Ova tema sadrži 76 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimicka 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 77 ukupno)

Pomisao na razvod

• Rebecca20
    Član
    Rebecca20

Ne znam odakle da pocnem…

Pojavio nam se jedan problem u braku, tj. taj problem za sada ja osecam. MM mi vise nije privlacan, mada ga volim, postujem i cenim. Mi 4 godine zivimo zajedno, a 7 godina smo zajedno, i uvek se osetila hemija medju nama, ali sada je to nestalo, barem sa moje strane.

Privlace me drugi muskarci i to drugaciji tipovi od mm.
    MM me vise ni ne moze zadovoljiti, nije da sam zahtevna, ali mi samo 1-2 puta u dve nedelje :ukrevetu: i to ne traje ni 5 minuta… 🙁

Da li je problem u meni? Osecam se veoma nesretno.
    Naprosto, zelim da poletim u zivot, a krila su mi vezana.
    Jednom prilikom sam htela razgovarati sa njim na ovu temu, a on jednostavno odgovori “ sta si opet pala u bedak?“. Ovu muku mucim vec pola godine.

Razmisljam polako o razvodu….

Sta vi mislite? Da li je to dovoljan razlog za razvod? Ili je to samo prolazna faza ili ti kriza?

kole
    Član
    kole

Probaj da razgovaras sa njim, da nesto promenite, reci da se neosecas kao pre pored njega, budi iskrena, reci da zelis i drugaciji sex, ako on pokusa nesto da promeni, a kod tebe osecanja ostanu ista onda je mozda i bolje da se razidjete. Ali mozda i ti da pokusas da promenis neke stvari kod sebe, da budes i ti ista kao i ranije, neznam dali imate dece ali radi njih treba pokusati ako je samo to u pitanju ako nema nekih vecih sukoba izmedju vas dvoje, jer to bi ipak lose uticalo na njih.

katarina
    Član
    katarina

polako..prvo da se nadovezem sta je kole napisala.Ne slazem se sa tim da sa njim otvoreno razgovara i kaze mu: da je ne privlaci,da nije zadovoljna sexom,da je privlace drugi!Mislim da bi ove recenice samo pogorsale situaciju jer bi se njen muz osecao kao gubitnik,kao neko ko ne ume da zadovolji zenu,povredila bi njegov muski ego i od iskrenog i otvorenog razgovora nema nista!Bio bi ljut i besan a tada bi tek bilo svasta,verovatno bi joj rekao pa idi nadji boljeg i sta ja znam.
    Ja sam za to da ti prvo sebe dobro preispitas,da rascistis sama sa sobom.Zasto je doslo do takvog osecaja?Ako ga volis drugacije bi razmisljala i trudila se da promenis neke stvari u braku,mozda i jesi nezadovoljna sama sobom?Mozda cekate dugo bebicu?MOzda si nezaposlena pa imas previse vremena a tada ti svasta padne na pamet?Mozda milion mozda a jedino ti mozes naci odgovor !!
    U brak se mora ulagati a pred malim problemom se ne trazi odmah razvod!Ako si se udavala iz ljubavimkazes da ga volis pa sto bi ga ostavljala i isla u nepoznato?Sto se lepo ne potrudis oko sebe prvo pa tek onda vidis sta ti to kod muza smeta?Pa mu to na neki njemu prihvatljiv nacin i kazes,resavas jedno po jedno a ne odoh ja.Mislis da bi sa drugim bilo drugacije posle 7 godina?Ako si nezadovoljna sexom sto ne poradis malo na tom pitanju sto sve od njega ocekujes?Budi dominantnija pa ga zavedi,osvoji i imaj ga i 2 sata ako tebi to odgovara.Pa zensko si znas kako zene umeju i mogu!Sto cekas na njega ucini ti prvi korak!
    Kazes vezana krila jel to tebi treba sloboda?Pa nisi u ropstvu!Imaj svu slobodu sa muzem i osecaces se bolje.Ispuni sebe,zadovolji sebe na svim poljima i bices srecna zena!Od tebe same zavisi kakav ce ti brak biti ako si dovoljno pametna i sposobna da ga ispunis srecom,zadovoljstvom…

pejana
    Član
    pejana

Rebecca, ja i mm smo zajedno ukupno 10 godina. Mnogo puta su mi padale na pamet takve stvari, ali sam uvek poradila na kvalitetu svoje veze – braka. Naravno da ga ne volis istim intenzitetom kao ranije, i naravno da nije prisutna ista strast kao na pocetku, ali ja na to gledam drugacije. Mi imamo jako kvalitetan odnos i puno razumevanja. Pa dobro, sex nije uvek sjajan, ida nekad je kratak, i da zasvidja mi se i drugi muskarac kao i njemu druga zena, i to je normalno, svi smo mi ljudi. E sad sve zavisi kako ti gledas na to. Ako se tebi iskreno svideo neki muskarac, onda je to druga stvar. Ne osudjujem ni to, svako ima pravo na svoj zivot i ko sam ja tu da moralisem? Ipak ti najbolje poznajes sebe, odluci sama kako ces. Ako nisi srecna u braku, razvedi se! To je danas najmanji problem. Ali ako mislis da se vas brak moze spasiti – spasavaj ga! Poradite malo na ozivljavanju vase veze!
    Zelim ti svu srecu!

Rebecca20
    Član
    Rebecca20

Katarina, na pocetku tvog teksta se jos i slagalo misljenje. Ali kasnije si presla u suprotnost. Dakle, ja sam dominantna zena, ja sam ona koja zavodi i koja se trudni, on je suuuuvise pasivan muskarac. Ne brini se preispitala sam i sebe, ne trazim krivicu samo u njemu, taman posla.

Ja sam nezaposlena, ali idem u skolu, dajem privatne casove i jako sam zauzeta. Ali i onada nadjem vremena za njega…

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Rebecca da ti ja sad ne solim pamet, jedino sto bih mogla da ti kazem, posle svih ovih postova jeste da nadjes nacin da popricas sa svojim muzem ali ne direktno da kazes: E znas meni se svidjaju drugi muskarci itd, vec onako suptilno i zaobilazno pa cete onda doci do same sustine. Ipak ga ti najbolje poznajes i verujem da ces znati kako taj razgovor da sprovedes.
    Iskreno ti zelim sve najbolje i javi sta je bilo, a iskreno ase nadam da ce to biti lepe vesti :bravo:

mayya
    Član
    mayya

Naidju takvi trenutci u zivotima svih nas. Sve se moze resiti i spasiti. Razgovor i malo truda mogu mnogo pomoci. Mozda predlog da se prisetite kako je to bilo na pocetku, sto se sexa tice.

A sto se tice toga da ti se svidjaju drugi muskarci i to je sasvim normalna stvar. Evo i ja sam zaljubljena u Ivana Bosiljcica, ali posto mi ga je maznula Jelena, dobar je i mm. :ruganje: :ruganje: :ruganje:
    Salim se, naravno.
    Moze ti se svidjati njih 100, ali jedan se voli!

Zelim ti uspesan razgovor sa tm.

Sneki
    Član
    Sneki

Ja se u potpunosti slazem sa Pejanom Mada ti najbolje znas sta osecas i tvoj je zivot, koji je samo jedan…

marmit
    Član
    marmit

Nazalost, da osvezim malo ovu temu.
    Osecam se prevarenom, izdanom… moj mm je uradio nesto i nije mi rekao, slucajno sam saznala par meseci kasnije. Mislila sam da imamo ok brak, ali sad mi se sve poljuljalo. Da li je nedostatak poverenja razlog za raskid braka?

T3
    Član
    T3

ja cu odgovoriti na marmitovo pitanje i dati uopsteno svoj komentar na ovu temu..
    marmit sta god da je ym uradio poljuljano poverenje nije razlog za raskid braka..jeste da nije lako kad se to nesto sazna ,i da mozda nije vise sve isto ko nekad,ali definitivno se i to da srediti i promeniti samo treba volje,i vremena.ako se jos uvek volite zasto da se razidjete tek tako,osavezi svoj brak,razgovarajte,provodite sto vise vremena zajedno i sami i u troje..mozda vas je rodjenjwe beba posto vidim po tikeru da je malo udaljilo,mozda si ti bila vise posvecena njemu,a ne tm,pa se on osetio zapostavljenim,naravno to ga nista ne opravdava ali opet neki muskrci pa i zene tako beze od stvarnosti ili ti monotonije i rutine u koju im je brak zapao.
    izbijaju klin s klinom tj traze utehu i to sto nemaju kuci mislim na sex kad i koliko bi ga oni hteli itd u drugoj zeni..
    verujem da je to razlog sto razmisljas o raskidu braka i da si zbog tih njegovihuspada jednog ili vise neznam koliko ih je bilo ali je nebitnio izgubila poverenje u njega i uopste pocela da verujes da buducnosti za vas nema.
    ima draga i te kako samo budi jaka,cvrsta,sta god da ti je uradio i sta god da se desilo,svi smo mi ljudi i gresimo..a i ljudski je prastati,stoga daj mu drugu sansu,gledaj da ga nekako navedes da samo tebe vidi i primwecuje,da ne zweli iz kuce nigde da izadje sa drustvom recimo ili sam jer mu je to isuvise lepo da bi to menjao za nesto sdrugo totalno rebitno i u odnosu na vas nevazno..

ispricacu ti primer i slucaj moje drugarice pa mozda ti posluzi za nauk ili da izvuces makar neku pouku iz skoro slicne price tvojoj…i eto samo da znas nisi jedina ,ima takbvih slucajeva uvek i svuda samo je bitno koliko ostanemo razumni i trezveni u tim situacijama i trenucima..
    ne treba nikada donositi odluke na prvu loptu,a pogotovo brak nije shodan za to..ipak je on velika i cvrsta institucija koju treba negovati,obnavljati i po svaku cenu sacuvati..naravno ukoliko je to ikako moguce..

recimo moja drugarica i njen muz su u braku nekih 7- 8 godina,zabavljali su se dve cini mi se pre toga,vole se,postuju ma kad vidis ko golupcici rekla bi da se nikad ne svadjaju niti imaju bilo kakvih problema,deluju krajnje savrseno,to nije fraza za oci javnosti i kod kuce i kad su sami ma svuda su takvi,imaju divnih dvoje dece,svoj stan,auto,dobre poslove i plate..ma sve skoro pa savrseno..
    njen mm je odjednom, poceo da se ponasa vrlo cudno,te kasnio sa posla,te se sredjivao previse pre istog ,te satima pricao sa nekim telefonom,slao poruke ,stalno negde izlazio i vado se na poslovne ruckove,vecere,sastanke itd..
    u pocetku joj je sve to bilo normalno jer radi takav posao da uvek mora biti sredjen,doteran,namontiran i u kontaktu sa mnogim ljudima kao i na tim poslovnim prijemima..i sve bi o bilo super pa ona slucakjno na negovoj kosulji nije osetila miris zenskog parfema i to onako bas bas ga osetila..pa mu uzela mobilni i nasla par poruka koje nisu na poslovnoj bazi,pa izvadila listing za taj mesec bez njegovog znanja i ima sta da vidi jedan te isti broj sto puta ponavljan i pozivan ,a sati i sati price su u pitanju,a poruka mali milion..tu joj je vec sve bilo jasno..
    cim je to vece dosao kuci ,naravno grleci je i ljubeci s vrata,kao stigao je kod divne mu i voljene zenice,ona ga je postavila da sedne,skuvala mu kafu,prvo bacila tu mirisljavu kosulju pred njega,pa listing za telefon,pa mu zavalila takvu samarcinu da se i sama pita otkud joj tolika snaga kad je veci dvaput od nje ,a bas ga je zabolelo..i onda mu rekla pricaj sve od pocetka tj od a -s ,bila je totalno smirena ,i inace je takva,bez vike,cike,dreke sela pored njega i rekla cekam..ocu sve da znam,sta ,kako,s kim,zasto..itd..
    i on je verovala ili ne poceo da prica ko da je u sudnici tj ko da mu zivot zavisi od toga nije se ni trudio da slaze niti bilo sta porekne,sve joj je ispricao i priznao tu na licu mesta..jer nije imao kud,dala mu je automatski sah-mat i svaka joj cast na nacin na koji je to odradila..
    kada sui zavrsili razgovor..pustila ga je da ide da se istusira i legne,ona se posle zatvorila u drugu sobu i plakala tj isplakala se,jer pred njim ni suzu nije pustila ,a imala je knedlu u grlu i srce joj se stezalo pri svakoj njegovoj reci,pogledala u ogledalo duboko uzdahnula i rekla sebi nijedna kalastura nije vredna mog braka svih ovih godina nase ljubavi,mog truda,nase dece da bi se ja svega toga odrekla tako lako tek tako za jedan minut..
    i otisla u sobu,obukla najlepsu spavacicu i donji ves koji je imala,namazala se raznim kremicama,uljima ma bila je ko boginja i otisla kod njega u krevet te noci su dugo dugo vodili ljubav kao nikad pre i dotad..
    od sutra on taj njen isti muz je bio drugi covek..shvatio je da kod kuce ima divnu,neznu,normalnu jos uvek itekako privlacnu zenu koju i dalje voli..i da je sve ono sa tom zenom sa posla bila obicna farsa,avantura,greska,likovanje te zene i zavodjenje na koje je on naseo..i na koje kao muskarac nije mogao da odoli..i zbog toga zamalo nije izgubio brak,decu,zenu i sve sto ima..
    prekinuo je s njom sve kontakte u to se licno uverila jer je bila blizu njih..a ona nije znala da ona zna..uzela svog muza za ruku i otisla ..
    dan danas a to se desilo pre mozda godinu ,dve zive divno ko i pre..vole se i dalje,slazu mozda i mnogo vise nego pre svega toga..

tako da eto samo trebas biti pametna tj upotrebiti svo zensko opruzje koje svaka od nas poseduje..svoj sarm i uspeh je zagarantovan..kad bude video da to sve pa i bolje od toga ima i kuci prestace i vratice se starom zivotu..

i ona ga je mogla to vece oterati ili otici od njega,biti,.ljuta,besna,svadjati se s njim,razvesti ali sta bi tada uradila i dobila..nista..i dalje je volela svog muza ,i zelela ga kraj sebe,ali je jedbnostavnu taj njegov ispad i gresku pripisala kako sebi tako i njemu dakle krivi su oboje ili niko nije kriv..i vise o tome nikada nisu niti raspravljali niti razglabali niti dozvolili da im to pokvari i poljuljka brak i zivot koji su imali i imaju..

svaka cast i iskreno divim se takvim zenama..ako mozes postavi se i ti poput nje tj upotrebi njen nacin da zardrzis muza,povratis poljuljano poverenje i ucinis da vam bude mnohgo sladje i lepse nego ikad pre.
    od ponosa i inata nemas nista tako se pravi samo gore..mozda je najbolje ko u decjoj pesmici reci mir mir mir niko nije kriv,podvuci crtu,staviti tacku i nastaviti dalje..
    srecno ,nadam se da sam ti koliko toliko pomogla,i javi kako se situacija dalje odigrava..svim srcem ti zelim da sacuvas brak,muza i vratis poverenje ..ono jeste najvaznije ,ali i ako se izgubi da se vratiti i nista niti niko nije vredan tvog zbogom svemu sto si imala i gradila godinama.

marmit
    Član
    marmit

T3 hvala puno, ali situacija je malo drugacija
    Nas brak je normalan brak, prosli smo krizu posle dolaska prinove, sve je doslo na svoje mesto. Ono sto je mene povredilo je to smo pre nekoliko meseci pozajmili novac mom deveru koji nam inace od ranije duguje ne malu kolicinu novaca, ali ajde, u krizi su itd. E sad, ja pre neki dan saznam (nije mi mm rekao, nego sam slucajno proverila stanje) da je tad moj mm podigao jos novaca (koji je u banci zato sto nam je to novac koji kao nemamo, za bas ono kad se nadjemo u frci, za kupovinu neceg veceg, znaci novac koji se ne dira, koji smo mi ostavli da ga nemamo) sa naseg racuna i dao svom bratu. Inace, kao sto rekoh, on nam vec duguje dooooosta veliku sumu od koje sam se ja i oprostila, ali sada je situacija malo drugacija, imamo dete i u stambenom kreditu smo a imamo i dug za auto. Jako me je to povredilo, mislim, tad smo pricali o tome i slozili se o sumi koju cemo mu dati, a ovamo, iza ledja ode i doda jos! Mislim, sta je sledece! Sigurna sam da ih ovaj nece ni vratiti. To je novac sa kojim smo mogli da odemo na extra letovanje i da ne razmisljamo o dzeparcu, suma uopste nije mala, mogli smo svi da se obucemo… Ma, siznula sam.
    Ponasam se normalno, svesna sam da to nije bas toliki razlog za razvod, ali stvarno sam povredjena, uzasno, jer, ponavljam, pomagali smo im hiljadu puta, nisam ja neka vestica da meni ne moze da se kaze… ne znam, jako sam tuzna. Krivo mi je sto smo mi ok a sto nam stalno prave probleme neki drugi. Znam, sad cete reci vazno da se vi slazete, ali dokle….

T3
    Član
    T3

marmit pa sto ne rece odma da nije u pitanju druga zena ili ti prevara..ja ti napisah onoliki post a tvoj muz ti veran..hihi salim se nije mi bilo tesko i eto mozda ce on nekom posluziti kao primer i nauk nikad se ne zna..hvala bogu twebi netreba i ti imas savim drugaciji problem..

marmit potpuno te razumem i znam kako se osecas i kako ti je..mi smo tako isto godinama unazad pomagali,izdrzavali i finansirali njegovog brata ,zenu i decu sa tada samo jednom mm -ovom platom..
    on se uvek pravio lud,digao jedan kredit,drugi nista od poaslova koje je zapoceo i od kojih je hteo da mu se te pare vrate nije zavrsio niti mu je bilo sta uspelo,puko i propao nacisto,zaglibio se u jos vece troskove i dugove,a nase pare odose u nepovrat tj nikom nista pojeo vuk magarca i znam da ih nikad vise i necemo ni videti..ali dobro sto ti kazes i jkao sto si se ti pomirila i oprostila sa tim prvim parama i dugovanjem tako sam i ja sa ovim..medjutim sta se posle desava..mi njih izdrzavali plus njegopve roditelje,znaci celokupna kuca i sto se tice odrzavanja i racuna je bil;a na nama i tako dve tri godine ,sigurno,o zimama da i ne govorim kao i o astronomskim racunima za grejanje ,koje smo opet mi ihz naseg dzepa finansirali,ali dobro mislili smo sad ce sve prestati,sad ce stati na noge,vracace nam polako malo po malo..nesto i nemora pa brat mu je ko ce da mu pomogne ako nece mm itd..a i mi smo imali decu i trebali jesti,piti i ziveti to nikog nije bilo briga niti je iko ikada pitao jel mozete vi to ili ejk budale jel imate..navikli su tako i to je vec prelazilo u bezobrazluk..e onda je mm promenio posao iz nekih njegovih razloga svi u kuci bili ljuti na njega kao kako si to mogfao da uradis pa ko ce nas sad hraniti nisu to rekli ali su mislili znam ,ovo,ono..ponudjen mu je bio drugi,bolje placeniji i laksi ali je trebalo da prodje mesc dva dok preda papire,cv,dok ga zovu i tako mi sva sreca usred leta inace bi po njima pocrkali od gladi i posmrzavali se ostadosmo bez primanja dva meseca,imali smo sreca para na kartici od koje smo ziveli,malo nam je pomogla moja mama a u kuci niko..ma devwer nije rekao jel vam treba 200 din za hleb bar ma kakvi..
    nismo imali para da sipamo benzin u auto da odemo na rodjendan kod mm sestre sina ,a oni lepo op u nas auto napunili rezervoar i otisli,mislis da su nas pitali ej budale ocete i vi sa nama..ahaaa.eto toliko o postobvasnju i njihovom oduzivanju..da bi na kraju ko slag na torti dever koji je po mojoj svekrvi uvek bio jadan i bedan kupio auto i doterao ga ispred kuce ,imao covek ustekanih para kako i ne bi kad smo mu mi godinama sve placali..niko nista nije smeo ni da pisne,a za nekih mesec dva digao jos jedan kredit i kupio ni manje ni vise nego kucu ej svioju kucu najviose zbog placa i posla koji je hteo da razradi al svejedno ima gde da zivi a on se zaglibio narednih 30 godina u obaveznu mesecnu ratu..ma samo sto se i ja i mm nismo slogirali u momentu..
    od onda stvari su se promenile vise nismo nista placali,sad jos samo placamo roditeljima tj zajednicke racune ali i to nece biti zadugo,on se i dalje pravi lud ,ulozio u kucu i boga i oca od babe fakticki pravi devojku,.a ovu ostavio da trune i tone,a ako ti smeta ti kao mm uradi ,sredi i plati sve,sad je primio stanare na njegov gornmji sprati od njih uzima mesecno pare i kao od njih zivi a lazu puni su ko brod samo sto je najlakse doci i kukati ja nemam..mm i ja smo se fala bogu snasli,preziveli i bez njegove pomoci tj dinara koji nam nije za razliku od nas ni oponudio a kamoli dao..ali se debelo opametili vise nismo nicije ovce za sisanje i ako su braca novcanici im to nisu..

tako je i isti slucaj i s tm i njrgovim bratom..on bi da bude fer dobar i zao mu ga je,ali nema nista od toga samo pravi vama i samom sebi gore tj izdatke iz kojih cete se kasnije tesko izvuci ,a on vam to i on je kao i ti svestan toga nikad nece nadoknaditi..ko i moj dever nama..i mi smo se mogli komplet obuci od svih para koje smo im dosad dali i otici na mora,zimovanja,ali eto nismo jer je mm hteo da bude dobar a biti dobar je isto sto i glup shvatio je to hvala bogu ali kasno,te pare su otisle niko mu ih vise nece vratiti,a sto je najgore uzeo ih je i dao od usta svoje dece bolje da ih je na njih potrosio..nisam prokleta ,volim da pomognem svakom,ali sto je mnogo mnogo je..ovo je bilo prekrsilo svaku meru..slican je slucaj i kod vas..razgovaraj s njim tako sam i ja mom danima i nocima govorila i trubila da to ne treba da radi ,da preteruje da nismo mi ni narodna banka ni crveni krst ali nista nije vredelo,cak me je napadao da sam ja bez osecaja jer nemam rodjenog brata ni sestru pa neznam kako je tro i pustila sam ga dok se sam uverio da nije svemoguc ,da nemoze vise da izdrzava i finansira skoro tri porodice,da bnjegova deca ispastaju i pola sto mopgu nemaju zbog njih pa je konacno stao..

i moj je tako hteo od novca koji je stajao u banci i bio samo nas za nedaj boze ili kad nam dune da ga potrosimo na neke svoje potrebe m,da da bratu neki deo odatle naravno da ja neznam jer mu je ovaj kukao kako nema..cim sam to saznala otisla sam u banku uzela pare i rekla mu pojescu ih ako treba i pocepati ali mu ih neces dati i rekla sam ajde daj mu slobodno ja se momentalno pakujem i idem pa ti hrani njih ,a nas ko sisa..naravno da mu nije dao ni tad ni nikad vise,a vec sutradaan smo ih sreli u supermarketu sa punim kolicma kako pazare..tu mu je sve prekipelo i bilo jasno..i tek tada kad se svojim ocima uverio u neke stvari tj da od njega prave majmuna i budalu,opametio se …

tako ce i tvoj prvom prilikom cim nebudete nedaj boze imali za nesto da kupite detetu ili vama shvatice gde je i da je debelo pogresio,nadam se da ce mu ovo sve biti za nauk da je lepo imati brata nekog svog rodjenog ,pomagati mu,ali do odredjene mere i granice..i da prvo trebate imati vi ,pa tek onda ostali..

rainbow
    Član
    rainbow

marmit – 12/9/2009 17:38 T3 hvala puno, ali situacija je malo drugacija Nas brak je normalan brak, prosli smo krizu posle dolaska prinove, sve je doslo na svoje mesto. Ono sto je mene povredilo je to smo pre nekoliko meseci pozajmili novac mom deveru koji nam inace od ranije duguje ne malu kolicinu novaca, ali ajde, u krizi su itd. E sad, ja pre neki dan saznam (nije mi mm rekao, nego sam slucajno proverila stanje) da je tad moj mm podigao jos novaca (koji je u banci zato sto nam je to novac koji kao nemamo, za bas ono kad se nadjemo u frci, za kupovinu neceg veceg, znaci novac koji se ne dira, koji smo mi ostavli da ga nemamo) sa naseg racuna i dao svom bratu. Inace, kao sto rekoh, on nam vec duguje dooooosta veliku sumu od koje sam se ja i oprostila, ali sada je situacija malo drugacija, imamo dete i u stambenom kreditu smo a imamo i dug za auto. Jako me je to povredilo, mislim, tad smo pricali o tome i slozili se o sumi koju cemo mu dati, a ovamo, iza ledja ode i doda jos! Mislim, sta je sledece! Sigurna sam da ih ovaj nece ni vratiti. To je novac sa kojim smo mogli da odemo na extra letovanje i da ne razmisljamo o dzeparcu, suma uopste nije mala, mogli smo svi da se obucemo… Ma, siznula sam. Ponasam se normalno, svesna sam da to nije bas toliki razlog za razvod, ali stvarno sam povredjena, uzasno, jer, ponavljam, pomagali smo im hiljadu puta, nisam ja neka vestica da meni ne moze da se kaze… ne znam, jako sam tuzna. Krivo mi je sto smo mi ok a sto nam stalno prave probleme neki drugi. Znam, sad cete reci vazno da se vi slazete, ali dokle….

Pa ako mu je dao novac za nesto jako bitno, ne daj Boze ako je u pitanju zdravlje, onda je to u redu. Ali ako je za neku budalastinu, e onda bi i ja siznula :galamdzija: . a to sto te nije konsultovao pre nego sto je dao pare, verovatne se nasao u rascepu izmedju brata i tebe, mozda je mislio da ti to nebi odobrila 😕 pa je to uradio ko’ malo dete :strikam: Mislim da to ipak nije razlog za razvod, tj. za tako krupan korak. Vise je to kao neka rupa u komunikaciji. Toga ima svuda, ali sta je tu je, stvar je ucinjena, a vi poradite na boljoj komunikaciji ;]

:-* :-* :-*

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Nije bitno za sta m u je dao pare tj nije bitan razlog ali ja mislim i stojim iza toga da je morao da ti kaze, jer u braku postoji i mora da postoji postovanje i poverenje pored ljubavi koja je prisutna. To nije dovoljna stvar naravno za razvod braka ali za ozbiljan razgovor jeste
    T3 sa tvojim komentarima se donekle slazem ali ne u potpunosti iz razloga sto mi se cini da si ti u fazonu da zena mora sve da uradi i da pokusa da bi sacuvala brak a ja se sqa tim ne slazem. Ako je tako onda i muskarac mora sve da uradi i da se potrudi da sacuva brak. Brak je zajednica dvoje ljudi i oboje moraju da se trude i to i te kako da se trude da ona opstane a ne samo zena i ne samo da zena treba da prelazi preko svakojakih gluposti i sra^a da bi odrzala brak. Po meni je prevara vise od dovoljnog za razvod braka, ne kazem da je svima i da je ispravno ali ja tako gledam i to je moj stav

T3
    Član
    T3

MikaMaca

T3 sa tvojim komentarima se donekle slazem ali ne u potpunosti iz razloga sto mi se cini da si ti u fazonu da zena mora sve da uradi i da pokusa da bi sacuvala brak a ja se sqa tim ne slazem. Ako je tako onda i muskarac mora sve da uradi i da se potrudi da sacuva brak. Brak je zajednica dvoje ljudi i oboje moraju da se trude i to i te kako da se trude da ona opstane a ne samo zena i ne samo da zena treba da prelazi preko svakojakih gluposti i sra^a da bi odrzala brak. Po meni je prevara vise od dovoljnog za razvod braka, ne kazem da je svima i da je ispravno ali ja tako gledam i to je moj stav

mozda si i u pravu da ja smatram da zena treba da predje preko svega da bi sacuvala i spasila brak,jer akon realno pogledamo ona je stub ili ti oslonac svega pa i njega,ali isto tako smatram da i muskarac to treba da uradi..nevolim prevaru niti sam za istu bilo sa cije strane da se desi,nije mi se nikad takvo iskustvo desilo pa nemogu da tvrdim,sta bi radila i kako bi se postavila,ali verujem da bi je oprostila zbog dece prvenstveno,ne bi zaboravila to je sigurno,ali oprostila je bi..uvek sam na tu temu govorila ma ne nikad,nema sanse,ali sada posle toliko godina braka i dece mislim ipak drugacije..

jeste da bi se izgubilo poverenje,da taj odnos vise nikad ne bi bio isti,ali vremenom bi se valjda sve vratilo na svoje i opet bi usli u neki kolosek i ziveli po nekom redu voznje kao i pre..

nekazem da zena treba da bude robinja muzu ili da prelazi preko svih njegovih gluposti,trpi kinjenje malteriranje ..ne..vec sam samo rekla ako je brak i odnos dotad bio dobar i u redu,a muskarac imao tu jednu prevaru ili ti kiks da mu treba oprostiti,isto to mislim da i on treba da uradi ako se zeni isto desi..nekazem ni da bi u tom slucaju reagovala kao moja prijateljica iz gore navedenog posta tesko da bi to mogla,ali neki nacin bi vec svakako smislila..najlakse je okrenuti se,zalupiti vrata i otici..

ja sam dete razvedenih roditelja i znam jako dobro sta pricam,iz dana u dan sam gledala svoju majku kako se bori da mog oca promeni i sacuva od braka bar ono sto je ostalo,medjutim nije vredelo i u takvim situacijama sam za devizu bolje dobar razvod nego los brak..u svakom slucaju kad vec nemoze bolje i drugacije..ali u onim drugim kad se dese te neke male greskice i ispadi koje svi mi pravimo ,sam za varijantu ozbiljnog razgovora,menjanja i sebe i njega,celokupnog odnosa,zavisi koji problem i situacija je u pitanju,uopsteno u stanju sam sve uraditi samo da bi izbaceni voz vratila na sine i usmerila ga na pravi put,naravno dokle i ako je to ikako moguce.

borim se i za brak i za muza i za decu isto to ocekujem i od partnera,nekazem da je musko samo musko u kuci i gotovo,dakle samo tu da napravi decu,i nama ih je ostavi,radi,zaradjuje,a sve ostalo ko sisa..ne niti je moj prvenstveno takav..za odnos sam u kojem treba sa svim sto se zena nosi da se nosi i muskarac ,da se zajedno dopunjuju ,saradjuju,funkcionisu,bore i istraju.

kod nas je zasad , tako,a trudicu se svim silama da tako ostane i bude i ubuduce.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 77 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.