reći ništa, nego ovako nešto…

pulinka
    Član
    pulinka

sve Djeve Marije…

Angel
    Član
    Angel

Videh naslov i prva asocijacila „Ne vidim ga od stomaka!“ 😆 😆 😆 😆

A onda udjoh i kad se ne slogirah (a prilicno sam otvorenih shvatanja), nikad necu! Opet kao nekad davno cu reci da ovo nije mesto za prozivke i prepucavanja, bar ne javno i sigurno ne na takav nacin! :anene: :kadtedovatim:

Saky
    Član
    Saky

Forum je mesto gde se razmenjuju misljenja i svakako da od nekoliko hiljada clanova mora postojati neko ko ce imati misljenje suprotno mom.Mislim da svako treba biti spreman na to kad se registruje na ovaj ili bilo koji drugi forum.Razmena misljenja da ali vredjanje,pljuvanje i prepucavanje :anene:
    Meni npr. smetaju moje strije,ne otrkrivam stomak ne zbog njih vec zbog toga sto mislim da mi kao majci jednog pubertetlije ne prilici da setam ulicom golog stomaka ali nosim kupaci iz dva dela jer je plaza(ili bazen) nesto drugo.Volela bih da nisu tu ali jesu i zivim sa tim.Da li mi smetaju ili ne je moja licna stvar.

Iccy
    Član
    Iccy

Vajman;789335 wrote: Sta mazete na svoje oziljke,i da li nesto mazete?
    Ushtipak zao mi je sto je ova tema krenula u pogresnom pravcu.znam kako smo se lepo dopisivale i pricale o svojim oziljcima i kako si dosla na ideju za ovu temu.cilj je bio da mi zene medjisobnim iskustvima resimo nedoumice oko toga od cega zavisi velicina oziljka i njegovog izgleda.kako dr treba da izvede pravilan rez cr i na osnovu cega zavisi duzina reza itd. ideja nikako nije bila da se ovde pise o tome ko se ovde stidi,ne stidi ili ponosi svojim oziljkom.

Vecina zena je na ovom forumu divna ali ima i baksuza,ali.tako je i u stvarnom zivotu.

Vaj, mazala sam Cotratubex, vise nema potrebe jer je taj proces kada se pojavljuju priraslice zavrsen, rana je srasla i sada se oziljak polako povlaci.
    Ne zelim da te razocaram, ali mislim da melemima neces mnogo postici, sto si do sada uradila uradila si, melem je sigurno pomogao da ne bude jos gore, to ce se vremenom jos skupljati i uravnavati, ali ne verujem da ces biti bas prezadovoljna, zao mi je 🙁 takve su infekcije, sta da ti kazem, nisi imala srece ovog puta ali sledeci put ces se toga resiti, taj ruzni oziljak ide u smece! Samo izdrzi do tada :-* :-* :-* :hag: :hag: :hag:

sarica1983

Au koliko gluposti na jednom mestu

Bokac
    Član
    Bokac

I ja sam totalno ostala zatecena sa ovakvom nekulturom. Nisam neka svadjalica tako da se u taj deo necu upustati.

Moj oziljak je fantastican u bukvalnom, pozitivnom smislu. Ne znam koliko je dug. Nisam ga merila. Ali dr-ovi su uradili magiju.
    Porodila sam se carskim sa blizancima na samom pocetku devetog meseca, totalno neocekivano. Moja dr je posumnjjala na
    Prieklempsiju i nakon 24h u bolnici odlucila na hitni carski rez. Svega nakon 4 h od doktorkine odluke mi smo upoznali nase bebe.
    Medicinske sestre kad su mi skinule plastere sa rane,nakon dva dana od operacije, su bile iznenadjene jer nisam uopste imala ni
    Konce ni, kako se vec zovu ona cuda poput municije od heftalice. Oziljak mi je skroz uz liniju dlaka i debljine je mozda milimetar.
    Sad nakon godinu dana od carskog je skroz u liniji koze i izgleda kao tamnija linija a nicim ga nisam mazala.

Ja imam uzasan oziljak od opekotine na levoj butini za koji mogu zahvaliti dragim dr iz Panceva i da nije bilo Saljicevih melema
    I Fibrolan kreme ko zna koliko bi bio i gori. Sa ovim drugim oziljkom sam naucila da zivim. Vaj i ostale koje zelite da ublazite oziljke
    ako imate sanse da nadjete preko poznanika iz CG nadjite Saljicevu cerku i od nje nabavite melem. Mnogo je bolji od onih koji se mogu
    Kupiti u apoteci.

Kendra
    Član
    Kendra

Ushtipak,verujem da nisi mogla ni pretpostaviti u šta će ova tema da se pretvori…

pulinka
    Član

bebironce
    Član
    bebironce

😯 😯 😯
    Stvarno sramota,pa mi smo mame bebica i pricamo o svemu vezano za njih.Ovakvim stvarima nema mesta ovde.Kome se ne svidja ne mora da ulazi na forum:anene:

Mirche
    Član
    Mirche

Izbrisala sam postove koji su off-topic…
    Molim vas da nastavite u normalnom, prijateljskom tonu…nema potrebe ni za osudjivanje i za vredjanje!

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 56 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.