Ova tema sadrži 461 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zvoncica14 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 462 ukupno)

Pol bebe

• Lelejn
    Član
    Lelejn

Sa koliko vremena ste saznali pol bebe?Da li se nekome desilo da su mozda pogresili? Da li
    neko zna sa koliko se najranije moze utvrditi pol?

Ja u 36.nedelji i dalje neznam pol,za nepoverovati ali bebac je svaki put bio tako okrenut da se nemoze videti, bar su mi tako rekli i kao dugo se trudili da vide, ali uzalud.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

meni su rekli u 4 mesecu decak i do kraja trudnoce uvek su govorili decak tako da sam i decaka rodila,nadam se da ces sledesi put saznati kog je pola tvoja beba :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda:

daca77bg
    Član
    daca77bg

Lelejn odakle si i gde vodis trudnocu? Ja od 12 nedelje znam po bebe i kasnije mi je vise lekara to potvrdilo. Mislim da nisu svi ginekolozi vesti u ultrazvucnoj dijagnostici, i da razlog sto ne mogu da vide pol nije zato sto se beba nije lepo namestila, vec zato sto ne znaju da nadju dobar presek. Ja sam odmah promenila doktorku koja u petom mesecu nije bila sigurna da li na ultrazvuku vidi pupcanu vrpcu ili pisu.

Lelejn
    Član
    Lelejn

Iz Kikinde,a doktorica koja me vodi vazi za jednu od dve tri najbolje u bolnici, a radi i privatno, pa smo i tamo isli na ultrazvuk,ali dzabe, ma ja sam cula da ona i nece da kaze, a opet sam cula i da je nekima rekla uglavnom tu oko 4-5 meseca, ma ljudi svasta pricaju i nagadjaju,mozda si upravu mozda jednostavno u tom pogledu i nije tako uspesna.Inace ovo mi palo na pamet da pitam kad sam cula da poznanica u trecem mesecu,mozda pocetak cetvrtog, zna pol deteta ,a vodi trudnocu u istoj toj bolnici, ali nisam je pitala kod koga;a ja kada sam moju doktoricu u posle 16-te nedelje pitala hoce mi sad moci reci pol rekla je da je jos rano i da ce videti za nekih mesec dana.

tanja.
    Član
    tanja.

Ja sam pol beba saznala oko 19 nedelje preko amniocinteze a 10 dana kasnije dr mi je potvrdio i na uz da su deckici

Beca
    Član
    Beca

Ja sam saznala u ponedeljak tj u 19 nedelji.Cudno, medjutim znam da ima dr koji izbegavaju da kazu pol, jer mozda sto Daca kaze ni ne zna tacno da pronadje presek.Probaj kod nekog dr ako te bas jako zanima, a verujem da je tako. :caos:

maja22
    Član
    maja22

ja sam znala sa 3.5 skoro 4 meseca.inisu pogresili,svaki put su mi govorili da je decak.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Meni su prvi put rekli da je devojcica u 17. nedelji ali je doktorka tada bila malo rezervisana pa je rekla da cemo na sledecem uz znati sigurno. Eto bili smo opet u 19. nedelji te je tada potvrdila da je devojcica. Tada smo vec i mi mogli da vidimo da je cura!

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

ja sam saznala u 16. nedelji , i ako je vec sa 12 se videlo, ali dr nije htela da komentarise 100% jer nije bil;a sigurna. Uvek kada sam isla na uz monitor je bio okrenut ka meni a ja nekim cudom lepo umem da protumacim sta se vidi na istom. Jednom me je jedna dr. pitala sta sam po struci jer sam na glas komentarisala po jedine delove bebinog tela….rekoh joj NISTA sto ima veze sa medicinom….
    jednostavno imam dobro oko za te stvari.
    Znam puno parova kod kojih je doslo do greske u polu ili da jedna mesec kazu jedno drugi drugo…
    Svakome savetujem 4D uz…kod njega nema greske.

Iki
    Član
    Iki

moja bebica se takodje „sakrivala“. tek u 27 nedelji mi je prvi put dr rekao da je verovatno devojcica, ali da nije 100% siguran, ali na sledecem pregledu mi je to ponovo potvrdio, a i na pregledu u bolnici mi je druga dr isto rekla… pa sad valjda nece pogresiti, ja vec kupujem stvarcice za devojcicu…videcemo

racic
    Član
    racic

Meni je dr u sestom mesecu rekao da je devojcica, mozda je video i ranije ali verovatno nije bio siguran pa nije hteo nista da kaze, i uvek je govorio lici na devojcicu. U njega imam sto posto poverenje ali sam bila rezervisana dok se nisam porodila, naravno rodila sam devojcicu.

Prijatelji mog devera su do devetog meseca cekali decaka, obracali se u muskom rodu…….kad u devetom mesecu ona na uz i dr je pita: znate da je devojcica? Ona se slogirala, nije mogla da veruje, i da rodila je devojcicu……..

cica-maca
    Član
    cica-maca

Meni su u 20 neelji rekli da je decak, pa videcemo, nije jos mnogo ostalo dal su dr. bili u pravu 😆

magda
    Član
    magda

u 4 mesecu sam saznala da je decak i nije dr pogresio, rodila sam decaka. a znam za slucajeve gde grese pa bude suprotno od onoga sto pricaju tokom trudnoce. 😐

Aiko
    Član
    Aiko

Meni su cak dve doktorke rekle u 4. mesecu da je decak. Medjutim, uradim amniocintezu i kazu mi da je devojcica. I eto Nede 🙂

milenica
    Član
    milenica

Mene je oduvek nervirala ta prica o polu deteta…verovatno jer sam bila svedok neoprostivih komentara kada se ne rodi dugoocekivani naslednik.tatin sin….uvek su me jako povredjivali takvi komentari…i jos kada sve to kazu u prisustvu nekog ko ne moze da ima dete pa ja odlepim…
    Kada (Zdravlje Boze!) jednog dana budem trudna necu zeleti da znam pol jer mi je zaista svejedno…da ne nepominjem da je zdravlje bebe najvaznije i time ne padnem u patetiku i klise…ali tako je!!!!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 462 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.