Ova tema sadrži 556 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  svetlafa 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 526 članaka - 526 do 540 (od 557 ukupno)

Pomoc u neplodnosti

• chanell
    Član
    chanell

cao i ja sam nova imam isti problem u braku sam tri godine i jos nisam trudna 🙁 pila sam klomifen tri meseca i sad pauziram cetiri meseci tako mi je preporucio dok.ai i mm.je popravio spermogram nije bas 100% dobar ali mogu da ostanem sto se njega tice.trbalo bi da ne razmisljam toliko preporucio mo je dok.ali ja to ne mogu ne znam kako da izbacim te misli . A sto se tice tebe i meni je kasnilo tir dana pa nazalost sam treceg dana dobila 🙁 bila sam jako razocarana jer mi nikad nije kasnilo pa sam mislila… ali nista od toga tako da mi je sve teze . ja ti zelim da ne dobijes i da nam javis da si zatrudnela puno srece ti zelim ;]

chanell
    Član
    chanell

dali bi mogla da mi kazes kakav caj si pila i ja sam pila klomifen tri meseca pa nista pauziram cetiri meseca tako mi je reko dok. dali ti je caj vise pomogao ili klomifen da zaboravila sam da ti kazem da sam tri godine u braku i nazalost jos nista 🙁

Lady-Damira

Cao narode I ja sam nova ovdje i nazalost imam isti problem. Jos mi se nije ispunila najveca zelja u trudnoci.Imam 22 godine i 2 godine sam u braku ali sam u medjuvremenu imala dosta problema.ciste,upale itd i izmedju ostalog odstranjen mi je jedan jajnik..prosle sedmice sam radila laparoskopiju ali bojim se da tacno prije nisam zatrudnila i da je sada se poremetilo.Kasni mi „m“ vec 6 dana ali test je ipak bio neg. Sutra ga ponovo radim i bojim se da gajim laznu nadu. Neznam dali neko zna dali je u slucaju da sam stvarno bila zatrudnila,laparoskopija mogla unistiti plod? Molim vas ako neko nesta vise zna da mi kaze.. strasno me strah cak se osjecam krivom.. uz to svima zelim puno srece i nadam se da cete uskoro imati (+) cmoka svima

ragaco
    Član
    ragaco

Dobro dosla Lady Damira!NAZALOST sto se upoznajemo na ovakvoj temi,pa ti zelim da sto pre predjes na one lepse!Imas temu LAPAROSKOPIJA,pa baci pogled tamo,mozda nadjes neke odgovore.Ja se u to ne razumem bas mnogo,jer u nasem slucaju mm ima problem,pa sam se specijalizovala za muski sterilitet.Takodje zelim da te pozovem da nam se pridruzis u KAFANCETU ZA CEKANJE II,tamo smo ti sve cekalice,nadamo se,padamo i podizemo zajedno i sto je najbitnije tamo ce te sve drage zenice razumeti u malo reci!Zelim ti sve najbolje!!!

katarina
    Član
    katarina

lady-ne znam kog dana je radjena laparoskopija?obicno se radi posle menst. a pre nje se isto vadi krv a i mokraca..da je bilo trudnoce ne bi se laparoskopija radila…Da jesi bila trudna laparoskopijom bi se video plod …puno uspeha ti zelim

nina1988
    Član
    nina1988

cao,zovem se nina i nova sam. imam 22 godine i godinu sam u braku a jos nista od bebe 😥 prosli mjesec sam pila clomifene i nista. Svima puno pozdrava i saljem vam veliki :-*

ragaco
    Član
    ragaco

Dobro dosla Nina!Bice bebe!!!!!!!!Kazes pila si klomifen,znaci da si vec neke korake preduzela.Sta je u pitanju kod tebe i tvog muza?Sta kazu lekari?U forumu PRE TRUDNOCE postoji podforum KAFANCE ZA CEKANJE II,e tamo smo se okupile i vecina nas su cekalice kao i ti,neko duze neko krace.Pozivam te da nam se pridruzis i da nam izlozis svoj slucaj,eto trenutno mislim da imamo dve koje piju klomifen,pa mozete da podelite iskustva.VEEEEEELIKI POZDRAV I TEBI!!!!!

nakica
    Član
    nakica

Samo bih zelela da kazem vama, dace Bog-buducim mamama, da je moja zaova rodila nedavno blizance-devojcicu i decaka posle visegodisnjeg pokusavanja vantelesne…i na kraju, kada su skoro odustali, ostala je trudna i sve je bilo bas kako je mogla da pozeli…Pozdrav za sve vas-zene borce!

arabeska
    Član
    arabeska

Kako je tvoja zaova ostala u drugom stanju? Da li putem vantelesne ili na neki drugi nacin?

nakica
    Član
    nakica

vantelesna

DINA25
    Član
    DINA25

Jeli bilo do tvoje zaove problem ili do njezinog muza?

nakica
    Član
    nakica

ma, na pregledima sve kao u redu, a godinama nista…tako bar oni kazu, ne znam…

Iccy
    Član
    Iccy

Zdravo svima! Nova sam ovde, a ovde sam jer sam jako tuzna, razocarana i sve vise mi se cini da cekam Godoa… Godinu i po pokusavam da dobijem bebu. Pre godinu dana imala sam spontani pobacaj (na samom pocetku jer se plod nije razvijao), i od tada nista… Lekarima je dovoljno to sto sam jednom uspela, kao sve je ok samo nastavite da pokusavate… Ali uopste nije tako jednostavno. Ja redovno imam prejake reakcije posle odnosa, cesto pracene i otocima, a sekret koji se iz dana u dan pojacava je nepodnosljiv, pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti alergije, ali to pomenuti nasim doktorima je kao zabiti im iglu u oko! Od letos pokusavamo ispitati u cemu je problem, i tek danas sam stigla na red da u Batutu odradim detaljnije analize briseva! S obzirom da je kod mm se ok, pretpostavljamo da je i kod mene, ali takva je procedura. Tek posle ovoga me ocekuje analiza antitela, koliko cu i na to cekati nemam pojma, sigurno previse! Iako sam uvek optimista, postajem jako ocajna! Ne mogu podneti savete tipa *ma bice sve ok, samo pokusavajte i dalje* i *budi smirena*!!!
    Ako je neko imao slicnih problema, volela bih cuti jos neko iskustvo ili neki pametni savet. Hvala i izvinite na ovolikoj opsirnosti.

nicegirl
    Član
    nicegirl

Iccy – 15/12/2010 14:36

Zdravo svima! Nova sam ovde, a ovde sam jer sam jako tuzna, razocarana i sve vise mi se cini da cekam Godoa… Godinu i po pokusavam da dobijem bebu. Pre godinu dana imala sam spontani pobacaj (na samom pocetku jer se plod nije razvijao), i od tada nista… Lekarima je dovoljno to sto sam jednom uspela, kao sve je ok samo nastavite da pokusavate… Ali uopste nije tako jednostavno. Ja redovno imam prejake reakcije posle odnosa, cesto pracene i otocima, a sekret koji se iz dana u dan pojacava je nepodnosljiv, pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti alergije, ali to pomenuti nasim doktorima je kao zabiti im iglu u oko! Od letos pokusavamo ispitati u cemu je problem, i tek danas sam stigla na red da u Batutu odradim detaljnije analize briseva! S obzirom da je kod mm se ok, pretpostavljamo da je i kod mene, ali takva je procedura. Tek posle ovoga me ocekuje analiza antitela, koliko cu i na to cekati nemam pojma, sigurno previse! Iako sam uvek optimista, postajem jako ocajna! Ne mogu podneti savete tipa *ma bice sve ok, samo pokusavajte i dalje* i *budi smirena*!!!
    Ako je neko imao slicnih problema, volela bih cuti jos neko iskustvo ili neki pametni savet. Hvala i izvinite na ovolikoj opsirnosti.

Nemoj se izvinjavati zbog toga sto objasnjavas svoj problem, zbog toga smo sve ovde, moj savet ti je da se preselis u kafance za cekanje II crtice, tu ces naci veliku podrsku od nas ostalih koje se borimo sa slicnim problemima, dobices mnogo saveta, a kad krenu suze, tu smo da ti vratimo osmeh na lice.
    Sto se tice konkretno tvog problema, u to stvarno nisam upucena, ali kazem jos jednom, prelistaj malo kafance, imas i jednu zakljucanu temu, od nekih 160 strana, i ko zna mozda nades nekoga sa slicnim problemom.
    Smatraj da si dobila pozivnicu za kafance, i nadam se da cemo se i tamo uskoro videti, :-* :caos:

nicegirl
    Član
    nicegirl

Iccy – 15/12/2010 14:36

Nemoj se izvinjavati zbog toga sto objasnjavas svoj problem, zbog toga smo sve ovde, moj savet ti je da se preselis u kafance za cekanje II crtice, tu ces naci veliku podrsku od nas ostalih koje se borimo sa slicnim problemima, dobices mnogo saveta, a kad krenu suze, tu smo da ti vratimo osmeh na lice.
    Sto se tice konkretno tvog problema, u to stvarno nisam upucena, ali kazem jos jednom, prelistaj malo kafance, imas i jednu zakljucanu temu, od nekih 160 strana, i ko zna mozda nades nekoga sa slicnim problemom.
    Smatraj da si dobila pozivnicu za kafance, i nadam se da cemo se i tamo uskoro videti, :-* :caos:

Gledanje 526 članaka - 526 do 540 (od 557 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.