Ova tema sadrži 18 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  cvecka 8 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 19 ukupno)

PEDIKIR,MANIKIR

• srecna mama

Pozdrav drage dame,

Koliko cesto posecujete kozmeticki salon, da li redovno idete i radite pedikir, manikir, masaze..?Sto se tice, masaza, ja recimo zaista retko idem na masaze, isto vazi i za manikir i pedikir, jedino kada ima neku priliku, jer franch manikir radim kuci sama, naravno nije to tako dobro kao kada radite u salonu, ali Boze moj…Isto vazi i za pedikir, volim da izgledam lepo, ali jednostavno nisam bas u prilici da redovno i cetso posecujem k.salone..Sto se solarijama tice, tam nikada ne zalazim, jer imam puno mladeza, i jednostavno ne smem, mada volim preplanuli ten. Evo ovom prilikom moram da vas pitam, da li znate neki trik za ucvrscinanje noktiju, jer meni cesto pucaju nokti, jednostavno su krti, i bilo sta da radim , pucaju, mazem ih redovno bezbojnim lakom sto zbog lepseg izgleda, sto zbog ucvrscivanja, ali to nedaje neke bas rezultate..Sto se tice frizera, redovo posecujem frizerku svoju, skracujem krajeve i kada izlazim feniram se , ovako za kucnu varijantu samo pokupim kosu, i kada idem u setnju stavljam viklere.Brijanje nogu radim sama, jer imam sasvim malo dlaka, svetle sam puti, tako da to neko brijanje pazuha i nogu radim sama.Koliko vi cinite za sebe, koliko ste u prlici?

nakica
    Član
    nakica

Uglavnom sve home made 🙂

malisha75
    Član
    malisha75

Ahaha, moja poseta kozmetičkom salonu mogla bi se svesti samo na pripremu za venčanje :).

Tada sam prvi put išla na manikir i pedikir. Ništa specijalno – samo diskretan french. Bila sam zadovoljna efektom, ali ne i postupkom. Ja ne sečem zanoktice, nego ih samo onako poguram odgovarajućim alatićem. A ta devojka koja mi je radila me je pošteno iskasapila pa sam posle imala problema sa zanokticama. A dok mi je radila pedikir imala sam utisak kao da sam kod zubara. Kad je samo poređala sve one turpije i druge alate, sledila sam se. Skinula mi je tako puno površnog sloja sa noktiju na nogama, da sam narednih šest meseci imala „stepenicu“ na noktima i to mi je baš smetalo. I tako, i pre i posle tog izleta u kozmetički salon, sama sam radila i pedikir i manikir. Zbog posla ne smem da imam ni duge, a ni upadljivo nalakirane nokte, tako da mi nije problem da ih kod kuće sama sredim. Leti imam problema sa petama, i to rešavam nekom Scholl-ovom kremom.
    U solarijumu sam takođe bila jedan jedini put, pred venčanje, čini mi se dva puta po tri minute :), i to samo zato da bih malo zakamuflirala šaru od sandala na nogama :).
    Za noge koristim brijač, ili Silkepil kada imam vremena. Za ostalo radi pinceta.
    Kod frizera idem kada je vreme za šišanje. Ne farbam se, nisam još počela da sedim :).
    Eto, ja sam jedna jednostavna žena za „održavanje“. Biće vremena kada ću morati na servis i ozbiljni remont mnogo češće. Sada uživam u privilegiji koju mi pruža mladost. Tek mi je 35 :)))

Srecna mama, meni su nokti jaaaaako očvrsnuli par meseci nakon što sam počela da pijem multivitaminski preparat za trudnice i dojilje – Elevit. Tada mi je i kosa dobila neki super sjaj. Ne znam da li je samo od vitamina, jer sam u isto vreme prestala i da dojim…

srecna mama

Poz Nkaice, i malisa, bas kao i vecina zena u Srbiji, sve home made;).Ne znam, ja sma u trudnoci pila mamavit, i boli su mi jaki nokti, kosa sjajna, ali to je opet i zbog drugog stanja.Mnei je zaista zao, brzo mi pucaju nokti, setila sam se dikle,pomagala mi je ta krema, moracu ponovo da je kupim.

nakica
    Član
    nakica

Sto se noktiju tice, uvek su mi bili jako slabi, tek su sada ojacali od kada koristim oriflame lak za jacanje noktiju, ali da li je od toga ili su sami resili da budu fini, ne znam 🙂

Natasa
    Član
    Natasa

Na manikir i pedikir ne idem, jednostavno draze mi je da kupim kvalitetne kreme i lakove nego da odem u kozmeticki salon. Bila sam par puta i… nikakav poseban efekat. A sto se frizera tice-to je vec druga prica. Svakog petka posecujem salon i to obuhvata pranje kose,stavljanje hranljive maske i feniranje-po potrebi sisanje. Nakon toga frizura mi traje 4 dana, a sledece pranje sam sama svoj majstor. Jednostavno odlucila sam da 4 puta mesecno to sebi priustim.

marmit
    Član
    marmit

Moja kuma se bavi manikiriom i pedikirom tako da me ona servisira. Uvek imam nokte sređene, trajni frenč, a na pedikir idem po potrebi, npr sad pred more ću otići i onda kad se vratim.
    Jako sam srećna od kako imam lepe nokte, odmah se lepše osećam, ranije sam imala nokte do kože odsečene, a sama nisam baš spret

srna
    Član
    srna

na manikir-nadogradnju sam otisla dva puta u zivotu i to za moje vencanje i kada mi se kuma udavala, i to samo zato da bi lepo ispalo na slikama kada se potpisujem:)
    a na pedikir odem dva-tri puta godisnje i prezadovoljna sam sa uslugom u salonu pedipro, jako cisto, uredno i strucno!

Lavita
    Član
    Lavita

manikir retko kada
    sada su mi nokti bas uzasni ali pustam ih
    vise volim svoje nokte prirodne nego nadogradnju iako je izlivanje super ali opet ja sam ceo dan na kompu za tastaturom i nema sanse da bi to meni trajalo
    pedikir redovno i uzivam u tome
    posebno sto kada se zavrsi devojka mi izmasira stopala
    masaze redovno od pre tri meseca a pre toga retko kada
    frizer isto redovno

a sve ovo zato sto imam sve osim frizera kod mene u zgradi

Ksenija 09

Ako Vam nije teško,napišite šta sve radi pedikir i manikir i koje su cene usluga otprilike,da se smislim.Htela bi da se sredim pred more,mm časti :bravo: a nisam nikad bila 😳 .Inače imam problem sa petama,dosta hodam bosa jer imamo dvorište,sto puta tamo-vamo za decom… tako da su mi noge trenutno u užasnom stanju.

T3
    Član
    T3

ja kod moje komsinice ljiljke kod koje imaym sve sto i lavita sem frizera nadomak kuce..praktikujem uglavnom manikir ,jednom am bila na nadogradnju ali cesto odem da mi samo isturpija ,sredi i nalakira moje nokte..
    sa troje dece nwemoguce je imati vestake a i bas nesto nevolim te kandze..samo kad su svadbe ,nove godine ili neke tako svecanosti onda sam jos i za…ovako za svaki dan ne vise volim svoje ma koje duzine bili..

radim jos i depilaciju toplim voskom..jeste a boli oci ispadaju ali sam zato tri nedeljwe minimalno mirna..ionako mrzim dlake ,brzo mi rastu pa me to skoro svakodnevno kad sama to radim izludjuje..tako da pocastim se i njome bar dvaput u toku leta..
    samo noge i ruke dolaze u obztir,prepone nikako to sama odradjujem,jednom sam ispod pazuha i nikad vise,boli vise nego porodjaj verujte mi hihihihi

sto se tice pedikira ne radim nga,,kuci isturpijam pete,obicno dok sam u toploj kupki,namazem posle nekom kremom za omeksavanje istih,im,am onu iz oriflama koja ujedno i hladi stpopala tako da to sama resim i prebrinem kod kuce..

masazu,solarijum,.negu lica, takodje imam kod nje..ali koristim jako retko…ali mogla bi u skorije vrem,e i to da uvedem u svoju negu zasto da ne…
    zene se prvenstveno sredjuju da bi samoj sebi bile lepe a takve mogu samo biti jos srcnije i zadovoljnije..zato ko god moze ima uslova i prilike pravac saloni…

srecna mama

Ksenija, Pedikir sredjuje nokte i pete na nogama, uopsteno podrazumeva negu noktiju na stopalama, manikir na rukama, osnosno nokti na rukama.Sto se peta tice,mozes ih redobno negovati tako sto ces i potapati u vodu i odstranjivati turoijom zadebljanja i onda namazati kremom i obuti na kraju pamucne carape da bolje upije.To je nesto sto ja cinim za svoje pete redovno jer i ja imam problem s anjima.Za znojenje nogu kao i za negu stpala preporucujem sholl proizvode.

Lavita
    Član
    Lavita

pedikir kod moje ljilje izgleda ovako
    prvo masiras noge u onom masazeru na struju, sipa se voda unutra i tu uzivas koliko ti je potrebno, onda ti ona uzima noge u svoje ruke i sredjuje ih sa tim svim zezalicama ne znam kako se pravilno zovu
    namaze ti noge nekim uljem i masira
    i na kraju nalakira nokte

manikir nokti na rukama ali sve zavisi sta tebi treba

Ksenija 09

HVALA,Srećna mama i Lavita na odgovorima!

Imala sam neku predstavu otprilike šta rade,al reko bolje da pitam da znam tačno šta da tražim.Radim to sa vodom,turpijom i kremom al ovo leto ne nešto redovno,beba u kući pa nemogu uvek da nađem vremena,lakše mi da prepustim nekom stručnom a tako i dobijem nešto za sebe 😉 .Potražiću tu Sholl-ovu kremu.Hvala još jednom na odgovorima!Bolje da znam nego da se isprepadnem ako mi tamo pouključuje neke sprave :sok: .

ivocka
    Član
    ivocka

Ja odlazim kod drugarice u salon na pedikir, i to podrazumeva potapanje nogu u onu masaznu kadicu, turpijanje(sto ja kazem rendanje) peta, noktiju, oblikovanje noktiju, mazanje hidratantnih krema, i na kraju lakiranje noktiju. Joj a meni su nokti na nogama leti duzi nego na rukama, nekako su mi lepsi kad se namazu.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 19 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.