Ova tema sadrži 188 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Cvetic 9 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 189 ukupno)

Parada ponosa

• Aiko
    Član
    Aiko

ivocka – 10/10/2010 21:08

Mima ne znam koliko godina imas, ali mene su jos u osnovnoj skoli naucili da je homoseksualnost bolest, jer jos je gore da nije tako, koji bi drugi razlog bio da se neko „lozi“ na isti pol. I jos nesto, jako je mali broj onih homoseksualaca koji u vezu stupaju iz ljubavi, to je uglavnom cist sex, mahom to i sami priznaju, da odlaze po mestima gde se isti olupljaju samo da bi „opalili“ nesto. E zato se meni to gadi, a licno protiv njih nemam nista vec sam rekla, cak imam i poznanika koji su gay, skroz su ok ljudi, samo ne volim da mi neko gura prst u oko da bih ga gledala.

Fantasticna ti je Osnovna skola….

Kako znas da je u pitanju cist sex, a ne ljubav? Jel su te i to ucili u Osnovnoj skoli ili si to nekako sama skapirala?

mima80
    Član
    mima80

ivocka – 10/10/2010 21:08

Mima ne znam koliko godina imas, ali mene su jos u osnovnoj skoli naucili da je homoseksualnost bolest, jer jos je gore da nije tako, koji bi drugi razlog bio da se neko „lozi“ na isti pol. I jos nesto, jako je mali broj onih homoseksualaca koji u vezu stupaju iz ljubavi, to je uglavnom cist sex, mahom to i sami priznaju, da odlaze po mestima gde se isti olupljaju samo da bi „opalili“ nesto. E zato se meni to gadi, a licno protiv njih nemam nista vec sam rekla, cak imam i poznanika koji su gay, skroz su ok ljudi, samo ne volim da mi neko gura prst u oko da bih ga gledala.

Znas kako, nauka napreduje, vec mnogo godina se homoseksualizam ne smatra bolescu. A odakle ti ta informacija da mali broj homoseksualaca u vezu stupaju iz ljubavi kako si gore napisala i da je to cist sex???Na osnovu cega si to zakljucila?

Ti ljudi su rodjeni drugaciji i ne vidim zasto bi to bilo kome predstavljalo problem

pulinka
    Član
    pulinka

Već je sve rečeno…
    Razbijen mamograf sa sve nečijim majkama u vozilu-tako se brani Srbija!
    U pravu je Balašević-krivi smo mi što smo ih pustili.
    Čujte, da vas pitam, sve vas koje mislite da homoseksualci provociraju-da li treba da se siluju sve žene koje naprave paradu tangi samo zato što provociraju? Joj, bojim se šta ću dobiti kao odgovor.

Niks, jesi li videla snimke sa parade-grupa pristojno obučenihl judi koji zadovoljno šetaju i pričaju. I to je-POREMEĆENO?
    A „isprovocirani“ pravednici krše i lome, biju ljude bez reda-i to je -NORMALNO?
    Ja onda sebi biram poremećene za društvo!

Ja sam kratkovida. Nisam birala da budem takva. Nisam tražila da se rodim takva. Ne mogu da uradim ništa da bih to promenila. Mogla bih da celog života sakrivam da sam kratkovida, ali neću. Hoću da imam ista prava kao i svi drugi ljudi. Ako se bude održavala parada kratkovidih, rado bih išla da se družim sa sebi sličnima. Bez da neko to shvati kao provokaciju zato što sam različita.
    Stavite umesto „kratkovida“=“homoseksualac“. Pa pročitajte još jednom i malo razmislite.

Ili mislite da ljudi iz fazona reše da odaberu da budu homoseksualci i unište sebi živote i budu odbačeni? Onda im je lakše bilo šta drugo, recimo da izjave da su ateisti ili ne vakcinišu decu-toje jednostavnije, a jednako efikasno.

I razmislite da li vam je normalno da razjarena banda može zbog bilo čega da vam demolira grad. Danas parada ponosa, sutra pogrešna prognoza meteorolaga-šta, pada kiša, a rekli su sunce-PROVOKACIJA-krši, lomi…

pulinka
    Član
    pulinka

ivocka – 10/10/2010 21:10

I jos nesto, kada bi se tako nesto dogodilo mom detetu, jako bih tesko to podnela, naravno da svoje dete nikada ne bih odbacila, ali ne bih ni podrzala, bar ne da ja vidim. Mislim da bi se moj svet srusio.

Ivocka, tugo, a šta treće bi mogla da uradiš, ako ne bi ni odbacila ni podržala?

Ako je homoseksualnost bolest, onda treba da izolujemo i sve druge bolesnike koji nisu opasni po društvo-slepe, gluve, invalide, šizofreničare, epileptičare, dijabetičare, one što hodaju i pričaju u snu…Ma sram ih bilo sve, neka sede u svoja četiri zida, mi nećemo da znamo za njih!

Tako bi ti sa bolesnima?

I na kraju krajeva, pa šta ako se kod njih sve svodi na seks? Kakav to problem pravi TEBI?A hetero veze su sve čista i sušta ljubav:)? Ili oni ne treba da se krešu jer su drugačiji?Pa ne treba da se krešu ni slepi, ni gluvi ,itd. shvatila si nadam se poentu?

kaja
    Član
    kaja

Ma, samo po (ne)pismenosti se vidi ko kako razmišlja! Amen!

Prosto nemam šta dalje da dodam!

nakica
    Član
    nakica

homoseksualizam je 1973. izbacen iz spiska mentalnih bolesti…njega ima i kod zivotinja, sto govori da niko ne odlucuje svojom voljom da bude homoseksualac….sto rece Pulinka, niko iz fazona ne resi da bude homoseksualac i unisti sebi zivot…ako neko to radi iz fazona, taj jeste bolestan…U svakom slucaju, pogresili su sto su sve ovo organizovali, jer su mogli da predpostave sta ce da se desi, makar otprilike…mislim da ima drugih nacina da se bore za svoja prava…valjda…

srecna mama

Ova tema je postala totalno besmislena,svako ima pravo na svoje misljenje i ne znam zasto se ovde vodi ovoliko ostra polemika.Ja razmisljam tako i nisam ni glupa ni nepismena.Vec sam iznela svoj stav kao i svako drugi i sigurno necu osuti drvlje i kamenje na one koji ih podrzavaju, i mislim da ni drugi ne bi trebalo da vredjaju.

Coka78
    Član
    Coka78

Drage moje forumasice, ovo je jedna od tema na kojoj potvrdjujem svoju odluku da se udaljim od ovog foruma, jer se na ovakvim temama vidi koliko ovde ima razlicitih osoba u nivou obrazovanja, inteligencije, dobrote, i svih priznatih i nepriznatih ljudskih vrednosti… e pa ja sa nekim od ovih osoba ne zelim da komuniciram ni o ishrani deteta, a kamoli o necem sto zahteva malo vise mozdanih celija…
    Niks, srecna mama i ivocka, iskreno mi je zao zbog nivoa svesti koji (ne)posedujete, i ozbiljno ugrozavate moj nervni sistem vasim postovima… Moja porodica moze da se pohvali dobrim prijateljima, koji su seksualno gej orijentisani, i igraju se sa mojim detetom… Ja te ljude jako volim i postujem, i ostavila bih im Teodora na cuvanje uvek, bez razmisljanja… Moje porodicne vrednosti, i ono sto zelim da naucim svoje dete, ugrozavaju ljudi koji imaju stavove kao vi… i ovi agresivci, primitivni, koji su danas demolirali moj grad, u kom su rasle moje prababe i pradede… I uvek bih pre ostavila Teodora na cuvanje svom gej prijatelju nego nekom popu, moralisti, ili zakletom srbinu… Uzasavam se vaseg primitivizma, i dacu sve od sebe da svoje dete sacuvam od vas i vama slicnih tako sto cu ga poslati u inostranstvo sto pre… Pozdrav od bivse forumasice.

srecna mama

Nakice, to je to upravo, samo se moglo na druagciji nacin sve ovo organizovati.

srecna mama

Coka78, srecan ti put, i ja se uzasavam onih koji prvo dobro ne procitaju neciji post i na osnovu povrsnosti donose zakljucke o nekome.Ne Bih zaista da se pravdam bilo kome, ali evo posto ocigledno treba ponovicu da ja licno ne mislim LOSE o gej populaciji, ali mi se ne svidja njihovo javno eksponiranje u centru grada.TO JE VELIKA RAZLIKA, I JOS NESTO, AKO CEMO VEC O PRIMITIVIZMU, ZAR VREDANJE NE SPADA U PRIMITIVIZAM?

nakica
    Član
    nakica

Mislim da niko ovde nema potrebe da se oseca uvredjenim, jer svi iznosimo svoje misljenje, a to je znak zrelosti, zar ne…isto mislim da nema potrebe za napustanjem foruma, zbog toga sto se misljenja ne poklapaju…sto ljudi-sto cudi…Coko, sigurno na forumu postoji bar nekoliko osoba sa kojima se u mnogo cemu slazes i slicni ste, pa bi na njemu trebalo ostati makar zbog toga, zar ne? Nemojte, ljudi, da se nervirate…cesto pomislim, kada se dve zene na nekoj temi raspravljaju i kada se cini da bi se pobile samo da mogu, kako bi bas te dve zene mozda postale najbolje prijateljice kada bi se srele i dobro upoznale „uzivo“…nekada neko kaze nesto uvredljivo, jer je u tom trenutku nervozan ili isprovociran necim sto je negde video ili cuo, nekada je neko samo stao na „levu“ nogu (ne vidim sta fali toj levoj nozi, al’ ‘ajde ;)), tako da ne treba odmah da se hvatamo za svaku izgovorenu rec (ovo se nekada odnosi i na mene samu). Mozda je bolje ne komentarisati neke postove kada osetimo da nismo raspolozeni i da bi mogli da kazemo nesto zbog cega bi se posle kajali…Izvinite zbog ovog OT i mog „pametovanja“, ali osecam potrebu da ovo kazem posle nekih malo grubljih reci, ne samo u ovoj, vec i na drugim temama…

pulinka
    Član
    pulinka

Srećna mama, a gde su po tebi trebali da se okupe? Na vašarištu van mog sela, da ih niko ne vidi? Time si odgovorila na moje pitanje da li bi „različite “ trebalo izolovati u četiri zida….

Uostalom, zna se šta je NORMALNA reakcija na provokaciju. Pazite se dobro i budite u trendu, da ne isprovocirate nečim i vi sledeći put naše dične navijače.

srecna mama

Pulinka, posto si kao razlicite navela i invalide, reci cu ti i to da je moj otac invalid „A „katergorije, i naravno da ga ne treba strpati u cetiri zida!!!!!!!!!!!!!!!!.Ali, iskreno ne volim da vidim kako se dva muskarca ljube, ako ih vidim u gradu, sigurno ih necu kamenovati.Ne mislim da je to ista razlicitost, gde su trebali da se okupe, ne bih o tome da diskutujem, ne bih vise uopste o ovoj temi.Odjavljujem se.

Aiko
    Član
    Aiko

Bas tako Pulinka. Kao ja nisam protiv, ali to je nenormalno i neka mi ne bodu oci?!? Pa naravno da je neko protiv ako se oseca da su mu „bodene“ oci zbog nekoga ko ima razlicito seksualno opredeljenje. Cime su ti ljudi boli oci? mirnom setnjom kroz centar grada?!!? Zasto bi oni bilo koga od nas ugrozavali time sto su homoseksualno opredeljeni???? Kako uopste mogu da nas ugroze??? Ne kapiram. Ono sto primitivce ugrozava je bilo kakva razlicitost od njih samih.

Coko, ja razumem tvoju zelju za napustanjem foruma. Primitivizam je najgori, gori od svega. Ne znam sta bih ti rekla…

Ne razumem kako iko moze da svede coveka i njegovo bice na seksualnu potrebu. I da ga kinji zbog toga. Ugrozava mu ljudska prava, osudjuje njegovo paradiranje….

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

Pišete o nekoj demokratiji,toleranciji,a bar 3 posta su bila direktno napisana kako bi se vređao onaj
    koji ne misli isto.Strašno.

Kao prvo:svi oni koji su danas bili na protestu i rušili NAŠ grad,lomili NAŠ autobus sa mamografim ,
    su samo kao alibi uzeli paradu ponosa.Sutra će paliti zbog zvaničnog odcepljenja Kosova,prekosutra zbog derbija
    i tako sve u krug.Užasavam se toga jer realno,ja neću moći da sa svojim sinom,porodicom odem na fudbalsku
    utakmicu samo zato što ne sedim npr. na severnoj tribini.

Što se homoseksualaca tiče o njima i ne razmišljam.Možda mi je i prvi komšija jedan od njih,ali obzirom
    da me to ne dotiče nikad i ne odraćam pažnju ko se sa kim drži za ruke ili ljubi.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 189 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.