Ova tema sadrži 100 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ines 9 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 101 ukupno)

Pokusaj Kidnapovanja…!

• Nikita
    Član
    Nikita

jelenaorg – 1/12/2007 02:50 Ova prica je proverena i tacna i ne zelim ulaziti u srz ove istine. Mnogo se spekulise da je u pitanju "BUVA" ali ja se sa istom ne zeim igrati i razmisljati, skoro sam saznala da je jedna poznaica razgovaala sa mamom otetog deteta i tako….sve u svemu ISTINA je pa ko zeli neka ne veruje…a mi koji verujemo sigurno ce mo nasa ceda drzati na oku vrlo oprezno!

Majka deteta je poznanica moje zaove, celu pricu sam saznala istu noc kada se sve to desilo. Pratila sam temu ali neznam iz kog razloga nisam htela da sve komentarisem. Medjutim vodi se polemika da li je ISTINA ili ne. Hocu samo da kazem da je ova informacija tacna, ponavljam detetova mama kog su pokusali da otmu je poznanica moje zaove. Zasto je sve zataskano???? E to je ipak ko zna sta i koliko je sve to duboko! Mame cuvajte svoju decicu, ne ispustajte ih iz vida…

mima80
    Član
    mima80

Stravicno! Verujem da je prica tacna, zalosno je sto se ovakva prica zataskava pricom da je tu informaciju podmetnula konkurencija. Zalosno je to u kakvom svetu i drustvu zivimo, umesto da ova informacija sa fotografijama krivaca bude na svim naslovnim stranama, to se zataskava da se nekoj multikompaniji ne bi slucajno smanjio profit. Ocaj… 🙁

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

😯 😯 😯 Ne mogu da verujem 😯 😯 😯
    Ma jos vise mi je strasno sto to nije izaslo u javnost!
    Ma kako je moguce takvu stvar precutati???Pa to dete je spaseno
    (hvala Bogu),al sta ce biti sa nekim drugim-trecim,ako ljudi nisu obaveste ni o tome???
    UZAS…

Cale
    Član
    Cale

Svaki komentar u vezi teme i ovih dešavanja je bezličan, samo ne mogu da poverujem da majka i otac tog deteta nisu obavestili javnost jer i drugi ljudi imaju decu i trebalo bi da znaju o tim dešavanjima.:neznam:

gocica
    Član
    gocica

uf to je zaista strasno 🙄 takve price me uvek plase kao i sve roditelje naravno.dr LJstanovic pesikan mi je predavala na fakultetu i urbane legende su zaista fenomen koji se pojavljuje sa istovetnom pricom u tako udaljenim krajevima da je to prosto nemoguce zamisliti.Tako da je i tacne konstatacija da one oslikavaju ljudski strah i on je uvek isti…pravi iste price…ALI ne znaci da taj strah nije opravdan.Takodje iako pouzdano ne znam verujem da se i ovde kradu deca.Prosle godine na limanskoj pijaci u ns dok je mama placala nesto nestalo je dete,kad je to shvatila pocela je da vice svi ljudi su se okretali i pogledom trazili usamljeno dete ali nista…tu je bila moja prijateljica sa svojih dvoje dece,ona ih je odmah uzela za ruku i otisli su kako se sve zavrsilo…neznam… 🙁
    Ja moje dete od pocetka ucim da moze da ga ukrade lopov i da mama mozda nece moci da ga nadje pa da mora i sam paziti i biti blizu mame,kao i da neprica sa nepoznatim ljudima…sad je sve u redu jer je mali i stalno smo zajedno,ali sta ce biti posle kad jednog dana krene sam u prodavnicu,skolu… :neznam:
    ja se bas strasno plasim 🙁

tratincica

Bez komentara. Pa i ako je “urbana legenda“ bar nas opominje da moramo u svakom momentu paziti na nase andjele. Mada, na zalost, mislim da je je to istina. A zataskavanje, to me uopste ne cudi, vise bih se iznenadila da mediji bruje o tome.

Marija i Peca

Mnogo se plasim toga, kao i sve vi, naravno. Narocito od kad sam cula za onaj slucaj u Portugalu, kosa mi se digla na glavi. Jedan od najgorih kosmara… Ovih dana treba da idemo za Madjarsku, a ja bas sad citam ove postove, i plasim se strasno sto je vodimo. Stalno pricam i kumu i mm da moramo svi samo u nju da gledamo, dosadih im. Nije lako…

ZWANI.com - The place for myspace comments, glitters, graphics, backgrounds and codes
    Graphics for Chistmas Comments

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Uzas, zamislila sam sebe u toj situaciji i mislim da bi dobila nervni slom kad bi videla da mi nema deteta… A kad bi ga pronasli valjda bi se onesvestila od srece sto ga ponovo vidim…. Strasnoooo nista drugo nemam da kazem na sve ovo. :sok: :sok: :sok: :sok: :sok:

teana
    Član
    teana

Uzasavam se roditelja koji u tim istim velikim hipermarketima ostavljaju decu da se sama igraju a oni idu u kupovinu!

A ja zaista nebih ni mogla da zamislim situaciju gde nebih znala gde su mi deca.

Lejni
    Član
    Lejni

SAMO JEDNA REC STRASNO, I TA MAJKA BLAGI UZAS.

mama malog Borisa

strasno, ne mogu da verujem da se to dešava i kod nas!!!

bveselinovic

iste price samo se objekat menja u svakom slucaju cuvajte vase andjele ne isustajte ih iz vida

dunav
    Član
    dunav

Stvarno strašno, decu ne treba ispuštati ni za trenutak iz vida.

Angel
    Član
    Angel

Joj zene ja se uvek setim ove teme kad izlazim sa Sarom, i kad je vadim iz kola u kolica, i kad gledam izloge i kad ulazim u radnje, jos me je svekrva upozorila da ne idem kod kineza zato sto se prosirila prica da su majka i dete usli u njohovu radnju nedavno i da vise nikad nisu vidjeni. Kazu trgovina ljudima. Tako da sam naplasena i kad vidim da ciga ide ka meni, sve dok ne prodje tacno stvaram sebi film u glavi kako ga lemam, kako ga ubijam od batina u slucaju da je pokusao nesto. Jako sam za nju spremna na SVE i ne ispustam je iz vida, ne ulazim u radnju ako ne mogu da uguram kolica, a pocecu i da zakljucavam vrata kad udjem u auto, iako joj je sediste pozadi vezano a i ona sama. Nedo Bog da mi prodje neko na semaforu, a znam da se u BG desava, da tako kradu kola. Tako da sam naplasena, tj mislim na sve bas i opterecena sam jako time i ovom celom pricom.

muma
    Član
    muma

Strasno, jezivo. Ne polemisem da li je istina, verujem.

Par saveta za sve nas:

1) Ucite dete da vam se uvek javi. Iako je ovo slucaj kidnapovanja od nepoznanika, najcesce se desava, da se „nesto ruzno desi“ iz strane poznanika – komsija, „cika“, neko iz rodbine … Vase dete ce puno zastiti, ako ima naviku, da vam se uvek javi. Ako je napolju i neko ga pozove kod njega kuci, iako je to porodicni prijatelj i zivi u komsiluku, dete MORA da vam javi gde ide. Mozda se igra na ulici i neko zeli da ga samo povede sa sobom u dragstor. Dete MORA da vam se javi.
    Nemojte ga uciti da ne prica sa nepoznatim ljudima. Posto u drugu ruku vec sami krsimo sta ih ucimo: Pricamo sa prodavacicom, postarom, medicinskom sestrom kod lekara, kondukterom …
    Ovo je savet za stariju decu, u godinama, kada ih vec „ne drzimo za ruku.

2) Uvek se javite vasem detetu kada negde idete vi!
    Kada ga ostavljate kod bake, nemojte „samo ici u WC“ pa pobegnete kroz hodnik kad malisa misli da ste u drugoj sobi. Mozda cete izbeci scenu sa suzama na rastanku, ali dete ce vremenom gubiti poverenje u vas. I tesko cete ga uciti, da se ono javi vama.

3) Nemojte nikad predpostaviti da „taj drugi“ ce cuvati dete ili bar baciti „oko na njega“. Mozda se igrate u basti, gde je bazen. Zelite samo uci unutra da popijete vodu i viknete u drustvo odraslih, da pripazi malog. Greska. Mozda vas niko nije cuo, mozda ce svako pomisliti da ce to uciniti taj drugi. Predajte dete konkretnoj osobi i budite sigurni da ona zna da je sada odgovorna za njega.

Veoma korisni saveti i verujem ako ovo dodamo onome sta vec znamo, nase dete ce biti za puno puno bezbednije.
    To je samo ukratko. Mozda bi temi „bezbednost“ trebalo posvetiti celu jednu novu temu.
    UKLJUCITE SE !

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 101 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.