Ova tema sadrži 125 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ancicvele 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 121 članaka - 121 do 126 (od 126 ukupno)

PCOS-Sindrom policisticnih jajnika

• minci
    Član
    minci

maza … pa evo kod mene jos nista jos cekam… ja siofor 850 pijem 2X na dan mada i dalje ja jos nisam dobila od marta… kao sto sam pisala cekam da idem na jednodnevnu dijagnostiku koja mi je zakazana za 14 oktobar… tada predajem sve nalaze sto treba pa sledi dogovor kada idem na dijagnostiku… posto nikako nemam ciklus a naravno analize zavise od ciklusa bila sam da se konsultujem na betaniji sa doktoricom… dala mi je da za svaki slucaj uradim test na trudnocu koji je naravno negativan i sad sutra pocinjem da pijem duphaston 3×1 na dan 12 dana pa kad dobijem od 2. dana ciklusa treba da pijem microgynon i naravno da odradim nalaze hormona pa zatim i sve ostalo pocetkom oktobra da bi 14. okt. sve predala.
    Ja sam za sebe odradila nalaze krvi urina, briseve jos pocetkom avgusta da bi ako slucajno nesto nije dobro da mogu popraviti do oktobra… srecom sve je ok.
    Sad cekam da dodje vreme za analize pa da konacno sve predam pa da vidimo sta ce dalje biti… nadam se da ce sve biti dobro da ce se odraditi dijagnostika i da ce se posle moci raditi insemenacija.

[email protected]@ [email protected]

Skoro sam saznala da imam policisticne jajnike,i da ce to trudnoca srediti,ali ako za 6.mes ne ostanem trudna da dodjem opet i onda cemo poceti sa lecenjem,a nije mi dala da idem dalje da ispitujem hormone,a pre 3.5 godine sam isto imala pol.jajnike i ostala sam trudna bez problema. Mislim da cu da odem kod jos nekog,da cujem i drugo misljenje.Ne zurim sa bebom,hocu da kazem da mi je bitnije da zdrava udjem u trudnocu nego da posto-poto zatrudnim. I tako sad cekam da vidim kod koga jos da idem,jer u nasem gradu ima puno ginekologa ali ne znam bas koji je dobar,pa se sad raspitujem.

minci
    Član
    minci

pa evo drage moje da vam javim sta se kod mene desava…
    14 oktobra sam predala sve papire za jednodnevnu dijagnostiku i vec 24 oktobra sam i pozvana da narednog dana idem iu bolnicu… tako da je 25 odradjeno sve… histeroskopija… uklonjeni mnogobrojni polipi u uterusu i cervikalnom kanalu i utvrdjeno da nisu prohodni jajovodi i posto su jako tanki zidovi jajovoda nece ih produvavati… tako da nista od insemenacije .
    dobili smo papire za vto i za sada povecana sa 2x na 3xna dan glukofage, trenutno jos posle histeroskopije pijem dovicin jos nedelju dana i kad zavrsim sa ovom kutijom microginona treba da ga pijem jos 2 meseca…
    malo sam razocarana jer nekako sam se nadala da ako i ima nekih problema da ce se to resiti i raditi insemenacija ali nije bas sve po planu…
    sad zakazujem kod gin. da mi da upute za skupljanje papirologije za vto sta gde kada .. mada mislim da necu moci nista do januarakad prekidam sa microginonom…
    uglavnom … sad skupljamo snagu pa krecemo ali ovog puta u pobedu!!!
    nema vise cile mile ovaj put mora da bude kako treba… dosta je 10 godina mucenja i mislim da smo stvarno sad vec zasluzili i mi da dobijemo jednog andjela
    ( nemojte me pogresno shvatiti , nekazem da treba svi da se muce toliko godina… od srca iskreno zelim da se niko od vas nemuci ni trena vise i mislim da stvarno niko nezasluzuje ni mesec dana muke ako zeli dete)
    🙂
    tako da imamo 2 meseca malog odmora od svega i da se opustimo, da napunimo baterije…i da uzivamo malo vise vremena u bebici nasih prijatelja… kad sam sa maleckom ja uzivam, mozda je nekima cudno jer bi mozda trebalo da me tisti sto ja jos nemam….ali mislim da sam prosla tu fazu kad sam ljuta i na macku ako je vidim skotnu:)))… jednostavno uzivam sada u njihovoj sreci i mislim da je to dobro jer me nefrustrira to vec opusta…

maza
    Član
    maza

minici i sve moje pcs-ovke zelim da sa vama podijelm jednu lijepu vijest posle 19 mjeseci iscekivanja
    konacno sam ugeldala svoje crtice
    tako da zelim da vas ohrabrim i pozelim vam da sto prije dozivite isti osjecaj
    samo uz pravu terapiju pravog ljekara nista nije nemoguce
    drzim vam fige

maza
    Član
    maza

a evo i detaljnije da vam pojasnim sta se sve kod mene zbivalo,
    pored pcos-a otkrila sam insulinsku rezistenciju i hipotireozu doktor mi je prvo prepisao da pocnem sa eutyroxom od 25mg. na dan sto sam super podnosila nakon mjesec i po terapije pocela sam i sa gluforminom od 850mg. jedna dnevno
    kako su mjeseci odmicali i nista se nije desavalo ( a sa mefforminom sam pocela u junu ) u septembru sam pocela da pratim folikule 4-oktobra imala ovulaciju doduse pucanje osigurano uz pomoc pregnyla od 10000 al mislim da mi je tad folikul prerastao jer je bio 24mm . i nista se nije desilo mm. odradio spermogram koji je bio losiji svega 15% progresivno pokretnih sa losom morfologijom, u novembru poceo da pije proxeed i vise nismo kontorlisali spermogram, ja u januaru pocenma folikulometriju 15-dc. i dr kaze cisto da vidi kako mi se ponasa ciklus da bi mi sto bolje odredila terapiju, sumnja da ce mi trebati jaca terapija u vidu klomfen +menopur odnosno neki gonadotropin, i tako dodjem ja jedan dan mislim da je bio vec 30-ti dc. folikul 20.5mm ona meni kaze primi pregnyl i aktinvosti par dana, dobijem pregn. od 5000 ovulaciju imam nakon nekih 36. sati a do tad aktivni domaci radovi dan nakon podjem na Uz doktorka vidi lepo zuto telo i da je folikul pukao .. 13dana nakon ovulacije koja je bila 03.02. ja ugledam dvije crtice par dana uradim betu i bude pozitivna… s tim sto sam vecinu odnosa imala prije ovulacije, na sam dan ovulacije i jutro posle .. sve nakon toga nema svrhe..tako eto nadam se da ce nekom moje iskustvo pomoci
    sa pcos-om je potrebno pogoditi ovulaciju tj. ako je nema istu izazvati i to ce biti pun pogdak 🙂

ancicvele
    Član
    ancicvele

Mazo,:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Gledanje 121 članaka - 121 do 126 (od 126 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.