Ova tema sadrži 188 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Cvetic 9 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 189 ukupno)

Parada ponosa

• anita75love
    Učesnik
    anita75love

Pa ne znam ja bih bila jako ljuta na sebe da sam probala nešto-i pokajala se……pogotovo kad je u pitanju sex……ja sam bila tako vaspitana i mislim da je to ispravno-posle ….jel….. nema kajanja……zato kad god nisam bila sigurna da što bih radila nekom osobom zaista I želim-bez pritisaka, ili bilo kojih drugih nagovora i uticaja…..nisam uletala dok ne bih bila sigurna da se neću pokajati zbog toga-ne samo trenutno nego ikada! Bez obzira na to kako se posle ta veza završila……Meni bi jako teško palo da se posle takvih stvari kajem……to bi kod mene bilo dugotrajno i zaista bi me uzdrmalo! Pretpostavljam da svako tako misli…..očito ne!
    Nekome je to valjda ko dobar dan-a tek još da li sa ženskim, muškim….ma šta ima veze…..ko te pita?! Zar je važno?! Nije to heroin! Pa da se navučeš…….
    Za mene nikada sex nije bio nešto olako-eto, ajd da probam pa ću posle da vidim šta ću……ne bi trebalo da se tako razmišlja ni za mnogo manje važne stvari u životu-uvek treba da se porazmisli posle bilo kog izbora kuda to vodi, šta posle, šta dalje…….pogotovo onih posle kojih ne možemo reći (sebi samima)da se nisu desile….jer jesu i mogu ostaviti posledice od kojih je kajanje najmanje „štetno“!
    zato ja danas mogu da kažem kao udata žena (sebi,drugi nisu važni, već ono što ja mislim) da se ne kajem ni za jedan svoj izbor koji sam napravila u životu. Mogu da stojim iza svojih odluka i da ih branim jer sam u datom trenutku ja u njih bila sigurna, u tom trenutku oni su bili dobar izbor za mene….sad nisam bila vidovita da znam kako će se stvari odvijati ali to nije ni važno! Život nosi razne stvari, neki ljudi odlaze, neki se menjaju, vi se menjate-jednostavno prestanu da budu odgovarajući za vas, život vas odvede na različite strane……to je razvoj i to je normalno….možda ću jednog dana da se i sa mm raziđem-ko to zna……ali daleko od toga da ću se kajati što sam sa njim bila u braku! Ja se ni sa jednom osobom nisam loše rastala baš zbog zrele odluke prilikom upuštanja u vezu (i sve su trajale godinama)….jednostavno bi smo u nekom trenutku prestali da želimo iste stvari ali to nikako ne znači da je ta osoba loša samo zato jer nije kao ja! Ali ako vi dođete do zaključka da ste se prevarili u nekim suštinskim stvarima kao što je uopšte sam taj čin i poželite da ga nikad niste ni imali jer niste homo, jer ste se poveli za glupim trendom, jer vas je neko nagovorio a da to niste i sami želeli ili je ta osoba toliko nevredna čak i vašeg pogleda-e, to je već za ozbiljno kajanje-ja bih se tu osećala polusilovano posebno tim pre jer sam ja pogrešila!
    A što se tiče vaspitanja dece-ja mislim da je deci jako važno postaviti jasne smernice-kako bi znali kuda treba da idu! Oni mogu i da urade potpuno suprotno ali i tad je to dobro za njih jer će biti sigurni da zaista ne žele vaš put…najgore je kad mladi čovek ne zna šta bi i kuda bi! Ako zna da nešto neće kad već ne zna šta hoće i to je bolje nego potpuno lutati!
    Mnogo je nažalost dezorjentisanih mladih ljudi danas koji su sada već skoro sredovečni i koji su svoje živote dobrano upropastili pogrešnim izborima jer im je sve bilo dozvoljeno, nikad ništa zabranjeno i oni su se u toj šumi mogućnosti pogubili-zato jer na kraju nisu znali da razlikuju dobro od lošeg, ispravno od neispravnog…….oni još uvek lutajku pa ne znaju nu čime bi da se bave….ni šta da rade…
    Ja ne kažem da deci treba sve zacrtati ali okvir moraju imati-tako oni uče o dobru i zlu, o pogrešnom i ispravnom….
    Ja imam gomile primera mojih drugarica kojima nikad ništa nije bilo zabranjeno i rečeno da se to od njih ne očekuje, koje nikada nigde nisu bile usmerene, kojima sve bilo ok, demokratski, koje su uvek mogle sve pa suzato dolazile u 5 ujutro sa 15 godina, postale promiskuitetne jer im niko nije rekao da tako ne rteba i da to nije u redu, koje su zato već imale abortuse, koje zbog toga više ne mogu imati decu, i koje danas nemaju nikakav posao jer nemaju nikakvu školu koju nisu završile jer su spavale do 12 (i to je bilo ok) a roditelji su im bili sušta savremenost! I uvek su ih podržaval i tetošili umesto da im iščupaju uši kad već nisu znali da ih usmere…….I što je najcrnje oni nisu bili loši ljudi, neke od njih su moje školske drugarice……samo im niko nije rekao da neke stvari jednostavno ne smeju i ne treba da rade ako sebi žele dobro!
    One su sirote zalutale i zbog toga samo one imaju posledice……i što je najgore za to su krivi njihovi roditelji jer su bili suviše IN, suviše moderni, suviše popustljivi i suviše puni podrške za sve greške svoje dece!

:-* :-*

sladjanam
    Član
    sladjanam

Anita, citat:- jer vas je neko nagovorio a da to niste i sami želeli –

Ako vas je neko nagovorio na sex, a da ga niste sami želeli, bilo da je homo ili hetero, to je silovanje, a ne stvar pogrešnog izbora oko koga se treba kajati. Ja ne mislim da je dobro da bilo ko (pa i moj sin sutradan) ko je u nedoumici da li je strejt ili nije, tu nedoumicu potisne i ignoriše, zato što mama misli da je gej fuj, a strejt ok. Pošto ljudi ne biraju da li su strejt ili gej,i pošto to nije trend, nego se prosto rodiš kao drugačiji, onda mislim da treba da budu iskreni prema sebi, i otvoreno budu to što jesu (pa makar se mame i ne slagale s tim), a to podrazumeva i da mogu sve što strejt parovi mogu, pa i da šetaju po gradu u sred nedelje, zato što im se može.

Znam da je teško pokušati da se staviš u kožu nekog drugog, pogotovo nekog koga prezireš zato što je ‘nenormalan’i radi ‘neprirodne’ stvari u krevetu sa (zaboga) osobom istog pola, ali kad bi probala da budeš u cipelama jednog prosečnog gej muškarca (recimo), i da pokušaš da shvatiš da je dovoljno teško što živiš u zemlji gde bi svako drugi hteo da te tuče, možda bi ti bilo jasnije. Jer, naučno je dokazano da su gej ljudi jednako normalni i prirodni koliko i ti, i da je taj sex jednako normalan koliko i tvoj, sve dok je sve što se radi u krevetu voljno, i dok ne povređuje tog nekog drugog.

Ako ne možeš, probaj, zarad svoje dece, i onog procenta (10% šanse je da je jedan od tvojih sinova gej, ako ćemo verovati statistici) da razumeš da to nije ništa ni neprirodno ni nenormalno, nego prosto postoje stvari koje se ne uklapaju u tvoje moralne norme, ali koje, time što ne upadaju u taj tvoj šablon, nisu same po sebi loše, nego su možda samo tebi loše. Razmišljaj izvan kutije.

Da mi je neko rekao da ću da citiram Jelenu Karleušu, rekla bih mu da nije normalan, ali većini muškaraca je analan sex sa ženom savršeno normalan, a sex između 2 muškarca ‘neprirodan’?

I teško je očekivati da će neko ko je gej, zbog svog dobrog vaspitanja (zato što mama tako kaže) da se odluči da bude strejt, zato što to i nije stvar odluke, nego to prosto jesi.

Neću sad da idem mnogo OT, ali moram da ti kažem da ne zavisi mnogo od toga kad dolaziš kući iz grada šta ćeš uraditi sa svojim životom. Neki od najboljih studenata koje poznajem su zatvarali kafane u zoru i bavili se volonterskim radom i stizali da idu u pozorište, bioskop, i da pročitaju što šta, a neki prosečni su sedeli nad knjigom po ceo dan svaki dan, pa nisu bili ni prići ovim prvima. Neko bolje organizuje svoje vreme kad ima društveni život, i zna da ga iskoristi maksimalno, a neko nema vremena za društveni život, a vreme potrošeno nad knjigom mu ne vredi mnogo, zato što crta srca po marginama.

A ja lično sam primer deteta kome su roditelji bili jako strogi i koji su mi ograničavali izlaske i koji su me ‘zauzdavali’ koliko god su mislili da treba, pa ti ja, iz svoje tinejdžerske priče, mogu reći da sam izvukla pouku: NIKO TI NE MOŽE ZABRANITI DA URADIŠ TO ŠTO SI NAMERIO, i nema to veze s tim u koliko sati ćeš doći kući. A ako dete vaspitaš da zna šta hoće ili šta neće, onda svejedno nema veze da li je podne,ponoć ili 5 sati ujutru.

I, da se vratim na temu, možeš ti detetu čupati uši koliko god hoćeš, ako je ono gej, i pokušavati da ga ubediš da je strejt. To bi bilo potpuno identično tome da ti sad majka dođe i da počne da ti ‘čupa uši’ i ubeđuje te da si ti lezbejka.

pulinka
    Član
    pulinka

NIKO TI NE MOŽE ZABRANITI DA URADIŠ TO ŠTO SI NAMERIO=ili, kako bi jedna moja profesorica rekla iz svog bogatog iskustva (dva deteta i tri isprobana muža) -Najgore stvari sam kao tinejdžerka radila prepodne : >.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

E, da vi samo znate koliko je sexa u mojoj srednjoj školi bilo samo zato što to SVI rade, a ne zato jer je ta ili taj zaljubljen/a ili makar lud/a za tim nekim……ne biste tako pričali…….
    Tačno je da ako vi baš namerite da nešto uradite to ćete i uraditi…….Zato je važno da vi deci makar kažete šta treba da rade i iz kojih razloga-nema garancije da će vas i poslušati ali ste im vi to rekli-a isto ste im rekli i da šta god da se desi desiće se njoj/njemu i potpuno je u krajnjoj liniji nevažno da li ja kao roditelj tu tešim ili grdim (ma ja ću da se izvičem, da se naljutim i odljutim i oprostim i prihvatim činjenice jel mi nema druge, pomognem ako mogu….što ne znači da ću aplaudirati ) ali posledice neću snositi ja već samo isključivo i jedino ona ili on!…….I niko drugi, zato je svejedno da li će nešto raditi meni iz inata ili prepodne kad ja ne vidim……ali ako vam majka kaže i objasni i zašto nešto ne treba da radite a iz kojih razloga trebate-a ne samo zabrani pa da izazove bunt u tinejdžeru-svrdlaće to negde u glavi, makar tad kad vam je to rečeno vi mislili da je najobičnija glupost, i ako imate samo pola mozga razmislićete bar dva put sa tom polovinom! Pa ako i tada to uradite tad je to vaš zreo izbor a ne uticaj društva! I to je poenta!
    Problem je u tome što većina roditelja ne priča ni očemu sa svojom decom i ona se ponašaju onako kako diktira društvo-pa kako im bog da! Ulica ih vaspitava a ne roditelji! I onda kad vide sve to po ulicama, novinama, tv-u…..a vašeg usmerenja kao roditelja nema……šta im preostaje…..
    Isto se odnosi i na kafiće i kasne izlaske, ne učenje, loše ocene, izlaženje sa oženjenima, poslodavcima, kontracepciju, menjanje partnera iz „dosade“….alkoholizam, drogu, pušenje, sve što vam padne napamet!
    I neće neko postati zato gej ni neko ostati strejt ali bar neće nešto raditi jer je u modi, jer je video na ulici, jer se priča o sex revoluciji i da je to cool, jer ga je drug iz odeljenja pozvao na žurku pa po principu kud svi turci tu i mali mujo-a mali mujo ima 13 godina!
    A takve stvari ne da se rade baš tako ( ito sve nabrojane) nego nažalost je to pre praksa nego izuzetak……
    :-*

84d
    Član
    84d

Anita, ja bih tvojim postovima zaokruzila temu :klanjam:

MilicaCale

a ja zaista ne mogu da shvatim kako ce to sto ste detetu rekli da je gay-ok da ga natera da i samo proba tako nesto. Ma koliko homoseksualizam bio „prihvacen“ u nekoj zajednici, pripadnika je procentualno dosta malo, pa nikad ne moze da dodje do situacije da dete udje u tako nesto, zato sto to radi vecina (jer nece vecina biti gay).
    Ne znam, meni bi podjednako bilo strasno da moje dete ima sex zato sto to svi rade i sa svojim i sa suprotnim polom. Ali, ovo je vec ozbiljan posao koji nas ceka u pogledu vaspitanja koji skroz izlazi iz okvira ove price.
    Inace, za sex je potrebno bar malo privlacnosti (ako i nije ljubav, zaludjenost….), a ako ste strait, onda vam vas pol jednostavno nije seksualno privlacan.

pulinka
    Član
    pulinka

anita75love – 21/10/2010 23:58

I neće neko postati zato gej ni neko ostati strejt ali bar neće nešto raditi jer je u modi, jer je video na ulici, jer se priča o sex revoluciji i da je to cool, jer ga je drug iz odeljenja pozvao na žurku pa po principu kud svi turci tu i mali mujo-a mali mujo ima 13 godina!

Ako vaspitanje neće nikom oblikovati seksualnu orijentaciju-a neće-onda zašto i dalje razgovaramo o vaspitanju?

Tvoji postovi su primereni za neku temu iz oblasti vaspitanja i tamo bi se lepo uklopili, ali ovde su baš skroz van konteksta o kome ste ti i slađanam počele da pričate (temu da i ne spominjem, tu smo svi van konteksta izašli).

Ti si skroz otišla na neku priču o promiskuitetu i nepostojanju roditeljskog usmeravanja. Kao što si već i sama rekla, i gej i strejt osobe mogu biti i promiskuitetne i dezoorijentisane u životu-ili veoma uspešne i odmerene u vezama- tako da to opet nema veze sa seksualnom orijentacijom.
    Ti možeš dete lepo usmeriti i usaditi mu nepromiskuitetno ponašanje, ali da li će tvoj sin želeti i voleti žene ili muškarce, to će on osetiti i osvestiti u sebi kad dođe vreme, nezavisno od svega ostalog.
    I ako već govorimo o vaspitanju, možda ne bi bilološe da do tog trenutka poradimo na tome da vaspitamo sebe da prihvatimo ono što oni jesu, nezavisno od onog čemu smo ih mi vaspitali-jer nije sve u vaspitanju ,čoveka čini i mnogo toga na šta vaspitanje ne može uticati.

srecna mama

[QUOTE]84d – 22/10/2010 12:34 Anita, ja bih tvojim postovima zaokruzila temu :klanjam:

A, ne, ova tema ima potencijala da traje do 2015.Naravno ako nas smak sveta 2012 ne prekine :srbenda:

nakica
    Član
    nakica

sudeci po broju postova na ovoj temi, parada ponosa je, na neki nacin, uspela 🙂

katarina
    Član
    katarina

Sta sve nisam procitala i mrzi me da opsirno odgovorim…reci su samo ovo:
    Zivite svoj zivot i pustite druge da zive!
    Dal je neko homo ili lezbi njiihova stvar i izbor meni je bitno kakav je ko covek o sexualnom opredeljenju ne treba raspravljati…nije stvar vaspitanja vec je taj neko predodredjen da bude homo ili ne…Ako mi sutra dete kaze da je lezbejka i da je srecna naravno da cu je razumeti.Ko sam ja da detetu rusim srecu???Imam poznanika koji je homoseksualac (prelep,lepo vaspitan mladic)uz to zavrsio fax…uspesan u poslu a i srecan u ljubavi sa deckom zivi i nama je to normalno jer je to on! Oduvek je bilo homoseksualaca samo sto se krilo ..pa pogledajte zivotinje ponasaju se kao ljudi…

emili
    Član
    emili

katarina – 23/10/2010 17:35

Sta sve nisam procitala i mrzi me da opsirno odgovorim…reci su samo ovo:
    Zivite svoj zivot i pustite druge da zive!
    Dal je neko homo ili lezbi njiihova stvar i izbor meni je bitno kakav je ko covek o sexualnom opredeljenju ne treba raspravljati…nije stvar vaspitanja vec je taj neko predodredjen da bude homo ili ne…Ako mi sutra dete kaze da je lezbejka i da je srecna naravno da cu je razumeti.Ko sam ja da detetu rusim srecu???Imam poznanika koji je homoseksualac (prelep,lepo vaspitan mladic)uz to zavrsio fax…uspesan u poslu a i srecan u ljubavi sa deckom zivi i nama je to normalno jer je to on! Oduvek je bilo homoseksualaca samo sto se krilo ..pa pogledajte zivotinje ponasaju se kao ljudi…

Prvi put da se slozim sa Katarininim postom 😮 Svako ima pravo na svoj zivot zasto osudjivati ko je homo.Oni koliko znam ne rade nista nikome i nisu opasnost po okolinu.Po meni su opasnos alkoholicari narkomani kriminalci o tome treba razmisljati.A sto neko nema ista seksualnna interesovanja kao ja to mi je najmanji problem.O mojoj deci razmisljam isto tako bojim se poroka i onoga sto dovodi u propast a resto boze moj bitna je njihova sreca i zdravlje.

Angel
    Član
    Angel

Nisam homofobicna i nemam nista protiv. Zapravo imam jedino protiv goveda koji mi uz izgovor unistavaju grad. E to je slika koju ne zelim da mi dete vidi i da moram da joj objasnjavam. A ko sta sa kim radi u krevetu nije ni moja niti bilo cija briga. I mislim da je pametnije da vise gay osoba usvoji onoliku napustenu decu koje su puni domovi, nego da rastu na ulicama ili u izuzetno losoj sredini koju im formiraju "zdravi" hetero roditelji.

Takodje, moj argument na vidim izuzetno rasirenu dilemu.. "kako detetu jednog dana da objasnim sto se dva muskarca ljube" je da mi je to najmanja briga i najlakse za objasniti. Najteze ce mi biti da joj objasnim zasto se tresem kad udje u taxi, u autobus i kad ode u skolu, kao i objasniti joj sta su pedofili i sta je silovanje….
    🙁 🙁 🙁 😥

Vanessa_K70

Nista gluplje od te Parade ponosa nema!

srecna mama

Vanessa_K70 – 7/11/2010 20:47 Nista gluplje od te Parade ponosa nema!

😆

olga75
    Član
    olga75

Uh , al’ sam ja zakasnila ali moram da kazem koju “ mudru “ na temu.
    Procitala sam bar tri rada na temu da homoseksualci drugacije percipiraju feromone , sto znaci da su tako rodjeni i da ih privlaci isti pol.Vaspitanje tu nema mnogo svrhe sem da , recicu latentnim homoseksualcima stvori ogromnu kolicinu seksualne frustracije koja moze da dovede do raznih psiholoskih problema ali necu da sirim temu.
    Sto se tice pristojnosti , morala i naravno , vaspitanja gledati heteroseksualce kako se “ drpaju“ na klupi nije nista neprijatnije nego gledati homoseksualce.
    Pitanje : da li je bolje da neko nezeljeno dete centar za socijalno rad posalje u dom za nezbrinutu decu pa sta mu Bos i drzava daju ili da ga odgaja pristojan homoseksualni par?
    Sustina svega je sto Pulinka primeti u jednom postu da se nase nesrecno drustvo uzasava razlicitosti i da mogu ocekivati da me kamenuje pet smedjookih ljudi zato sto imam plave oci

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 189 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.