Ova tema sadrži 125 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ancicvele 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 126 ukupno)

PCOS-Sindrom policisticnih jajnika

• minci
    Član
    minci

evo kupila test… 🙁 😳 sve me strah raditi ga ali :neznam: mora se… nemogu vise da :strikam: i nemam blage sta se desava… da li dobro nesto ili mi se pogorsava ovaj pcos…. ako uopste moze da se pogorsa……. jer taman sam ga koliko toliko dovela u red da mi je sa nekim cajevima i lekovima dolazila :vestica: na vreme…e nadam se da je ovog puta necu cekati narednih 9 meseci….

:neznam: puna sam optimizma … mada da li umisljam ili mi se stvarno to desava…. vec par dana ceo dan :zevam: i mogla bih da :spavam: , bolucka me donji deo stomaka .. tacno kao da upalu misica imam, krsta me boluckaju kao da ce :vestica: a nema je :klanjam: nadam se iz pravih razloga, malo mi bole moje bliznakinje (cice)… a evo danas mi ulje sveze .. jestivo ulje… (novu bocu sam nacela)… zasmrdelo kao uzegla mast… :neznam: :neznam: :neznam: ❓ ❓ ❓
    nadam se da nije sve samo moja masta…
    mislim na sve vas cure i mislite i vi na mene…
    :-* vas i cujemo se … vidimo se sutra uz jutarnju :kafica: ………….. javljam vam nadam se lepu vest…….. :> 🙂 ;] 😉 🙂

minci
    Član
    minci

😥 😥 :galamdzija: :uzid: :uzid: :galamdzija:
    nista

osecam se strasni jadno 🙁

zasto onda nije stigla :vestica: :hmm: :hmm: :hmm: pa bar da znam na cemu sam
    glupi pcos…………

gogy
    Član
    gogy

Pozdrav devojke,
    ja sam imala PCOS godinama sa sve pratećim pojavama tipa maljavosti, viška kg, izostanaka ovulacije i sl. Pošto nisam mogla da zatrudnim, prijavili smo se za VTO. Pre samih priprema za VTO dr mi je preporučio siofor tablete (piju ih dijabetičari), uz to sam i na svoju ruku pila tablete Peruvian maca (koje možete naručiti internetom). Krenula sam na pilates, više se vizički aktivirala i URODILO JE PLODOM! Sad sam u 4. mesecu trudnoće. Izbegli smo VTO, desilo se spontano. Moj dr kaže da PCOS nije neki veliki problem i da se lako može rešiti.

shenon
    Član
    shenon

Preskakala sam ovu temu jer posle vise ginekoloskih pregleda niko mi nije ni pricao o ovome. Vec vise od godinu dana pokusavam da zatrudnim i nista. MM ima mali broj sperm. pa sam mislila da je to glavni uzrok, kad… Danas na pregledu mi rece ginekolog da imam policisticne jajnike. Menstruacije su mi redovne, osim sto su mi grudi u poslednje vreme pocele dlakaviti, visoka sam 165 a teska 58, sto znaci da imam samo 3 kile viska. Pre mesec dana sam krenula na pilates i prestala da jedem slatkise pa ce to valjda pomoci. U ponedeljak ponovo pregled pa cemo videti sta dalje. Uf Boze, bas i nisam spremna za vestacku, ni psihicki ni novcano.

dacika
    Član
    dacika

Evo da se prikljucim i ovom drustvu…..
    Juce mi je na UZ utvrdjeno PCOS….
    🙁

kika
    Član
    kika

DRAGE MOJE, SVE KOJE IMATE TAJ PROBLEM ( JA SAM GA IMALA ) PROVERITE U DOGOVORU SA SVOJIM GINEKOLOGOM ILI ENDOKRINOLOGOM PROLAKTIN. UVECAN PROLAKTIN DAJE RANICU NA GRLICU, POLICISTICNE JAJNIKE I IZOSTANAK OVULACIJE.

kika
    Član
    kika

TAKO MOZDA MOZETE LECITI UZROK A NE MANIFESTACIJU PROBLEMA.

BAR JE TAKO BILO MENI……

gogy
    Član
    gogy

Slažem se, Kika, s tobom. I ja sam imala povišen prolaktin. Pila sam i bromergon, ali nije imalo nekog efekta. Treba rešavati uzroke, a ne posledice.

Roseblue
    Član
    Roseblue

Danas dodjoh od dr. Naravno PCOS ! Dijagnoza je od pre 3 godine, pila diane 35, pa prestala, isla na akupunkturu, ciste nestale, menstruacija odlicna sve na vreme i kako treba. pomislila sam da je problem resen. Ali evo ih ponovo, ciste, menstruacija traje već 10 dana, sve onako braon, kap po kap. dr rekao da, posto hocu bebu, probam jos nekoliko meseci prirodno, pa ako nista stimulacija ovulacije. I jos nesto je rekao, nisam ga cula, izasla sam ociju punih suza…

labrys
    Član
    labrys

Za sve one koji imaju PCOS: obavezno idite kod endokrinologa! Jedan od mogućih uzroka je rezistencija na insulin (uradi se test) a odgovarajućom terapijom se problem lako rešava. Ja nisam uzimala metformin koji se daje u takvoj situaciji, nego sam promenila ishranu – bez šećera, hleba, ništa što ima glikemijski index preko 50/55…Nakon godinu dana počela sam da dobijam normalne cikluse i ovulacije a nedugo potom sam i zatrudnela :love: . Sada imamo malu devojčicu od 4 meseca :love:

dobramara
    Član
    dobramara

Za sve one koje imaju PCOS. Moja prica: Odem sa drugaricom kod ginekologa da joj pravim drustvo, pregleda se ona, ajde i ja. Sve ok. Pregled grudi, iscedak, mleko. Uradim prolaktin povisen. Inace dr. iz studentske poliklinike i kaze ona meni na osnovu tog prolaktina imas adenom hipofize, da mi uput za rentgen. Ja sva uplakana kakav adenom, pa ja se osecam super, menstruacije uredne, redovne, sve ok, valjda bi znala. Odem kod endokrinologa (po savetu drugog dr.). Uradi mi ultrazvuk jajnika, blago uvecani, secer na gornjoj granici, testosteron normalan ali u kombinaciji sa SHBG (njegov nosac kroz plazmu) je ipak povisen. Ja sam onako sto neko rece ELEGANTNO popunjena celi zivot i nisam se nesto s time opterecivala. Lice masnije ali bez akni, nisam maljava, cak naprotiva… I tako netipicna slika PCOS. Pila sam DIANE 35 tri meseca i gluformin 6 meseci (zbog intolerancije na insulin), sredila malo kilazu i ishranu, mleko prestako i nalazi su mi bili super…. Medjutim nekoliko godina posle opet mi je krenulo mleko…Ugojila sam se. Odem kod dr. i on ajmo sve opet ispocetka a ja ne mogu da se smaram i pitam ga: jel meni to smeta da ostanem trudna? naravno. Rekla sam mu doci cu kad budem htela da zatrudnim… Zatrudnela sam potpuno spontano i neplanirano ubedjena da ja ne mogu da budem u drugo stanju…

Nastasija
    Član
    Nastasija

Koliko znam kod PCOS potrebno je baciti se na zdravu ishranu i znam gomilu devojaka koje su trudnocu iznele bez problema.

elizabeta
    Član
    elizabeta

Devojke drage, ja sam htela da vam ispricam svoje iskustvo, mozada vam pomogne u vasem daljem lecenju i pokusajima…
    Da imam policisticne jajnike, saznala sam kada sam prvi put otisla kod ginekologa, a otisla sam, naravno, zbog neredovnih menstruacija. Tada su mi jos rekli da nemam klasicni sindrom PCO, posto nisam gojazna- mada sam sklona, namam izrazenu maljavost, lice mi jeste problematicno, ali nemam klasicne akne, ali su mi jajnici bili ruzni, celi u cistama… Cikluse sam imala na 35 dana i na duze, a vrlo cesto su mi preskakali po mesec, dva. Cak sam i zavrsila na operaciji posto mi se jednom prilikom cista ucaurila, jako porasla i dovela da gubitka ciklusa. Odstranili su mi samo cistu. U pocetku, kada nisam planirala dete, koristila sam kontraceptivne pilule, i primetila da su mi ciklusi nakon njih postajali znatno uredniji. A kad smo de moj muz i ja vencali (samojih 24 god), poceli smo sa pokusajima da zatrudnim.Dve godine, nista… U mejdu vremenu su i njemu nasli antispermatozoidna antitela, oko kojih se dr nisu mnogo uzbudjivali, kazu, nije redak nalaz, ako su broj i pokretljivost ok, nema razloga za brigu.Nakon toga sam dobila posao na odredjeno, pa sam cekala stalno zaposlenje, dve godine. Pre otprilike godinu dana, kada sam dobila posao opet smo krenuli sa pokusajima, ali opet je bilo bezuspesno. Pred kraj prosle godine (2008), odlucili smo da odemo kod nekoga ko se bavi lecenjem steriliteta. I otisli smo u Specijalnu ginekolosku bolnicu- Ivanovic, posto smo culi sa vise strana da imaju jako dobre razultate. Dr mi je pregledala jajnike, rekla da lose izgledaju i da mi ona nebi jos stimulusala Klomifenom, nego pokusala da sredi metabolizam Sioforom, koji sam trebala da pijem sve vreme (iako nisam imala povisen secar). Na internetu sam nasla brojne clanke o nacinu delovanja Siofora u slucaju PCO- najnovija israzivanja i teorije, ko zeli neka nadje i procita…. I… sledeci mesec mi je izostala menstruacija, ali za razliku od milion testova pre toga bio je POZITIVAN!!! Da li zbog Siofor-a, ili sam se ja psihicki opustila kada sam krenula kod nekoga ko ulliva poverenje, to sada nije ni vazno…Ne mogu vam opisati svoj sok i radost tog trenutka. Kasnije je i potvrdjeno UZ, a Siofor sam pila na preporuku dr do 12.nedelje. Sada sam u 26. nedelji trudnoce, i do sada je sve bilo skroz ok, nadam se da ce i nadalje biti!
    Moj savet je – puno strpljenja i pozitivnosti, PCO nije problem koji se ne moze prevazici, i na vreme krenite u specijalizovanu ustanovu koja se bavi lecenjem steriliteta, nemojte da dozvolite da vam raznorazni doktori stimulusu jajnike, kljukaju hormonima, rade operacije! Nemojte da dozvolite da vam istrose i vreme i jajnike i zivce!

ancicvele
    Član
    ancicvele

Evo mene na ovoj temi! Juče sam saznala da imam policistične jajnike na osnovu hormonskih analiza i testa na glukozu. Nisam maljava, menstruacije su mi redovne, ali imam par kilograma viška koji su počeli sda se nagomilavaju u nekoliko meseci, naročito na kukovima i stomaku. D obila sam terapiju Glutaformin 500 mg., nadam se da će mi pomoći.
    Ima li ko skorije iskustvo sa PCOS?
    :love:

buvica
    Član
    buvica

ancicvele, da li te je dr gledao na ultazvuku? mene jeste, video je tih 5 atreticnih folikula kao perle i posumnjao na to. pre tri godine ginekolog mi to nije video, rekao je da je sve ok. imam jedan folikul od 14 mm koji treba da pukne uskoro, sutra opet idem na folikulometriju. negde sam procitala, a i ucila sam da mnogi folikuli rastu i da na kraju jedan sazreva i daju tu karakteristicnu sliku- jedan dominantan a drugi atreticni. nije mi bilo ni malo prijatno dok mi je to saopstavao,da treba da proverim hormone. strah me je neplodnosti, a i secerne bolesti i svih drugih komplikacija koje mogu nastati, kako sam pocela da citam sve gore od gorega, pritisak, infarkt miokarda itd kad je poceo da nabraja. ja imam pojacanu maljavost, mislila samod dijeta, jer uvek kad smrsam ja dobijem nove dlake, to me oduvek ubijalo u pojam! imam par kila viska, ali svi u mojoj porodici su puniji, volim da jedem, gurman sam, ali vodim racuna. akne nemam, ponekad bubuljice, kosa mi nije masna.sta ti je savetovao dr?

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 126 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.