Ova tema sadrži 556 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  svetlafa 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 557 ukupno)

Pomoc u neplodnosti

• Bonita
    Član
    Bonita

Ljupka razumemo te potpuno,sve mi prolazimo kroz isto!
    Reci kakav disbalans hormona postoji kod tebe,sta si to pila od lekova,koliko dugo pokusavate?
    Pokusacemo da pomognemo savetima!Glavu gore draga i bice bebac uskoro kod svih nas! 🙂

Bonita
    Član
    Bonita

Bubice drago mi je da si uspela da ostvaris san!
    Kakav je kod vas bio problem i kako ste ga resili?
    Uzivaj u trudnoci! :-*

ljuba
    Član
    ljuba

Divno, ima jos neko u mojoj kozi! Em mi se blizi termin dobijanja, em imam 40 god i uopste ne znam da li cu ikad zatrudneti. Taj period pre dobijanja je pravo cudo, u smislu sta sve sebi mozemo umisliti da cak mozemo i pomeriti ciklus za nekoliko dana a onda – bedak! Ovog puta mi sve to nece tesko pasti, jer smo mm i ja ovog meseca krenuli na ispitivanja pa smo malo time obuzeti. U sredu ili cetvrtak idemo na poslednje kontrole za ovaj mesec, pa cemo znati sta nam je dalje ciniti. Strepim od rezultata… Da li sam izlecila 5. grupu sekreta, da li imam prohodne jajnike, da li je spermogram nesto bolji, da li sam imala ovulaciju…. Cini mi se da se najvise javljamo na forume upravo u ovom periodu kad treba da dobijemo, tad izgleda najradije citamo ‘rane znakove trudnoce’ ne bi li smo se negde nasle. Bubice hvala za podrsku u godinama 🙂

katarina
    Član
    katarina

Sta bre godine?Danas se bioritam kod zena produzio…ovde se susrecem sa zenama koje su u 45 god a trudne,razumem ja vas da vas panika hvata al na zapadu se to drugacije gleda kod nas zene radjaju mladje a ovde se zene odlucuju za decu tek kad stvore karijeru i imaju sta da tom detetu i pruze ne cekaju one na muza…pa samim tim i prelaze 35 kad se osecaju spremne da postanu majke..Glavu gore i samo napred ako je sa vama sve ok onda se opustite i samo napred a ako je med.problem onda resavajte to i u akciju :ukrevetu: pa bice :trudnica:
    Iskreno vam zelim!

raza
    Član
    raza

zdravo
    spermogram mog muza je super,nemoze biti bolji i kod mene su folikuli dostizali 19 mil.i kada primim injekciju za izbacivanje dr.nam je govorila da trebamo imati odnose tu noc,pa sutradan ujutro,pa sutradan navece pa onda svaka 2 dana,ali nije uspjelo,radila sam inseminaciju jednom ali nije uspjelo,kako sam citala o tome izgleda da dr.nije bas najbolje odradio svoj poso,sad sam promjenila dr.sutra idem pa cemo vidjet sta ce reci,hvala na podrsci

Bonita
    Član
    Bonita

Zdravo Raza,
    Mislis li da nije dovoljna velicina folikula od 19mm?Moj suprug takodje ima odlican spermogram,kod mene su problem mikrocistini jajnici(navodno nema folikula,vec puno cistica),probacemo sa klomifenom da stimulesemo 3 meseca,inace probamo“ na slepo“ jer nisam proveravala prohodnost jajovoda,jesi li proverila to?To bi meni bio naredni korak ako klomifen ne da rezultate(nadam se da ce rezultata biti).
    Bas me zanima sta ce ti nova dr reci,mozda i meni koristi,puno srece sutra!
    Puno pozdrava!

Bonita
    Član
    Bonita

Katarina u pravu si u potpunosti,hvala na lepim zeljama!
    Bubice svaka cast,zelim ti zivu i zdravu bebicu!Srdacan pozdrav!
    Ljuba samo napred ka cilju i pohvali nam se sto pre!
    Srecno nam svima!

raza
    Član
    raza

novi dr. mi nije bas puno pomogao,dao mi je tablete da pijem ovaj mjesec pa cu sljedeci ici na neku terapiju sto se ponovi 6 puta (neznam sta je i koliko traje tih 6 puta)meni su dali 100 dijagnoza,prvo hormoni,pa onda policistican jajnik,pa onda zacepljenost jajovoda (uradila sam nalaz za to i nemoze biti bolje cak i ja na slici vidim da je sve super),pa su sad rekli da je to sve ok ali je jajnik zadebljan pa folikuli nemogu da se razvijaju prirodnim putem nego im treba stimulacija(moraju brze radit),a opet mi jucer kaze dr da su mi jajnici normalne velicine,ali posto su me dugo zavlacili sa ljecenjem i dijagnozama on preporucuje da probam ovo 6 puta i ako ne uspije da idem na vjestacku kaze da nebismo izazvali neke nezeljene efekte sa silnim ljekovima za 7 dana idem ponovo pa cu vidjet sta ce biti.Kakvo je to ljecenje klomifenom,mozes li mi nesto vise objasnit u vezi toga,a bilo bi ti pozeljno da uradis nalaz prohodnosti jajovoda mozda cak prije ove terapije jer ako tu ima problem bezveze ti je sva terapija.puno srece ;]

Bonita
    Član
    Bonita

Cao draga,
    Klomifenom se stimulisu jajnici da proizvedu veci broj jajnih celija i samim tim povecava se sansa za oplodnjom.Moze biti stimulacija i injekcijama ali to je nepotrebno ,najcesce se to radi u slucaju vestacke oplodnje.
    Bas sam se iznenadila koliko su ti dijagnoza dali,kako je to moguce?Da li te je jedan isti doktor do sada vodio ili vise njih je dalo svako svoju dijagnozu?I kakvu to terapiju uzimas 6 puta,mislis li 6 meseci za redom?

raza
    Član
    raza

dva razlicita dr.su ustanovili dijagnoze sad sam na tabletama i cekam da mi dodje menstruacija,vjeruj mi ni ja jos ne znam sta je u pitanju i sta podrazumjevaju pod tih 6 puta saznacu uskoro pa cu ti javiti,mada mnogi kazu da kod mene nisu nikakvi drugi problemi nego da je problem u glavi i sto je jos najcudnije koga god sam srela da ima probleme sa zacecem daju mu istu terapiju bez obzira na vrstu dijagnoze,pa cu jos pokusat tu terapiju od 6 puta pa ako nista ne bude idem na vjestacku,jer vise ne mogu ni sama da skontam sta mi je i kako lupaju dijagnoze a jos najveca tuga je sto sam ja medicinska (ginekoloska) sestra i znam sta smo ucili u skoli pa mi se nikako nista ne podudara.NAdam se da ce se na kraju sve zavrsiti ok.Sta je sada sa tobom,ima li napredka

ljuba
    Član
    ljuba

Raza, a jel tebi neko od doktora rekao da treba da ides na vestacku? Nesto mi se cini da ti treba vestacka da bi ti odmah rekli, mada ja tu stvarno pojma nemam. Ja recimo nikad ne bih htela vestacku nego mi je doc upravo rekla da je to jedino resenje. Naime, upravo sam radila HCG i kaze No passaran. Meni se cini da nista nije htelo da prodje, pa s obzirom na to i na spermogram mm doc je rekla da preskacemo inseminacije i odmah na vestacku. Pronasla je i 2 ciste na levom jajniku pa mi je rekla da treba da mi radi punktaciju. Jel to neka od vas radila? Kod ove moje doc to se radi pod anestezijom, pa mi je malo lakse. Necu da uzimam temu, samo ako je neka od vas cula za neki caj da se jajovodi malo prociste mozete mi poslati poruku, cula sam nesto za zalfiju ali ne znam je li to to. Draga Raza, ako stvarno budes morala na vestacku, ko zna, mozda budemo isle istovremeno 😉

bubica
    Član
    bubica

Jao, devojke, čitam vaše poruke , pa vam se divim…toliko muke i nauke, svaki lekar ima svoju priču…
    Što se tiče žalfije, da, ja pouzdano znam da je dobra, i iz iskustva i iz knjiga…tu je i čuvena macina trava ili očajnica…
    A ima toga i da je problem u glavi…Opustite se molim vas, bavite se nečim drugim, vodite ljubav slobodno, spontano i onda kad to stvarno želite…uživajte u ljubavi i beba će doći…
    Moja zaova ima časopis u kome ima recepata za neplodnost, pa ću joj potražiti isti i napisati vam te prirodne čajeve, ako želite…
    Da li sam bar malo bila od pomoći?
    Samo opušteno, i biće… :-* :caos: :caos:

raza
    Član
    raza

draga bubice pomogla si mi mnoga,svacija lijepa rijec je jos jedno ohrabrenje za nastavak u nasoj borbi,ako ti nije problem ja bih voljela da probam te recepte na prirodnoj bazi
    jer sam „sita“doktora i njihovih dijagnoza,pa da pokusam sa prirodom :caos:

raza
    Član
    raza

ni ja ne bih voljela da idem na vjestacku ali ako mi je to jedini izlaz nema mi druge kod mene je HCG odlican,ali je problem u „stromi“to je zadebljanje jajnika koje proizvodi folikule,kazu da mi je deblji nego sto bi trebao biti ali je problem sto nigdje ne mogu da nadjem kolika je normalna velicina strome ovarii,pa da znam na cemu sam ako neko zna taj podatak bila bi zahvalna.ISkreno se nadam da nam nece trebati vjestacke oplodnje i da cemo uskoro boti :trudnica: ima i metoda za ocepljavanje jajovoda raspitaj se :caos:

bubica
    Član
    bubica

Evo, još koliko danas ću da pitam zaovu da mi donese taj časopis da ti napišem te recepte, inače časopis se zove BILJE I ZDRAVLJE.
    kULIRAJ! 😆

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 557 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.