Ova tema sadrži 174 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 175 ukupno)

Platnene pelene

• biki
    Član
    biki

Sto se tice tih kontra reklama tacno je da trziste danas na taj nacin funkcionise,pa je zastupljeniji onaj proizvidjac ciji je jaci lobi.
    To nas jadne potrosace dovodi do velikih nedoumica i zabuna :doomed:
    Ma Jelena ne izvrcem tvoje reci,i nemas nikakve potrebe za odbrambenim stavom,i ti si moje izvrnula,ja sam samo uporedila nas i nase mame,a ono ispade kao da sam nas uporedila sa nasim bakama 😕
    Ja sam samo razmisljala na logican nacin, Pamuk=prirodan materijal Jednokretne pelene=sintetika
    Imam slicaj (moja zaova),dete joj je jos sa mesec dana dobilo ekscem,uopste nije smela da koristi jednokratne,morala je pamucne(lekari joj zabranili jednokratne).
    I nebih da se ponavljam vise,vec sam rekla da su i moja deca koristila jednokratne.I naravno da mi je drago sto je odgajanje dece u celini znatno lase nego nekad,samo mi je jako bitno da nasa deca budu zdrava.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

e takO je vec bolje, naravno da imam odbrambeni stav kada se pocne recenica E MORAM DA TI ODGOVORIM….nisam izvrnula tvoje reci no nema veze ipak smo se na kraju razumele. To je bitno.

Inace sto se ekcema tice , znam dosta o njemu , drugarica kuburi sa tim od ranog detinjstav, a ono sto je porazavajuce je to koliko nai doktori nemaju pojima, ali ajde sad da ne razvodnjavamo

mimica
    Član
    mimica

bas sam bila na netu i izgleda da su u hrvatskoj bas moderne te platnene pelene tipa pampers. da li si ih počela koristiti?jesu li dobre?ja se dvoumim da li da ih uzmem ili ne.a evo i kako se šiju i kako izledaju:

http://www.diapersewing.com/quick_%20and_%20easy.htm
    http://www.diapersewing.com/prefold_to_fitted.htm
    http://www.ottobredesign.com/en/print/pdf/vaippa_en.pdf

a evo ovde možete videti i kako izgledaju te pelene:
    http://www.pahuljica.hr/index.html

BeBeBe
    Član
    BeBeBe

Omeksivac se ne koristi kod beba, jer moze dsa izazove alergije….

Marika
    Član
    Marika

Posto ste se lepo isprepucavale sta je kome bolje,i potpuno otisle off topic(da vas podsetim,pitanje je bilo da li se kod nas mogu kupiti,a ne koje su bolje),sad malo ja-bar onim zainteresovanim:
    Od Shakti smo kupili Popolini,a uskoro nam iz Zagreba stize i 5 SMIB-ovih.Uz put smo sa Rodinih strana PUUUNOOOO saznale o svim detaljima koriscenja platnenih,i to od majki koje ih koriste za svoje bebe vec godinama!!Iskustva vise nego dragocena!
    Ko sumnja u kvalitet ovih pelena i zasto ih je bolje i prakticnije koristit, mogao bi i malo da se informise.Mislim da nam edukacija omogucava otvorenost ka alternativi.
    Neko je pomenuo da ih ima u Tempu-to nije to
    :anene:
    Vise je nalik coveru,odnosno zastitnim gacicama koje se nose preko pelene koja nije AIO,tj nema spoljasnji sloj koji ne propusta tecnost.Kupili smo dve takve,jer trenutno nemamo prave covere,a ovo sluzi svrsi,cak i kad unutra stavim jednu tetru umesto platnene.
    Zainteresovani mi se mogu javiti na pp za ostale detalje.

sanjac
    Član
    sanjac

moja cura ima 3 mjeseca i 7 dana i uveliko razmisljam da predjem na jednokratne pelene jer mi se sva upari i bede potpuno mokra u pamucnim i melni preko. ne znam koliko je to pametno, lomim se jer bih htjela da bude zdravije za nju, a ne znam sta je zdravije. dodatni problem mi je ova zima pa nemam gdje susiti pamucne. sta mislite o Violeta pelenama jer sam cula da je Pampers los kod nas?
    unaprijed hvala, znam da je ovo vjecita dilema….

maxmara
    Član
    maxmara

gorana – 30/8/2007 17:32 Ja to evo sad tek vidim,nisam znala da ih ima!Jeste li vi za tu varijantu??? Ja nekako nisam,ovo mi je najlakse,kad iskoristi bacim,iovako mi masina za ves radi svaki dan a mogu misliti jos da perem i pelene!

Ja imam decaka pa me ova tema mnogo ne dotice,al upisacu se obecala sam pogotovo zbog forumasica koje imaju princezice.

Upisacu prvo najcesce genitalne probleme devojcica a posle svoj komentar.

Na prvom mestu bih pomenula ‘Vaginitis’ ne znam kako se strucno kaze al to po meni nije ni bitno razumemo se(ako nekom jeste potrudicu se da saznam)
    To je upala vagine i/ili vulve,podlozne su osobe zenskog pola razume se i to bilo kog starosnog doba.Znaci i simptomi,ajde nije zgoreg da spomenem,su vaginalni svrab,sekret neprijatnog mirisa povremeno cak i krvarenje u kapljicama.
    UZROCI:Iritacije raznih uzroka,prvo cu pomenuti ovo sto je i najvaznije za ovu temu,VLAZNIH PELENA,vode za kupanje(kada itd),jakih deterdzenata ili sapuna za ves…
    Tu stajem.
    Na drugom mestu bih pomenula ‘Vaginalnu slepljenost’,stanje u kojem se iritirane usne vagine slepe,moze da ide u kombinaciji sa gore pomenutim,za razliku od gornjeg ovom problemu su podlozne iskljucivo bebe i male devojcice jer njihovi jajnici ne proizvode estogen,simptomi su naravno unutrasnja slepljenost usana jedne za drugu a u ozbiljnijim slucajevima se mogu desiti teskoce pri mokrenju.
    UZROCI:IRITACIJA OD URINA ili znojenja(toliko o stotinu pelena na jadnoj guzi i ribici ili jednokratnoj koja ih i kad je najpunija drzi suvima)cini da usne vagine postanu grube,te grube povrsine se potom slepe.

Na neciji komentar da su jednokratne pelene ‘losa navika’ sam se slatko ismejala,takodje poredjivanje s uloscima jednokratnih pelena sta reci sem da nemaju nista zajednicko,da se genitalije kuvaju u jednokratnim nije apsolutno tacno ma ko ce svega setiti odavde e da sterilnost i genitalije i tek kako idu jedno s drugim to nema veze sa inace onim sto beba stavlja usta i tek kako sam protiv sterilnosti u tom smislu :)))))))))))))))))))))))))))))))))

Jaoj da ne zaboravim racunicu posto neki zbog toga bi da predju na ove,hehehe ja cu evo bar nasu,
    1.mesec
    3.pakovanaja
    pojedinacno 10€ kutija,
    racnacu mega pakovanje 23€(jer samo na veliko kupujem pelene)
    PUTA 12meseci=276€
    aj da racunam dve godine da ih nosimo
    552€

E dal je to jeftinije od,ZDRAVLJA,praska,omeksivaca(ja od prvog dana sam Lenor bebi ovde i Bohor dole onaj prvi beli veliki najobicniji koristila,obozavam ga al ovde ga nema,bez ikakvih problema,naravno masinsko pranje,za rucno ne garantujem)pranja,susenja,peglanja,zivaca,vremena,prostora,fleka,komfora u bilo kojoj prilici….ja mislim da jeste i tek kako ZDRAVIJE,jeftinije i prakticnije.

A o ekologiji i nama kao pojedincima s nekih otprilike 1500pelena po bebi naspram….iha haj cega heheheheheheheheh DOBAR VIC :)))))))))))

O jednokratnim pelenama samo najbolje.

O platnenim no comment,sami zakljucujte,ja vam zelim sve najbolje i da vam devojcice izadju zdrave iz njih dok nauce na nosu.

P.S.Nije dokazano da se beba ako je upiskana i ukakana brze nauci na nosu,prvom mom detetu to ne smeta,a o tome neki drugi put,najvaznije da je odrzavanje higijene lakse kod decaka nego kod devojcica,pa se zato mogah opustiti da to proverim.

A da da ne zaboravom nase muskice,inace kod decaka ne postoji nijedan genitalni problem koji je vezan za uticaj mokrace,kod njih su najcesci problemi ‘nespusteni testisi’ i ‘suzenje otvora mokracne cevi’.

mama lana
    Član
    mama lana

Počela je proizvodnja pamučnih modernih pelena i kod nas! Šiju ih mame kao i svugde u svetu pa ko želi neka ih pogleda na http://pamucnepelene.blogspot.com ili na http://bubipelene.googlepages.com

mama lana
    Član
    mama lana

Ja sam za ove pelenice jer ih moja bebica već koristi i zaista su mekane, praktične i OK. Najviše mi se sviđa što su NAŠE i što su delo majki a ne tekstilne industrije. Možda sam i lokal patriota ali zašto mi zameriti!

Cvetic
    Član
    Cvetic

Ja koristim preko dana platenene AIO pelene.

http://www.bumgenius.com/all-in-one.php

Neko je pomenuo knjigu Sta da ocekujete u prvoj godini.Ova knjiga je prevod sa engleskog i americkog podrucja gde se koriste njihove masine za pranje vesha.Samo da vam kazem da ove masine koje ovde imaju vecina ljudi NE GREJU VODU!!Peru sa vodom koja je iz bojlera a to je maksimum 50 stepeni, ako i toliko.Bojler i mashine koje greju do 90C ne postoje.Zato su to napisali u toj knjizi da platnene pelene nisu sterilne.
    Ja sam kupila evropski tip masine koja zagreva vodu i ima ciklus za dezinfekciju(80C).
    Inace pare su iste pampers-platnene pelene, ali ekoloski doprinos je razliciti.Jedna pampersica se raspada 45 godina.
    Ako nekoga interesuje vise o platnenim (modernim) pelenama, posaljite PP. Da ne gushim :ruganje:

Rasa,Dada i Vita

Kompromis : preko dana dete ima pamucne pelene,svedske i najlon gacice a nocu umesto pamucnih pampers… Ja sam sa najstarijim koristila Lineu fit za ojede i suvu kozu! Posle toga nije koristio jednokratne vec je 7 dana bio u pamucnim pelenema i gacicama najlon, za 7 dana je isao na nonu…. Sa najmladjim sam smela da koristim samo pampes obican od svega drugog bukne cela koza koju zauzima pelena!

Cvetic
    Član
    Cvetic

Maxmara sad sam tek procitala ceo tvoj komentar. Mnogo bre drechav, jedva procitah.
    Mozemo do sutra na ovu temu, ali ova tema je kao i sve drugo ,mama radi kako mami izgleda najbolje za dete i hvala bogu tako i treba.
    Ali pre nego sto ja nesto odlucim za moje bebce, veruj, provedem dane u citanju, konverzaciji sa struchnijim od mene , pitam za iskustva mamica sa vishe dece i svi ovi su prevagli za platnene pelene.Ali ove moderne ,koje su po poslu blizu do pampersa. Pampersu svaka cast ali ne dam moje pelene. Nase pelene su ko mekani oblacici oko guze i izdrze 3-4 sata ,ostajuci tople, nepropusne, i nikada ne smrde ko jednokratne na mokracu.Kaku jedino oni ne propuste svuda okolo.Ne potapam ih, samo skupim u specijalnu vrecu i na kraju dana operem u masini i osusim u susilici i ko iz prodavnice su ,a rukama ih ne dotaknem vise no jednokratne. Plasila sam se da ih stavljam nocu ali pocela sam i rezultat je bio van mojih ocekivanja. Pelena je izdrzala bez problema i opet , ne nedostaje mi onaj miris pampersa ujutru ,ewwww…Bas mi je milo sto su stigli i kod nas!
    Inace ove pelene su presvucene specijalnim pamucnim materijalom koji odvlaci vlagu od koze bebe prema sredini pelene u kojoj je extra upijajuci sloj tako da se beba oseca suvo, bas kao u pampersu.Daleko su od nashih tetra pelena.

:bravo:

tijanast
    Član
    tijanast

E Cvetic, ja sam naruchila ove nashe platnene pelene, i jako sam razocharana, chak ni izgledaju kao te o kojima ti prichash ni kao one u Hrvatskoj, ovo je od najobichnijeg platna, i uz svaku ide ulozak koji je u stvari najobichnija pamuchna tkanina presavijena nekoliko puta i ushivena na krajevima, stavila sam joj ih samo jednom i u roku od pola sata bila je skroz mokra… A i naruchila sam velichinu 8-13kg, kada je Ema imala oko 6kg, i naravno prvo ih oprala na 60 stepeni i one su se toliko skupile da sam joj je jedva stavila…. Ako te zanima stavicu slikicu…. A ceni da ti i ne govorim, dala sam 50e za 6 pelena, promashena investicija…. A bash sam se bila odushevila kada sam videla da ih ima kod nas, jer se Ema u pochetku osipala od onog najmanjeg pampersa…

Cvetic
    Član
    Cvetic

Aj…tijanast bas mi je zao , izgleda da sam izasla iz fazona ovde u kanadi :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi:
    Da mogu svima vama bih vam SVE poslala sto nadjem ovde a da je dobro.

medena
    Član
    medena

Ja navijam za pamučne pelene, probala sam naše (po preporuci prijateljice) i veoma sam zadovoljna. Najmirisnije su kada se osuše u mašini za sušenje veša ali nemam zamerke ni za prirodno sušenje. Mi smo uzeli paket od deset komada(on košta 50 evra); još smo dobili i lep peškirić gratis. Moja devojčica je preko dana u njima a kada idemo negde stavim joj pampers. :>

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 175 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.