Ova tema sadrži 76 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimicka 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 77 ukupno)

Pomisao na razvod

• Biterlemon

Marmit imas dobar razlog sto si ljuta, ako si svoje dete odrekla bilo cega da bi taj fond napravila nije fer da se tek tako preko noci istopi, ti si odvajala i stedela, sigurno mnogo htela kupiti jos nesto ali …..
    Nisam nikako za varijantu da treba da mu oprostis tako lako jer je izgleda tvoj MM kao moj vezan za svoje a u tom slucaju ce biti ovako, ako vam ne daj boze nekad zatreba oni vam nikad nece pomoci i nece nikad priznati da ste pomagali, bar se to meni desilo, ispalo na kraju ja zivela na tudjoj grbaci a mi sa dve plate za deset godina samo jednom isli na more izdrzavali sve, pritom dete nije bilo nista posebno obuceno kao je bila sama i jedna. Recicu ti jednu stvar pametnu koju je moja starosvatica uradila i moram reci svaka cast, odvojila je svom MM od njegovih, ne bukvalno skroz ali se on sad okrenuo porodici, nju podrzava da zavrsi nesto i ima papir u rukama a o devojcicam brine ekstra, ja to nisam htela jer sam uvek kao nesto gledala njegovi su a trebala sam, kad saberem sve mogli smo da zivimo kao mali bogovi i imamo svoj mir. Najbitnije je da on shvati da je porodica na prvom mestu sto pre to bolje za vas, jer ako se pogubi taj osecaj mu trajno izostaje. Brat ko brat, ako je hitno ok je pomoci ali ako on sedne gleda u zvezde a da ovaj radi i daje mu pa dobro kako tog strica nije zao da od necaka uzima ja to drugacije ne umem da tumacim, se ponavljam ako striko nije nesto bolestan.

marmit
    Član
    marmit

U celoj prici nije novac najbitniji, vec to sto je precutao.
    Kada je dever trazio novac, ja sam znala da njemu treba veca suma, jer njemu 200-300e ne znaci puno s obzirom da su podstanari (znam kolika im je kirija i troskovi). Kada sam to spomenula mom mm, on je rekao da mu ne pada na pamet da mu da toliki novac (ja sam spomenula 1000e), ali, eto, na kraju je ispalo da mu je dao vise nego sto smo se dogovorili.
    Da stvar bude gora, kad sam konacno ukapirala da fali novac na racunu, moj mm kaze to nam je trebalo za auto, skoro smo ga kupili. Dva dana sam se presabirala i na kraju skontam da nam nije trebalo za auto. E onda mi je priznao. To je ono sto je najgore od svega.
    Nemam reci, skroz sam potonula 🙁
    Nema veze, prezivecu, ali izgleda da treba da dodjemo u situaciju da nemamo ni za hleb da bi moj mm konacno shvatio neke stvari. Verovatno ce do toga i doci, s obzirom da mm ima kredit za brata na svoje ime. Verovatno cemo im i rate placati! Uopste me ne bi cudilo!
    Sramota me je da kazem ovo nekom :oops:.
    Znam, sigurna sam da oni nama ne bi pomogli da je obrnuta situacija. Ne znam sta da radim, bas sam tuzna.

rainbow
    Član
    rainbow

Mamavit, sad kad si malo pojasnila, mislim da si u pravu sto si ljuta i povredjena. 😕 Mislim da je ipak suludo finansirati nekoga toliko puta. Ali isto tako mislim da je suliudo da zbog devera rasturas svoj brak, lepo razgovaraj sa njim, kazi mu sta mislis i neka se vise okane pomaganja! Moj m nije vezan za svoju porodicu, a sa deverom nemam problema, on je tolika stipsa, samo voli da gomila novac, tako da ni ne pozajmljuje a i ne zajmi. E on je tek za pricu! :upomoc:

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

T3 nemoj da pomislis da sam htela da te uvredim an bilo koji nacim, samo sam iznela svoje misljenje
    Ali ja prevaru (koju hvala Bogu nisam dozivela i iskreno se ndama da necu) ne smatram „malom greskicom“, vec velikim problemo i da to znaci da nesto debelo ne stima u braku, ali opet to je moje misljenje i ne mora da znaci da sam u pravu ali ja to tako gledam.
    Marmit ja mislimd a ti ej jedino resenje DUGACAK RAZGOVOR SA TVOJIM M a ne nikako pomisao na RAZVOD! Ej bre pa zbog koga ti hocces da se razvedes, zar da ti brak rasturi dever??? Samo polako i smireno popricaj sa svojim muzem i pokusaj da mu objasnis sta ste sve mogli da priustite detetu za te pare pa ce onda valjda shvatiti. Ali na razvod ne pomisljaj jer bar ja zaista mislim da to nije dovoljan razlog

marmit
    Član
    marmit

Znam da to nije razlog za razvod, ali stvarno nekad mi dodje da siznem, stalno se nesto borimo, a stalno nas neko drugi ometa. to je direktono ometanje i uticanje na nas zivot.
    Razgovarala sam sa mm, ne nesto dugo i detaljno, ali kao eto hteo je da me postedi nervoze, jer je mislio da ce ovaj to vratiti pre nego nama zatreba i kao da ja ne bi sizela…Mozda su to samo izgovori. Nema veze, samo ako se to nastavi, bice :batina:

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Marmit ti si jedina koja moze da zna i koja zna da li je to isrtina sto ti je tm rekao jer ga najbolje poznajes, mi ne mozemo nikako da pricamo o tome jer ti po njegovim grimasam i nacvinu pricanja mozes da zakljucis da li je to isitiina sto ti ej reko ili nije

lilica
    Član
    lilica

Mislim da je razvod krajnja solucija, ali isto tako mislim da treba da svom mužu napraviš takvu situaciju, da mu više ne padne na pamet da te štedi od bilo čega što misli da bi te uznemirilo, a ustvari štedi sebe od rasprave sa tobom jer je svestan da nema argumenata.
    Potpuno shvatam zašto ti se poljuljalo poverenje u njega, i verujem da se osećaš i kao budala jer je uradio tako nešto iza tvojih leđa pa još to racionalizuje i objašnjava kao da je to zbog tebe uradio.
    Moj otac je pozajmio u to vreme – do 1999. godine – oko 70.000 maraka, i slovima, da se neko ne zbuni – sedamdeset hiljada maraka.To je pozajmljivao godinama, da bi započeo posao, pa da bi održao posao, pa da bi platio robu… e onda je sve to, kad su ga stisli sa svih strana, počeli da zovu i prete, sasuo mojoj mami, počeo da pije i rešio da proda naš stan kako bi vratio tu sumu, a mi lepo da izađemo svi na ulicu i da živimo u parku ili nekom sličnom mestu u prirodi 🙄 . Naravno, izgovor za sve što je radio, i koga se i dan-danas drži je da je to sve radio ZBOG NAS, da bi nama sve obezbedio, kao da smo mi pa imali neke neviđene prohteve.
    Moja mama je onda prodala stan, našla potkrovlje, njena majka – moja baka – prodala svoj stan i vraćeni su njegovi dugovi, a da on prstom mrdnuo nije, niti je učestvovao u izgradnji potkrovlja, nego je moja mama išla da se svađa i dogovara sa radnicima. Nakon toga gospodin se uselio u novi stan u širem centru grada zajedno sa nama, kao da ništa nije bilo. I tu se to zaboravlja i nastavljamo da živimo normalno, jedno dve godine.
    Vraćam se ja sa letovanja, kad – tate nema kući, i mama mi kaže da sednem i počinje deja vu : tata je došao jedan dan, rekao da on mora da nestane, da nas nikad više ne vidi, da će njega ubiti, da će nas ubiti i slične gluparije… i klupko se odmotava, on je ponovo pozajmio novac ZBOG NAS koji nema odakle da vrati, ovaj put „tričavih“ 6-7000 evra, i sad ga jure da proda stan da vrati dugove. Onda on lepo uzme 700 evra od moje mame odvojenih za struju, kao treba mu na par dana, i ode. I ostavi mamu i brata bez dinara, ne misleći na to da je rekao da smatra da smo svi u životnoj opasnosti, te da ih ostavlja bez ikakve zaštite kao da ne samo da mu nisu žena i dete, nego kao da nisu ni ljudi. Ma i kućne ljubimce su ljudi u izbegličkim konvojima sa sobom nosili…
    U međuvremenu moja mama se trgne i osvesti, ukapira šta se dešava i da je čovek vuče po drugi put za nos, podnese zahtev za razvod braka i stavi mu do znanja da ne očekuje ni dinar od stana i da je to njen stan i stan za njenu decu.
    Sve ono što je bilo posle toga je duga priča koja u krajnjoj liniji nije ni bitna, a ono što je bitno je da moja mama drugi put nije popustila, i sad živi kao zadovoljna žena, sa svojom pristojnom platom, ima pored sebe čoveka koji je voli i poštuje, i koji je ne laže, ima decu i unuče.
    Neću da ovim putem kažem da mislim da je tvoja situacija takva, daleko od toga, samo hoću da kažem da ne dopustiš da neko misli da će sa tobom lako, i da te shvati zdravo za gotovo. Ovde stavi tačku na to, jer drugi put može da se desi i da prikrije od tebe veću sumu, ili goru stvar 😉

marmit
    Član
    marmit

Hvala ti lilica.
    Razmisljala sam i ja puno sta da radim, da li je vredno toga da sad zavrsim ovu pricu, tj ovaj brak ili da dam jos jednu sansu. Popustila sam, ali se iskreno nadam da cu imati snage za kraj, ako ponovo budem u slicnoj situaciji. Zaista treba punooooo hrabrosti, ali se verovatno isplati. Hvala jos jednom

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Lilice tvojoj mami zaista svaka cast na hrabrosti, aj bih sad na prvu loptu rekla pa da naravno i ja bih tako postupila ali lako je pricati kad nisi u takvoj situaciji. i svaka ti cast za post ;]

lilica
    Član
    lilica

Hvala, dosta mi je vremena trebalo da bih sa distance mogla da pricam o tome bez velike ogorcenosti ;). Nadam se da ce moj post pomoci nekome ko je u slicnoj situaciji, mada covek nikad ne zna sta ce raditi i da li ce imati snage za neke znacajnije rezove u zivotu – racio nam govori kad nismo u toj situaciji nego retoricki polemisemo o tome, da je situacija potpuno jasna i da tu i nema o cemu da se prica i misli. Ali sto ti kazes – kad se nadjes u toj situaciji, tek onda se valjda vidi ko je od cega sazdan 😉

Svetlana81

Ovih dana sve više i više razmišljam o tome. Jako mi je strašno i ne znam šta da radim. Uvek su mi bili mrski ljudi koji to rade sebi i deci. Kako nisu bolje birali, zašto su dozvolili da do toga dođe… A eto, ironije.. sada sam ja jedna od tih ljudi.

nakica
    Član
    nakica

Svetlana, mogu da zamislim koliko ti je tesko, ali ako je to bolje reswenje za tebe i decu…uvek kazem da je bolje dobar razvod, nego los brak, gde svi trpe…mlada si i zalosno je da provodis zivot pored osobe koja ti je teret…

lillyblue
    Član
    lillyblue

I meni se nekad desilo da pomislim u besu , kad se posvadjamo,:“e samo da se rastanemo, pa svako svoj zivot da zivi kako hoce…“, ali onda me prodje, i znam da to pomislim samo u afektu, nikada ozbiljno.
    Dugo smo zajedno, zabavljali se 3 godine, mislim da sam ga dobro upoznala, ima neke osobine koje me kod njega jaaako nerviraju, ali recimo da su one prolazne, tj, nisu konstantne i ne ugrozavaju me tako direktno. E sad,naravno da posle 7, 8 godina nije strast ista kao prve 2, 3 godine, pogotovo onda kada nismo imali toliko obaveza, nismo imali dete, ali sta sad. to sam prihvatila i ne smeta mi.
    Slazem se sa Katarinom , pejanom i ostalima koji kazu da se u brak treba ulagati, ne mozes se samo prepustiti i cekati da se stvari same desavaju u tvoju korist. Nekad je brak prava muka, pogotovo kad besparica zakuca na vrata. lako je ziveti u lepom braku kad imas lagodan zivot i debeo novcanik. onda mozes da otputujes sa muzem sama, da osvezite brak romantikom, avanturom ili sta vas vec ispunjava. dete posaljete na cuvanje, a vi uzivate.

a sta kad ste zarobljeni u jenom gradu, ili ne daj boze selu, gde imate 2 ulice i trg, sve je isto sve se vrti kao ina traci, kuca pos’o, po’s kuca, sto kaze onaj Ekrem, pa kako da ne puknes i da ne pozelis nesto da menjas, a ako nemaju mogucnosti da promene kvalitet zivota, neke zene jednostavno misle da ce promenom muskarca, resiti problem . naravno, nekad uspe, ali u vecini slucajeva sreca ne traje dugo. I opet sve ispocetka.
    Pre razvoda bi trebalo pokusati sve da se svasi brak, ponekada , ako ne mozete nesto da promenite, i promena stava prema tome necemu je dobro resenje, naravno, samo ukoliko to nisu neke zaista ozbiljne stvari.
    ne zna se sta nosi dan sta noc, niko ne zna sta ga u braku ceka sutra, ali ja ako jednom izadjem iz ovog braka, ne daj Boze, hocu da budem cista sama sa sobom i pre sobom i da se ne kajem ni zbog cega i da znam da sam pokusala sve sto je u granicama moje moci da uspemo. e sad, ako bas ne ide, nije kraj sveta.

srecna mama

A, sta je to sto bi vas definitivno dovelo do razvoda?

nakica
    Član
    nakica

Srecna mama, ako ne bi postojalo postovanje sa njegove strane, kao i tolerancija…ako toga ima, znaci da ima i ljubavi, to je sigurno…

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 77 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.