Ova tema sadrži 55 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 56 (od 56 ukupno)

Ožiljak posle carskog reza?

• bebironce
    Član
    bebironce

Pa sto ste moju poruku obrisali? Nisam napisala nista ni lose ni ruzno,nego da sam samo zgranuta i da ovo nije mesto za takve stvari.Sad ispade kao da sam napisala nesto ruzno:(

sarica1983

Bebironce i kod mene je isti slucaj obrisana poruka, a nista ruyno u njoj nije bilo!

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Sarice, Bebironce, ajde da pisemo opet! :)))))))))))))))))))
    Hvala svima na komentarima vezanim za oziljak posle carskog reza. Pretpostavljam da je tema povezana sa tim kako se mi kao zene osecamo posle raznih „intervencija“ koje su priroda i doktori nad nama izvrsili u procesu dobijanja bebica 🙂 Ja sam mislila da imam realna ocekivanja o tome kako cu izgledati posle porodjaja, ali ispalo je da nisam mogla ni da zamislim kroz kakvu ce promenu moje telo proci! Recimo, ni u jednom clanku o telu posle porodjaja nisam pronasla da pise o razvucenom pupku, ili o promenjenom metabolizmu zbog koga je nemoguce smrsati :)))))
    Sto se oziljka konkretno tice, on je s jedne strane „junacka rana“ i lep je jer je tuda izasla beba. A s druge strane on je dokaz da smo secene, a to je jedna jako neprijatna stvar koju niko ne voli. Eto nadam se da sam se izrazila tako da nikoga ne uvredim.

emili
    Član
    emili

Moja dva carcka reza su stvarno uradjena carski kao da ne postoje ….jedva se primete…svaka cast hirurzima u italiji sto ne znaci da ostali u svetu nisu dobri….sve zavisi……..Vise mi smetaju strije itd ali sta je tu je …..Hvala bogu da postoji carski rez mogu samo to da kazem zahvaljujuci njemu postojimo i ja i moje cerke spasao nam je zivot .

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Ushtipak draga, da te utešim….pošto vidim da si još „sveža“ prvorotka-razvučen pupak će nestati i biće opet lep kao i pre za nekoliko meseci!!!!!! Sve dođe na svoje, koža se opet zategne, ne ostaje razvučena i mlitava-samo je treba malo mazati i frotirati peškirom posle kupanja i to je to -ja sam još i odmah posle 2 meseca od porođaja nastavljala sa plesom i to mislim da je još dodatno ubrzalo da se stomak zategne jer se mišići zatežu……Tako da ne očajavaš……a za kilograme ne znam šta da ti kažem-ja sa tim nisam imala problema jer bih uvek iz bolnice izlazila sa istom kilažom kao i pre a i ako bi mi ostala 3 kg viška nesatajala su zbog nespavanja i dojenja u roku od 3 meseca………
    možda da probaš da malko manje jedeš slatko i masno i da pustiš da napor od dojenja i nespavanje učine svoje!!!!!
    Meni je to sa drugim detetom uspelo i više nego što sam želela pa sam posle 6 meseci imala 2 kg manje nego pre prve trudnoće, usled jurcanja za dva deteta, što mi nije bio cilj i njih nikad nisam povratila……tek sada evo na početku četvrtog meseca treće trudnoće imam istu kilažu kao pre prve!!!!!
    Za ožiljke, mada ja nemam ožiljak od carskog reza mogu da kažem da je Šaljić zaista dobar, a dobar je i za strije ko ih ima……neće nestati ali se smanje.
    Ja nemam strije od trudnoće ali imam od puberteta na bokovima i kolenima i sada su skoro nevidljive!
    :-*

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Anita, hvala i cestitam na ulasku u „treci krug“!!! Kako je to lepo! Svaka cast.

drdraganadimitrov

Mame,mislim da na izgled oziljka od carskog reza ili posle bilo koje druge intervencijenajveci uticaj ima vestina i sposobnost hirurga. I posto svi provedu deo specijalizacije na plasticnoj hirurgiji, trebalo bi nakon zavrsetka operacije kad se radi zavrsni sav da se odradi lepo ,bez tarabica ili kao da se sije dzak. Deo staza sam provela na decijoj hirurgiji i tamo kad zatvaraju odrade podkozni sav sa resorptivnim koncima i nakon toga ostaje samo tanka bela linija debljine 1-2 mm, koja vremenom postne gotovo neprimetna.
    Nakon toga veliki uticaj ima samo telo,jer ako je organizam sklon proizvodnji keloidnog tkiva,oziljak ce biti jak, debeo i iznad ivice koze, i naravno postopetarivni tok,ako je bez infekcije i protice uredno , sanse za veliki i ruzan oziljak su maltene nikakve.
    Ja sam se porodila vaginalno,oba puta,ali imam oziljak od operacije slepog creva koji je veliki kao da je radjen carski rez, i to zato sto me je nakon operacije usivao specijalizant, koji se ucio kako se sije. Posto sam i ja bila u takvoj situaciji(sila, posekotine i poderotine na urgentnoj,a nemam spec i nisam savladal vestinu potkoznog usivanja) nemam pravo da se ljutim, sa oziljkom sam se srodila i ne primecujem ga(a sad ga i od stomaka i ne vidim8) )
    Poz svim mamama

Vajman
    Član
    Vajman

Hvala drdragana na korisnim informacijama.meni je deo konca kad su skidali konce ostao.tj kad su izvlacili konac on je pukao i deo je ostao unutra.dr mi je rekao kao da ne brinem i da ce ga organizam sam izbaciti ostatak konca.meni je oziljak tacno zadebljan i ispupcen tamo gde je bila infekcija.tj gde je rana od infekcije krenula da se otvara i da vlazi. to je na sredini oko 4 cm i na samom kraju oko 2 cm. mada mi je ostatak oziljka ispod nivoa stomaka.izvinjavam se ako sam konfuzna ali ne znam kako drugacije da objasnim.

magi
    Član
    magi

Vajman, tacno to se i meni desilo posle prvog carskog, pukao je konac i deo je ostao, tu je rana i vlazila i patronazna sestra mi je to iscedila, izvinjavam se na plasticnom izrazu, i izaslo je cudo jedno, kaze dr da je to normalno. I taj prvi rez je bio ocajan, bas takav zadebljan na tom delu a na drugom „upao“. Medjutim posle drugog, poptupo druga prica. Radila mi je druga dr carski i sredila fenomenalno oziljak. Tj. fantasticno je usila i sad imam samo tanku belu liniju. Prethodnog naravno nema jer se sece na istom mestu tako da je to zadebljano tkivo uklonjeno. Uraaaa! Mada stvarno, ti oziljci su toliko niski da ih niko i ne vidi a ja ih volim jer me, bez lazne patetike, podsecaju na te prelepe dane kada sam radjala bebce….
    P.S. Prvi oziljak sam mazala kremama za oziljke i nista nije pomoglo, a drugi nisam ni mazala i eto prakticno ga i nema.

Vajman
    Član
    Vajman

Draga magi hvala na savetu i korisnim informacijama.nadam se da ce i meni posle druge bebice rez isto biti bolji.veliki pozdrav

MilicaCale

Savet za oziljke: koristite contratubex, cak i ako je proslo dosta od operacije (iako se, zvanicno, koristi samo na pocetku). A evo i zasto:
    2005 sam skinula veliki mladez sa ramena. I poslusala medicinsku sestru, da ne mazem nista. I naredne dve godine se oziljak sirio i bio je crven, neprekidno (zato sto je nategnut, na ramenu, koza je morala da se rasiri, tako da sam dobila cetvrtasto udubljenje, koje je bilo crveno i vidljivo). Onda je brat skidao mladez sa lica i mazao contratubex, pa sam i ja pozajmila malo. I za mesec dana, neredovnog mazanja, oziljak je pobeleo. I sad se skoro i ne primecuje. Da ne pricam o tome da se bratov oziljak skoro i ne vidi i da je prilicno brzo mogao da se brija normalno.

Gledanje 46 članaka - 46 do 56 (od 56 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.