Ova tema sadrži 125 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ancicvele 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 106 članaka - 106 do 120 (od 126 ukupno)

PCOS-Sindrom policisticnih jajnika

• buvica
    Član
    buvica

Anci,ne mogu da udjem na chat. Bas sam htela da te pitam. Mene grudi prvi put uospte ne bole pre mece. Dr me je danas gledao,endometrijum je zadebljan 13 mm, ne moze da kaze jos uvek da li je u pitanju trudnoca. Jedino me bole jajnici konstantno, kao kad se prefosiras voznjom bicikla. Ne bih da te podsecam an predhodnu trudnocu, ali bih te pitala kako su ti tada reagovale grudi? Dr kaze da bromokriptin ne utice na grudi na taj nacin.

buvica
    Član
    buvica

Anci,ne mogu da udjem na chat. Bas sam htela da te pitam. Mene grudi prvi put uospte ne bole pre mece. Dr me je danas gledao,endometrijum je zadebljan 13 mm, ne moze da kaze jos uvek da li je u pitanju trudnoca. Jedino me bole jajnici konstantno, kao kad se prefosiras voznjom bicikla. Ne bih da te podsecam an predhodnu trudnocu, ali bih te pitala kako su ti tada reagovale grudi? Dr kaze da bromokriptin ne utice na grudi na taj nacin.

buvica
    Član
    buvica

minci
    Član
    minci

Auuuuuuu evo posle tacno sat i 45 minuta sam konacno usla na forum .. katastrofa…
    Pa evo ja najnovija pijem bromokriptin 14 dana znaci jos imam da ga pijem 7 dana pa ponovo na analizu prolaktina. U medjuvremenu radjeni su mi brisevi na mikoplazmu, bris cerviksa sto je ok medjutim nalaz na hlamidiju pozitivan a kako nemam pojma odakle to sad :neznam:, pa sam pila sumamed za to 5 dana. To sam odradila i sad u ponedeljak 22. idem da se radi ponovo bris na hlamidiju da vidimo da li sam se toga resila. Pa 23. radim analizu prolaktina … videcemo koliko pomaze bromokriptin… ( nadam se najboljim rezultatima :klanjam: ). MM je danas odradio spermogram, spermokulturu i bris na hlamidiju… rezultati u cetvrtak. Naravno do tada nema :ukrevetu: nadam se da ce njegovi rezultati svi biti ok … apsolutno nam ne fali jos dodatnih problema.
    A prosle nedelje kako sam bila na UZ doca rece da cu za par dana dobiti… a meni od :vestica: jos uvek nista 🙁 … 🙁 sam jer opet je nema a 1000000000000 % se zna da nisam :trudnica:
    za sada smo u fazi :strikam: nista se neradi samo se cekaju rezultati i rade nove analize. javljam se u cetvrtak ako uspem da se prijavim na forum. do tada zelim da vas sve pospe bebeca prasina onih koji su imali skoro srece da ugledaju plusic….
    puno vas pozdravljam i :HAG: :-*

ancicvele
    Član
    ancicvele

Pozdrav drage moje! Imam problem sa forumom, ne mogu da udjem otvorim moje omiljene stranice. Kako ste, čta se dešava sa vašim PCOS?
    :love: :love:

minci
    Član
    minci

drage moje evo ja opet radila prolaktin … ali nemam pojma da li je ok ili ne… naime vestica stigla 11.03 a prolaktin radjen 14.03. znaci po svemu sudeci sada je cini mi se radjen kako vecina vas kaze 3-4 dana ciklusa. vrednost prolaktina je 8.28 ng/ ml.
    ,olim pomoc jer stvarno nemam pojma da li je to dobro ili ne !

Hvala . 🙂

maza
    Član
    maza

e evo i mene sa vama
    prije nepunih par dana ustanovljen mi je PCOS
    uz to su mi hormoni ok. ogt test u redu ali sam gojazna i koza mi se masti
    cim dobijem ( a ne znam kad) idem da vadim hormone opet i kod endokrinologa

s obzirom da pokusavama zatrudnit jel imate neke savjete za mene ??

macaraca
    Član
    macaraca

Progesteron i estradiol su mi down tako daaaaa nista ne preduzimam, pila sam orgametril ali to kod mene ne radi, pa sam prestala da ga pijem,
    ovog meseca sam dobila na vreme i sve je bilo u redu, sl put cemo videti dr spominje neke inekcije ali ne bi se ja podrvgla tim metodama
    jos uvek. znam da mi jajnici ne funkcionisu kako treba ali ne pokusavam da zatrudnim polako…

maza
    Član
    maza

ja sam evo sva u fazi istrazivanja pcos-a i propratnih pojava te otkrih da imam usporen rad stitne povecana antitijela stitne, insul. rezistenciju, debljinu koju nikako da otklonim, jel ima neko sa svim ovim propratnim tegobama a da je uspio ugleda + na testu …

minci
    Član
    minci

ja sam cula da metformin pomaze da se doce do trudnoce kod nas sa pcos-om. imam i ja problem sa kg, sa masnom kozom sa dlacicama… uglavnom „skolski primer“ osobe sa pcosom.
    mene zanima zna li neko nesto vise o metforminu da li ima ovde osoba koji su pokusali sa tim lekom???

ancicvele
    Član
    ancicvele

:caos: drage moje, evo mene ponovo na ovoj temi u nadi da vam mogu pomoći. Meni je ustavovljen glupi Pcso na osnovu hormonskog statusa. Lh i Fsh nisu bili u dobrom medjusobnom odnosu. Nisam imala veliki problem sa kilažom, nekih 5,6 kg. viška, bez cisti na jajnicima, bez dlakavcosti.. Ipak po preporuci lekara sam pila 4 meseci Gliuformin( Metformin), a početkom novembra prošle godine sam počela da pijem Cikloproginovu i Bromokriptin. Sve ove lekove sam dobro podnosila, inače znam da druge žene su imale velike mučnine, glavobolju i vroglavicu. 17 . novembra sam imala zakazanu folikometriju, meni je kasnila menstracija, uradila sam test i bile si II crtice.
    Nema odustajanja, lečite se, biće sve u redu! Pišite ako imate pitanja. :love: :love: :love:

minci
    Član
    minci

e ovako drage moje ja sad vec istrazujem istrazujem istrazujem jer 18 godina lecim glupi pcos i pijem sve i svasta i dosta mi je , pogotovo nakon jednog razgovora sa lekarom iz inostranstva koji mi je sve lepo objasnio… prolaktin goneralno nema neke velike veze sa pcos-om…, ok treba ga regulisati ali netreba leciti posledicu nego uzrok – naravno da ce se prolaktin sniziti posle kutije bromokriptina… kaze… to je kao da recimo neko ima upalu pluca i naravno kaslje… das mu nesto za kasalj- on prodje ali upala pluca ostaje. i druga stvar pogresno je misljenje da 100 posto kod bolesnika sa pcos-om nema sazrevanja zutog tela… najcesce je samo problem da se neizbacuje nego se prosto samo zalepi spolja … to su ciste… znaci prvo sto lekari pitaju kakvi su vam cikusi… kazete nisu redovni… aha znaci cikloproginova i9 klomifen… greska… trpaju nas sa time a sa time samo pogorsavaju stvari… samo se stvaraju nove ciste… lek je metformin, ponekad u kombinaciji sa klomifenom kada sam metformin nedeluje.
    Druga stvar je da je najcese , bas u vecini slucajeva, uzrocnik disbalansu hormona i pcos-u tumor na hipofizi, to je dobrocudni tumor ali pravi ipak velike probleme… znaci pcos, poremecaj hormona, glavobolje, razdrazljivost, ponekad depresija… moze se proveriti testiranjem ACTH preko krvi i ako je povisen 99% je tumor, ali najbolje preko proveriti na CT snimanju. Lako se otklanja preko nosa, znaci nema secenja i busenja lobanje, mada kazu da jeste bolno prvih nedelju dana, a preporucu je se operacija zimi, i mesec dana da se neide medju ljude da se ne bi inficirali jer nema barijere izmedju mozga i vanjske strane nosa… Ko zeli vise da zna moze naci na netu o ovome o operaciji o oporavku… oni koji su prosli ovo otklanjanje tumora kazu da se posle sve dovodi u red da su ciklusi redovni…. i meni je receno da 80% tegoba nestaje , uz male pomoci lekova se lako ostaje u drugom stanju, i da moze cak doci do delimicnog ciscenja jajnika od prethodno nastalih cisti… ako i to ne ali ja smatram da je napredak i to sto se nece stvarati nove cistice…

meni naravno ginekolog nije ispisao metformin… navodno nije cuo za njega… ma daaaj price za malu decu…. nego mi je za trudnocu prepisao kontracepciju!!!!! ?????!!!!! kao… prvo bi trebalo regulisati te dlacice!!! haaaaa???? definitivno to piti necu… idem na snimanje hipofize pa kod nekog drugog ginekologa i endokrinologa … mada verujte vec sam mislila da na svoju ruku pocnem sa metforminom jer znam da ga moze bez recepta kupiti…

maza
    Član
    maza

minci jesi bila kod dr.

ja sam danas dobila metformin-tj. siofor od 850mg. jednom dnevno
    iskreno se nadam da ce to doprinijeti da ugledam konacno dvije crtice ..
    i moj dr se dvoumio da mi da diane 35 kaze da stabilizujemo ciklus ali to kao
    ne bi sustinski rijesilo problem. pa kog djavola ces mi ih davati .. mislim se ja sam bila spremna da kazem necu dajte sioforo i kraj .. sad cu da vidim samo dal da odmah krenem sa stimulacijom ili ne..

minci
    Član
    minci

Pa evo drage moje da vam se konacno javim. Danas sam bila kod gin privatno naravno konacno sam uspela da dodjem do najbolje dr. koja zna svoj posao ( mislim da svi znate o kome pricam ). lepo mi je sve objasnila , jako je prijatna ima razumevanja … takva je kakav traba da bude gin…. na prvi utisak sjajna je i nadam se da ce tako i ostati.
    Rekla je odmah kako me je videla da zna o cemu je rec , pogledala sve papire sto imam od mog prvog olaska gin jos davno sa 14 godina, sta sam radila od analiza sta sam pila , sve sve sve ju je zanimalo. Potom je ispisala da pijem siofor 850 dva puta dnevno i preporucila sa njenim tim papirom i uputom iz ambulante da idem na jednodnevnu dijagnostiku na betaniju i da tako tamo nista neplacam, ili ako nam se zuri i nemozemo da cekamo do septembra da moze privatno da se odradi samo HSG koji naravno placam. odlucila sam se nza prvu varijantu da na betaniji odradim sve … ne toliko zbog tog placanja ili neplacanja ( mada naravno i to igra ulogu ) nego sto ce se tamo proveriti bas sve sve sve.
    Rekla je da ce se posle dijagnostike ako se ustanovi da su jajovodi prohodni poceti stimulacija ovulacije uz AIH uz step up protokol gonadotropina tj da ce se uz malu pomoc odraditi insemenacija koja za sada u ovakvim slucajevima kao moj ima lepe uspehe.
    inace za za rezultate mm kaze da su odlicni i da iako su lepi rezultati neka pije profertil koji mu je urolog prepisao jer samo moze da poboljsa rezultate pogotovo sto ce taman sa terapijom biti pri kraju kada budu u septembru gotovi moji rezultati ukoliko se odlucim na varijantu betanije.

E tako … sad sam mirnija jer sam dobila konacno i taj siofor koji mi nikada nije niko ispisao a koji navodno po svemu sudeci pomaze kod PCOS-a , i raduje me sto imam put kojim treba da idem pa da sto pre saznam sve moguce rezultate… a posle 10 godina mislim da 2 meseca cekanja do septembra vec nije nista… tako da sad mirno mozem da se opustimo potpuno i iako necemo putovati na more ili tako nesto opusticemo se u lepim predelima dedovine u vikendici u okolini Valjeva… ako ima nekoga ko je iz tih krajeva kad budemo isli mozemo se videti i caskati 😉

Sad sam puna radosti iako znam nije jos nista sigurno i nisam preoptimisticna ali jesam OPTIMISTICNA i mislim da to daje snagu i verujem upravo to je to sto ce nam pomoci…
    pozdrav drage dame i nadam se da cu vam i ja uskoro javiti lepe rezultate ali do tada zelim da citam redom samo… juhuuuu uspelo je , juhuuu dve crtice, juhuuuuu nema vestice sto znaci pocece da raste stomacic, to svima od srca zelim , pa onda ta bebeca prasina ce doci i do mene za 2-3 meseca
    :*

maza
    Član
    maza

minic ima kakvih noviteta

ja od kada sam nasioforu nisam bas dobijala kako treba tj. prvi put dobila sam nakon vise od dva mjeseca bas sam se razocarala a usput procitala sam da je za pcos probleme neophodna obicno doza od 2000mg. na dan
    cekam kontorlu za nekih nedjelju dvije dana da se posavjetujem sa endokrinologom kako dalje
    mnogo dvoumljenja ima oko koriscenja klomifena i metformina meni se cini da bi meni to bila dobra kombinacija opet ne znam.. Usput pocela sam da pijem puno vitaminskih dodataka vitamin c, e, folnu ksijelinu ulje zutog nocurka jer nemam sluzi uopste a kao ono je dobro za sluz… i tako sta znam vise mi dojadilo cekanje valjda konacno ugladm te crtice

Gledanje 106 članaka - 106 do 120 (od 126 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.