Ova tema sadrži 524 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 525 ukupno)

Pokreti bebe

• nacafaca
    Član
    nacafaca

Koliko cesto osecate pokrete bebe u stomaku?Ja mozda par puta u toku dana i to su blazi pokreti a ne neka udaranja pa sada ne znam da li je to ok.

Beca
    Član
    Beca

To bi za taj period bilo to draga moja sto se bebe tice, ali kako vreme bude odmicalo nece ti ni udaranje faliti :>
    Ja sam prvi put osetila bebeu negde oko 18-19 nedelje, nisam sigurna, i vremeno su pokreti bili sve jaci.
    Sada bas zna nekada da bude razigrana, a nekada je bas mirna…
    Mislim da od 28 nedelje treba pratiti bebine pokrete, preporucuje se ujutru i uvece, i javiti se odmah kod dr ako postoje neke razlike.
    Tako nam preporucuju u knjizi „Sta mozete da ocekujete dok cekate bebu“

cecans
    Član
    cecans

Slažem se sa Beclikom, za taj period je normalno da osetiš blage pokrete,nešto poput treperenja-malo jače. Još malo pa ćeš primetiti kako ti jedna strana stomako postane veća u odnosu na drugu, to se bebac proteže. :-*

nacafaca
    Član
    nacafaca

Hvala devojke na odgovorima :HAG:

Bambina.
    Član
    Bambina.

Da, da, sad ce biti samo blagi a kasnije ni gimnasticarska sala im nece biti dovoljna!!!!

Bar je tako s mojom Nadjom……….Komaneci 😉

Nekad samo spava i sve je mrzi i smo se proteze i opet kuntare a ponekad se sprema za Olimpijadu!!!

bveselinovic

meni su toliko jaki sada da mislim da ce izaci kroz stomak a ranije su bili mnogo blazi

manea
    Član
    manea

ja sam sada u 25 toj nedelji,nekad je bas jako osecam,a nekad je mirna po dva ttri dana,ne znam da li je to ok.Kakvo je vase iskustvo

nacafaca
    Član
    nacafaca

manea i kod mene je tako pa zato sam i postavila temu 🙂 Ai valjda je to tako:)

manea
    Član
    manea

ja se nadam da jeste.Ja sam nazalost,prosle godine imala jedan spontani,tako da sad non stop panicim i za najmanju sitnicu.

Andjelak
    Član
    Andjelak

Moj malisa ume da deformise moj stomak..ponekad imam osecaj da ce pokidati kozu na mom stomaku i zaci napolje kao pile kad se izleze iz jajeta… :HAG:
    Ranije je bio nezniji…

nacafaca
    Član
    nacafaca

Ja nisam imala spontani ali vidim da devojke pisu kako osecaju jace pokrete i vide kako se stoma pomera pa sam se zabrinula.

manea
    Član
    manea

mislim da je sve toindividualno,a i ti si 21 nedelja,tako da je jos rano da osecas jace pokrete,mozda tek za dve tri nedelje,bebac krene jace da udara.

nacafaca
    Član
    nacafaca

Moguce! Ali sam ja razumela iz nekih ranijih postova da su devojke uveliko u 20 oj nedelji osecali jace pokrete pa me je to zabrinulo.

Beca
    Član
    Beca

Ne brinite obe i ti Naco faco i ti manea.Otprilike je to to, ne znam da li ti je to prva trudnoca Naco, ali znas da je normalno da neke prvorotke osete bebu tek negde u 22 nedelji i to je normalno.Znaci da je ta tvoja bebana dobra.Videces bice po nekoliko dana, neces je ni osetiti, sto ne znaci da se ona ne mrda, samo je jos malecka i nisu njeni pokreti tako snazni kao sto ce da budu kasnije.
    Manea sada ces polako da primetis da ce te pauze u kojim ne osetis bebu, biti sve krace i krace, tako je bilo bar kod mene :hmm:
    Ma super je to sve, ne brinite, videcete sve polako vremenom, kako beba bude rasla, bice jaca a i rado ca vam to pokazati… 😉 😉 😉 😉

nacafaca
    Član
    nacafaca

Hvala Beclijka!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 525 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.