Ova tema sadrži 125 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ancicvele 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 126 ukupno)

PCOS-Sindrom policisticnih jajnika

• toleboban
    Član
    toleboban

cao,ja sam nova i do sad sm samo bila citac.Cokic kako moze pcos da se izleci hirurski?Ja imam PCOS i jako sam zabrinuta jer vec tri godine pokusavam da zatrudnim!!

cokic
    Član
    cokic

Cao toleboban. Moze da se izvrsi hiruska laparoskopska intervencija. Postoji tema na forumu na kojoj mozes procitati iskustva drugih forumasica u vezi sa ovim pitanjem. Procitaj temu laparoskopija. Raspitaj se i kod svog ginekologa o ovoj metodi. Ja sam u novinama pronasla jednu polikliniku u Beogradu i nameravam da odem na pregled ,samo sto sad nemam vremena zbog obaveza na faxu.

Mokili
    Član
    Mokili

Ja isto imam PCO, doduse hormonski je sve ok, ali po izgledu su PCO i imam jako retko ovulacije, mi smo do trudnoce dosli preko VTO, jer MM ima losiji spermogram, ali iz iskustva mogu da kazem da kontracepcija, bar meni nije pomogla..Nisam dosla nikad do trajnog resenja problema,i uz Klomifen je to samo dok se piju lekovi…Slusala sam dosta primera i puno se raspitivala…Jedino sto mogu da preporucim je test opterecenja glukozom, i nakon toga terapija ako se dokaze da je insulinski problem…Ja jos do toga nisam stigla, i nadam se da necu, da ce se stvari izregulisati same od sebe posle trudnoce…

cokic
    Član
    cokic

hvala mokili na savetu.

toleboban
    Član
    toleboban

e evo i mene ponovo!pa ja sam bila na laparoskopiji,do duse dijagnostickoj,i receno mi je da nema potrebe za intervencijom.dobila sam snimak jajnika i jos nesto drugo(jajovoda i materice) i za 15 dana idem kod svog dr-a.Sto se tice svega ok je,ali napisana mi je dg:Ovarii sine stigmata ovulationem! Sad brinem sta je to, jer moj dr sumnja da li cu dodro odreagiovati na klomifen!

cokic
    Član
    cokic

Klomifen ce da ti izazove ovulacije koliko se ja razumem u to. Izostanak ovulacije je prateca pojava kod PCOS. Procitaj iskustva drugih forumasica u vezi sa klomifenom. Imas temu pod tim nazivom. Srecno!

viklerov
    Član
    viklerov

i ja sam imala PCOS , pila sam Klomifen ali ni on nije mogo da mi izazove ovulacije, posle 4 godine isla sam na laparaskopiju i posle 2 meseca ostala trudna ali nazalost imala sam spontani. Posle njega opet nisam mogla da zatrudnim i opet sam probala sa Klomifenom i nista. Doktor mi je zatim dao terapiju metforminom ( lek koji koriste dijabeticari), i napokon ovulacije. Lek koji sam pila 6 meseci i imala ovulacije za to vreme napokon je bio od koristi. Sada sam trudna i srecna. Jos par nedelja i dobicu ono sto nestrpljivo cekam vec 6,5 godina.

Seka
    Član
    Seka

PA da vas obradujem!! Zivi primer da PCO nije nikakav bauk!!!

Ja sam takodje imala PCO ali ne znam da je to bas toliko komplikovano!! Kod mene je bio slucaj izostanka ciklusa ili neredovnih, pojacane maljavosti.. sa 17-god sam to saznala i od tada pila Diane – 35 , to je kontracepcija i ujedno hormonska terapija zbog smanjenog estrogena, koliko se secam, tako sam ja godinama pila Diane pa malo prestanem i sve u krug. Pijem 6 meseci pa pauziram dok se opet ne poremeti. Nisam to shvatala kao veliki problem vec da je mozda teze za ostajanje u drugom stanju jer se samim izostancima pomeraju plodni dani a mogu i da se ne pojave, o tome sam i citala i kazu lekari. A i nekad mi na pregledu budu policisticni a nekad ne.

Nego, dok smo mm i ja bili u vezi, 5 godina, nismo nikada ozbiljno pravili bebu, nego ako bude to je to, ali nije bilo.. Kada smo se uzeli posle nekoliko meseci smo kupili mejbi bejbi a pritom sam opet bila 2 meseca bez mece i kad sam dobila ponovo krenem Diane 35 da bi se ustalilo, pila sam je samo tri meseca i onda krenuli u akciju i uspeli treceg meseca!!!!!

Lena sada ima godinu dana a juce SMO OPET SAZNALI DA SAM DRUGI PUT :trudnica: :bravo: :bravo: :bravo:

I to sam dobila prvi put posle godinu dana od porodjaja i odmah smo uspeli!!!

Hvala Bogu na tome!!!

Nadam se da ce vas ovo orasploziti a i podatak koji mi je rekla moja divna dr Tanja Djordjevic koja je nasu smizlu i donela na svet.. a rekla mi je da je generalno problem kod PCO sto je zid jajne celije tvrdji nego kod normalnih jajnika i zato je teze da spermatozoid probije..

Diane 35 je odlican lek, sta god, jer se od nje prvenstveno ne goji, postoje hormoni od kojih se goji i ne moze se posle skinuti taj visak.. dobra je za kosu, ten, akne .. i naravno za uspostavljanje plodnih dana, jedino je malo jaka, kada se pocinje sa njom moze doci do manjih aritmija, malaksalosti ali to nista nije strasno!!!

Definitivno sam Vam primer da to nije nista strasnoooo!!
    :-* :-*

jeca82
    Član
    jeca82

cao svima imala sam PCOS od kada znam za sebe tj.od kada sam prvi put otisla kod ginekologa pre godinu dana uzela sam od jedne zene cajeve kostaju 3.000 dinara pila ih sest meseci i od tada ni traga od PCOS a do tad pila sam sve i svasta i nista nije bilo bolje posl cajeva kao da sam se ponovo rodila ko zeli nek se javi za broj telefona za cajeve verujte mi necete da se pokajete a zena koja ih pravi bila je babica u bolnici sada je u penziji pravi cajeve za sve ginekoloske probleme cak i za neplodnost znam desetak zena koje su koristile njene cajeve i sve su zadovoljne

minci
    Član
    minci

prvo cao svima je sam nova medju vama , imam problema sa PCOS odkada znam za sebe…vec 6 godina pokusavam da zatrudnim… mada smo godinu ipo u braku i nista… idem po lekarima pijem sve i svasta i nista za sada sad sam zavrsila vec 3put sa klomifenom i cekam sta ce biti… inace verujem u lecenje bilem cajevima probala sam i to i nista… ali i dalje verujem zato ako i ovog puta nista od trunoce rado prihvatam i opciju sa cajem od jece82… inace ginekolog mi je preporucio ako i ovaj put neuspemi da iremo na vestacku oplodnju tu u novom sadu… ja se nadam da do toga nece doci jer naravno nadam se da necu dobiti menzes ovaj put iz pravih razloga.

jeca82
    Član
    jeca82

minci, probaj sa ovim cajevima svi kazu da su uspeli da se rese tih prokletih PCOS, a ova zena kad izleci jajnike daje ti i caj za lakse zacece dok ne izlecis jajnike nece da da caj za brze zacece ostavisu ti broj pa je pozovi vidi

minci
    Član
    minci

hvala unapred zvacu sigurno ako nismo uspeli ni ovaj put… zapravo sad kao kasni mi 2 dana al neznam zasto da li zbog pcos-a ili jer sam mozda trudna!?!? cekacu jos par dana pa cu raditi test ako nebudem dobila i onda cu ici kod ginekologa da se tacno utvrdi razlog. nadam se ipak da je ovo drugo u pitanju… mada vec nesmem ni da razmisljam o tome a i test verujem da cu sa strahom raditi zbog stalnog razocarenja…
    u svakom slucaju hvala i nadam se da ce mi ako bude bilo potrebno to pomoci…

minci
    Član
    minci

ja neznam cure ja se sa pcos mucim vec 17 godina tj saznalo se kad sam prvi put dobila i otisla ginekologu … kako mi niko do sada nije dao nesto kao diane 35 ili tako nesto a non stop idem vec 17 godina od vrata do vrata od ginekologa do endokrinologa… i nista sve je jos tu… e sad vec 6 godina je frka jer neostajem (….hmm…. zahvaljujucu njima prokletima … cisticama …) trudna … e sad sam pila klomifen i za sad nista … vec 3 put pijem njega e sad cekam jer nedobijam vec kasni 3 dana a neznam razlog da li zbog pcos ili zbog uspesno obavljenog posla protekli mesec…

da e u vezi telesne tezine … ona jeste vezana za ovaj sindrom…………. ali …………… jos po istrazivanjima nije utvrdjeno da li do pcos dolazi zbog vece tezine ili…. pcos izaziva gojenje… to je meni lepo objasnio moj izvrsni ginekolog koji je do sada ucinio sve moguce da uspemo… i uputio me na vestacku oplodju ako sad neuspemo… jer kaze ne bi dalje da nas muci….. a opste je poznato da trudnoca doprinosi izlecenju od pcos-a…

e sad to je zacarani krug… trudnoca bi te izlecila od pcos-a a KAKO zatrudneti zbog pcos-a?
    ja imam viska i svasta sam vec pokusavala i ni makac… kilaza ostaje cak sta vise sto vise pazim na ishranu to je gore … od case vode se gojim… mislim nisam tenk ali imam 20 kg viska , oduvek sam bila ELEGANTNO POPUNJENA i verovatno ce to uvek tako i biti… a volela bih onih 20kg da se otarasim… ali sta ces…

DINA25
    Član
    DINA25

Ja imam isto pcso. Ja sam saznala prije 2 godine odkako smo poceli da radimo na bebi. Nemam visak kilograma,a imam pcos.

natasa21
    Član
    natasa21

Pa ne mora da znaci da ako imas PCOS treba da imas i visak kg, evo ja imam visak al samo 4-5 kg i to ne radi PCOS nego zato so jedem ko stoka hehehhe
    Sto se tice klomifena kod PCOS mislim da nedaje bas neke rezultate zato sto je kombinacija LH i FSH a kod PCOS nema potrebe od LH jer i onako ga ima vise nego sto treba.
    Minci nadam se da si uspela sa klomifenom…pa zeno uradi test i resi se nedoumice….drzim fige za ++++

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 126 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.