Ova tema sadrži 174 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 136 članaka - 136 do 150 (od 175 ukupno)

Platnene pelene

• lovely___love

ta cifra je optimalna za pranje svaki drugi treci cetvrti dan(nocu u jednokratnim,nekad danju kao npr.danas kad je muce zubici pa necu da rizikujem dal joj mokra pelena smeta)
    Nama su uglavnom sve pelene na ovu foru http://lh5.ggpht.com/_HzmNTXwYGJc/SqGy1O1z6mI/AAAAAAAAEkk/b_f5mQC5f5s/s400/DSC03290.JPG tako da se brzo i osuse na susilici koja stalno stoji u jednom cosku.
    Ovaj kroj,bubu bebe OS,mojoj maloj najvise odgovara jer je lepo dubok a ona ima debele butkice pa je najmanje zulja,nije mnogo sputana,kad hoce da se kotrlja ja stavim samo jedan ulozak—tako da i na to treba obratiti paznju kod kupovine.Ja sam na pocetku uzela par razlicitih modela i ovaj joj je najvise odgovarao
    npr. meni su na cicak uopste ne svidjaju
    Imam i par kom fitted i mnogo se sporo suse,i mnogo nekako ima materijala medju nozicama
    ovde je sve lepo sazvakano http://www.pelene.info/index.html
    gde naci linere kod nas meni jos uvek misterija…

jelr
    Član
    jelr

Ne znam koliko je isplativo da krenes sada sa platnenim pelenama, ako beba ima 15 meseci, jer je to znacajna finansijska investicija. Za pocetak, mislim da je bolje da kupis npr. 3,4 pelene, razlicite modele i vidis kako ce ti krenuti, i onda da dokupis jos. Sto se tice pranja, ja ih perem sa ostalim bebinim stvarima, nekad na 60, nekad na 90. Ako je na 90 onda ubacim i nase stvari. Proizvodjaci kazu da se mogu prati sa ostalim vesom. Meni je sada ok za susenje, jer ima parno grejanje, ali mislim da ce na prolece i jesen kad nema grejanja a vreme nije toliko toplo biti tesko za susenje (to zavisi i od materijala pelena). Sto se tice linera, ne znam da li ih ima u Srbiji…

saskicabg
    Član
    saskicabg

Sta su lineri?

lovely___love

Uvek moze za drugu bebicu :love: sala mala ;]
    evo s jednog foruma : Također, postoje i tzv. lineri (mogli bismo ih nazvati podlošci) koji se stavljaju na vrh pelene tako da se nalaze između dječje kože i pelene. Svrha im je da omogućuju lakše čišćenje nakon obavljene velike nužde te se sadržaj s linera samo istrese u WC. Postoje papirnati lineri za jednokratnu uoptrebu i lineri od flisa koji uz namjenu koju smo opisali omogućuju osjećaj suhoće u peleni jer svu vlagu odvode u pelenu te tako koža djeteta nije u kontaktu s vlagom.
    mene papirnati interesuju

sabandijilla

Evo jednog linka za platnenopelenase pocetnike 🙂 Tu lepo i ukratko objasnjavaju koje vrste platnenih pelena postoje, a ima i pojedinacno o svakoj, pa birajte 🙂
    http://www.babykind.co.uk/whatwilIineed.htm

Ja sam za sada kupila Bumgenius organic one size all-in-one, i pop-in od bambusa, takodje one size, pa da prenesem utiske.
    Bumgenius se jako sporo suse, pa su mi bas neprakticne posto nemam susilicu na ves masini. Pop in su sto se toga tice super jer mogu da se rastave na delove za pranje i susenje. Ubuduce kupujem all-in-one samo ako pise da mogu da se rastave za susenje. I jedne i druge se lako stavljaju i skidaju, kao jednokratne. I jedne i druge su one-size tako da su nekako kabaste na maloj bebi, ako neko voli siroko povijanje, eto lakseg nacina nego pakovati pampers, pa tetra, pa svedsku 🙂 Pise da mogu da traju do druge godine, ali ja mislim da ce ih Peca prerasti mnogo ranije. Srecom oko toga ne brinemo jer planiramo skidanje sa pelenica sa godinu dana 🙂 Inace za razliku od pampersa, ovde je mokar cim se popiski, svaki cas ga presvlacim, videcemo kako ce da bude kad stignu lineri.

Evo ih bumgenius organic:
    http://img229.imageshack.us/i/p1060800s.jpg/

A evo i pop-in
    http://img685.imageshack.us/i/p1060797.jpg/

i evo Pece u novoj pelenici 🙂
    http://img109.imageshack.us/i/p1060799v.jpg/

Sledece isprobavamo sized, pocket pelenice, iz delova, linere 🙂 Narucila sam ImseVimse, Mother Ease, Fuzzi Buns i Bumgenius bambus, i Bumgenius obicne (ne all-in-one). Pisem ponovo kad stignu 🙂

E da, pogresila sam, onaj sajt ipak nece da salje pelenice u Srbiju, tako da izgleda da je ipak jedini nacin da se dobiju Bumgenius da vam neko donese iz inostranstva 🙁

malibuda
    Član
    malibuda

sabandijilla kako narucujes ove pelene? preko interneta, ili ti ih neko donosi?
    ja sam davno gledala bumgenius i cinilo mi se da su one jedne od kvalitetnijih ali sam mislila da nema sanse da ih narucim iz srbije

sabandijilla

Donosi mi sestra iz Engleske, a pre toga ih narucim preko interneta (mojom karticom) na njenu adresu. Bumgenius ima garanciju dve nedelje, toilko valjda mogu da se isprobavaju pa da se vrate ako niste zadovoljni, pa izgleda da ih zbog toga ne isporucuju u neke zemlje (tamo gde nemaju svoje radnje). A mi se bas zakacismo za te americke pelenice, posto ih je prva preporucila jedna mama iz Kanade, a tamo ne samo da su dostupne, nego su i dosta jeftinije nego u Evropi. Mislim pa valjda i neko u Evropi zna da naprave kvalitetne platnene pelenice 🙂 Evo te svedske ImseVimse svi hvale po forumima, meni stizu za nedelju dana pa cu onda da ostavim utiske. Meni su se ove Pop in super pokazale (dosta bolje nego Bumgenius all in one), kad ih upiski, samo izvadim ulozak i stavim tetra pelenicu u cover, tako da mogu da posluze nekoliko puta na dan. Ako vas zanima po markama, na sajtu http://www.roda.hr mozete da pogledate, moslim da su hrvatske mame isprobale bas svaku vrstu koja postoji 🙂

sabandijilla

Da ozivim malo temu, a i obecala sam da cu ostaviti utiske kad isprobamo sve vrste 🙂 Elem za mame koje se brinu da li ce im dete biti mokro u patnenim pelenicama, sve takozvane „pocket“ pelenice imaju sloj od flisa koji propusta trecnost a sam se jako brzo susi tako da do deteta ostaje suvo. Ja sam se zaletela pa sam nakupovala dosta pelenica od prirodnih materijala, pamuk i bambus, ali u njima kad se upiski onda je stvarno mokar. Tako da sada njih koristim za dan pa ga presvlacim cim se upiski, a nocu stavljamo pocket pelenice i ubacimo ulozak od mikrofibera unutra (zato se i zovu „pocket“ – imaju „dzep“ u koji se ubaci bilo sta sto dobro upija tecnost).
    Bumgenius pocket su stvarno najbolje, ali nikako ne preporucujem nijhove organic i bambusice jer im treba strasno puno vremena da se osuse. Inace, ako ko zeli moze da svrati do mene na kafu pa da vidi sve vrste pelenica, da iskoristi tudja iskustva, a ne kao ja da kupuje od svake vrste pelena po jednu…

shvrchko
    Član
    shvrchko

E da sad ja malo ozivim ovu temu sa mojim tj. nasim iskustvom, sad vec imamo devet meseci iza sebe pa sam kompetentna da komentarisem!

Prvo, moram da kazem da mi nije jasno zasto je sad odjednom nejveci problem da je dete mokro? Pa u tome je i poenta da treba da oseti da je mokar! Ja mog sina presvlacim na max 2h i desilo mi se vec nekoliko puta da uopste nije bio mokar( to sada kako je stariji) a bilo je bogami i da je bio bas bas mokar ali tada je i nervozan tako da mi jasno stavi do znanja da nesto nije u redu, a tako ce bar i shvatiti i povezati kada bude stariji…
    Mada, naravno, i ja sam bila u dilemi na pocetku zbog toga sve dok nisam procitala da to nije nikakav problem sve dok mu nije hladno. I zaista je tako. A sto se tice bakterija, pa neverovatno je velika razlika izmedju sintetike i pamucne podloge sto znaci da se ni bakterije ne razmnozavaju jednakom brzinom, a jednokratne pelene daju iluziju nekakve sigurnosti za dete koja to u stvari nije. To sto je guza suva nista ne znaci. Mogu da tvrdim jer koristim i jednokratne kada negde idemo, a takodje mi „priskoce“ u pomoc kada perem ove pamucne i samo da vam kazem da se PRLJAVE pamucne pelene koje stoje dva dana u plasticnom buretu manje osete od ovih jednokratnih koje provedu sat vremena na detetu! Pa ako vam to nista ne govori, onda ne znam sta jos treba reci? Ja doduse i naravno isperem pelene koje su uprljane izmetom i tako ih odlozim da cekaju na pranje ali i onda da kazem, taj smrad je zanemarljiv. A da ne kazem da mi ne znamo sta je to ojed… Koza mu je super i nije tacno da je prevruce u pamuku, pamuk upija za razliku od sintetike a to zna svako, probajte da obucete na sebe za vreme leta pamucnu ili sinteticku majicu pa cete da vidite razliku i kako cete se VI osecati a isto tako se oseca i vasa beba. Ja pelene perem svaki treci dan i obicno ubacim i nekoliko peskira tako da perem ono sto bih svakako prala, dakle nista extra troskova. Trenutno ih perem na 60 mada sam ih do pre mesec dana iskuvavala, ali zaista nema potrebe za time. I ovako su super oprane. Ja sam prezadovoljna nasim pelenama i kako vidim nosicemo ih do samog kraja jer rastemo zajedno 😉
    Da, jos jedna stvar koju sam primetila – kada ga kupamo uvece ako je bio citav dan samo u platnenim pelenama, nema nikakvih naslaga na pishi, dok kada ima i jednokratne na sebi to nije slucaj… Inace od jednokratnih smo prvo kupovali pampers, koji se pokazao kao jako los, zatim libero, a sada smo u huggies-u, kada zatreba, da se razumemo! Proslo pakovanje od 72 pelene nam je trajalo 4 meseca…

Nadam se da ce ovo sto sam ovde napisala pomoci nekim mamama da se odluce da definitivno koriste pamucne pelene ili bambus ili konoplju ili kakve god, samo da su zdravije za bebu! I da, ja sam sama napravila od tetra pelena uloske koje mu stavljam za vece, jer mu preko dana za sada nisu jos potrebni. Eto. Toliko od mene.

Pozdrav!

gugili
    Član
    gugili

kada sam u novembru prosle goine u skolici za trudnice saznala za pamucne pelene bila sam odusevljena.naravno moja odluka da ih koristim bila je momentalna.u skolici smo dobili adresu,ja sam ih narucila i kada se bebac rodio pokusala sam odmah da ih koristim ali su mu tada bile prevelike.odlucila sam da probam opet za mesec dana ali su mu i dalje bile velike.inace to je tzv univerzalna velicina.sada ima 4i po meseci i6500g i ja stvarno ne znam da li je problem u tome sto ja ne znam da namestim te pelene ili su one lose napravljene.vec posle pola sata beban mi je skroz mokar jer mu iskuri kod butinica.a ako zategnem da ne bi curelo onda mu se ureze guma na ledjima.sad tek vidim koliko sam bila neinformisana jer ima toliko proizvidjaca i razlicitih modela.jako mi je zao sto ne mogu da i koristm.inace kupila sam ih preko neta od zene iz zrenjanina koja ih sama sije.da li jos neko ima te pelene da mi da neki savet?

malibuda
    Član
    malibuda

Gugili najbolje da za instrukcije pitas zenu koja ih sije, obicno ako su u jednoj velicini onda imaju drikere napred za podesavanje dubine. Meni je cerka nosila najmanje do 7 meseca i od tad do godinu ipo 2 koja joj je taman postala knap kad je odlucila da ih batali 😆

malibuda
    Član
    malibuda

evo da ozivim malo ovu temu, za mame koje su iz beograda, pojavile su se kod nas platnene pelene od bambusa, mozete ih videti i kupiti u kursulinoj, kod kalenica. Lice na rodine po kroju, mislim da imaju u 2 velicine, mada svakako treba probati nekim bebama neki krojevi odgovaraju, neki ne. Eto, nadam se da ce nekom biti od pomoci, ja sam sa bambus pelenama generalno bila prezadovoljna, mnogo se lakse odrzavaju i duze ostaju mekane

kallinas
    Član
    kallinas

drage mame, ja se jos nisam porodila, a planiram da bebu povijam u pamcune pelene, umesto pampersa (ili bilo kojih drugih jednokratnih). naravno, ako je potrebno kad se ide negde, mogu i one, ali da ne budu glavne, evo procitala sam par postova i vidim da i drugi tako rade.
    ono sto mi nije najjasnije, mada iskreno nsiam citala celu temu, je za sta sluze te platnene pelenice kao gacice, jer koliko znam, uvije se tetra pa svedska pa one plasitcne gacice, a ove su platnene pa ne drze da ne probije. ili mozda one imaju plasitiku unutra?
    i drugo, da li ynate gde se mogu kupiti plasticne gacice koje idu preko pamucnih pelena (tetra i svedske) ? videla sma u Aksi ali nemaju najmanje brojeve, pa me zanima da li ima mozda jos negde.

malibuda
    Član
    malibuda

kallinas, platnene pelene koje mame danas uglavnom koriste su iskrojene iz vise slojeva materijala i kopcaju se sa drikerima ili cickom, koriste se umesto svedske i tetra pelena koje ti spominjes.
    mnogo se lakse odrzavaju, nije ih potrebno peglati, postoje i sa slojem koji ne propusta, mada se one sporije suse.
    plasticne gacice mozes isto naci u radnji kod kalenica koju sam spomenula, imali su sa drikerima i na navlacenje.

nadam se da sam pomogla, imas dosta toga na raznim internet sajtovima pojasnjeno.

kallinas
    Član
    kallinas

hvala!

Gledanje 136 članaka - 136 do 150 (od 175 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.